Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
29 Strony « < 24 25 26 27 28 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> EUROPA UNIVERSALIS: wszystko na ten temat
     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 30/12/2006, 14:14 Quote Post

QUOTE(TomekGeralt @ 30/12/2006, 14:01)
A jesli nie masz, to dobrze jest wysłac obelgę lub ostrzeżenie. Wtedy na pewno cie zaatakują.
*


Nie zawsze wtedy atakują.
 
User is offline  PMMini Profile Post #376

     
general lee
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 26.565

 
 
post 30/12/2006, 16:07 Quote Post

Swietna gra
Dokladnie pokazuje realia tamtych czasow,ksztalty panstw.Najbardziej mi sie podobaly Niemcy gdyz ustawienie panstw Rzeszy bylo takie jak naprawde w tamtych czasach.Najlatwiej sie gra Francja gdyz jest to kraj o silnej ekonomii i w badaniach sa najlepsi szczegolnie tech. wojsk. lad.Grajac nimi podbilem cale Niemcy,Anglie,Hiszpanie i Wlochy.Skolonizowalem sie w Ameryce Pn. gdzie podbilem wszystkie kolonie Holendrow i Anglikow,skolonizowalem Australie,Indie i podbilem Mongolie co jest wedlug mnie nie bywale trudne gdyz maja ogromne ilosci wojska jak na tereny kolonialne,podbilem Japonie(transport 300 tys. zolnierzy na te wyspy po walkach zostaje 50 tys.)
Rocznie przychodzi mi 1800 dukatow,mam 12 monopolow w najlepszych miastach a w mniejszych mam na fuela oprocz jednego wypelnione.Wojsko mam liczace 1,5 miliona.Flota okolo 500 statkow wojennych.Teren panstw to okolo 300 prowincji.
Gram obecnie Turcja i w 50 lat podbilem:Wegry,cala Austrie oprocz Wiednia,Wenecje,polowe Polski,panstwo Mamelukow,Krym,Chanat Astrabramski,Gruzje.Narazie wzmacniam gospodarke budujac rzadce w kazdym miescie i podnoszac lvl fortu do 2 bo tylko tyle moge.Niestety jak wypowiem wojne to w miesiac mam z cala Europa wiec musze miec na kazdej prowincji granicznej min. 30 tys zolnierzy
 
User is offline  PMMini Profile Post #377

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 30/12/2006, 17:43 Quote Post

No i udało się podbić Wielką Ordę Nogajską, bez Emby, ale niestety spadła mi stabilność i muszę swój budżet ukiernkować na nią, a poza tym wybuchła mi wojna domowa i większość wojsk jest po stronie buntowników. Mam rok 1631. Podpisałem pokój z Polską, dzięki któremu dostałem Witebsk, Donieck, Tułę i jeszcze jedną prowincję nie pamiętam jaką.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #378

     
general lee
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 26.565

 
 
post 30/12/2006, 18:10 Quote Post

Rozumiem ze grasz Rosja??
W poczatkowych fazach najlepiej podbic wschod i jak widze robisz to
Nastepnie zwroc sie w kierunku Szwecji gdyz Rosja ma staly powod dow wojny przeciwko nim.W tej fazie gry sa nieszkodliwi i trzeba probowac zajac jak najwiecej terenu im zanim nastapi wystapienie Kalwina gdyz mniej wiecej wtedy ich technologia ladowa idzie w gore
Ale jesli zajmiesz wiekszosc ich terenow to nie beda mieli finansow na wojne z toba
Polske zostaw na koniec gdyz Ciebie raczej nie zaatakuja bo szybko zaczynaja miec klopoty z Turcja.Ich glowny sojusznik Francja jest za daleko aby Ci przeszkodzic w realizacji twoich planow
zycze szczescia
o i jesze jedno nie zapomnij o intensywnej kolonizacji Syberii
 
User is offline  PMMini Profile Post #379

     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 6/01/2007, 14:51 Quote Post

Ja też teraz gram Rosją. Na Szwedach zdobyłem Ingrię, Estonię, anektowałem całe Prusy Książęce( odebrałem je Brandenburgii), Rzeczpospolitą zmniejszyłem do rozmiarów takich jak za panowania Kazimierza Wielkiego (nawet mniejszych bo mam Podole), anektowałem całą Ordę Nogajską, Kazachską teraz zajmuję się Turcją (druga wojna, w pierwszej wojnie zdobyłem Mołdawię, Wołoszczyznę, Jedystan, Dagestan, Budziak, Dobrudżę, Rumelię, Kaffę i Synopę).

Pozrawiam smile.gif

P.S. Mój jest jeszcze Chanat Krymski rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #380

     
general lee
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 26.565

 
 
post 6/01/2007, 17:19 Quote Post

Ja szaleje Turcja dalej
Do swojego Imperium oprocz:Wegier calych,Austri(oprocz Wiednia bo nie da sie anektowac),cala poludniowa Polska(jakies 10 prowincji),poludniowe Niemcy,Wlochy polnocne(Genua,Wenecja i pare innych),Hidzaz(polwysep arabski),Krym i okolice i czesc Zlotej Ordy.
I narazie jest dopiero 1550 rok wiec mam jeszce duzo czasu na podboje
Teraz skupiam sie na Persji i zaczne wkrotce podboj Hiszpani(Morze Srodziemne i Sycylia) a pozniej wyladuje wojskami na centralnej Hiszpani i nastepnie wezme Francje z dwoch stron
Ps.Zajalem jeszcze wschodnio poludniowe Niderlandy od Hiszpani
 
User is offline  PMMini Profile Post #381

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 6/01/2007, 19:28 Quote Post

"oprocz Wiednia bo nie da sie anektowac"
Da się. Chyba, że grasz w pierwszą część Europy Universalis a nie drugą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #382

     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 6/01/2007, 21:17 Quote Post

W "2" też się da anektować, ale po mcnym uszczupleniu dobtku terytorialnego wrogiego państwa ze złotą ramką. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #383

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 7/01/2007, 12:39 Quote Post

W EU2 nie ma żadnych państw ze złotą ramką! Są tylko w pierwszej części. Wystarczy ograniczyć jakieś państwo do stolicy a potem znowu wypowiedzieć mu wojne i ząjąć stolice i anektować państwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #384

     
general lee
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 150
Nr użytkownika: 26.565

 
 
post 7/01/2007, 14:25 Quote Post

W 1 gram i nie da sie anektowac panstw ze zlota ramka czyli tych ktorymi mozna grac
 
User is offline  PMMini Profile Post #385

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 9/01/2007, 14:44 Quote Post

Bo można tylko w EU2, gdzie można anektować każde państwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #386

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 9/01/2007, 23:27 Quote Post

A którymi krajami wam się najłatwiej gra? Wbrew pozorom chyba Polską, trzeba sięmocno postara, żeby dokonaćjej rozbiorów...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #387

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 11/01/2007, 20:08 Quote Post

Japonią. Nikt nigdy nie próbuje jej podbić, a można potem Tajwan, Filipiny i Indonezje skolonizować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #388

     
sethpio
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 27.349

Piotrek
Zawód: Uczen
 
 
post 12/01/2007, 16:35 Quote Post

Mi się dobrze grało Bizancjum , jeśli chodzi o EU2. Wprawdzie moje podboje były prawie zawsze związane z przypadkiem, jak to niekiedy bywa w EU2. Turcja prowadziła wojny z małymi państewkami, niekiedy wcale ich nie anektując tylko zabierając im złoto. Ja korzystałem z okazji. Udało mi sie raz wygrać wojnę z Turkami \, zabierając im trochę prowincji.

 
User is offline  PMMini Profile Post #389

     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 12/01/2007, 17:25 Quote Post

W jedynce Francją, no chyba że się zdąrzyło przerąbać na wylot dziurę we Francji kiedy się grało Hiszpanią nim wybuchł separytyzm niderlandzki.

Mam pytanie czy są kody do EU1 dzięki którym możnaby grać każdym krajem
np. Chinami?
 
User is offline  PMMini Profile Post #390

29 Strony « < 24 25 26 27 28 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej