Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> E-booki, E-czytniki, E-papier, kiedy wyprą tradycyjną książkę?
     
michalst
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 22.347

Zawód: programista
 
 
post 5/03/2014, 8:21 Quote Post

Kindle paperwhite ma wbudowana lampkę i da się czytać w nocy. Ja mam starego "Kindle keyboard". Czytam w nocy ale muszę podświetlać sobie komórką. Tez się da.
 
User is offline  PMMini Profile Post #76

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 5/03/2014, 10:45 Quote Post

Poczytałem trochę o tym produkcie i jest ciekawy. Ja właśnie chcę uniknąć podświetlania lampkami przyczepianymi na klipsie czy za pomocą komórki, bo jak mam wywalić pieniądze, to z sensem. Wiem, że jak Ty kupowałeś, to pewnie jeszcze nie było ofert z podświetleniem LED. Sam właśnie tak myślałem, bo te które widywałem w sklepach były tragiczne. Brak płynności, wybudza się 2-3 minuty, itd. Po co mi takie coś jak ma mnie denerwować? Nabrałem więc wrażenia, że 8" tablet jest lepszym rozwiązaniem. Dałeś mi temat do myślenia. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #77

     
Poliksena
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 149
Nr użytkownika: 84.092

 
 
post 5/03/2014, 10:49 Quote Post

Mobydick, tablet jest stanowczo duzo gorszy do czytania. Sama byla zdziwiona, ze nie miales problemow z dluzszymi tekstami. Mnie meczy juz pare stron na tablecie.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 5/03/2014, 11:03 Quote Post

Na tablecie to można sobie Playboya poczytać a nie książke. Szkoda oczu.Kolejna ważna rzecz to waga.Kindle jest leki jak piórko a to przy paru godzinach trzymania ma znaczenie.

Paperwhite jest podświetlany. Za producentem :

Paperwhite display with exclusive Carta e-paper and next-generation built-in light


user posted image


PS

A nie możesz sobie kupić sprzęt, potestować z tydzień i oddać jak ci nie będzie pasować ?

Ten post był edytowany przez dawid2009: 5/03/2014, 11:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #79

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 5/03/2014, 11:08 Quote Post

mam prostego "kindla" i idealny nie jest - choć niewielkie miałem wymagania. W zasadzie potrzebowałem go do czytania prac w formacie pdf - a te - żeby druk był wystarczająco duży - należy ustawić w pozycji poziomej, co z kolei trochę utrudnia (ale nieznacznie) posługiwanie się czytnikiem. I samo urządzenie ma tendencje do "wyślizgiwania" się z ręki - stąd chyba sprawię sobie etui wink.gif


QUOTE
Paperwhite jest podświetlany.


Oczywiście podświetlanie ekranu odbywa się kosztem szybszego wyczerpania baterii (?)

Ten post był edytowany przez Krzysztof M.: 5/03/2014, 11:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #80

     
michalst
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 22.347

Zawód: programista
 
 
post 5/03/2014, 11:26 Quote Post

QUOTE
I samo urządzenie ma tendencje do "wyślizgiwania" się z ręki - stąd chyba sprawię sobie etui wink.gif

Ja sobie sprawiłem. Problem tylko w tym ze wtedy kindle praktycznie podwaja swoja wagę. Ale polecam bo na wypadek wypadnięcia z reki to jest mniejsza szansa aby się zniszczył.

QUOTE
Oczywiście podświetlanie ekranu odbywa się kosztem szybszego wyczerpania baterii (?)


Tak mi sie wydaje. Mam obydwa w domu, ale paperwhita dużo nie używałem. Zauważyłem jedynie ze za każdym razem jak go wyje to jest rozładowany. Wydaje się ze nawet wyłączony czerpie baterie, lub może ten mój ma jakiś defekt.
 
User is offline  PMMini Profile Post #81

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/03/2014, 0:41 Quote Post

QUOTE(Poliksena @ 5/03/2014, 10:49)
Mobydick, tablet jest stanowczo duzo gorszy do czytania. Sama byla zdziwiona, ze nie miales problemow z dluzszymi tekstami. Mnie meczy juz pare stron na tablecie.

No już dobrze, dobrze smile.gif Wiem co masz na myśli. Ja po prostu staram się znaleźć złoty środek, jak ma się ograniczone fundusze i chce się jeszcze mieć coś funkcjonalnego. Na tablecie mogę po prostu więcej zdziałać, bo będzie mi służył wszechstronniej. Z tego też powodu myślałem nawet o zakupie Xperia Z Ultra, dużego telefonu, dzięki czemu nie musiałbym kupować tabletu, bo taki smartfon służyłby jak tablet, na którym mógłbym też czytać smile.gif Okazało się jednak, że skoro mogę mieć czytnik z podświetleniem LED, to byłby to najlepszy sprzęt na czytanie, a telefon gigant mogę zakupić oddzielnie i dzięki temu nie muszę już kupować tableta. Tyle teoria, bo jak znam siebie, to będę się zastanawiał nad zakupem jeszcze przez rok. smile.gif
QUOTE(Krzysztof M. @ 5/03/2014, 11:08)
Oczywiście podświetlanie ekranu odbywa się kosztem szybszego wyczerpania baterii (?)
*


Czas pracy na baterii zapewne spada do kilkunastu godzin przy dłuższym użytkowaniu, chociaż producent pisze coś takiego "A single charge lasts up to eight weeks, based on a half hour of reading per day with wireless off and the light setting at 10. Battery life will vary based on light and wireless usage".
 
User is offline  PMMini Profile Post #82

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 6/03/2014, 0:50 Quote Post

Tutaj masz coś o połowe tańszego od Kindle. Też oczywiście podświetlany.

NOOK Simple Touch GlowLight


user posted image

 
User is offline  PMMini Profile Post #83

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/03/2014, 10:03 Quote Post

Dawid2009

Dobry trop. Ciekawa propozycja. Prześledzę ten model.Dzięki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #84

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 6/03/2014, 18:32 Quote Post

Taka uwaga techniczna: praktycznie wszystkie mobilne wyświetlacze LCD mają podświetlanie led - świetlówką są podświetlane ekrany starszych notebooków i niektórych telewizorów, ta technika powoli zanika.
Z ładowaniem to jest tak, że od kilku lat inżynierowie projektują urządzenia tak aby ładowanie odbywało się często, ale szybko, prawie całkowicie zarzucono metodę zwiększania pojemności akumulatorów (ograniczenia fizyczne) - jest to sporo tańsze rozwiązanie bo akumulator jest jednym z droższych elementów mobilnych urządzeń. Stosuje się mniejsze akumulatory, ale bardziej przystosowane do przeciążeń związanych z "szybkim ładowaniem" (większe prądy, silniejsze grzanie się akumulatora, lepsza korelacja temperatury i związanej z tym trwałości). Taki mały offtopic.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #85

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/03/2014, 21:45 Quote Post

QUOTE(Chris_w @ 6/03/2014, 18:32)
Taka uwaga techniczna: praktycznie wszystkie mobilne wyświetlacze LCD mają podświetlanie led - świetlówką są podświetlane ekrany starszych notebooków i niektórych telewizorów, ta technika powoli zanika.
Z ładowaniem to jest tak, że od kilku lat inżynierowie projektują urządzenia tak aby ładowanie odbywało się często, ale szybko, prawie całkowicie zarzucono metodę zwiększania pojemności akumulatorów (ograniczenia fizyczne) - jest to sporo tańsze rozwiązanie bo akumulator jest jednym z droższych elementów mobilnych urządzeń. Stosuje się mniejsze akumulatory, ale bardziej przystosowane do przeciążeń związanych z "szybkim ładowaniem" (większe prądy, silniejsze grzanie się akumulatora, lepsza korelacja temperatury i związanej z tym trwałości). Taki mały offtopic.
*


Racja. Ostatnio słyszałem, że lepiej jest podpinać telefon częściej do ładowania, zamiast zostawiać go na całą noc. Przeładowanie może być zgubne dla baterii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #86

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 6/03/2014, 21:53 Quote Post

Nie, nie. Nie ma szans na przeładowanie akumulatora (zresztą, aku litowy stanowi wtedy spore zagrożenie). Za dużo jest zabezpieczeń. Ale rzeczywiście nie ma problemów z krótkimi doładowaniami - kiedyś akumulator ładował się zwykle 6-8h (np. przez całą noc)- teraz wystarcza godzina, albo jej równoważnik np. 4x 15 min w krótkich podpięciach do USB komputera.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #87

     
Wrzrzrzt
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 366
Nr użytkownika: 76.553

Zawód: Przydzial kalorii 0.
 
 
post 29/01/2015, 21:20 Quote Post

Jedna piękna rzecz w tym forum:
Wystarczy kliknąć :: Wydrukuj ten temat ::. i temat można w całości zapisać na czytniku ebooków i go czytać na przyjaznym oczom ekranie w wygodnej pozycji. I to bez osobnego zapisywania poszczególnych stron tematu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #88

     
Wrzrzrzt
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 366
Nr użytkownika: 76.553

Zawód: Przydzial kalorii 0.
 
 
post 5/02/2015, 0:39 Quote Post

Znalazłem coś cudownego:
http://www.history.army.mil/catalog/browse/title.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #89

     
RAF
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 14.759

Rafal
 
 
post 5/02/2015, 17:40 Quote Post

QUOTE(Wrzrzrzt @ 5/02/2015, 0:39)

Dziękuje ślicznie
 
User is offline  PMMini Profile Post #90

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej