Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fryderyk Wilhelm, Barbara Szymczak
     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 18/12/2006, 0:27 Quote Post

1. Jeśli ktoś już przeczytał "Fryderyka Wilhelma" Barbary Szymczak to byłbym wdzięczny za krótką recenzję. Znam tę postać tylko przy okazji polityki bałtyckiej Sobieskiego, drugiej wojny północnej no i z książki Salmonowicza o Prusach. Wiadomo, że informacji w nowej pozycji z Ossolineum znajdę więcej, ale chodzi mi o to czy jest dobrze napisana.
2. Moje ostatnie pytanie dotyczy biografii Gustawa II Adolfa Zbigniewa Anusika. "KArol XII" podobał mi się, wiem, że Anusika można być pewnym. Tylko jest problem z dostaniem tej książki. Jak ktoś wie ,gdzie można ją kupić w Warszawie to proszę powiedzieć.
pozdrawiam Mefisto!
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 19/12/2006, 11:21 Quote Post

QUOTE(Mefistofeles @ 18/12/2006, 1:27)
2. Moje ostatnie pytanie dotyczy biografii Gustawa II Adolfa Zbigniewa Anusika. "KArol XII" podobał mi się, wiem, że Anusika można być pewnym. Tylko jest problem z dostaniem tej książki. Jak ktoś wie ,gdzie można ją kupić w Warszawie to proszę powiedzieć.
pozdrawiam Mefisto!
*


Pozostaje Tobie przeszukiwanie antykwariatów i aukcji na Allegro. To książka z 1996 roku, czyli już od kilku lat nie jest dostępna w księgarniach. sad.gif Możesz jeszcze liczyć na wznowienie jej w nowej serii biograficznej Ossolineum (twarde okładki). Życzę powodzenia!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
etubel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 5/01/2007, 12:33 Quote Post

Nabyłem tę książkę na Targach Książki Historycznej ale jeszcze jej nie przeczytałem. Natomiast znana mi jest inna praca tej pani - "Stosunki Rzeczypospolitej z Brandenburgią i Prusami Książecymi w latach 1648 - 1658 w opinii i działaniach szlachty polskiej". Rzecz jest naprawde godna polecenia stąd połasiłem się także na biografie Wielkiego Elektora. Myslę że obaj nie zawiedziemy się na tej książcę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Eminentissimus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 64.570

Tomasz Nowak
Zawód: nauczyciel
 
 
post 3/04/2010, 17:37 Quote Post

Cóż.... warto przeczytać, ale spodziewałem się czegoś lepszego:( Polecam recenzję:R. Kaweckiego "Wschodni Rocznik Humanistyczny" - T. 4 (2007), s. 490-496
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 23/04/2010, 8:09 Quote Post

Dla mnie całkiem nieźle się czytało. Tym bardziej, że to nieliczna (w miarę świeża) na rynku pozycja traktująca o Wielkim Elektorze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej