Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojna secesyjna - gry, RPG, FPS i inne
     
Bolek_94
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.396

Bartek
Zawód: uczen
 
 
post 24/06/2010, 14:20 Quote Post

Witam wszystkich i przepraszam za nowy temat. Nie mogę nic znaleźć na temat gier FPS o tematyce związanej z wojną secesyjną. Interesuje się tym okresem więc pewnie i gierki mnie wciągną. Jeśli już był taki temat proszę mnie odesłać a o tym zapomnieć. Jeszcze raz przepraszam.



Temat został połączony z wcześniejszym, dotyczącym gier o wojnie secesyjnej. Przypominam, że starsze posty o wargamingu można znaleźć również w tym wątku:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=22927
C.


Ten post był edytowany przez Ciołek: 15/02/2011, 14:08
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 24/06/2010, 22:48 Quote Post

Była taka, nie pamiętam nazwy niestety, ale engine był tak dziadowski, grafika, że granie w nią byłą męką nawet przy nieskończonej miłości do szaro-niebieskich mundurów.
Porzuć komputer, kup Deadlands i graj w RPGa, który się dzieje podczas alternatywnej Wojny Secesyjnej smile.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
kudłaty76
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 21.261

 
 
post 26/06/2010, 18:56 Quote Post

Może chodzi o "History Civil War: Secret Missions" z 2008r. Rzeczywiście ta gra to porażka i zmarnowana szansa na wykorzystanie klimatu wojny secesyjnej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Bolek_94
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.396

Bartek
Zawód: uczen
 
 
post 26/06/2010, 19:47 Quote Post

Zgadzam się. Ta gra to zmarnowana szansa na oddanie klimatu wojny secesyjnej w FPS - dobrze to ująłeś. Znalazłem "Darkest of Days" co prawda w całości nie jest o wojnie secesyjnej, ale jest wątek z nią związany i to nawet nieźle rozbudowany.Trudno o porządną grę FPS o tej tematyce. Co innego strategie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Carthag
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 56.076

 
 
post 27/06/2010, 12:19 Quote Post

Witam

Polecam Operation Flashpoint: Resistance wraz z nieoficjalnym dodatkiem "Civil War Mod". Choć Opf to gra wiekowa, dzięki aktywności zespołów modderskich gra prawdopodobnie żyć będzie jeszcze długo. Co oferuje ten mod najlepiej sprawdzić samemu, ewentualnie przejrzeć Internet pod tym kątem. Szarża na bagnety czy powolne i mozolne ładowanie odprzodowe ówczesnej broni daje ciekawe wrażenia, całkiem odmienne od wojny przedstawianej w grach czy dodatkach o tematyce bardziej "współczesnej". Dzięki nieliniowości oraz otwartości rozgrywki gra nie nudzi, zawsze można tworzyć własne misje zawartym weń edytorem.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Rebelyel
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.522

Jacek Rutka
Stopień akademicki: magister
Zawód: audytor
 
 
post 4/11/2010, 22:33 Quote Post

Animacje niezłe. Przypominaja mi się czasy serii Battleground. Moim zdaniem królowa strategii turowych! Ile czasu poświecalem na alternatywne rozwiązania pod Gettysburgiem. czekałem na grzbiecie seminaryjnym na jankesów i rozbijałem dywizję po dywizji okopany na wzgórzach. Piekne to były czasy, gdzie co roku wychodziło po dwie bitwy wojny secesyjnej.

A to link dla zainteresowanych:http://www.matrixgames.com/products/319/details/John.Tiller's.Battleground.Civil.War
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 6/11/2010, 7:40 Quote Post

QUOTE(Rebelyel @ 4/11/2010, 23:33)
Animacje niezłe. Przypominaja mi się czasy serii Battleground. Moim zdaniem królowa strategii turowych! Ile czasu poświecalem na alternatywne rozwiązania pod Gettysburgiem. czekałem na grzbiecie seminaryjnym na jankesów i rozbijałem dywizję po dywizji okopany na wzgórzach. Piekne to były czasy, gdzie co roku wychodziło po dwie bitwy wojny secesyjnej.

A to link dla zainteresowanych:http://www.matrixgames.com/products/319/details/John.Tiller's.Battleground.Civil.War
*


Ja tam twierdzę, że prawdziwym testem było nie przegrać joszkami nad Antietam gdy grało się z ludzkim przeciwnikiem smile.gif Pikne to były czasy... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Mr Honey
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 51.899

Damian
Zawód: uczen
 
 
post 8/11/2010, 18:59 Quote Post

Może Call of Juarez Więzy Krwi co prawda chyba tylko pierwsze dwie misje to Wojna Secesyjna ale gra opiera się właśnie w tych datach 1865-67, naprawdę jest super.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 9/11/2010, 11:03 Quote Post

Akurat dla mnie udzial braci McCall w wojnie byl wlasnie najgorsza czescia gry. Nie mowie, ze misje te byly slabe, ale jakos dziwnie odstawaly od reszty. Im dalej tym piekniejsza grafika, zapierajace dech pejzaze, klimatyczne miasta, cudowne otwarte przestrzenie, filmowe pojedynki itd.... tymczasem poczatek bardzo uproszczony i kameralny, jakby z dawnej epoki.
Sa tez pewne niescislosci co do uzbrojenia uzywanego w tamtym czasie, ale mysle, ze spokojnie mozna przymknac na to oko.

Generalnie jednak gra jest doskonalym dowodem na to, ze mozna zrobic swietny fps'owy tytul odnoszacy sie do czasow wczesniejszych niz II WS i wcale nie trzeba biegac z pistoletem maszynowym by miec frajde.
Dodajmy, ze POLSKIM dowodem. smile.gif

Bardzo licze, ze Techland pojdzie za ciosem ( badz podchwyci pomysl konkurencja ) i uraczy nas kolejnymi zaproszeniami do XIX-wiecznych przygod.
Tematow o ktorych mozna opowiedziec strzelanka, chocby dotyczacych Dzikiego Zachodu, jest masa. Walki kawalerii amerykanskiej z Indianami, napady na pociagi, meksykanskie pogranicze, bezkresne prerie.
Tylko zrobic maraton starych dobrych westernow i "zrzynac" smile.gif

Z drugiej strony zastanawia mnie czy wogole jeszcze siegna po bohaterow Call of Juarez. Historia, choc swietna ( rowniez jako prequel, przycmiewajacy chyba jedynke ) , jest zrobiona niestety tak, ze wlasciwie tworcy zamkneli nia sobie furtke do dalszych przygod braci. A szkoda bo bardzo sie z tymi postaciami zzylem i dobrze byloby znowu zobaczyc ich w akcji.
Wcisnac kolejna czesc miedzy 1e a 2e raczej nie da rady, nowe przygody Raya tez sa wykluczone.
Pozostaje wiec znowu - jakis prequel do jedynki ( przygody ojca McCallow? ) czy zrobienie glownym bohaterem Billy'ego "Swiecy".
Albo zupelnie nowe twarze...

Ten post był edytowany przez oakmeke: 9/11/2010, 13:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Mr Honey
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 51.899

Damian
Zawód: uczen
 
 
post 9/11/2010, 19:55 Quote Post

Jest też przecież zwykłe Call of Juarez ale jest trochę głupio zrobiony ponieważ gra się odbywa kilka lat później od wydarzeń z Call of Juarez Więzy Krwi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 9/11/2010, 23:20 Quote Post

Przeciez wlasnie dokladnie o tym napisalem. Nie doczytales wink.gif
Z tymze lat mija nie kilka a kilkanascie-20. Billy sila rzeczy potrzebowal troszke czasu zeby sie narodzic i podrosnac na tyle, by Ray go latwo nie dopadl tongue.gif
Co mnie jednak najbardziej dziwi po grze w "Wiezy..." to fakt, ze w "zwyklym" CoJ Thomas znecal sie nad Billym. Jakos niezbyt to pasuje do pozytywnego zakonczenia z prequela.
No i w Thomas "CoJ" byl OJCZYMEM a nie ojcem. Nie jestem pewien ale wydawalo mi sie, ze z "Wiezow..." powinno wynikac co innego?


A tak swoja droga... Slyszales cos o mozliwosci 3ej czesci? Widzisz wogole na nia jakis pomysl?

Ten post był edytowany przez oakmeke: 9/11/2010, 23:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Mr Honey
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 51.899

Damian
Zawód: uczen
 
 
post 10/11/2010, 14:42 Quote Post

W zwykłe Call of Juarez nie grałem, a o trzeciej części nie słyszałem, fajnie by było jak by coś zrobili w tematyce właśnie XIX w. i do lat 20 XX wieku bo inne gry to tylko II WŚ.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 12/11/2010, 2:50 Quote Post

Heh happy.gif Akurat o drugiej wlasnie ostatnio coraz mniej... i bedzie zapewne jeszcze gorzej. sad.gif
A mialbym wlasnie chetke na starego dobrego Czerwonoarmijca wink.gif
Ostatni naprawde dobry fps z tego okresu to MOH: Airborne, COD: World at War byl porazka.


Ale wracajac do tematu wojny secesyjnej ( blednie nazywanej w Stanach "wojna domowa" ) ...
Co wlasciwie mogloby sie w fps'ie o niej znalezc? Ktora kampania/jakie epizody najlepiej by sie tutaj nadawaly?
Ja rozumiem, ze regularne starcia bylyby raczej tylko dodatkiem/tlem do rozgrywki nieco podobnej jak ta w Call of Juarez.
Jakas slynna bitwe mozna ( a raczej trzeba by ) pokazac, jako mocne wprowadzenie do tych czasow, ale kazac wojakowi wkolko maszerowac ku liniom wroga i ladowac karabin odprzodowy juz nie bardzo rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez oakmeke: 12/11/2010, 2:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Mr Honey
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 51.899

Damian
Zawód: uczen
 
 
post 12/11/2010, 10:04 Quote Post

Ja się nie znam na wojnie secesyjnej więc nie wiem jakie w tej grze mogły by być bitwy. Epizod? Po prostu najciekawsze bitwy tej wojny, dla mnie by musiała być fajna fabuła, jak powiedziałeś że samo łażenie z bronią na terenie wroga to nie za bardzo, ale o to chodzi w strzelankach że chodzisz z jakąś bronią i ciągle zabijasz, dlatego fajnie by było jak by w tej grze pojawiły się jakieś dialogi itp. gra by była wtedy bardziej rozmaicona.

Co do czerwonoarmijca to pewnie grałeś w Call of Duty 1 tam pięknie się zaczyna kampania radziecka gdy trzeba przepłynąć Wołge (to chyba ta rzeka) i dojść do wybrzeża Stalingradu. Tam są momenty pokazane w filmie "Wróg u bram", pewnie oglądałeś.

Ten post był edytowany przez Mr Honey: 12/11/2010, 10:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
azloe
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 146
Nr użytkownika: 61.783

 
 
post 31/12/2010, 10:27 Quote Post

Jeśli już te klimaty to może Red Dead Rademption ,to coś o zachodzi a nie o wojnie secesyjnej ale też fajna tylko niestety nie wyszła na PC
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej