Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

17 Strony « < 15 16 17 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zydokomuna, Fakt , mit , czy wytwor antysemitow

Net_Skater

VIII ranga
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik

post 11/09/2019, 10:39 Quote Post

Dyskutanci:
co wspolnego ma obywatel Weglarczyk z tematem watka ???
Jak juz chcecie pisac o koligacjach rodzinnych to najpierw otworzcie nowy watek w dziale "Wprowadzanie demokracji ludowej 1945-56" pod tytulem "Jozef Światlo" (zadziwiajace ze tego tematu jeszcze nie ma) i tam dyskutujcie.

N_S

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #241

Pawel.M.

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 105.003

post 14/09/2019, 2:40 Quote Post

Daję już przykład twojej najnowszej manipulacji:
CODE
Druga rzecz, to mit o rzekomej przepaści w zakresie analfabetyzmu pomiędzy Żydami a ludnością nieżydowską, która to cecha miała być naturalnym powodem tworzenia przez komunistów kadr państwowych w oparciu o Żydów.

Teza nie była: Żydzi byli lepiej wykształceni od nieżydów. Teza była: Żydzi byli lepiej wykształceni od tych grup nieżydów, które miały interes w popieraniu komunistów (np. fornali z czworaków, którzy nagle dostali ziemię z reformy rolnej). Do tego rozmówca ani słowem się nie zająknął o analfabetyzmie, tylko o wykształceniu. Więc twoja manipulacja jest dwustopniowa.

User is offline  PMMini Profile Post #242

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post Wczoraj, 14:33 Quote Post

Teza nie była: Żydzi byli lepiej wykształceni od nieżydów. Teza była: Żydzi byli lepiej wykształceni od tych grup nieżydów, które miały interes w popieraniu komunistów (np. fornali z czworaków, którzy nagle dostali ziemię z reformy rolnej).

Potwierdzam. Dokładnie o to mi chodziło.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: Wczoraj, 14:35

User is offline  PMMini Profile Post #243

Bazyli

VII ranga
Nr użytkownika: 13.822

Stopień akademicki: jakiś jest...
Zawód: handlowiec pogl¹dami

post Wczoraj, 19:06 Quote Post

Pawel.M.:
"Teza nie była..."

Czytać w myślach nie potrafię, wiem za to co napisał @szczypiorek:

"... A Żydzi wręcz przeciwnie - mieli (statystycznie patrząc) wskaźniki edukacyjne bodaj najwyższe już za II RP...."

W oparciu o ustalenia profesjonalistów wskazałem na fakt, iż takie przekonanie jest błędne. To natomiast, że nie widzisz związku pomiędzy wykształceniem a poziomem analfabetyzmu jest zadziwiające. No, ale ja nic na to nie poradzę. rolleyes.gif

I jeszcze krótki fragment pracy prof. A. Paczkowskiego ("Prasa żydowska w II Rzeczpospolitej"):

Ludność żydowska była znacznie gorzej wykształcona niż wynika­łoby to z jej miejskiego i nierolniczego charakteru. Wprawdzie postęp w likwidacji analfabetyzmu był dość szybki, to jednak w 1931 r. jeszcze 13,9% mieszkańców miast nie umiało ani pisać, ani czytać. Przy czym, oczywiście, im wyższa kategoria wieku, tym analfabetyzm był powszech­niejszy (zwłaszcza na wsi i wśród kobiet). Społeczność żydowska w Pol­sce była dość „młoda” — ok. 30% miało mniej niż 15 lat. Oba ostatnio podane wskaźniki (wiek i analfabetyzm) prowadzą do konstatacji, że w połowie omawianego tu okresu, na około 3,1 min ludności żydowskiej nie więcej niż 1,8— 1,9 min mogło stanowić potencjalną klientelę dla prasy (ludność powyżej 15 lat minus analfabeci).

User is online!  PMMini Profile Post #244

Pawel.M.

I ranga
*
Nr użytkownika: 105.003

post Wczoraj, 22:43 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 16/09/2019, 14:33)
Potwierdzam. Dokładnie o to mi chodziło.
*

Ja to wiem, Ty to wiesz, a pomiędzy naszymi postami Bazyli odnosi się do swojego własnego wymysłu, całkowicie pozbawionego znaczenia dla tej dyskusji. I próbuje go udowadniać za pomocą jakiejś publicystyki, chociaż sam wcześniej przytoczył dane przeczące tym wymysłom:
CODE
Według danych z 1931 r. w populacji mieszkańców II RP najmniej analfabetów żyło w społeczności protestanckiej (głównie niemieckiej) - 9,9%, wyznającej mozaizm - 15,4%, rzymskokatolickiej - 17,2% a potem długo nic i... greckokatolickiej - 38,5% oraz prawosławnej - 52,5%.

Wychodzi, że jednak Żydzi (mozaiści) byli lepiej wykształceni od Polaków (katolików).

Ale to oczywiście off top, bo nikomu nie chodziło o ogół Polaków, a jedynie o społeczne doły mające interes w popieraniu komunistów.

User is offline  PMMini Profile Post #245

17 Strony « < 15 16 17 
2 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
1 Zarejestrowanych: Bazyli

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej