Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informacje o autorach Historycznych Bitew,
     
tomcio
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 19.714

 
 
post 12/07/2006, 9:30 Quote Post

info o nastepnym autorze:
Janusz Odziemkowski
wykładowca w Akademii Obrony Narodowej i na uniwersytecie kardynała stefana Wyszyńskiego
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 20/07/2006, 8:50 Quote Post

QUOTE
Andrzej Nadolski (1921-1993), profesor archeologii, wybitny bronioznawca, żołnierz Armii Krajowej, związany z Katedrą Archeologii na Uniwersytecie Łódzkim. (Grunwald 1410)

Co prawda nie znałem tego Pana, ale mój dziadek go znał i po tym co mi o nim naopowiadał, to mam do niego wielki szacunek i bardzo dobre mniemanie o nim. Prowadził wykopaliska w okolicach Grunwaldu i znalazł wiele ciekawych rzeczy, które pomogły w dalszych badaniach nad tą bitwą, a niektóre nawet rozwiały wątpliwości w niektórych kwestiach. Potwierdziłem swoją opinie czytając jego " Grunwald 1410 " z HB. Jeśli Wam wpadną jakieś prace pana Nadolskiego, to gwarantuję, że są na wysokim poziomie merytorycznym i zachęcam do przeczytania wink.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
sandokan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 18.905

janusz skarbek
Stopień akademicki: magister
Zawód: nauczyciel
 
 
post 26/07/2006, 16:48 Quote Post

Bogusław Winid autor "Santiago 1898" został dzis wiceministrem obrony narodowej GRATULACJE smile.gif !!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 26/07/2006, 19:21 Quote Post

Może coś więcej...

"[Bogusław] Winid jest [a w zasadzie był, przyp. Primo!] zastępcą ambasadora RP w Waszyngtonie. Doktor nauk historycznych; pracę nt. dyplomacji polskiej wobec Stanów Zjednoczonych Ameryki w latach 1919-1939 obronił na Uniwersytecie Warszawskim w 1991 r. W MSZ pracuje od początku lat 90. Znany z dobrych kontaktów politycznych w USA".

Źródło: portale wp.pl, interia.pl

Swoją drogą w MON ciekawa merytoryczna zmiana dyplomata Winid za generała Kozieja, ale to już mój offtopic.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 22/10/2006, 18:26 Quote Post

Piotr Derdej:

http://www.idn.org.pl/fpmiinr/doeuropy/derdej.htm

Muszę przyznać, że jako główny krytykant i recenzent książki Pana Piotra pt. Koronowo 1410, nic nie wiedziałem o jego niepełnosprawności ruchowej (bezwład kończyn dolnych i górnych). Dlatego dziś w nieco innym świetle patrzę na niektóre swoje krytyczne uwagi na temat tej publikacji np. na zarzut wykorzystania zbyt skromnej bazy źródłowej i bibliograficznej, czy pominięcie części najnowszej literatury.

Jestem pod bardzo wielkim wrażeniem osiągnięć człowieka, który mimo przeciwności losu od dzieciństwa z taką konsekwencją realizuje swoje ambicje naukowe.

Gorąco pozdrawiam Pana Piotra, któremu życzę dużo sił i optymizmu w zmaganiach z trudną rzeczywistością (wierząc, że ten post zostanie kiedyś przeczytany przez adresata życzeń).

Primo!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 23/10/2006, 8:20 Quote Post

W takim razie ja cofam wszystkie swoje złośliwe uwagi na temat książek Pana Piotra Dróżdża - tak na wszelki wypadek. Również dołączam się do życzeń dla autora Koronowa i Zieleniec. Niestety w naszym kraju premiowane jest nieróbstwo i lizusostwo, mam jednak nadzieje że Pana upór i silna wola przyniosą wreszcie skutek. Szczerze ich Panu zazdroszczę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 23/10/2006, 11:12 Quote Post

To naprawdę godna podziwu postawa. Szczerze ja podziwiam. Nie zmienia to faktu, że ksiązki powinnismy oceniać w sposób obiektywny, bez taryfy ulgowej ze wzgledu na to kim jest autor. Niestety, taka prawda, Koronow trafiło na rynek jak inne HBki i wg. tych samych kryteriow musi być ocenione.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.586
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/10/2006, 16:20 Quote Post

Drodzy Forumowicze!
Myślę, w świetle Waszych powyższych wypowiedzi, iż nadszedł czas, aby zaapelować, aby Bellona wreszcie zaczęła opatrywać swoje książki notkami o autorach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
drab
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 390
Nr użytkownika: 16.001

Janek
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: rozne
 
 
post 14/11/2006, 13:48 Quote Post

Witam
To może o autorze nieco starszej pozycji ,"Jalu 1894"autor:

Profesor zw. dr hab.TADEUSZ MARIA GELEWSKI (1922 - 2002) Prawo międzynarodowe publiczne, stosunki międzynarodowe, wojna na morzu, zbrodnie wojenne, historia powszechna najnowsza i prawo wojny – to główne kierunki działalności naukowej i specjalności

Z tego zakresu opublikował ponad 80 artykułów w czasopismach naukowych oraz kilka książek, m. in.: Zbrodnie wojenne na morzu w drugiej wojnie światowej (Gdańsk 1976), Bitwa na Morzu Jawajskim (Gdańsk 1984). Krew na oceanach (Warszawa 1980)

Notkę tę znalazłem na stronie wydawnictwa Marrpres (chyba dawne wydawnictwo Gdańsk),przy zapowiedzi książki Singapur 1942,a następnie nieco ją uzupełniłem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Jerzy Lubomirski
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 20.705

Andrzej Borcz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: historyk
 
 
post 17/12/2006, 10:06 Quote Post

Dorzucam coś o sobie
Andrzej Borcz - autor książki "Przemyśl 1656-1657" - absolwent Instytutu Historii UJ (1995), zawodowo w obszarze systemów zarządzania i handlu (własna działalność gospodarcza) - szczegóły na stronie www.secma.pl java script:emoticon(':)')


QUOTE(Shell @ 11/07/2006, 23:05)
Aleksander Sudak - autor i tłumacz wielu książek o Indianach - "Przyczyny i charakter wojen indiańskich na Zachodzie USA w latach 1848 - 1891"

Andrzej Tarczyński - dr hab. socjologii prof. nadzw. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autor książki "Cajamarca 1532" - "Inkowie, ich państwa i cywilizacja"


Jarosław Wojtczak
- prawnik i podróżnik, autor książek o tematyce militarnej - "Fakty i mity o bitwie nad Little Big Horn"



Grzegorz Swoboda
, dyplomata i podróżnik, wiele lat spędził w Ameryce Północnej, autor książki "Little Big Horn 1876" - "Elizabeth Custer i 'Kampania Stulecia' 1876 roku"


za przypadkowo znalezioną stronką pewnej sesji naukowej:
http://www.indianie.eco.pl/r2006/sesja2006program.htm
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 6/02/2007, 0:22 Quote Post

Dariusz Kupisz, autor trzech książek z serii Historyczne Bitwy: Smoleńsk 1632-1634 (2001), Połock 1579 (2003) i ostatnio Psków 1581-1582 (2006).

http://www.umcs.lublin.pl/?akcja=osoba&id=22769〈=1
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 14/02/2007, 9:30 Quote Post

Wczoraj w Wiadomościach na TVP 1 na temat myśliwców F-16 wypowiadał się niejaki Norbert Bączyk. Czyżby autor Ardenów 1944? Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 14/02/2007, 23:43 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 14/02/2007, 9:30)
Wczoraj w Wiadomościach na TVP 1 na temat myśliwców F-16 wypowiadał się niejaki Norbert Bączyk. Czyżby autor Ardenów 1944? Pozdrawiam smile.gif
*


Nie uszło to również mojej uwadze. wink.gif
Wszelkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że tak. wink.gif Pana Norberta znam zresztą z artykułów w periodykach zajmujących się współczesną wojskowością, szczególnie z "Polski Zbrojnej".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 1/03/2008, 10:35 Quote Post

Wasz ulubiony autor napisał:

http://www.ksiegarnia.bellona.pl/index.php...bid=3015&page=0



Ten post był edytowany przez Primo!
Korekta linka
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 1/03/2008, 16:04 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 1/03/2008, 10:35)

Fajnie. rolleyes.gif Szczerze życzę Panu Kacprowi sukcesu marketingowego w sprzedaży jego nowej książki.
Niestety, wciąż ten autor pozostaje mało znaną osobą. Wiadomo o Nim jedynie tyle, że napisał dwa HBeki i kilka artykułów dla czasopisma "Spotkania z Zabytkami".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

16 Strony < 1 2 3 4 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej