Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowy konkurs - Osprey Publishing, Ksiegarnia Wojenna.pl
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/11/2014, 12:12 Quote Post

Przypominam zainteresowanym o zbliżającym się upływie terminu nadsyłania odpowiedzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 13/11/2014, 0:05 Quote Post

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, pytania okazały się chyba w miarę łatwe, ponieważ wszystkie odpowiedzi jakie do mnie napłynęły były poprawne smile.gif.

Właściwymi odpowiedziami były:
1. Księgarnia Wojenna sprzedaje literaturę historyczno-militarną, przy czym generalnie jej oferta to książki obcojęzyczne.
2. Appiusz Klaudiusz został zamordowany lub popełnił samobójstwo.
3. Andrea dell'Aqua.

O zwycięstwie zdecydowało w takim razie losowanie - konkurs wygrał użytkownik Darth Stalin, któremu serdecznie gratuluję.

 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 13/11/2014, 1:51 Quote Post

A dziękuję, dziękuję... nie spodziewałem się...

BTW: nagrodą jest JEDNA książka czy KILKA o ŁĄCZNEJ wartości do 150,00 PLN?

Ten post był edytowany przez Darth Stalin: 13/11/2014, 1:52
 
Post #18

     
usunięte 231218
 

Unregistered

 
 
post 13/11/2014, 9:08 Quote Post

Vitam

Oddycham z ulgą, bo - jak to długo acz bezskutecznie klarowałem Wysokiemu - wziąłem udział tylko pro forma, bez chęci ubiegania się o nagrodę.
A z ciekawości - ile osób przysłało odpowiedzi?

Ten post był edytowany przez Qbk: 13/11/2014, 9:09
 
Post #19

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 13/11/2014, 11:08 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 13/11/2014, 2:51)
A dziękuję, dziękuję... nie spodziewałem się...

BTW: nagrodą jest JEDNA książka czy KILKA o ŁĄCZNEJ wartości do 150,00 PLN?
*


Jedna o wartości do 150 zł.

QUOTE
Oddycham z ulgą, bo - jak to długo acz bezskutecznie klarowałem Wysokiemu - wziąłem udział tylko pro forma, bez chęci ubiegania się o nagrodę.

Zawsze z nagrody można zrezygnować tongue.gif.
QUOTE
A z ciekawości - ile osób przysłało odpowiedzi?

Jak na początek chyba nie było źle, 9.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 13/11/2014, 13:37 Quote Post

Do kogo należy się zgłaszać w kwestii wyboru nagrody?
 
Post #21

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 13/11/2014, 13:38 Quote Post

Do mnie np., ja to przekażę dalej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 20/11/2014, 14:24 Quote Post

Drodzy Forumowicze!

W imieniu swoim oraz sponsora: militarnej księgarni historycznej Wojenna.pl: http://wojenna.pl/ , prowadzonej przez Kolegę Jabu mam przyjemność zaprosić Was na pierwszy konkurs Ospreyowy na naszym forum, w którym można wygrać książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing o wartości do 150 zł.


ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs będzie się składał z różnej ilości, maksymalnie 3, pytań.
3. Wygrywa osoba, która odpowie na największą ich liczbę, w przypadku remisu zdecyduje losowanie.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.


PYTANIA KONKURSOWE (tym razem dużo trudniejsze):
1. Jedna z największych bitew późnego średniowiecza. Walne zwycięstwo jednej ze stron, która pogromiła przeciwników. Mimo to batalia ma znaczenie głównie symboliczne - przegrani szybko, krwawo i dobitnie pomścili klęskę, przywracając na jeszcze kilka pokoleń status quo. Cechą charakterystyczną bitwy jest to, że w bliższej lub dalszej odległości od miejsca starcia manewrowały aż cztery różne armie, z których ostatecznie tylko trzy, w mniejszym lub większym stopniu, wzięły udział w walce.
W dłuższej perspektywie bitwa ta okazała się znacząca dla Europy Środkowej i Wschodniej...
Pytanie - kto dowodził ową czwartą armią i dlaczego nie zdecydował się stanąć na placu boju?
2. Magnat litewski, głosił koncepcję jedności dynastii Jagiellonów i polskiej linii Wazów.
3. Średniowieczna bitwa, budząca wśród historyków żywe spory. Doskonale opisana w jednym tylko źródle, powstałym z górą 200 lat później; bez niego skazani jesteśmy tylko na drobne, rozproszone wzmianki. Spór o bitwę sprowadza się do sporu o źródło, jego wiarygodność i zaginione źródła pierwotne. Miejsce bitwy znamy tylko z tradycji, bo opisana w źródle sieć rzeczna ma się nijak do współczesnej. Nierozstrzygnięta jest kwestia użycia specyficznego rodzaju artylerii. Początkowa, błędna interpretacja źródła dawała kosmiczną liczbę dziesiątków tysięcy wojowników jednej ze stron; obecnie mówi się o około 5000 z każdej, przy czym jedna z nich ma nadal wyraźną przewagę liczebną. Choć są i tacy historycy, co redukują bitwę do przypadkowej potyczki książęcego pocztu z oddziałem zwiadowców.
W jakim dniu tygodnia doszło do starcia?

Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować za pomoc Kolegom Qbkowi i Trompowi, autorom pytań.

Odpowiedzi proszę nadsyłać do 19 grudnia.


NAGRODA:
Zwycięzca wybiera sobie dowolną książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing i nadal dostępną w jego ofercie, może to być także tytuł będący dopiero w zapowiedziach, której wartość nie przekroczy 150 zł. Poniżej trochę przykładowych pozycji:

Ten post był edytowany przez wysoki: 12/06/2015, 22:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 20/12/2014, 19:07 Quote Post

Czas ogłosić wyniki:
Jako jedyny na pytania odpowiedział Qbk - gratuluję zwycięstwa smile.gif.

Odpowiedzi na pytania konkursowe umieściłem tutaj: http://www.historycy.org/index.php?act=ST&...=0#entry1406939

Ten post był edytowany przez wysoki: 20/12/2014, 21:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
usunięte 231218
 

Unregistered

 
 
post 6/01/2015, 22:19 Quote Post

Vitam

Przepraszam że dopiero dzisiaj, ale z powodu nawały spraw przed- około- i poświątecznych zupełnie zapomniałem o sprawie.

Miło mi, że wygrałem, ale przecież chyba nie chodzi o to, żeby nagrody zgarniała osoba, która sama wymyśliła część pytań. Tak więc żeby zachować transparentność zabawy, zrzekam się nagrody.
 
Post #25

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/01/2015, 23:16 Quote Post

Eeee, myślałem, ze się zrzekniesz na rzecz organizatora ze strony forum ale cóż... sad.gif .

W każdym razie OK, będziemy mogli zacząć zabawę od nowa.


Jakby co, Kochani Użytkownicy, kolejny raz pomysły na pytania mile widziane smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/01/2015, 22:25 Quote Post

Drodzy Forumowicze!



W imieniu swoim oraz sponsora: militarnej księgarni historycznej Wojenna.pl: http://wojenna.pl/ , prowadzonej przez Kolegę Jabu mam przyjemność zaprosić Was na pierwszy konkurs Ospreyowy na naszym forum, w którym można wygrać książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing o wartości do 150 zł.




ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs będzie się składał z różnej ilości, maksymalnie 3, pytań.
3. Wygrywa osoba, która odpowie na największą ich liczbę, w przypadku remisu zdecyduje losowanie.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.




PYTANIA KONKURSOWE (tym razem mam nadzieję proste wink.gif):
1. Który angielski władca przegrał bitwę (i zginął w niej zresztą) z powodu problemu z okiem?
2. Gdzie miało miejsce pierwsze zwycięstwo człowieka, który 2 lata potem miał wrócić do Europy i pokonać (nie od razu i z trudem wink.gif) jej największego wodza?
3. Ponad 100 tysięczna armia europejskiego mocarstwa ruszyła przeciw odwiecznemu wrogowi, który w poprzednich wiekach dwukrotnie oblegał jej stolicę, lecz zanim doszło do starcia została pokonana walcząc sama ze sobą. Gdzie miała się odbyć ta nietypowa, bratobójcza "bitwa"?


Odpowiedzi proszę nadsyłać do 15 lutego.




NAGRODA:
Zwycięzca wybiera sobie dowolną książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing i nadal dostępną w jego ofercie, może to być także tytuł będący dopiero w zapowiedziach, której wartość nie przekroczy 150 zł. Poniżej trochę przykładowych pozycji:
http://www.historycy.org/index.php?act=ST&...=0#entry1413242
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/02/2015, 10:25 Quote Post

Drodzy Forumowicze!



W imieniu swoim oraz sponsora: militarnej księgarni historycznej Wojenna.pl: http://wojenna.pl/ , prowadzonej przez Kolegę Jabu mam przyjemność zaprosić Was na pierwszy konkurs Ospreyowy na naszym forum, w którym można wygrać książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing o wartości do 150 zł.




ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs będzie się składał z różnej ilości, maksymalnie 3, pytań.
3. Wygrywa osoba, która odpowie na największą ich liczbę, w przypadku remisu zdecyduje losowanie.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.


PYTANIA KONKURSOWE:
1. Młodszy brat bardzo znanego króla, który pokonał Edwarda II. Próbował znaleźć dla siebie własne królestwo - i próbując, zginął w bitwie.
Jakie imię nosił?
2. Jedyny obóz śmierci, w którym bunt uwięzionych zakończył się sukcesem i w rezultacie doprowadził do likwidacji obozu.
Jak brzmi jego nazwa?
3. Jeden z największych europejskich monarchów, król-legenda, wydał dokument, likwidujący tolerancyjne postanowienia jednego ze swych poprzedników, w którym legalizował prześladowania wobec części swych poddanych. W wyniku wydania tego dokumentu w większości opuścili oni jego państwo, zasilając swymi umiejętnościami i zdolnościami jego przeciwników.
Jak nazywał się ten dokument?


Odpowiedzi proszę nadsyłać do 25 marca.


NAGRODA:
Zwycięzca wybiera sobie dowolną książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing i nadal dostępną w jego ofercie, może to być także tytuł będący dopiero w zapowiedziach, której wartość nie przekroczy 150 zł. Poniżej trochę przykładowych pozycji:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=124580&st=0
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 26/03/2015, 9:49 Quote Post

Rozwiązanie konkursu: http://www.historycy.org/index.php?showtop...1&#entry1435951
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 26/03/2015, 16:06 Quote Post

Drodzy Forumowicze!



W imieniu swoim oraz sponsora: militarnej księgarni historycznej Wojenna.pl: http://wojenna.pl/ , prowadzonej przez Kolegę Jabu mam przyjemność zaprosić Was na pierwszy konkurs Ospreyowy na naszym forum, w którym można wygrać książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing o wartości do 150 zł.




ZASADY KONKURSU:
1. W konkursie może brać udział każdy użytkownik zarejestrowany na forum.
2. Konkurs będzie się składał z różnej ilości, maksymalnie 3, pytań.
3. Wygrywa osoba, która odpowie na największą ich liczbę, w przypadku remisu zdecyduje losowanie.
4. Odpowiedzi proszę przesyłać na moją skrzynkę PW.


PYTANIA KONKURSOWE:
1. Jak się nazywał słynny ksiądz, który nawrócił na katolicyzm Radziwiłła "Sierotkę"?

2. W jakim kraju zginął śmiercią męczeńską Wojciech Męciński?

3. Jak brzmiało nazwisko i stopień wojskowy głównego konstruktora czołgu "Merkawa"?.

Odpowiedzi proszę nadsyłać do 25 kwietnia.

Za podesłanie pytań dziękuję Koledze Trompowi smile.gif.

NAGRODA:
Zwycięzca wybiera sobie dowolną książkę wydaną przez wydawnictwo Osprey Publishing i nadal dostępną w jego ofercie, może to być także tytuł będący dopiero w zapowiedziach, której wartość nie przekroczy 150 zł. Poniżej trochę przykładowych pozycji:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=125746&st=0
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej