Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ku Klux Klan
     
grey
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 233
Nr użytkownika: 27.633

Zawód: niebieski ptak
 
 
post 29/10/2007, 9:41 Quote Post

QUOTE(The General @ 28/10/2007, 13:25)
Jak widzisz napisałem to rok temu. Nie wiem jak u ciebie, ale moje postrzeganie ewoluje i dzisiaj już tak bym pewnie nie napisał.

no to przynajmniej się już wyjaśniło skąd ten wściekły zapał w zwalczaniu jakichkolwiek odmiennych spojrzeń na wojnę secesyjną.
Typowe zachowanie neofity. Jakiś zawód Cię spotkał z powodu wcześniejszego opowiadania się za opcją "walki o niezależność, wolność i suwerenność południa" ?
QUOTE
Flaga CSA to oficjalny symbol ogromnej niewolniczej republiki, która próbowała wywalczyć sobie niepodległość.

tak, w podręcznikach PZPNu :-) i w myśl oficjalnej lewackiej propagandy zgodnej z PC.
QUOTE
Z instytucją niewolnictwa – złą i okrutną instytucją ludzkiego zniewolenia - identyfikowała się całkowicie i to do samego końca. W jej granicach żyło zniewolonych i traktowanych jako podludzie 3,5 czarnych (ponad 40% społeczeństwa).

Jakież to proste i banalne. Niosąca kaganek wolności Unia, kładąca na szali życie kilkuset tysięcy swoich obywateli, byle tylko wyzwolić czarnych z łap okrutnych południowców. (a dzieci z podstawówki chłoną taki oficjalny, pobłogosławiony przekaz jak miód na serce)
Oczywiście, instytucja niewolnictwa upadła tylko i wyłącznie dzięki "wielkiemu kombinatorowi", który umyślił sobie znieść niewolnictwo w sytuacji gdy jego dzielne armie dostawały po tyłku chociaż miały przewagę ilościową, sprzętową i lepsze zaplecze czyli wszystko co konieczne by wygrać wojnę, oprócz jednej cechy wiary w to, że walczą w słusznej sprawie i że racja jest po ich stronie.
Oczywiście wolno Ci wierzyć w ten twój czarno-biały obraz jak również być przekonanym, że trzeba było wojny (dlaczego gdzie indziej nie ?), aby niewolnictwo wyczerpało swą formułę i upadło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 29/10/2007, 17:44 Quote Post

QUOTE
Flaga CSA to symbol niewolniczej Konfederacji, która chciała się wyzwolić spod rządów niewolniczej Unii. (...) Z instytucją niewolnictwa równie dobrze może się kojarzyć "Old Glory"- czy nie ten symbol dłużej symbolizował niewolniczą Unię? Czy nie pod tym symbolem wprowadzono chociażby Fugitive Slave Act, walczono w niesprawiedliwej wojnie meksykańskiej, uchwalono wyrok w sprawie Dreada Scotta, itd. ?

Barbaro, a kto tą Unię niewolniczą czynił? Kto i po co rozpętał wojnę z Meksykiem? Kto przeforsował Dreda Scotta? Kto przeforsował FSL? - no chyba nie wolne stany Północy, które potem się temu prawu opierały i tym samym despotów do furii doprowadzały.

--

Grey,

QUOTE
del. Nie wiem dlaczego zalogowało mnie z automatu nie na mój link ?
Ktoś pił z mojego komputerka ?

Grey

Teraz już wiemy dlaczego Konfederacja prowadzi w naszym rankingu – niektórzy miłośnicy Despotenlandu mają po tuzin innych wcieleń i głosują aby wyszło "na nasze". A potem Lincolna do "wielkiego kombinatora" porównują biggrin.gif

QUOTE
Jakiś zawód Cię spotkał z powodu wcześniejszego opowiadania się za opcją "walki o niezależność, wolność i suwerenność południa" ?

Raczej na oczy przejrzałem.

QUOTE
Jakież to proste i banalne. Niosąca kaganek wolności Unia, kładąca na szali życie kilkuset tysięcy swoich obywateli, byle tylko wyzwolić czarnych z łap okrutnych południowców. (a dzieci z podstawówki chłoną taki oficjalny, pobłogosławiony przekaz jak miód na serce).

Znowu odwracasz kota ogonem? Dopiero co wczoraj pisałem w innym topiku, że jeśli ktoś poszedł bić się o niewolnictwo to byli to rewolucjoniści, a nie federałowie.

QUOTE
Oczywiście, instytucja niewolnictwa upadła tylko i wyłącznie dzięki "wielkiemu kombinatorowi", który umyślił sobie znieść niewolnictwo w sytuacji gdy jego dzielne armie dostawały po tyłku chociaż miały przewagę ilościową, sprzętową i lepsze zaplecze czyli wszystko co konieczne by wygrać wojnę, oprócz jednej cechy wiary w to, że walczą w słusznej sprawie i że racja jest po ich stronie.

Upadła, między innymi dzięki temu Wielkiemu Emancypatorowi, który zbudował Partię Republikańską na hasłach sprzeciwu wobec rozszerzania niewolnictwa – złej i okrutnej instytucji ludzkiego zniewolenia. Nie ma się co dziwić, że jak tyko despoci dowiedzieli się, że został on prezydentem to na łeb i szyję uciekali z tej Unii. A Proklamację Emancypacyjną wygłosił chyba po tym jak Bobby Lee dostał lanie w Marlandzie. Na zachodzie co prawda mieliśmy do czynienia ze sprytną inwazją Kentucky, ale jedynie sprytną, bo wcześniej rebelianci zostali pobici i tam gdzie były główne armie Unii nie śmieli się pojawić.

QUOTE
Oczywiście wolno Ci wierzyć w ten twój czarno-biały obraz jak również być przekonanym, że trzeba było wojny (dlaczego gdzie indziej nie ?), aby niewolnictwo wyczerpało swą formułę i upadło.

Tak samo jak tobie wolno wierzyć w teorie konspiracyjne typu, że to Lincoln wojnę rozpętał. Dlaczego nie można było pokojowo skończyć z niewolnictwem poszukaj po stronie, której tak dzielnie bronisz.

QUOTE
sądzę, że "Fakt" miałby dużo pociechy z Ciebie. Wspaniale potrafisz wyciągać pasujące Twej tezie KAWAŁKI z całości i zestawiać je tak by wyszło to c.b.d.u :-)

A ja myślę, że czytelnicy „Faktu” więcej pociechy mieliby z ciebie. Zamiast pisać farmazony lepiej udowodnij co złego jest w tym co napisałem. Nie była rasistowska? Nie działała metodami terrorystycznymi? Nie chodziło im o supremację rasy białej?

PS. A tobie Greyu jak się podoba jedna z moich ulubionych pioseneczek? Lubisz Muńka? Za komuny chyba już grali.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 29/10/2007, 19:16 Quote Post

QUOTE
Barbaro, a kto tą Unię niewolniczą czynił? Kto i po co rozpętał wojnę z Meksykiem? Kto przeforsował Dreda Scotta? Kto przeforsował FSL? - no chyba nie wolne stany Północy, które potem się temu prawu opierały i tym samym despotów do furii doprowadzały.

Alku, omawialiśmy te wszystkie sprawy w wątku o sporach, ale może już zapomniałeś wink.gif Unię krajem niewolniczym czyniło jej federalne prawo od początku istnienia tej federacji. Wojnę z Meksykiem rozpętali głównie demokraci z Południa i Północy- tu trzeba pamiętać, że tak nielubiani przez Ciebie południowi politycy- panowie Calhoun i Stephens- byli przeciwni tej wojnie... za to ochoczo walczyło w niej wielu Jankesów. Sprawę Dreada Scotta przeforsowali sędziowie z Południa i z Północy (przy jedynie 2 głosach sprzeciwu), FSL podobnie zostało zatwierdzone głosami zarówno Południa, jak i Północy.
Nie zmienia to faktu, że sztandar określany przez Ciebie mianem "czerwonej płachty" jeszcze wtedy nie istniał. Świętym symbolem dla uczestników tamtych wydarzeń był "gwiaździsty sztandar" Unii. To również tym sztandarem wymachują dziś "rycerze" Ku Klux Klanu, co widać w załączonych do mojego poprzedniego postu filmikach.
Ale może ktoś widział klansmenów maszerujących pod którąś z państwowych flag Skonfederowanych Stanów Ameryki? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
grey
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 233
Nr użytkownika: 27.633

Zawód: niebieski ptak
 
 
post 29/10/2007, 21:54 Quote Post

QUOTE(The General @ 29/10/2007, 17:44)
Znowu odwracasz kota ogonem? Dopiero co wczoraj pisałem w innym topiku, że jeśli ktoś poszedł bić się o niewolnictwo to byli to rewolucjoniści, a nie federałowie.

Południowcy poszli się bić bo zostali zaatakowani, a bili się o to by SUWERENNIE decydować o swoim losie, o losie instytucji niewolnictwa również i nigdy temu nie przeczyłem. To ty raz upierasz się, że Unia zdecydowała się na wojnę z powodu niewolnictwa ( i tylko gdy zaczynasz się wikłać jak powyżej, udajesz, że tak nie powiedziałeś).
Więc za cóż chcieli umierać Yankie ? Skoro nie za Gdańsk i nie za niewolnictwo
QUOTE
Upadła, między innymi dzięki temu Wielkiemu Emancypatorowi, który zbudował Partię Republikańską na hasłach sprzeciwu wobec rozszerzania niewolnictwa – złej i okrutnej instytucji ludzkiego zniewolenia. Nie ma się co dziwić, że jak tyko despoci dowiedzieli się, że został on prezydentem to na łeb i szyję uciekali z tej Unii.

Czyli tym samym zrealizowali piękne marzenia "wielkiego kombinatora"
Unii nie groziło już rozszerzanie się niewolnictwa. więc może jednak nie to "autor miał na myśli" bo jak widać nie był zadowolony z tego "sukcesu". Przecież wystarczyło spacyfikować Maryland (jak to uczyniono) i po sprawie. Kraina wiecznej szczęśliwości gotowa
QUOTE
A Proklamację Emancypacyjną wygłosił chyba po tym jak Bobby Lee dostał lanie w Marlandzie.

Jak niskie musiało być morale północy jeśli kampanie Marylandzką R.E.Lee podnosić do rangi lania :-). Czym więc były dokonania Hookera, Burnside'a czy McClellana ?
QUOTE
Tak samo jak tobie wolno wierzyć w teorie konspiracyjne typu, że to Lincoln wojnę rozpętał. Dlaczego nie można było pokojowo skończyć z niewolnictwem poszukaj po stronie, której tak dzielnie bronisz.

Bo Lincoln wojnę rozpętał i wcale nie chodziło mu o skończenie z niewolnictwem jak znów próbujesz sugerować (czyli dwa akapity niżej wracamy do starej śpiewki). A po stronie, której bronie odpowiedzi nie znajdę gdyż nie dano jej tej szansy. Tej, którą inne suwerenne kraje dostały i problem niewolnictwa odszedł do przeszłości tak samo jak wozy zaprzężone w woły, trójpolówka, pańszczyzna i odczynianie uroków na skalę masową.

QUOTE
Zamiast pisać farmazony lepiej udowodnij co złego jest w tym co napisałem. Nie była rasistowska? Nie działała metodami terrorystycznymi? Nie chodziło im o supremację rasy białej?

W myśl dzisiejszych standardów, to rasistą można zostać za głośne użycie tonem obojętnym słowa "murzyn", nazywając w ten sposób czarnego mieszkańca Hong-Kongu zamiast prawidłowo nazwać go afro-azjatą :-)

Farmazony piszesz gdyż dobrze wiesz jaka była geneza powstania KKK, jakie organizacja miała cele i co spowodowało zradykalizowanie się jej metod i zmianę jej idei, a także przekroju społecznego członków

QUOTE
PS. A tobie Greyu jak się podoba jedna z moich ulubionych pioseneczek? Lubisz Muńka? Za komuny chyba już grali.

Nie przepadam za TL nawet gdyby grali już za Jagiellonów, dla mnie to chałturnicy udający trubadurów zaangazowanych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 30/10/2007, 20:41 Quote Post

QUOTE
Południowcy poszli się bić bo zostali zaatakowani, a bili się o to by SUWERENNIE decydować o swoim losie, o losie instytucji niewolnictwa również i nigdy temu nie przeczyłem. To ty raz upierasz się, że Unia zdecydowała się na wojnę z powodu niewolnictwa ( i tylko gdy zaczynasz się wikłać jak powyżej, udajesz, że tak nie powiedziałeś).

Zaczynam się poważnie zastanawiać czy coś jest nie tak ze sposobem w jaki wyrażam swoje myśli czy też coś jest nie tak z tobą (może nieuważnie czytasz moje wypowiedzi?). Proszę wskaż mi jakąkolwiek moją poważną wypowiedź w której piszę, że Unia zdecydowała się na wojnę z powodu niewolnictwa. Jeśli chodzi o biednych południowców, którzy zostali zaatakowani to na prawdę nie mam już sił do dyskusji na ten temat.

QUOTE
Unii nie groziło już rozszerzanie się niewolnictwa.

Niestety fakty historyczne mówią inaczej.
Lincoln zbudował Partię Republikańską na bazie sprzeciwu wobec ustawy Kansas-Nebraska, która obaliła zakaz wprowadzania niewolnictwa powyżej równoleżnika 36 30. Prawnie usankcjonował to potem Taney orzekając w sprawie Dreda Scotta. Dlaczego upadła Demokracja – bo południowcy zażądali kongresowych gwarancji bezpieczeństwa na terytoriach (może wytłumaczysz mi dlaczego skoro uważasz, że Unii nie groziło rozszerzenie tej instytucji?). Podczas rozmów ostatniej szansy (kompromis Crittendena) południowcy upierali się aby zakaz niewolnictwa nie obejmował ziem leżących na południe od w/w linii, które są lub będą w posiadaniu USA. I właśnie o te „będą” rozmowy się obaliły. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, którzy zawsze ulegali żądaniom południowców, Lincoln powiedział, że nie ma na to zgody, bo będzie to oznaczało ciągłą wojnę ze wszystkim co zamieszkuje od Florydy aż do końca Ameryki Południowej celem niesienia południowego „stylu życia”. Wielu południowców uważało, że jak się ograniczy możliwość rozwoju niewolnictwa, to stany niewolnicze nie tylko zostaną politycznie zdegradowane, ale instytucja ta upadnie, a przyrost naturalny czarnych po prostu udusi południowców z Dolnego Południa ===> jedną z takich wypowiedzi znajdziesz w liście wysłanników stanu Alabama do władz N.C. który wkleiłem w temacie o niewolnictwie, a której podsumowanie jest takie: Our people and institutions Must be secured the right of expansion, and they can never submit to a denial of that which is essential to their very existence.

QUOTE
Czym więc były dokonania Hookera, Burnside'a czy McClellana ?

Katastrofami (z pewnymi wyjątkami).

QUOTE
A po stronie, której bronie odpowiedzi nie znajdę gdyż nie dano jej tej szansy.

Niestety fakty historyczne mówią inaczej.
Pojawiały się propozycje kolonizacji za pieniądze federalne, ale zawsze były ubijane przez południowych ekstremistów. Stany niewolnicze same chciały decydować o losie tej instytucji i tak też było. Nic nie stało na przeszkodzie, aby wzięły się za jej likwidację, ale poza dwoma czy trzema nieudanymi planami kolonizacji nie zrobiły nic. Im dalej tym niewolnictwo próbowano jeszcze mocniej usankcjonować na szczeblu państwa i prawa (po raz kolejny Taney się kłania). O próbach wznowienia sprowadzania niewolników też dyskutowaliśmy.

QUOTE
Farmazony piszesz gdyż dobrze wiesz jaka była geneza powstania KKK, jakie organizacja miała cele i co spowodowało zradykalizowanie się jej metod i zmianę jej idei, a także przekroju społecznego członków

Dobrze wiem, że zaraz po wojnie ci którzy dopiero co strzelali do żołnierzy federalnych zostali wpuszczeni do władz stanowych i uchwalili czarne kodeksy celem zepchnięcia czarnych na margines, że Klan i inne bratnie organizacje terrorystyczne (np. White League, Knights of the White Camelia) mają na sumieniu tysiące morderstw niewinnych ludzi (nie tylko Murzynów), że po wojnie dokonano prawie 5.000 publicznych linczów, że palono szkoły, kościoły, sklepy, zastraszano i bito spokojnie żyjących ludzi. Na Dolnym Południu czarny mógł zginąć nawet za to, że się brzydko popatrzył, nie zszedł z drogi lub nie zdjął czapki. Również zdarzały się „zabawy” polegające na zasadzaniu kopów czarnym kobietom, które wybrały się do miasta na zakupy. Po prostu robiono wszystko aby pokazać czarnym, że choć niewolnictwo formalnie się skończyło to nie oznacza to, że są oni równi białym. Wymienione organizacje terrorystyczne operowały także na Północy, ale jakoś tak się składa, że ponad 80% wszystkich morderstw miało miejsce w Dixielandzie.

Wiesz może jaka jest ogólna liczba ofiar w/w grup terrorystycznych? Bo ja widziałem już liczby w granicach 20.000 - 50.000.

--

QUOTE
To również tym sztandarem wymachują dziś "rycerze" Ku Klux Klanu, co widać w załączonych do mojego poprzedniego postu filmikach.

Tak się jakoś dziwnie składa, że zdjęcia na tych stronach często pochodzą z północnych grup klanu, albo z czasów gdy kkk był potęgą, urządzał wielkie marsze na Północy i logiczne było, że nie będą wymachiwać tam flagami południa. Jak poszukasz zdjęć z południowych odłamów kkk to zobaczysz, że flagi CSA są tam równie często używane.

http://www.pointsouth.com/csanet/kkk.htm

Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 30/10/2007, 21:28 Quote Post

QUOTE
Tak się jakoś dziwnie składa, że zdjęcia na tych stronach często pochodzą z północnych grup klanu, albo z czasów gdy kkk był potęgą, urządzał wielkie marsze na Północy i logiczne było, że nie będą wymachiwać tam flagami południa.

Nie pamiętam gdzie nagrywano pierwszy ze wskazanych przeze mnie filmików, ale drugi nagrano w Teksasie, i to nie tak dawno smile.gif Teksas nie leży na Północy, no chyba że coś się zmieniło? wink.gif A jeżeli "flagi południa" miałyby symbolizować głównie rasizm i supremację białej rasy, to czemu północni klansmeni mieliby tych flag nie uznawać?

QUOTE
Jak poszukasz zdjęć z południowych odłamów kkk to zobaczysz, że flagi CSA są tam równie często używane.

Alku, ja wiem, że "Krzyż Południa" często jest wykorzystywany przez KKK, dlatego w poprzednim swoim poście napisałam "To również tym sztandarem wymachują dziś rycerze Ku Klux Klanu". Chodziło mi o to, że nie widziałam jeszcze nigdy zdjęć chłopców i dziewcząt z Klanu z państwowymi flagami CSA- Stars & Bars (prawie identyczna jest dziś flaga stanowa Mississippi) czy Stainless Banner. Krzyż świętego Andrzeja pojawił się na państwowej fladze (Stainless Banner) dopiero w 1863 roku, ale zajął niewielki fragment płatu, który w większej części był biały.
Wybacz, że czasem mało precyzyjnie się wyrażam sad.gif

QUOTE
http://www.pointsouth.com/csanet/kkk.htm

Zaskoczyłeś mnie z tą stroną smile.gif Może coś źle zrozumiałam, ale chyba poglądy głoszone na tej stronie nieco się różnią od tych głoszonych przez Ciebie? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 31/10/2007, 16:36 Quote Post

Biorąc to na logikę to kkk po prostu chował się za flagą Unii, bo chcieli pokazać że są normalnymi obywatelami, patriotami. Gdyby używali innych flag np. CSA to by ich od razu po lupę brali jako wywrotowców.

Co do strony - szukałem fotek z flagami. Poglądy autora mnie nie obchodzą, ale czego się można spodziewać po stronie zalinkowanej do CSANet.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 31/10/2007, 21:21 Quote Post

QUOTE
Biorąc to na logikę to kkk po prostu chował się za flagą Unii, bo chcieli pokazać że są normalnymi obywatelami, patriotami. Gdyby używali innych flag np. CSA to by ich od razu po lupę brali jako wywrotowców.

Jak dla mnie to trochę pokrętna ta logika wink.gif Używanie flag CSA nie było do niedawna zakazane w USA- teraz to już z tym chyba różnie bywa w zależności od prawa danego stanu... skoro klansmeni ich nie nosili, to może po prostu dawniej te flagi nie były symbolem rasizmu czy szczególnej instytucji smile.gif
Dawniej KKK chował się za flagą Unii, a obecny chowa się za sztandarem bojowym Konfederatów- całkowicie zniekształcając jego wymowę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 31/10/2007, 21:38 Quote Post

QUOTE
Dawniej KKK chował się za flagą Unii, a obecny chowa się za sztandarem bojowym Konfederatów- całkowicie zniekształcając jego wymowę.


Czemuż to "zmienia jego wymowę"? Przecież żołnierze KOnfederacji walczyli w imię rasistowskich teorii "o przyrodzonej wyższości białej rasy nad czarną" tudzież w imię utrzymania władzy "białego człowieka" nad innymi ludźmi, różniącymi się jeno kolorem skóry. Współczesny Klan chce tego samego - no, może już odpuścili sobie przywrócenie niewolnictwa...
Klanowcy IMHO niczym się nie różnią od swoich przodków walczących pod Bedfordem czy Lee... poza tym, że (jak dotąd) nie walczyli zbrojnie przeciwko rządowi federalnemu.
 
Post #39

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 1/11/2007, 8:44 Quote Post

Tak jak klan cynicznie chował się za flagą USA tak samo cynicznie powołuje się na chrześcijaństwo.
W pierwszym przypadku robią sobie jaja – tak tak to nasza flaga i my ją kochamy, a tak na prawdę wiedzą, że lepiej by im pasowała konfederatka (albo swastyka), do której po cichu wzdychają i którą takim postępowaniem chcą tylko chronić. Dobrze wiedzą, że pod Old Glory uchwalono 3 fundamentalne zasady amerykańskiej demokracji – 13, 14 i 15 poprawkę do konstytucji i że to armie walczące pod Old Glory zniszczyły system niewolniczy w USA (o tym niestety wzmianki na ich stronach nie znajdziecie).
W drugim przypadku robią z siebie totalnych jełopów, którzy nie mają pojęcia o czym mówił Chrystus.

Na ich stronach można znaleźć tok rozumowania, który łyknąć mogą chyba jedynie osoby strasznie naiwne lub niedouczone, bo nie wiem jak to inaczej można nazwać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 2/11/2007, 17:39 Quote Post

QUOTE(The General @ 1/11/2007, 8:44)
W pierwszym przypadku robią sobie jaja – tak tak to nasza flaga i my ją kochamy, a tak na prawdę wiedzą, że lepiej by im pasowała konfederatka (albo swastyka)


Generał w swojej nienawiści do Południa coraz bardziej zatraca kontakt z rzeczywistością sleep.gif .
KKK XX i XXI wieku to zwykła rasistowska organizacja skupiająca rasistów z każdego zakątka USA - tym samym jedni wolą bardziej Konfederatkę inni flage Unii. Ze starym KKK ma tylko wspólną nazwę i jakieś tam elementy tradycji w postaci strojów itp.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 2/11/2007, 22:04 Quote Post

A cóż się takiego stało ze "starym" Klanem, że teraz to już tylko "rasistowska organizacja"?
A przedtem to niby rasistami nie byli?
 
Post #42

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 2/11/2007, 22:54 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 2/11/2007, 22:04)
A cóż się takiego stało ze "starym" Klanem, że teraz to już tylko "rasistowska organizacja"?
A przedtem to niby rasistami nie byli?


Przedtem rasistami byli wszyscy tak gwoli uwagi smile.gif. Natomiast pierwszy Klan w momencie zakładania miał inne cele. Nowy klan gonił Murzynów, ale i Żydów, latynosów i wszelkich imigrantów. 1y Klan nie mógłby nawet o tym pomyśleć. No bo jak, mieliby bić swoich własnych irlandzkich żołnierzy albo ministra J.Benjamina, który był Żydem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 5/11/2007, 8:24 Quote Post

Muszę nadrobić zaległości smile.gif
QUOTE
Czemuż to "zmienia jego wymowę"? Przecież żołnierze KOnfederacji walczyli w imię rasistowskich teorii "o przyrodzonej wyższości białej rasy nad czarną" tudzież w imię utrzymania władzy "białego człowieka" nad innymi ludźmi, różniącymi się jeno kolorem skóry.

Dobrze wiesz, że nie taka była wymowa Krzyża Południa i nie o to walczyli żołnierze Konfederacji. W wyższość rasy białej wierzyli w tamtych czasach niemalże wszyscy, więc Południe nie musiało walczyć by kogoś do tego przekonać. "Biały Człowiek" utrzymał władzę mimo zwycięstwa Północy.

QUOTE
W pierwszym przypadku robią sobie jaja – tak tak to nasza flaga i my ją kochamy, a tak na prawdę wiedzą, że lepiej by im pasowała konfederatka (albo swastyka), do której po cichu wzdychają i którą takim postępowaniem chcą tylko chronić.

Każdy Amerykanin może sobie wymachiwać swoją flagą i nie widzę w tym nic cynicznego confused1.gif A jeżeli przez czytanie jakichś dziwnych stron internetowych komuś zaczyna się mylić konfederatka ze swastyką, to mogę mu tylko współczuć.

QUOTE
A cóż się takiego stało ze "starym" Klanem, że teraz to już tylko "rasistowska organizacja"?

Odpowiem pytaniem na pytanie: a z jakiego powodu Nathan Bedford Forrest rozwiązał pierwszy Klan?

QUOTE
A przedtem to niby rasistami nie byli?

Część na pewno była. A część zatrudniała na przykład u siebie czarnych pracowników na takich samych zasadach jak białych, więc trudno ich uznać za rasistów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 5/11/2007, 10:24 Quote Post


Kolega był trzy lata temu w Stanie Alabama. I w jednym miasteczku zamieszkałym przez katolików zauważył że są dwa katolickie kościoły, do jednego chodzą biali a do drugiego czarni. Ksiądz(polak), powiedział że przez ponad 20 lat próbował namówić społeczeństwo do wspólnych mszy ale po żadnej ze stron nie znalazł zrozumienia i w końcu zrezygnował.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej