Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojna Domowa w filmografii
     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 16/03/2008, 9:57 Quote Post

Szybko formuje się nowe oddziały. Polecam zwłaszcza Strzelców Senegalskich, wprawdzie są drożsi niż zwykli poilu, ale wytrzymalsi i skuteczniejsi. Poza tym grając tą frakcją przechodzimy przez świetne misje. W dodatku szybko uzyskujemy bardzo przyzwoite nowinki techniczne

Ciekawe Gronostaju. A co z pozostałymi nacjami? Czyżby niczym się nie wyróżniały, czy po prostu nie są tak ciekawe, jak Francuzi wink.gif?

PS. Ciekawie się też gra CK Armią, ale niestety można bić tylko Rosjan.

W grze nie ma chyba Austro-Węgier jako osobnej nacji? Chyba, że tylko w kampanii co bym zrozumiał. Hm, gdyby u Mnie gra chodziła porządnie to bym sobie, z przyjemnością zagrał armią CK przeciwko rosyjskiej "nawale" wink.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 16/03/2008, 14:06 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 16/03/2008, 10:57)
Szybko formuje się nowe oddziały. Polecam zwłaszcza Strzelców Senegalskich, wprawdzie są drożsi niż zwykli poilu, ale wytrzymalsi i skuteczniejsi. Poza tym grając tą frakcją przechodzimy przez świetne misje. W dodatku szybko uzyskujemy bardzo przyzwoite nowinki techniczne

A co z pozostałymi nacjami? Czyżby niczym się nie wyróżniały, czy po prostu nie są tak ciekawe, jak Francuzi wink.gif?

Każda frakcja ma swoje plusy i minusy. Ja doszedłem do wniosku, że najlepsi są Francuzi ( tak jak Niemcy w Medievalu II) więc kampanię rozpoczęłem właśnie nimi i mnie wciągnęło. Nudno się gra Rosjanami.

PS. Ciekawie się też gra CK Armią, ale niestety można bić tylko Rosjan.

W grze nie ma chyba Austro-Węgier jako osobnej nacji? Chyba, że tylko w kampanii co bym zrozumiał. Hm, gdyby u Mnie gra chodziła porządnie to bym sobie, z przyjemnością zagrał armią CK przeciwko rosyjskiej "nawale" wink.gif.   
*



Są jako osobna nacja. smile.gif Mają porządne moździerze i kawalerię.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 16/03/2008, 14:48 Quote Post

Mają porządne moździerze i kawalerię.

Kawaleria ukazana w grze, jest bardzo ciekawa smile.gif. Ponieważ oprócz tego, że nie da się jej spieszyć a na dodatek strzela z konia (!). I chyba przez to ma trudności z pokonaniem piechot wink.gif. Właśnie ze względu na grę chciałem zagrac w tę grę. Ale gdy zobaczyłem, ja w akcji, to szybko zmeniłem zdanie wink.gif. Myślę, że gdy wyjdzie kolejna gra o "Wielkiej Wojnie" to ją dopracują, albo chociaż poprawią.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 16/03/2008, 16:42 Quote Post

Stara gra tourowa Panzer General i jej mutacja People General jest b. elastyczna, moża tworzyć swoje jednostki i kampanie.
Chętnie sklecę taką o wojnie domowej
Jaką mape wybrać - Carycyn? (jest mapa ze Stalingradem)
Macie jakieś propozycje na nazwy rodzjów wojsk (poza standartowymi piechota, kawaleria, umocnienia)?

 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 16/03/2008, 18:10 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 16/03/2008, 15:48)
Mają porządne moździerze i kawalerię.

I chyba przez to ma trudności z pokonaniem piechot wink.gif. Właśnie ze względu na grę chciałem zagrac w tę grę. Ale gdy zobaczyłem, ja w akcji, to szybko zmeniłem zdanie wink.gif. Myślę, że gdy wyjdzie kolejna gra o "Wielkiej Wojnie" to ją dopracują, albo chociaż poprawią.
*



Gra jest faktycznie nie dopracowana, ale mimo wszystko ciekawa ze względu na bardzo rzadko poruszaną w tym jeśli można tak powiedzieć "sporcie" tematykę. Być może to właśnie w związku z nietypowością walk w Wielkiej Wojnie wiąrzą się te gafy. Np. czasem jak patrzę na tempotę moich poilu to mnie szlag trafia. Jeżeli chodzi o kawalerię to jeśli szarże wykonuje się w odpowiednich warunkach to jest ona w stanie rozgromić wrogą piechotę, a więc tak jak w realu.


QUOTE(pulemietczik @ 16/03/2008, 17:42)
Stara gra tourowa Panzer General i jej mutacja People General jest b. elastyczna, moża tworzyć swoje jednostki i kampanie.
Chętnie sklecę taką o wojnie domowej
Jaką mape wybrać - Carycyn? (jest mapa ze Stalingradem)
Macie jakieś propozycje na nazwy rodzjów wojsk (poza standartowymi piechota, kawaleria, umocnienia)?
*



Powoli przyjacielu, powoli. Mój stary mózg nie nadąrza z przetwarzaniem aż tylu informacji. Czy mógłbyś wypowiedzieć się jaśniej? Z tego co zrozumiałem to chcesz w starej grze komputerowej stworzyć kampanię o wojnie domowej? Chętnie posłużę pomocą o charakterze historycznym.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 16/03/2008, 18:38 Quote Post

do Gronostaja

Panzer/People General II to gra typu tourowego - jak np szachy.
Polega na tym, że na planszy zawierającej kontury mapy podzielonej na pola - ruchy każdą z jednostek wykonuje najpierw jeden, potem drugi gracz (drugim może być komputer)

Te jednostki mają swoją charakterystykę - przemieszczają się o różną liczbę pól, ich siła niszczenia też jest różna - w zależności od rodzaju jednostek, mogą coś zniszczyć, mogą same być zniszczone.

To stara gra - nie mam pojęcia jaki jest jej status prawny, i gdzie można ją dostać - ja kupiłem ją kiedyś z czasopismem komputerowym.

Aby rzecz była ciekawa - należy wymyślić różnego rodzaju jednostki, umieścić je w miejscu rzeczywistych walk - powstaje wtedy wrażenie gry sztabowej i możliwości rozegrania alternatywych wariantów historii.
Np Fall Blau można rozegrać klasycznie - tak jak było - 4 APanc najpierw w kier Kaukazu a potem pod Stalingrad, albo alternatywnie - od razu pod Stalingrad.

Stąd moje pytanie - jaki moment w Wojnie Domowej zawierał jakąś strategiczną alternatywę, aby można było ją wypróbować i drugie - jakie jednostki stworzyć aby rzecz była ciekawa - jakichś Kozaków? Czołgi? Jak się nazywały ówczesne czołgi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 16/03/2008, 19:05 Quote Post

Dziękuję za wyjaśnienie.

QUOTE(pulemietczik @ 16/03/2008, 19:38)
jaki moment w Wojnie Domowej zawierał jakąś strategiczną alternatywę, aby można było ją wypróbować
*



Wiele, dlatego dopiero jak się zastanowię to Ci zaproponuję według mnie kampanię ogólnie najbardziej nadająca się na tego typu grę.

QUOTE(pulemietczik @ 16/03/2008, 19:38)
Czołgi? Jak się nazywały ówczesne czołgi?
*



W Wojnie Domowej w Rosji uczestniczyły następujące typy czołgów:
brytyjskie: Mark I, Mark II, Mark III, Mark IV, Mark V ( "żeńskie" i "męskie") oraz Whippet.
francuskie: Renault FT 17, Schneider C.A.1, St. Chamond M16,
a także włoski Fiat 300 i maszyny amerykańskie.

QUOTE(pulemietczik @ 16/03/2008, 19:38)
jakie jednostki stworzyć aby rzecz była ciekawa - jakichś Kozaków?
*



To zależy głównie od wyboru kampanii.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 16/03/2008, 19:55 Quote Post

Stara gra tourowa Panzer General i jej mutacja People General jest b. elastyczna, moża tworzyć swoje jednostki i kampanie.
Chętnie sklecę taką o wojnie domowej
Jaką mape wybrać - Carycyn? (jest mapa ze Stalingradem)
Macie jakieś propozycje na nazwy rodzjów wojsk (poza standartowymi piechota, kawaleria, umocnienia)?


Ciekawy pomysł Pulemietcziku smile.gif. Ale obawiam się, że potencjalna "przeróbka" tej gry nie cieszyłaby się zbyt dużym zainteresowaniem wśród "komputerowych wyjadaczy" gier. A to z tego powodu, że mają do wyboru gry zdecydowanie lepsze graficznie i różnorodne gatunkowo (choć, że ich poziom wykonania czy fabuła, dają wiele do życzenia). I raczej tylko, grupka pasjonatów byłaby potencjalnie zainteresowana projektem.
Pomimo, że raczej ta "gra" nie odniesie wielkiego sukcesu. życzę jej potencjalnemu twórcy wszystkiego najlepszego oraz pomyślnego zakończenia projektu smile.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 16/03/2008, 20:35 Quote Post

Drogi Damianie
Mój nick to "pulemietczik" czyli we wiadomym języku celowniczy ciężkiego karabinu maszynowego (pulemiotu). Taki gość co siedział na taczance z patrontaszami na piersi i z Maxima wz 1910 kosił kontrrewolucjonierów (albo rewolucjonierów, jak mu się trafiło)
Zatem do czegoś zobowiązuje.

W Panzer General II do dzisiaj gra b.wiele wiele osób, są całe ligi, bo to takie szachy wojenne. Nie o grafikę chodzi a o plansze. Modyfikacje tej gry, stworzenie 3-wymiarowości były, ale nie odniosły sukcesu.
Bardzo łatwe jest stworzenie mutacji i np. spotykając się z kolegami robimy to ex-tempore i gramy. Tak więc, jak w wielu sprawach - nie chodzi o sukces komercyjny lecz zabicie nudy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 16/03/2008, 20:55 Quote Post

Mój nick to "pulemietczik" czyli we wiadomym języku celowniczy ciężkiego karabinu maszynowego (pulemiotu). Taki gość co siedział na taczance z patrontaszami na piersi i z Maxima wz 1910 kosił kontrrewolucjonierów (albo rewolucjonierów, jak mu się trafiło)
Zatem do czegoś zobowiązuje.


Przepraszam Pulemietcziku. Już za moment poprawię odpowiednio powyższy post.

W Panzer General II do dzisiaj gra b.wiele wiele osób, są całe ligi, bo to takie szachy wojenne. Nie o grafikę chodzi a o plansze. Modyfikacje tej gry, stworzenie 3-wymiarowości były, ale nie odniosły sukcesu.
Bardzo łatwe jest stworzenie mutacji i np. spotykając się z kolegami robimy to ex-tempore i gramy. Tak więc, jak w wielu sprawach - nie chodzi o sukces komercyjny lecz zabicie nudy.


Aha, rozumiem Pulemietcziku. Oraz dziękuję za doinformowanie wink.gif. Ponieważ ostatnio zamiast, w grach to w książkach siedzę, więc jestem w tej kwestii daleko (a nawet bardzo daleko wink.gif) do tyłu. A ponadto wyznaję również wyższość książki, nad różnorakimi grami przez co tymbarziej nie mam zamiaru grać. Tym sposobem podobnie, jak wy "zabijając" nudę wink.gif, nad wyraz skutecznie.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Monteregnum
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 993
Nr użytkownika: 46.376

 
 
post 23/06/2008, 1:24 Quote Post

Z filmów dot. wojny domowej bardzo fajna jest sowiecka love story (w kolorze!) "Sorok pierwyj", "Czterdziesty pierwszy". Wbrew pozorom, nie chodzi o 1941.

Opowiada historię radzieckiej snajperki z Armii Czerwonej, która zaliczyła już (w sensie ustrzeliła smile.gif) 40 białogwardzistów i białego oficera gwardii, który miał być jej 41. ofiarą, ale wskutek zbiegu okoliczności zostaje tylko ranny i wzięty do niewoli. Czerwonogwardzistka ma się nim zajmować, by żywy dotarł do czekistów na przesłuchanie. No i czerwonogwardzistka zakochuje się w białym mołodcu.

http://www.imdb.com/title/tt0049783/

A jakie zdjęcia fajne smile.gif

I zaskakująco mało propagandy! smile.gif

Reż. P. Czuchraj, prod. Mosfilm 1956.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 23/06/2008, 14:45 Quote Post

QUOTE( Monteregnum @ 23/06/2008, 02:24)
I zaskakująco mało propagandy!  smile.gif

Reż. P. Czuchraj, prod. Mosfilm 1956.


Patrząc na rok produkcji, da sie zauważyć, ze film powstał w czasie "odwilży", po śmierci "Towarzysza" Stalina. Być może, twórcy wykorzystali ten moment i nie zrobili kolejnego probolszewickiego filmu. Jak będzie możliwość, to obejrzę sobie, tą klasykę radzieckiej kinematografii.

Pozdrawiam!
DW

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 30/07/2008, 16:04 Quote Post

Jest jeszcze "Białe słońce pystyni" o krasnoarmiejcu na urlopie w muzułmańskiej części Rosji. Propagandówka, wiadomo, ale z tego filmu pochodzi jedna z najładniejszych piosenek jakie słyszałem w życiu: "Wasze Błogarodie..." Saszy Rozenbauma.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 2/08/2008, 11:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 30/07/2008, 17:04)
Jest jeszcze "Białe słońce pystyni" o krasnoarmiejcu na urlopie w muzułmańskiej części Rosji. Propagandówka, wiadomo, ale z tego filmu pochodzi jedna z najładniejszych piosenek jakie słyszałem w życiu: "Wasze Błogarodie..." Saszy Rozenbauma.
*


Ten podgatunek filmów o Rosyjskiej Wojnie Domowej nazywa się Esternem ( przeciwieństwo kapitalistycznego Westernu). Tego typu obrazy najczęściej właśnie traktowały o walkach Armii Czerwonej z Basmaczami.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 5/11/2009, 21:01 Quote Post

W bliżej nieokreślonej przyszłości powstanie horror, którego akcja będzie się toczyła podczas rosyjskiej wojny domowej: http://www.filmweb.pl/Autor+%22Kronik+muta...h,News,id=55820. Tytuł filmu brzmi Blood Reds, a jego reżyserem jest Anglik Simon Hunter. Osobiście wątpię, żeby film był jakąś ambitną produkcją, ale może jednak go obejrzę ze względu na tło, w której rozgrywa się akcja. A co koledzy sądzą o tej produkcji?

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej