Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Małżeństwo pod okupacją niemiecką
     
farkas93
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.244
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student
 
 
post 2/12/2014, 22:34 Quote Post

Witam
Podczas II wojny śiatowej Niemcy wprowadzili wysokie ograniczania wiekowe dla Polaków chcących zawrzeć małżeństwo (25 lat dla kobiet i 28 lat dla mężczyzn). Mam pytanie czy dotyczyło to tylko ziem włączonych do Rzeszy, czy także Generalnej Guberni i Komisariatów Rzeszy?

Ten post był edytowany przez farkas93: 2/12/2014, 22:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 4/12/2014, 12:22 Quote Post

QUOTE(farkas93 @ 2/12/2014, 22:34)
Witam
Podczas II wojny śiatowej Niemcy wprowadzili wysokie ograniczania wiekowe dla Polaków chcących zawrzeć małżeństwo (25 lat dla kobiet i 28 lat dla mężczyzn). Mam pytanie czy dotyczyło to tylko ziem włączonych do Rzeszy, czy także Generalnej Guberni i Komisariatów Rzeszy?
*


"kwity" mam na Kraj Warty, o GG i reszcie ziem wcielonych nie słyszałem - ale zerknę do Madajczyka
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 2/05/2018, 14:38 Quote Post

QUOTE(farkas93 @ 2/12/2014, 23:34)
Witam
Podczas II wojny śiatowej Niemcy wprowadzili wysokie ograniczania wiekowe dla Polaków chcących zawrzeć małżeństwo (25 lat dla kobiet i 28 lat dla mężczyzn). Mam pytanie czy dotyczyło to tylko ziem włączonych do Rzeszy, czy także Generalnej Guberni i Komisariatów Rzeszy?
*



Z tego co pamiętam w książce "Greisler, wzorcowy nazista" jest podane że powstał na ten temat spór w obszarach z dużą ludnością Polski z tego względu że w każdym gau było inne prawo, przy tym w Kraju Warty najsurowsze. W efekcie dyskusji ustaloną zdaję się niższą niż ta co napisałeś granice, aczkolwiek z dopuszczeniem że lokalnie może być wyższa, z czego skorzystał Greisler. Będę musiał to sprawdzić i w razie czego zeedytować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
piotruś1974
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 654
Nr użytkownika: 98.055

 
 
post 3/05/2018, 7:02 Quote Post

A czy istniały jakieś ograniczenia narodowościowe, dot. zawieranych małżeństw? Tzn. rozumiem, że zawarcie małżeństwa Polaka (czy tym bardziej Żyda) z Niemką/Polki z Niemcem było raczej niedopuszczalne, ale jak wyglądała sprawa w przypadku związków np. polsko-żydowskich, polsko-ukraińskich, jak również sytuacji, gdy Polak/Polka chcieli zawrzeć związek z obywatelem innego państwa, np. Węgier, Włoch czy któregoś z krajów neutralnych?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej