Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najbardziej zmieniajacy historię czlowiek
 
Kto najbardziej zmienił historię?
Aleksander Wielki [ 12 ]  [4.84%]
Karol Wielki [ 12 ]  [4.84%]
Kolumb [ 30 ]  [12.10%]
Albert Einstein [ 4 ]  [1.61%]
Bracia Lumiere [ 3 ]  [1.21%]
George Washington [ 5 ]  [2.02%]
Oktawian August [ 3 ]  [1.21%]
Romulus Augustulus [ 2 ]  [0.81%]
Hitler [ 57 ]  [22.98%]
Hanibal [ 2 ]  [0.81%]
Napoleon [ 24 ]  [9.68%]
Ptolemeusz [ 0 ]  [0.00%]
Roger Bacon [ 0 ]  [0.00%]
Facet, ktory wynalazl kolo [ 30 ]  [12.10%]
Facet, który wynalazł ogień [ 64 ]  [25.81%]
Suma głosów: 248
Goście nie mogą głosować 
     
Durin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 19.221

Anonim
Zawód: Uczeñ
 
 
post 26/08/2006, 17:50 Quote Post

Jeżeli o kimś zapomniałęm to przepraszam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 26/08/2006, 18:02 Quote Post

Ja jestem za facetem który wynalazł ogien,bo skakalibyśmy po dzewach teraz.A po tym nieznanym nam człowieku klasyfikuje Einsteina.W ankiecie przydałby się tAKŻE:
jEZUS
Mahomet
Lech Wałęsa
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Czartodziwa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 8.441

 
 
post 26/08/2006, 18:36 Quote Post

Chcialam zauwazyc, ze ogien mogl wynalezc rownie dobrze facet jak i kobieta. A skoro tego na pewno nie wiemy, lepiej napisac 'czlowiek ktory wynalazl ogien'- bardziej neutralne i mniej razi smile.gif
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 26/08/2006, 19:30 Quote Post

QUOTE(Czartodziwa @ 26/08/2006, 19:36)
Chcialam zauwazyc, ze ogien mogl wynalezc rownie dobrze facet jak i kobieta. A skoro tego na pewno nie wiemy, lepiej napisac 'czlowiek ktory wynalazl ogien'- bardziej neutralne i mniej razi smile.gif
Pozdrawiam.
*


Tak jest walczmy o równouprawnienie płci. rolleyes.gif Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Durin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 19.221

Anonim
Zawód: Uczeñ
 
 
post 26/08/2006, 20:15 Quote Post

QUOTE(Sarmata29 @ 26/08/2006, 20:02)
Ja jestem za facetem który wynalazł ogien,bo skakalibyśmy po dzewach teraz.A po tym nieznanym nam człowieku klasyfikuje Einsteina.W ankiecie przydałby się tAKŻE:
jEZUS
Mahomet
Lech Wałęsa
*



Zastanawiałem się nad Jezusem i Mahometem, ale niechciałem do tego mieszać religi.
No i trudno było by wybrać bo obaj mają praktycznie tylu samo wyznawców.


A za tego "faceta" oficjalnie przepraszam.
Pozwól że uściślę.
Facet lub Kobita or Kobita lub Facet

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Czartodziwa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 8.441

 
 
post 26/08/2006, 20:21 Quote Post

Widze kompromis...biggrin.gif

Nie wykluczam wcale ze tak wlasnie bylo, ale ze wzgledow stylistycznych dalej bede podtrzymywac moje zdanie, ze stylistycznie 'czlowiek ktory wynalazl ogien' wyglada lepiej niz 'facet, ktory wynalazl ogien'. Jak juz wspomnialam bardziej neutralne i mniej razi. A i tak nasuwa skojarzenie z mezczyzna, chociaz nie tak obcesowo jak 'facet'.

Zostawmy juz ten temat bo te kilka komentarzy na temat mojej uwagi co do poprawnosci uzytego slowa w ankiecie rozwija drugi temat w temacie powyzszym:D

A i to byla uwaga co do slowa, nie jestem zdziwaczala feministka - we wszystkim najwazniejszy jest umiar tongue.gif

Pozdrawiam obroncow meskiego rodu jako dawcy ognia biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Lukasz Kaminski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 13.568

Lucius Maximillus
Zawód: student
 
 
post 26/08/2006, 20:25 Quote Post

wybór trudny. Najbardzej widoczne skutki swojego istnienia w czasoprzestrzeni pozostawił po sobie Hitler...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 26/08/2006, 21:04 Quote Post

Ja od razu skreśliłem Hitlera i Macedońskiego tak samo jak Napoleona.Dlaczego?A ponieważ swych rządów nieutrwalili.W ankiecie brakuje także:
Czyngis-han
Stalin

Jan Paweł II
Uyssles Grand badź Abraham Lincoln
Gawriło Princip

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Durin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 19.221

Anonim
Zawód: Uczeñ
 
 
post 26/08/2006, 21:48 Quote Post

A więc Czyngisa nie wpisałem bo nic po nim nie nastąpiło ( oczywiście był fenomenalnym wodzem )
Jana Pawła nie wpisałem bo tak naprawdę nie zmienił za dużo. Oczywiścierobił fantastyczne rzeczy i wogule był idealnym człowiekiem ale nie zmienił historii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
mmirage
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 20.022

 
 
post 27/08/2006, 8:59 Quote Post

QUOTE(Durin @ 26/08/2006, 21:15)

Zastanawiałem się nad Jezusem i Mahometem, ale niechciałem do tego mieszać religi.
No i trudno było by wybrać bo obaj mają praktycznie tylu samo wyznawców.
*




Przecież Mahomet miał wpływ nie tylko na religię!!! Dla mnie to własnie on jest człowiekiem, który miał największy wpływ na dzieje ludzkości. Mahomet był jedynym człowiekiem w historii, który osiągnął ogromne sukcesy zarówno w sferze religijnej jak i w swerze życia świeckiego. Kiedy uciekł do Medyny stał się w rzeczywistości władcą absolutnym. W tym też czasie doszło do wojny między Mekką a Medyną. Wojna ta zakończyła się triumfalnym powrotem Proroka do Mekki. W chwili śmierci Mahomet był władcą całej południowej Arabii!
Mahomet zjednoczył wojska arabskie: zjednoczona armia, natchniona żarliwą wiarą w jedynego prawdziwego Boga, dokonała jednego z najbardziej zaskakujących podbojów całej ludzkości. Podbiła ona całą Mezopotamię, Syrię i Palestynę. Do 711 wojska arabskie zajęły całą Afrykę Północną aż do Atlantyku, a następnie skręciły na północ i przeprawiwszy się przez Gibraltar zawładnęły królestwem Wizygotów w Hiszpanii. Wojska wdarły się nawet do Francji i miały ogromną szansę na podbicie całej Europy, niestety uległu one Frankom. Mimo to, wojska arabskie pod przywództwem nastepców Mahometa stworzyły imperium rozciągające się od granic Indii do Atlantyku! Największe imperium jakie widział świat owych czasów!! I wszędzie na terenach podbitych ludność przechodziła na nową wiarę.
Mahometa mozna więc zaliczyć do najbardziej wpływowych polityków w całej historii. Spójrzmy na to dzisiaj: od Iraku do Maroka rozciąga się cały łańcuch państw arabskich zlączonych nie tylko islamską wiarą, lecz także wspólnym językiem, historią i kulturą. Historycy twierdzą że to właśnie Koran, który napisany jest po arabsku, prawdopodobnie uchronił język arabski przed rozpadem na szereg dialektów, wzajemnie niezrozumiałych dla uzytkowników. Oczywiście, między państwami arabskimi istnieją rozbiezności i podziały, jednakże nie powinny nam one przesłaniać ważnych elementów jedności, które nadal istnieją.
A teraz kwestia religijna:
Może to wyda się wam dziwne, ale dla mnie Mahomet miał większy wpływ na historię niż Jezus. Dlaczego? Bo Mahomet odegrał dużo większą rolę w rozwoju islamu niż Jezus w rozwoju chrześcijaństwa. Powiecie: ale to przecież Jezus sformułował podstawowe etyczno-moralne przykazania chrześcijan! Tak, ale to św.Paweł był zasadniczym twórcą teologii chrześcijaństwa i autorem znacznej części Nowego Testamentu.
Mahomet był twórcą zarówno teologii islamu, jak i jego podstawowych zasad etycznych i moralnych. Ponadto pełnił kluczową rolę w krzewieniu nowej wiary i wprowadzaniu związanych z nia praktyk religijnych. Jest on również autorem Koranu.Koran przedstawia wierne i oryginalne twierdzenia i nauki Mahometa. Nie zachował sie tak szczegółowy zbiór nauk Chrystusa.

Reasumując, Mahometa można bez wahania uznać za najbardziej wpływową osobę na świecie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
mmirage
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 20.022

 
 
post 27/08/2006, 9:11 Quote Post

Oprócz Mahometa i Jezusa przydałyby się takie nazwiska jak: Gutenberg, Luter, Cai Lun, Newton, Mojżesz, Marks, Kalwin, Cromwell, Lenin, Freud, Juliusz Cezar, bracia Wright, Shi Huangdi, Kopernik, Stalin.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 27/08/2006, 9:47 Quote Post

Mi też brakuje tu Jezusa i Mahometa, ludz, którzy najbardziej zmienili świat swymi naukami i zachowaniem. Brakuje mi tu też Marksa, Englesa, Lenina i Juliusza Cezara, bo także bardzo zrewolucjonizowali (dosłownie i w przeniośni) świat. Jednak zagłosowalem na Hitlera, dzięki ktoremu mielismy największą zadyme w historii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Durin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 19.221

Anonim
Zawód: Uczeñ
 
 
post 27/08/2006, 14:50 Quote Post

Ale gdybym wpisał tu Jezusa lub Mahometa to każdy rozsądny człowiek by na nich zagłosował.
I co to by była za sąda?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
mmirage
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 20.022

 
 
post 27/08/2006, 15:39 Quote Post

Więc skoro sądzisz, że wiesz , kto jest człowiekiem, który zmienił historię, to po co wogóle przeprowadzasz te sondę? Gdzie logika? Zresztą twierdzenie, że wszyscy głosowaliby na Mahometa lub Jezusa jest niedorzeczne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Nagano
 

Admirał Floty Cesarskiej
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 548
Nr użytkownika: 5.088

Stopień akademicki: Ze co prosze? :D
Zawód: Student archeo
 
 
post 27/08/2006, 19:52 Quote Post

To wszystko przez Kolumba! Zagłosowałem na niego, bo dzięki niemu zaczęli przypływac koloniści, a gdy osiedlili się na stale w Ameryce Północnej, powstało tak wielkie mocarstwo jakim jest USA biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

11 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej