Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> 2012: koniec świata ? Skąd ta teoria ?
     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 3/03/2010, 21:54 Quote Post

Uwaga, Uwaga, Uwaga!
Wszystkim zaniepokojonym zbliżającym się końcem świata za niespełna dwa lata chcę zakomunikować, że nie ma się czego obawiać, bo powstał specjalistyczny poradnik na temat tego jak przetrwać ową katastrofę.
http://www.empik.com/jak-przezyc-kataklizm...,prod29020056,p
Książka jest do kupienia w księgarniach w całym kraju, mam jedynie pobożną nadzieję, że nakład jest dostatecznie duży, aby dostarczyć niezbędnej wiedzy jak najszerszym kręgom naszego społeczeństwa.
Wiedziony korporacyjną lojalnością informuję historyków.org najpierw, aby wszyscy zdążyli książkę kupić zanim będzie za późno.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 4/03/2010, 8:14 Quote Post

QUOTE(mieszkoch @ 3/03/2010, 21:54)
Uwaga, Uwaga, Uwaga!
Wszystkim zaniepokojonym zbliżającym się końcem świata za niespełna dwa lata chcę zakomunikować, że nie ma się czego obawiać, bo powstał specjalistyczny poradnik na temat tego jak przetrwać ową katastrofę.
http://www.empik.com/jak-przezyc-kataklizm...,prod29020056,p
Książka jest do kupienia w księgarniach w całym kraju, mam jedynie pobożną nadzieję, że nakład jest dostatecznie duży, aby dostarczyć niezbędnej wiedzy jak najszerszym kręgom naszego społeczeństwa.
Wiedziony korporacyjną lojalnością informuję historyków.org najpierw, aby wszyscy zdążyli książkę kupić zanim będzie za późno.
*




Ale my wiemy, nie potrzebujemy podręcznika. Po pierwsze trzeba pojechać do Yellowstone, bo jest tam człowiek, który rozgryzł światowy spisek. Następnie znaleźć samolot i polecieć do Tybetu, gdzie na "dachu świata" chińscy robotnicy robią arkę. Jest pewna obawa, że arka skończy jak ten chiński długopis, który trzymam w ręce, a który w tym momencie przestał pisać, ale innej szansy chyba nie ma. Dalej jest z górki, wmieszać się w tłum i razem z arabskimi szejkami i rosyjskimi nowobogackimi dostać się do środka, albo szukać w tłumie Johna Cusacka i razem z nim dostać się do środka. I płyniemy smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 4/03/2010, 9:24 Quote Post

No nie Mieszkoch , tu poważny temat zalozyl a Carantuhill , sobie żartuje . Tu trzeba konstruktywne pomysły zgłaszać proponuje wiec :
smile.gif Nabyć ww podręcznik przetrwania (koncept sprzedażny takowego wyjaśnia skąd się teoria wzięła )
smile.gif zacząć robić przetwory i nabywać w dużych ilościach konserwy
smile.gif reanimować polskie stocznie i rozpocząć budowę Polskiej Arki , tu ogłaszam konkurs na nazwę , moim zdaniem ORP Jaruzelski ( to nie zatonie )
smile.gif zaciągnąć kredyty gdzie się da i żyć ponad stan ( 2012 potop )
smile.gif Przekazać nasze prawa do Euro 2012 Białorusi
 
Post #33

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 4/03/2010, 17:57 Quote Post

Ale zabierać wszystkich na ORP Jaruzelski? Łącznie z Łyżwińskim albo Jerzym Urbanem? Wszak to doskonały sposób na pozytywną selekcję.
Co zaś dotyczy kredytów, to od dawna już pocieszam tych, którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich, że nie ma powodu do zmartwień.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Daniel-3-Jan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 60.529

Daniel Wieczorek
Zawód: Student
 
 
post 5/03/2010, 13:19 Quote Post

Kiedys jeszce slyszalem, ze jakis uczony robil kiedys specjalne kalkulacje dla ktoregos papieza(niechce mi sie sprawdzac ktorego) na temat dokladnosci daty i ogolnych przeliczen lat(cokolwiek to znaczy)...
I podobno pomylil sie o ok 7-8 lat, wiec prawdopodobnie powinnismy miec teraz rok 2017-2018.

wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 5/03/2010, 13:46 Quote Post

QUOTE(Daniel-3-Jan @ 5/03/2010, 13:19)
Kiedys jeszce slyszalem, ze jakis uczony robil kiedys specjalne kalkulacje dla ktoregos papieza(niechce mi sie sprawdzac ktorego) na temat dokladnosci daty i ogolnych przeliczen lat(cokolwiek to znaczy)...
I podobno pomylil sie o ok 7-8 lat, wiec prawdopodobnie powinnismy miec teraz rok 2017-2018.

wink.gif
*


Oj to chyba powinieneś dokładniej czytać, lepiej wpierw sprawdzić swe rewelacje, potem pisać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 5/03/2010, 19:53 Quote Post

Niemniej podejrzewam, że właśnie po te argumenty sięgną prorocy kataklizmu w momencie, kiedy się okaże, że nie było końca świata.
Tak było w roku 1988 kiedy miał nastąpić koniec świata połączony z powtórnym nadejściem Chrystusa zgodnie z proroctwem apokalipsy. Kiedy minął wyznaczony dzień, autor proroczej książki "The Late Great Planet Earth" zasiadł do pisania następnej, gdzie dowodził, że pomylił się o rok, bo nie wziął pod uwagę roku zerowego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 5/03/2010, 20:01 Quote Post

Niemniej podejrzewam, że właśnie po te argumenty sięgną prorocy kataklizmu w momencie, kiedy się okaże, że nie było końca świata.
Tak było w roku 1988 kiedy miał nastąpić koniec świata połączony z powtórnym nadejściem Chrystusa zgodnie z proroctwem apokalipsy. Kiedy minął wyznaczony dzień, autor proroczej książki "The Late Great Planet Earth" zasiadł do pisania następnej, gdzie dowodził, że pomylił się o rok, bo nie wziął pod uwagę roku zerowego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 6/03/2010, 9:50 Quote Post

QUOTE(mieszkoch @ 5/03/2010, 19:53)
Niemniej podejrzewam, że właśnie po te argumenty sięgną prorocy kataklizmu w momencie, kiedy się okaże, że nie było końca świata.



Ale rok 2012 jest raczej świecką przepowiednią smile.gif Więc może nie mieszaj tym razem do tego chrześcijaństwa. W sumie ktoś kiedyś powiedział, że jeśli ktoś nie wierzy w Boga to nei znaczy, że w nic nie wierzy, on jest gotów uwierzyć we wszystko smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 6/03/2010, 13:17 Quote Post

Nie, nie chciałem mieszać. PO prostu podejrzewam, że autor przepowiedni stwierdzi 1 stycznia 2013 roku, że nie wziął pod uwagę albo roku zerowego, albo refomry kalendarza, albo pomyłki Dionizego i jego przepowiednia nadal jest ważna, tyle że trzeba jeszcze poczekać parę lat na jej spełnienie. Akurat wystarczy czasu na napisanie jeszcze ze dwóch książek, z których każda przyniesie dobry dochód.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 8/03/2010, 14:50 Quote Post

QUOTE(mieszkoch @ 6/03/2010, 13:17)
Nie, nie chciałem mieszać. PO prostu podejrzewam, że autor przepowiedni stwierdzi 1 stycznia 2013 roku, że nie wziął pod uwagę albo roku zerowego, albo refomry kalendarza, albo pomyłki Dionizego i jego przepowiednia nadal jest ważna, tyle że trzeba jeszcze poczekać parę lat na jej spełnienie. Akurat wystarczy czasu na napisanie jeszcze ze dwóch książek, z których każda przyniesie dobry dochód.
*

I właśnie dlatego, w najbliższej przyszłości, nie będzie końca świata. Gdyby autor książki sam wierzył w to co pisze, nie sprzedawał by książek. Po co komu dochód z praw autorskich (przez chyba 20 lat), skoro zaraz będzie koniec świata i wszystko przepadnie. Łącznie z kontem bankowym. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Daniel-3-Jan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 60.529

Daniel Wieczorek
Zawód: Student
 
 
post 9/03/2010, 14:10 Quote Post

Wiesz, moze autorowi nie chodzilo o pieniadze, a tylko o rzeczywiste ostrzezenie niewiezacych.

A jesli nie to poprostu chcial sie poczuc lepszy i dowartosciowany....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
wojmad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 60.051

 
 
post 9/03/2010, 19:54 Quote Post

Ja chciałbym powiedzieć coś na ten temat.Ostatnio doszedłem do wniosku że koniec swiata dotyczy Ameryki.Z kilku powodów.W czasie podbojów kolonialnych Majowie wiedzieli o innych kontynentach??? np.. Europa czy Afryka?? Otóż to nie..I ich przepowiednia mogła dotyczyć ziemi na której mieszkali.Czy to dziwne że teraz były trzęsienia na Haiti czy Chile?? Czemu nie w Europie czy w Azji?? Przypadek? Ja uważam że nie..Druga sprawa skoro majowie byli takimi filozofami to nie mogli przewidzieć że ich Cortes pierdyknie?? hmmm..Dla mnie to jest przyslowiony smiech na sali i nic wiecej.Mysle ze ta teoria ma na celu zastraszenie nas i wywolanie paniki jak to robili kaplani w starożytnym Egipcie.Kiedy było zaćmienie słońca siali panike ze to jest kara boska i motywowali ich[Egipcjan] do pracy.Ale czy teraz to ma na celu motywowac nas do dobrych rzeczy??Tutaj sami powinniscie postawic sobie pytanie....Taka jest moja opinia smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
hooker
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 61.933

Zawód: uczen
 
 
post 11/03/2010, 15:57 Quote Post

Czytałem ,że w RPA budują schron w którym można będzie przeczekać koniec świata w 2012r. Trzeba tylko wpłacić gruba kasę w euro a chętnych i tak ponoć jest sporo rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 11/03/2010, 15:59 Quote Post

QUOTE(hooker @ 11/03/2010, 15:57)
Czytałem ,że w RPA budują schron w którym można będzie przeczekać koniec świata w 2012r. Trzeba tylko wpłacić gruba kasę w euro a chętnych i tak ponoć  jest sporo rolleyes.gif
*




Rozumiem, że euro, jako waluta światowa przetrwa koniec świata?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej