Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Closed TopicStart new topicStart Poll

> Dzieło Chrystusa Zburzyło Rzym?

artakserkses

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 100.110

post 27/12/2016, 15:29 Quote Post

"Dzieło Chrystusa zburzyło Rzym i niczego nie ulepszyło. Było więc tylko dziełem zniszczenia. Upadek Rzymu cofnął cywilizację o całe wieki, dopiero w tysiąc kilkaset lat później nadrobiono dystans pod względem kultury i prawa. Gdyby Rzym rozwijał się do dnia dzisiejszego, świat byłby lepszy — ten grzech chrześcijaństwo dźwiga na swoim sumieniu. Chrześcijaństwo bowiem nie jest siłą, lecz chorobą. Wymyślili ten kult przegrani i słabeusze, jako balsam dla takich samych nieudaczników, dla tych którym biologia poskąpiła żywotności i chęci walki. Żeby przetrwać, musieli wynaleźć ideologię gloryfikującą słabość, pokorę, ubóstwo i wyższość samoponiżenia, a oczerniającą siłę i tłumiącą zdrowy instynkt. Uczynili najwyższą cnotą niemoc pariasów, wymyślając poczucie winy, wyrzuty sumienia, łaskę, odkupienie i przebaczenie, bezwstydnie ściągając ludzkość do poziomu własnej nędzy, także intelektualnej. Ten sabotaż, ten bunt gałęzi nasączonej trucizną, bunt przeciw zdrowemu drzewu, zabił Rzym!" Statek, W.Łysiak

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1061

Ile w tym jest prawdy ? To znaczy Chrześcijaństwo było rzeczywiście siła niszcząca Imperium Rzymskie czy wręcz przeciwnie wzmacniało go?

User is offline  PMMini Profile Post #1

Tragliano

III ranga
Nr użytkownika: 70.976

post 27/12/2016, 15:32 Quote Post

Uważam, że powinieneś poczytać trochę książek i nieco... zmądrzeć zanim założysz następny temat na forum. Akurat temat który poruszyłeś jest wałkowany od wieków.

User is offline  PMMini Profile Post #2

TyberiusClaudius

Nowicjusz
Nr użytkownika: 100.877

Stopień akademicki: Licealista
Zawód: Uczeñ

post 27/12/2016, 17:13 Quote Post

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, aczkolwiek niektóre osoby mnie tu znają smile.gif
To dość kuriozalna konstatacja.
Nie wiem jak religia chrześcijańska mogłaby się przyczynić do upadku Rzymu, ani dlaczego po jego upadku cywilizacja miałaby cofnąć się w rozwoju.
Autor tego tematu, zechce mi to wyjaśnić?

Ten post był edytowany przez TyberiusClaudius: 27/12/2016, 17:14

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 39.134

post 27/12/2016, 17:19 Quote Post

Proponuję pobuszować w otaczającym dziale i znaleźć temat o upadku Rzymu.

Kompetencje W. Łysiaka w dziedzinie historii Miasta i okolic można ocenić pod zamieszczonym linkiem do znanej i lubianej strony o wdzięcznej nazwie KOMPROMITACJE smile.gif

http://kompromitacje.blogspot.nl/2011/12/w...ie-rzymian.html

Temat zamykam.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Closed TopicStart new topic

Copyright © 2003 - 2016 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej