Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HANNA GRONKIEWICZ-WALZ
     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 16/09/2016, 22:32 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 16/09/2016, 10:39)
Zachowanie HGW może się wydawać śmieszne, ale tak naprawdę tragiczną rzeczą jest to, że żyjemy w kraju, w którym coś takiego potrafi działać.


Niestety, trudno się nie zgodzić. Nasi politycy uparcie wydają się nie rozumieć że polityka to nie proces karny... gdzie owszem Hanna G. byłaby niewinna dopóki ktoś nie dostarczyłby dowodów czarno na białym że było inaczej.

Tutaj zwykła przyzwoitość kazałaby ustąpić, również w trosce o to żeby własnej partii nie urywać kolejnych procentów poparcia... eh, chyba zapomniałem że nie jesteśmy np. w Szwecji gdzie wicepremier podała się do dymisji po kupnie batonika i pieluch (dla porządku - śledztwo wykazało że tych "batoników" trochę się uzbierało, ale pewnie sporo mniej niż np. taki Sikorski wydawał przez miesiąc na "prywatno-służbowe" kolacyjki).
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 17/09/2016, 7:16 Quote Post

Niedawno w Stanach zapuszkowano ekipe z maszyny za sfabrykowanie tzw. "magic pipe" za pomoca ktorej pompowano za burte zaolejona wode zezowa.
Na dokladke zapuszkowano tez Starego. Chlop prawdopodobnie nie mial pojecia o tym procederze ale jako kapitan odpowiada za swoich ludzi i za caly statek.
Bardzo zaluje ze polityk nie odpowiada ani za swoich podwladnych ani zainstytucje na czele ktorej stoi.
W sumie to wspaniala fucha.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 17/09/2016, 10:33 Quote Post

Za bledy podwladnych odpowiada szef, mowienie ze sie nie wiedzialo co robia podwladni to strzelanie we wlasna stope. chociaz uwazam ze rzady komisarza z PiS w Warszawie beda wieksza tragedia niz HGW, to honor nakazuje podac sie do dymisji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 17/09/2016, 14:57 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 17/09/2016, 10:33)
Za bledy podwladnych odpowiada szef, mowienie ze sie nie wiedzialo co robia podwladni to strzelanie we wlasna stope.


Niestety właśnie nie jest to strzelanie we własną stopę:

1. W ten sposób HGW buduje pozory niewinności, które oczywiście są mało wiarygodne, ale jakaś część co głupszych zwolenników PO w to uwierzy.

2. Taka linia obrony na "nie wiedziałem o tym" niestety jak najbardziej potrafi działać w kontekście odpowiedzialności karnej. HGW stosuje najlepszą w tej sytuacji linię obrony przed pójściem do więzienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/09/2016, 15:11 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 17/09/2016, 14:57)
QUOTE(Sghjwo @ 17/09/2016, 10:33)
Za bledy podwladnych odpowiada szef, mowienie ze sie nie wiedzialo co robia podwladni to strzelanie we wlasna stope.


Niestety właśnie nie jest to strzelanie we własną stopę:

1. W ten sposób HGW buduje pozory niewinności, które oczywiście są mało wiarygodne, ale jakaś część co głupszych zwolenników PO w to uwierzy.

2. Taka linia obrony na "nie wiedziałem o tym" niestety jak najbardziej potrafi działać w kontekście odpowiedzialności karnej. HGW stosuje najlepszą w tej sytuacji linię obrony przed pójściem do więzienia.
*


Ad 1. "Pozory" to dobre słowo tutaj. Wątpię, żeby sie wywinęła pozorami niwinności.
Ad 2. Tylko, ze taką linię (jeśli było inaczej) dość łatwo jest obalić w sądzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 17/09/2016, 15:25 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/09/2016, 15:11)
Ad 2. Tylko, ze taką linię (jeśli było inaczej) dość łatwo jest obalić w sądzie.


Niestety niekoniecznie - trudno jest udowodnić, że przymykanie oczu na coś było celowe, a nie wynikało np. z zajęcia innymi sprawami i przepracowania. Nie mówiąc już o dowiedzeniu się i udowodnieniu, jakie rozmowy odbyła HGW przez te wszystkie lata - nie da się tego zrobić. To jest typ sytuacji w których "każdy wie o co chodzi", ale niekoniecznie przekłada się to na wyroki.

Ten post był edytowany przez Recoil: 17/09/2016, 15:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 17/09/2016, 18:16 Quote Post

No tak, ale tutaj wracamy do tego że należy rozróżnić dwie rzeczy:

- odpowiedzialność karną, której HGW powinna uniknąć jeśli nikt nie udowodni że była czymś więcej niż "słodką idiotką"... nawet jeżeli na zdrowy rozum jest to mało prawdopodobne.

- proste poczucie przyzwoitości (obce najwyraźniej HGW, zresztą żeby nie prowokować dyskusji również większości naszych polityków od lewa do prawa) które każe ustąpić skoro firmowało się - świadomie lub nie - przekręty i złodziejstwo na wielomilionową skalę.

Zresztą przypadek HGW nie jest jednostkowy. We Wrocławiu miasto nie mogło się doliczyć kilku(nastu) milionów po kilku imprezach. No i przed sądem zaczęli się kopać prezydent z (byłym już wtedy) wiceprezydentem, obydwaj prezentując podobną linię obrony - "ja nad tym nie panowałem, ja się tym nie zajmowałem, w ogóle niczym się nie zajmowałem, itd".

I tak samo jak w przypadku HGW, nasuwa się oczywiste pytanie - za co biorą w takim razie grube pieniądze skoro ani się niczym nie zajmują, ani nie są kompetentni, ani nawet za cokolwiek odpowiedzialni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 18/09/2016, 0:08 Quote Post

Zapewne nikt tego nie będzie zbytnio ruszał, bo czort wie co wypłynie i ilu prezydentów Warszawy obryzga..
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Lucas the Great
 

Głos rozsądku
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 984
Nr użytkownika: 36.802

Stopień akademicki: Magister Prawa
Zawód: Imperator
 
 
post 18/09/2016, 8:38 Quote Post

QUOTE
Tutaj zwykła przyzwoitość kazałaby ustąpić, również w trosce o to żeby własnej partii nie urywać kolejnych procentów poparcia... eh, chyba zapomniałem że nie jesteśmy np. w Szwecji gdzie wicepremier podała się do dymisji po kupnie batonika i pieluch (dla porządku - śledztwo wykazało że tych "batoników" trochę się uzbierało, ale pewnie sporo mniej niż np. taki Sikorski wydawał przez miesiąc na "prywatno-służbowe" kolacyjki).
Jak dla mnie to w PO nikt już nie wierzy, iż stolicę uda się wybronić. A skoro nie uda się władzy w Warszawie przedłużyć, to trzeba się upewnić, iż utrzymamy to do absolutnego końca.

QUOTE
Zapewne nikt tego nie będzie zbytnio ruszał, bo czort wie co wypłynie i ilu prezydentów Warszawy obryzga..
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby HGW i Tusk mieli jakieś bardzo dokumenty obciążające Lecha Kaczyńskiego w podobnym stopniu - zapewne zostały by ujawnione zaraz po odkryciu, możliwe że nawet z pominięciem procesu dokładnej analizy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 18/09/2016, 8:44 Quote Post

Ja powiem tak, mojego szefa nie bardzo obchodzi ze moj pracownik,zle zrobil bo mnie oszukal. Ja mam wolna reke w doborze pracownikow. Malo tego nie jestem w stanie kontrolowac wszytskiego osobiscie, ale to jest moja odpowiedzialnosc. To normalna plityka w biznesie (lub korpo wink.gif).
I jeszcze, im wyzsze stanowisko, tym szefa mniej interesuje co robia moi podwladni

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 18/09/2016, 8:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 18/09/2016, 11:23 Quote Post

W Warszawie i nie tylko była też prywatyzacja transportu publicznego z ktorego warszawiacy swego czasu byli chyba bardzo dumni,pani Gronkiewicz wygrała wtedy właśnie wybory.Wyborcy warszawscy wiedząc że mąż pani prezydent Warszawy zasiada w radzie nadzorczej i ponoć posiada nawet udziały w Izraleskiej firmie Egged sprawi nowoczesny tabor autobusowy i poprawi standarty dla warszawiaków.Poparcie rosło i pózniej gdy firma Mobillis odniosla spory sukces i stala sie najwieksza w Polsce.

https://en.wikipedia.org/wiki/Egged_(company)
http://www.eggedeurope.com/Poland.htm

Ten post był edytowany przez Arheim: 18/09/2016, 12:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/09/2016, 2:33 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 17/09/2016, 15:25)
Niestety niekoniecznie - trudno jest udowodnić, że przymykanie oczu na coś było celowe, a nie wynikało np. z zajęcia innymi sprawami i przepracowania. Nie mówiąc już o dowiedzeniu się i udowodnieniu, jakie rozmowy odbyła HGW przez te wszystkie lata - nie da się tego zrobić. To jest typ sytuacji w których "każdy wie o co chodzi", ale niekoniecznie przekłada się to na wyroki.
*

A zeznania świadków sie nie liczą? Myslisz, że jak będą szli na dno, to nie pociągną za sobą Bufetowej? Bo jej czar działa? Wtedy se będzie mogła bajdurzyć o przepracowaniu.
Zresztą atmosfera się zagęszcza i byc może sprawa przyspiesza:
http://www.tysol.pl/a672-Swiadek-koronny-u...-pomocy-sedziow
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 22/09/2016, 20:40 Quote Post

Niech Gronkiewicz nie zwala na przepracowanie sie,nikt ją nie goni,kamienica to nie worek kartofli wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/11/2016, 2:06 Quote Post

A mówią, że u nas biurokracja się szerzy:
http://wpolityce.pl/polityka/314533-swiste...zobacz-dokument
rolleyes.gif
Nic dziwnego, że hasło opozycji to: "Żeby było, proszę państwa, tak, jak było!"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 11/05/2017, 15:21 Quote Post

http://wpolityce.pl/polityka/339239-minist...dliwosc-polakom
Ta komisja to będzie prawdziwy sprawdzian dla Jakiego. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie trudniejszego sprawdzianu. Według mnie są duże szanse że da sobie radę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej