Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
29 Strony « < 22 23 24 25 26 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> EUROPA UNIVERSALIS: wszystko na ten temat
     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 10/10/2006, 19:00 Quote Post

Bzdury pleciesz T34 wink.gif
Dobra rada. Usunąć grę, usunąc to czego nie usunął deinstalator, zdefragmentować dysk, zainstalować ponownie w osobnym pliku... I będzie działać rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #346

     
Foor
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 22.862

Romek Pe³ka
Zawód: uczen
 
 
post 10/10/2006, 19:08 Quote Post

Uwielbiam Europe Universalis(I,II,II wojna światowa) I bardzo mi się to podoba. Szczegulnie lubie grać małymi państwami(np.Holandia) bo wtedy robie z nich potęgi smile.gif.Super gierka i nie ma co smile.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #347

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 10/10/2006, 19:30 Quote Post

Ja to grająć w EU2 Holandią robię z niej potęgę kolonialną jak i europejską.Grająć Hiszpanią udało mi się podbić Portugalię i utrzymać ją aż do końca.Jak już mowa o podbojach zawsze Turcją podbijam świat arabski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #348

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 10/10/2006, 19:50 Quote Post

Ja zawsze Polską podbijam Rzeszę Niemiecką (całą, razem z Czechami), Węgry, Litwę, Szwecję, a potem jeszcze w miarę możliwości walczę o ziemię z Holandią, Danią, Rosją i Turcją.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #349

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 10/10/2006, 20:56 Quote Post

Jestem ciekaw jak program gry oblicza kto wygrywa bitwe, bo to co się zdarzyło przed chwilą wprawiło mnie w zdumienie.
Otóż jako Szwecja wypowiedziałem wojne Nowogrodowi. Zająłem moją liczącą 20 tysięcy żołnierzy armią Kole i Karelie, następnie po wyczerpującej bitwie moja armia przystąpiła do oblężenia twierdzy Keksholm. Wojna na skutek zimy była wyczerpująca, dlatego kiedy przystąpiłem do oblężenia Keksholmu miałem już tylko 4 tysiące żołnierzy - ok 1,5 tyś piechoty i 2,5 tyś konnych. Naturalną koleją rzeczy Nowogród aby odzyskać okupowane przeze mnie tereny i rozbić moje wojska skierował swoją 30 tysięczną armie z Ingrii na Keksholm. Co ciekawe mimo ośmiokrotnej przewagi liczebnej wroga, jego wyższego morale i niższego zuużycia wygrałem ta bitwe. Zostało mi wtedy tylko 2200 konnych i 700 piechoty. Następnie po chwili ze wschodu zaatakowała mnie kolejna armia wroga licząca 5 tysięcy żołnierzy. i znów wygrałem bitwe, mimo iż wróg miał maksymalne morale, moje oddziały zaś bardzo niskie po porzedniej bitwie. W dodatku nie zginął prawie żaden mój żołnierz. Po około dwóch tygodniach od ostatniej bitwy zaatakował mnie znowu oddział pokonany w poprzedniej bitwie. I znów wygrałem. Zostało mi tylko około 1000 żołnierzy z czego 700 to konnica, 300 piechurzy. Następnie zaatakował mnie liczący 2500 żołnierzy oddział z Litwy (miała sojusz z Nowogrodem). Mieli miażdzącą przewage, ale znów wygrałem (!). Zostało mi 417 żołnierzy, z czego tylko 77 to piechurzy. Dosłownie po chwili zaatakował mnie liczący 20 tysięcy żołnierzy oddział z Nowogrodu. Miał maksymalne morala, mój odział zaś niemal zerowe, wróg miał też 50-krotną przewge liczebną, ale znów wygrałem!!! blink.gif A to, że zostało mi tylko 81 żołnierzy to już inna sprawa wink.gif Swoją drogą to troche nierealistyczne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #350

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 10/10/2006, 21:02 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 10/10/2006, 20:00)
Bzdury pleciesz T34  wink.gif
*


Konkretnie co jest bzdurą?
 
User is offline  PMMini Profile Post #351

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 10/10/2006, 21:06 Quote Post

Szwecja ma lepszą armię i mimo niskiego morale wygrywasz z silniejszym przeciwnikiem. Ja tak miałem jak z 500 hiszpanami walczyła na czele z 20 tys aztekami lub jak miałem 1000 hiszpanów zwycięzyłem armie majów licząca 10 tys.W jednym przypatku dowodził konkwistator a drugim zwykły pułkownik.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #352

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 10/10/2006, 21:17 Quote Post

Te niesamowite wymagania i programy w tl, które wywalają do windy rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #353

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 10/10/2006, 22:02 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 10/10/2006, 22:17)
Te niesamowite wymagania i programy w tl, które wywalają do windy rolleyes.gif
*


To udowodnij, że to nie prawda. sleep.gif Quendi Mod Poland ma mnóstwo eventów które zżerają pamieć RAM. Programy w tle tez ją zżerają. I co sie wtedy dzieje? wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #354

     
s2nto
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 2.846

Zawód: student
 
 
post 11/10/2006, 7:42 Quote Post

Na bitwę składa się wiele czynników abyśmy ustatalili jakich to wpierw musisz podać wersje swojej wersji EU2, poziom trudności na jakim grałeś, rok gry, no i najważniejsze czynniki które się składają na to czyli poziom rozwojowi technologi lądowej, zarówno u przecwinika jak i u Ciebie. No i ustawienia polityki wewnętrznej: land, free people i inne których w tym momencie nie przytocze, ale wszystkie są szczegółowo opisane jeśli najedziesz na nie. smile.gif

No, a prócz tego są bardo proste zależności - pora roku/kto atakuje/teren na którym walczycie/stabilność państwowa.

Gra jest bardzo złożona i trzeba poznać wiele jej aspektów by zostać naprawdę świetnym wodzem. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #355

     
s2nto
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 2.846

Zawód: student
 
 
post 11/10/2006, 7:51 Quote Post

Pozwólcie, że wypowiem się tutaj jako już 4letni gracz w EU2.

1. Prosiłbym o zmianę tematu na Mody do EU2?
2. Każdy mod który posiadasz na pewno jest jakoś znumerowany, więc warto podać jego numeracje.
3. Każdy mod ma również swoje wymagania, nie chodzi tutaj już o sprzętowe, a wersji EU2.
4. Dla ułatwienia sprawy podaje tutaj spis 3modów - 2 które Cię zainteresowały i jednego polecanego przeze mnie. smile.gif

(dodam listę już za moment)
 
User is offline  PMMini Profile Post #356

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 11/10/2006, 15:33 Quote Post

Heh, postaram się sam odkryć przyczyne tych zwycięstw.
Za to ciekawi mnie czemu po podbiciu Estonii moge na niej utworzyć wasala o nazwie "Kawalerowie Mieczowi" blink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #357

     
s2nto
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 2.846

Zawód: student
 
 
post 12/10/2006, 0:26 Quote Post

Przecież to forum historyczne, to i ty winnieneś wiedzieć, że Kawalerowie Mieczowi to inaczej Zakon Inflancki, a Inflanty to nic innego jak dzisiejsze terenty Estoni/Łotwy. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #358

     
olej_chodziez
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 22.796

Mateusz Olejniczak
Zawód: uczeñ
 
 
post 12/10/2006, 14:03 Quote Post

QUOTE(s2nto @ 11/10/2006, 9:51)
Pozwólcie, że wypowiem się tutaj jako już 4letni gracz w EU2.

1. Prosiłbym o zmianę tematu na Mody do EU2?
2. Każdy mod który posiadasz na pewno jest jakoś znumerowany, więc warto podać jego numeracje.
3. Każdy mod ma również swoje wymagania, nie chodzi tutaj już o sprzętowe, a wersji EU2.

*



Aha smile.gif Co do zmiany tematu to nie wiem jak to się robi a nowy temat zrobiłem przez pomyłkę bo chciałem pisac w temacie Europa Uniwersalis confused1.gif
Na stronie z której sciągałem moda pisało że wymaga patch'a 1.09 + cos jeszcze wink.gif (jakies beta , nie pamietam nazwy - ale sciągnołem to coś i wgrałem również).
Co do numeracji to muszę sprawdzić, i napiszę dokładnie jakie mody mam i wszystko co zdolam sie dowiedziec jeszcze wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #359

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 12/10/2006, 15:08 Quote Post

No tak ale takiego państwa w grze nie ma (przynajmniej zacząć nim nie można) - w ich miejscu jest Zakon Krzyżacki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #360

29 Strony « < 22 23 24 25 26 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej