Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kompleks Riese
     
Grzesio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.238
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista
 
 
post 19/01/2006, 10:55 Quote Post

QUOTE(predator301 @ 13/12/2005, 16:09)
Unterschlesien zgadzm się co totego że niebyła to podziemna kwatera Hitlera, ale uważa sie zamek książ za kwatere.


A uważam tak, ponieważ... ???
Ponieważ Hitler nie był na placu budowy?

QUOTE
Jak myślicie czy kompleks Concordia miał coś wspulnego z kompleksem olbrzym ???


Nie myślimy, bo C. to zespół biernych schronów przeciwlotniczych. Chyba, że Antonówkę masz na myśli?

Pzdr

Grzesiu
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
odkrywca.pl
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 16.273

 
 
post 5/04/2006, 12:40 Quote Post

user posted image
Zapraszam na I Konferencje popularno-naukowa „Zamek Książ w kompleksie >Riese<” która odbędzie się 26-28 maja 2006 r.
Organizatorzy: redakcja miesięcznika „Odkrywca” i Przedsiębiorstwo Zamek Książ.
Mam nadzieje ze materiały zebrane tam beda w stanie pomóc w znalezieniu odpowiedzi. Wiecej na stronie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Laksa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 20.679

Pawel
Zawód: System Test Engineer
 
 
post 23/08/2006, 12:19 Quote Post

Witam,

Może uda mi się troszeczkę zreaktywować wątek smile.gif Ostatnio byłem na wycieczce w górach stołowych i przy okazji zwiedziłem Zamek w Książu, Osówkę i Włodarz. Z tego co pamiętam, przewodnik w na zamku w Książu twierdził że oprócz dwóch znanych poziomów podziemnych tuneli znajduje się tam jeszcze conajmniej jeden - trzeci poziom - na 80 metrach, ponoć większy od dwóch pozostałych o czym nikt z was tutaj nie wspominał.

W takim razie czy przewodnik sprzedał nam kaczkę, czy też może są jakieś udokumentowane źródła potwierdzające istnienie tego poziomu, tylko nikt nie wie jak się na ten poziom dostać.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Grzesio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.238
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista
 
 
post 24/08/2006, 12:53 Quote Post

Nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiegokolwiek poziomu "-80" w Książu, ani relacji, ani publikacji, ani niczego. Może to jakaś swobodna wariacja wynikła z teorii Słowikowskiego o ewentualnym tunelu kolejowym - ale to można między bajki włożyć. A może po prostu przewodnik sprzedał w ten atrakcyjny sposób kolektor ściekowy do oczyszczalni w Świebodzicach. smile.gif

Pzdr

Grzesiu
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Sagasudo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 144
Nr użytkownika: 10.379

Stopień akademicki: historyk
Zawód: logistyk
 
 
post 13/09/2006, 11:26 Quote Post

Zawsze interesowały mnie Góry Sowie a szczególnie ich związek z rzekomą bronią V 7. Czy wiecie może coś na ten temat.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
AnBl
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 56.550

Izyda
Stopień akademicki: mgr
Zawód: nauczyciel
 
 
post 28/05/2009, 21:40 Quote Post

Witam wszystkich! Czytając Wasze posty mam wrażenie iż Wy również ulegacie zbiorowej tezie rzeczy oczywistych i naciągania faktów. Przeanalizujcie dla zabawy fakty raz jeszcze, sprawdźcie matematycznie ilość zatrudnionych więźniów, porcje żywieniowe, narzędzia jakimi pracowali a zobaczycie, że data nie bardzo pasuje do tempa robót. Moim zdaniem prace mogły zacząć się jeszcze przed wojną a w trakcie jej trwania i zmian sytuacji na froncie plany ulegały weryfikacji.
Co do Książa i waszych wątpliwość na temat większej niż istniejąca liczba podziemi, kiedyś przy starej windzie był panel( nie wiem czy jeszcze jest) na którym było 7 przycisków, jeśłi są tylko 2 poziomy to po co montować panel z siedmioma przyciskami. Pod salą Konrada znajduje się podobne do niej wymiarem pomieszczenie, prace badawcze przeprowadzono dawno temu ale jakoś do dziś nikogo nie interesuje ich kontynuacja.
Co do tego uranu w okolicach gór to miejsc, gdzie wydobywano uran jest wiele - Kowary, okolice Wałbrzycha, okolice Bolkowa, jakie były jego właściwości? Nie wiem, ale kopalni uranu parę było.
Jeśli nie ma innych podziemi i wszyscy się do tego przekonamy to tak już zostanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Botras
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.714
Nr użytkownika: 19.101

 
 
post 7/06/2009, 17:41 Quote Post

QUOTE(AnBl @ 28/05/2009, 21:40)
Czytając Wasze posty mam wrażenie iż Wy również ulegacie zbiorowej tezie rzeczy oczywistych i naciągania faktów.


Przeczytawszy Twój post mam nadzieję, że akurat języka polskiego ani historii nie uczysz, bo jeszcze byś przekazała młodzieży pomysł, że istnieją takie związki frazeologiczne.

 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Orange_Juice
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 58.698

Zawód: uczen
 
 
post 23/09/2009, 15:21 Quote Post

W owych kopalniach uranu, w okolicznych górach, wydobywano niewielkie ilości uranu. Dlatego wątpie by owy zespół sztolń "Reise" miał służyc do produkcji broni atomowej. Pomijam już to, że te schrony i kopalnie w ogóle się do tego nie nadawały.
Po za tym chciałbym zauważyć, że zwiedzając te wybetonowane korytarze, można dojść do wniosku, że miały tam wjeżdżać pociągi, a była taka możliwość, gdyż w owych czasach było tam kilka dobrych lini kolejowych.
Pzdr. Juice
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Naamah
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 8.842

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 25/09/2009, 22:51 Quote Post

Wiecie co przez te parę lat tego tematu padło wiele ciekawych informacji, ja mam dla Was coś na rozluźnienie. Artykuł związany pośrednio z Olbrzymem, Kopalnią Wenceslauss => fabryka amunicji Alfred Nobel.
http://www.ludwikowice-klodzkie.yoyo.pl/ufo.html

I teraz pytanie, czy ktoś specjalizujący się w Historii Śląska w czasie wojny ma rzetelne informacje związane z ową machiną rtęciową?

pzdr
Hall
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
OPD
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.606

Damian
 
 
post 8/07/2010, 1:31 Quote Post

Jestem nowy i na ten temat trafiłem całkowicie przypadkiem ponieważ co jakiś czas sprawdzam wiadomości o rise.A wiec do rzeczy kompleksie rise ciężko by było zorganizować fabrykę laboratorium itd. ponieważ jak ktoś tam był miejsca ukończone ( miejsca zalane betonem i wyglądające na ukończony projekt) są niskie i ciężko było by na przykład zainstalować tam laboratorium do pracy na nadczłowiekiem i rakietami V1 i V2. Następnym ciekawym wątkiem jest to że byłem tam 2 lub 3 razy w Osówce trafiłem na przewodnika który opowiedział bardzo ciekawe fakty a wiec że przy wyjściach z kompleksu (to na podstawie opowieści przewodnika a on opierał się na opowieść jednego z robotników przymusowych) były klatki schodowe które prawdo podobnie miały kilka kondygnacji w dół i były już bardzo zaawansowanym stopniu ukończone i sprawdzając rewelacje tego człowieka na trafili przy wejściach na zmiany w strukturze skał co mogło wyglądać na następne kondygnacje ale patrząc trzeźwym okiem mogły być to zwykłe zmiany w strukturze a co więcej nie ma żadnych śladów na działalność człowieka.Następną sprawą jest to że zapiski Albert Speer mogą być jednym wielkim przekrętem bo wiedział że wojna skończy się przegrana III rzeszy wiec chciał zabezpieczyć swoją rodzinę na przyszłość lub Niemcom zależało na ukryciu czegoś co nie mogło się dostać w ręce anglików lub Rosjan bo ukryć to nie jest ciężki wysiłek wystarczy tylko kilka wywrotek ziemi jakieś krzaki i nikt nie zauważy teraz co tam było i gdzie. Opieram się na opowieściach przewodników i własnych spostrzeżeniach

24 godziny na wyedytowanie obrzydliwych bledow ortograficznych.
Moderator N_S


Już raczej wszytko poprawione

Ten post był edytowany przez OPD: 8/07/2010, 22:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
OPD
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.606

Damian
 
 
post 9/07/2010, 0:41 Quote Post

Przypomniałem sobie jeszcze podczas lektury o Książu o tak zwanej "grupie pająk " która maskowała (lub dalej działa ) wszystko co naziści chcieli ukryć np. w Książu są jest takich kilka przypadków tajemniczych śmierci, maskowania i zabierania urządzeń do wejść do podziemi słyszałem o listach z pogróżkami itd...
Następnie przypomniałem sobie fakty powiązane z "olbrzymem".Kilkanaście lat temu pojawił sie człowiek który pracował (nie jako robotnik przymusowy) przy projekcie "rise" i chciał podzielić sie tym co wie na temat podziemi ale nie dożył sad.gif . - Co takiego jest w tych podziemiach że trzeba to ukrywać 65 lat po wojnie??

A jakie jest zrodlo tych wspanialych informacji ?
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/07/2010, 0:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
OPD
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.606

Damian
 
 
post 9/07/2010, 1:15 Quote Post

O tym człowieku słyszałem od przewodnika i od znajomych mieszkających na tych terenach a grupire pająk czytłem na forum i nie raz slyszałm w tv.
Na następna ciekawostkę natrafiłam znowu na Discovery Historia. W jakeś sali w książu (nie wiem gdzie ale te miejsca wyglądało jak korytarz były tam schody itd ale nie pamiętam nazwy miejsca) (uważam że Książ jest częścią kompleksu) byly robione nawiercenia przez które wpuszczoną kamerę i zobaczono gruzowisko które znajdowało sie w na parrze. Mają byc prowadzone prace ktore maja osłonić gruzowisko i pokazać co pod nim jest ale sprawa szybko ucichła z powodu braku pieniedzy pozwoleń i myślę że też grupy pająk.
A tak naprawdę myślę ze prawdy należy szukać w angielskich i rosyjskich archiwach ale z drugiej strony możne być tak jak z taczkami o gen.Sikorskim które mają klauzule tajności do 2050 (chyba) z możliwością przedłużenia
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Gangster12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 72.893

--
Stopień akademicki: --
Zawód: uczen
 
 
post 20/05/2011, 21:15 Quote Post

przewodnik wspominał, że miał tam kiedyś wycieczkę z Norwegii. Jednymi ze zwiedzających byli panowie którzy budowali pierwszą elektrownią atomową w owym kraju. Ku swemu najwiękrzemu zdziwieniu stwierdzili, że jej fundamenty są identyczne ze słynną siłownią... confused1.gif confused1.gif confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 21/05/2011, 10:12 Quote Post

A w jaki sposób mieli wgląd do "fundamentów" kompleksu Riese?
 
Post #44

     
Gangster12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 72.893

--
Stopień akademicki: --
Zawód: uczen
 
 
post 23/05/2011, 19:13 Quote Post

Siłownia to nie jest cały komleks Riese sleep.gif jest to tylko jeden obiekt, który możesz wyszukać w necie i najprawdopodobniej SIŁOWNIA jest to fundament pod reaktor sleep.gif poza tym siłownia jest udostępniona do zwiedzania wink.gif

Ten post był edytowany przez Gangster12: 23/05/2011, 19:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej