Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Krzysztof Waza: teoretyczny syn Zygmunta III Wazy,
     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 6/08/2016, 16:36 Quote Post

Przepraszam jeśli w którymś momencie się rozmarzyłem.
Opcja 1
Krzysztof decyduje się poprzeć Karola Ferdynanda stawia jednak bratu pewne żądania jednakże obiecuje udzielić wsparcie militarne bądź finansowe w konflikcie z kozakami.
-Poprze go w staraniach o biskupstwo Płockie (W tamtym okresie KF był biskupem Płockim i Wrocławskim. Raczej nie zostanie biskupem Wrocławskim może nie mieć poparcia cesarza ).
-Zostanie senatorem rezydentem.
Czy coś jeszcze może ugrać na tym sojuszu ?
Bierze udział w dalszej kampanii przeciwko kozakom wystawiając własne jednostki


Opcja 2
Rozumiem, że bierze udział po stronie cesarstwa jako katolik i syn Habsburżanki.
Jednakże jeśli tak to w latach 1635–1648 wojska cesarskie nie wygrały(chyba, że się mylę) żadnej bitwy więc trudno o opinię dobrego wodza.

Opcja 2 alternatywna
Bierze udział po stronie szwedzkiej.
Zaciąga się u Lennarta Torstenssona i wraz z niewielkim zaciągiem najemników bierze udział w wojnie trzydziestoletniej.
Bierze udział w II bitwie pod Breitenfeld, bitwie pod Jüterbogiem, bitwie pod Jankowem. Następnie po przekazaniu dowództwa Karolowi Gustawowi Wrangelowi walczy w Bawarii i Wirtembergii. Po bitwie pod Zusmarshausen i na wieść o śmierci brata wraca do RON. Prosi Karola Ferdynanda Wazę o użyczenie wojska bądź pieniędzy na utworzenie wojska które pod jego dowództwem udaje się tłumić powstanie na Ukrainie.
Pomaga w przepędzeniu kozaków spod Zamościa i Lwowa. Zdobywa sławę i szacunek w RON.

Wiem mogłem trochę przesadzić tworząc tą wersję historii jeśli się z czymś nie zgadzacie napiszcie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 6/08/2016, 19:04 Quote Post

QUOTE(Wksrob @ 6/08/2016, 17:36)

Rozumiem, że bierze udział po stronie cesarstwa jako katolik i syn Habsburżanki.
Jednakże jeśli tak to w latach 1635–1648 wojska cesarskie nie wygrały(chyba, że się mylę) żadnej bitwy więc trudno o opinię dobrego wodza.

*



Nie w latach 1635-1648 a trochę później gdzieś w latach czterdziestych XVII wieku, bo chyba dopiero wtedy choroba Władzia dała się we znaki.
Raczej powinien stanąć po Austriackiej stronie, szczególnie jeżeli wcześniej miał być duchownym. Z tym dobrym wodzem to trochę przesadziłem wcześniej, bardziej mi chodziło żeby nauczył się dowodzić w bitwie, zebrał jakieś lepsze łupy po wojnie oraz zaprzyjaźnił się z Cesarzem.
Jeżeli byłby dobrym wodzem może przeważyłby w jakiejś bitwie albo chociaż doprowadził do tego, że Austriacy stracili mniej wojska w jakiejś kampanii.

W tej wersji Krzysztof może się przydać w tłumieniu powstania Chmielnickiego.

QUOTE
Krzysztof decyduje się poprzeć Karola Ferdynanda stawia jednak bratu pewne żądania jednakże obiecuje udzielić wsparcie militarne bądź finansowe w konflikcie z kozakami.
-Poprze go w staraniach o biskupstwo Płockie (W tamtym okresie KF był biskupem Płockim i Wrocławskim. Raczej nie zostanie biskupem Wrocławskim może nie mieć poparcia cesarza ).
-Zostanie senatorem rezydentem.
Czy coś jeszcze może ugrać na tym sojuszu ?
Bierze udział w dalszej kampanii przeciwko kozakom wystawiając własne jednostki


Gdyby szlachta wybrała Karola Ferdynanda Powstanie mogłoby być stłumione w zarodku.

Trzeba ustalić która wersja jest realniejsza a do tego potrzeba innych użytkowników bo być może zbytnio odpłynęliśmy. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 7/08/2016, 8:03 Quote Post

Rozpiszę opcję 2 (jednak dokopałem się do czegoś).

Otóż Krzysztof zaciąga się do wojsk cesarskich w 1643 roku wraz z niewielkim odziałem najemników.
Tam po przeszkoleniu wojskowym bierze udział w bitwie pod Tuttlingen pod dowództwem Franza von Mercy w bitwie wysławił się bohaterstwem oraz zdobyciem chorągwi. Franz von Mercy widząc talent młodego Krzysztofa daje mu pod komendę regiment jazdy. Następnie bierze udział w bitwie pod Fryburgiem. Tam bohaterską szarżą jazdy odpiera atak Francuzów. Wraz z armią von Mercyego bierze udział w bitwie pod Herbsthausen. Podczas bitwy dostrzega jak poprawnie wykorzystać artylerię. następnie bierze udział w II bitwie pod Nördlingen. Regiment Krzysztofa popisał się niezłomnością opędzając jazdę francuską. Po śmierci Franza von Mercy w bitwie trafił wraz z resztą regimentu pod dowództwo Maksymiliana von Gronsfelda. Bierze udział w bitwie pod Zusmarshausen. Po bitwie i rozbiciu wojsk cesarskich proponuje pozostałym przy życiu żołnierzom wyruszenie do Polski i udział w pacyfikacji powstania. Kiedy dociera do Polski dowiaduje się o śmierci Władysława IV udaje się do Karola Ferdynanda i na czele jednostek przez niego ufundowanych pomaga w przepędzeniu kozaków spod Zamościa i Lwowa. Zdobywa sławę i szacunek w RON.

Jeśli ktoś nie zgadza z tym co napisałem niech napisze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 7/08/2016, 12:18 Quote Post

QUOTE(Wksrob @ 7/08/2016, 9:03)
Rozpiszę opcję 2 (jednak dokopałem się do czegoś).

Otóż Krzysztof zaciąga się do wojsk cesarskich w 1643 roku wraz z niewielkim odziałem najemników.
Tam po przeszkoleniu wojskowym bierze udział w bitwie pod Tuttlingen pod dowództwem Franza von Mercy w bitwie wysławił się bohaterstwem oraz zdobyciem chorągwi. Franz von Mercy widząc talent młodego Krzysztofa daje mu pod komendę regiment jazdy. Następnie bierze udział w bitwie pod Fryburgiem. Tam bohaterską szarżą jazdy odpiera atak Francuzów. Wraz z armią von Mercyego bierze udział w bitwie pod Herbsthausen. Podczas bitwy dostrzega jak poprawnie wykorzystać artylerię. następnie bierze udział w II bitwie pod Nördlingen. Regiment Krzysztofa popisał się niezłomnością opędzając jazdę francuską. Po śmierci Franza von Mercy w bitwie trafił wraz z resztą regimentu pod dowództwo Maksymiliana von Gronsfelda. Bierze udział w bitwie pod Zusmarshausen. Po bitwie i rozbiciu wojsk cesarskich proponuje pozostałym przy życiu żołnierzom wyruszenie do Polski i udział w pacyfikacji powstania. Kiedy dociera do Polski dowiaduje się o śmierci Władysława IV udaje się do Karola Ferdynanda i na czele jednostek przez niego ufundowanych pomaga w przepędzeniu kozaków spod Zamościa i Lwowa. Zdobywa sławę i szacunek w RON.

Jeśli ktoś nie zgadza z tym co napisałem niech napisze.
*



Ja się z tym zgadzam ale nadal trzeba ustalić która opcja jest realniejsza.

QUOTE

śmiałość 7
żywotność 9


Te cechy mogłyby pchnąć Krzysztofa w wir wojny.

W sumie to obie opcje się rozwidlają: Opcja pierwsza (Krzysztof Arcybiskup) może poprzeć Karola Ferdynanda bądź Jana Kazimierza (gdyby poparł Karola to byłoby lepiej dla Polski). Opcja druga (Krzysztof Wojownik) po wojnie wraca do kariery duchownej albo zostaje świeckim władczą Opolszczyzny. Tak się składa że w 1653 roku znowu się zwalnia urząd Arcybiskupa Lwowskiego.

Ten post był edytowany przez Azaghal: 7/08/2016, 12:28
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 7/08/2016, 14:45 Quote Post

QUOTE
W sumie to obie opcje się rozwidlają: Opcja pierwsza (Krzysztof Arcybiskup) może poprzeć Karola Ferdynanda bądź Jana Kazimierza (gdyby poparł Karola to byłoby lepiej dla Polski). Opcja druga (Krzysztof Wojownik) po wojnie wraca do kariery duchownej albo zostaje świeckim władczą Opolszczyzny. Tak się składa że w 1653 roku znowu się zwalnia urząd Arcybiskupa Lwowskiego.


W wypadku Opcji 2 jeśli wróci do kariery duchowej może pokusić się o inne biskupstwo w tym czasie zwalnia się urząd Biskupa Gnieźnieńskiego(rok 1652 zostaje wtedy prymasem Polski i Litwy), Biskupa Poznańskiego (rok 1650)i Biskupa Wileńskiego (rok 1649).

Jednak na razie czekamy na opinię która z opcji jest bardziej prawdopodobna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 8/08/2016, 20:14 Quote Post

Długo się nad tym zastanawiałem (szkoda że nikt jeszcze nie przedstawił swojego zdania) myślę że dużo realniejsza jest opcja pierwsza.
Proponowane przeze mnie kalendarium (Wksrob mam nadzieję że się nie obrazisz skorzystałem trochę z twojego kalendarium z wątku o tonącym Janie Kazimierzu)

W 1619 roku rodzi się Krzysztof Aleksander Waza.
W 1640 Władysławowi IV rodzi się syn Zygmunt Kazimierz Waza.
W 1645 Krzysztof Aleksander zostaję Arcybiskupem Lwowskim.
W 1646 r. król Władysław IV Waza ożenił się z księżniczką francuską Marią Ludwiką Gonzagą de Nevers.
Zygmunt Kazimierz Waza umiera w 1647r.
Mamy rok 1648 :
Kwiecień – na Ukrainie wybuchło powstanie Bohdana Chmielnickiego.
29 kwietnia – powstanie Chmielnickiego: rozpoczęła się bitwa nad Żółtymi Wodami.
16 maja – powstanie Chmielnickiego: wojska polskie zostały rozbite przez Kozaków nad Żółtymi Wodami.
20 maja – Władysław IV Waza umiera.
26 maja – powstanie Chmielnickiego: polskie wojsko kwarciane dowodzone przez hetmanów: wielkiego koronnego Mikołaja Potockiego i polnego Marcina Kalinowskiego zostało pobite pod Korsuniem przez sprzymierzone oddziały kozacko-tatarskie pod dowództwem Bohdana Chmielnickiego i Tuhaj-beja; zdołało się przebić tylko 650 jazdy pułkownika Koryckiego, obaj hetmani dostali się do niewoli.
16 lipca – zebrał się sejm konwokacyjny po śmierci króla Władysława IV Wazy.
26 lipca – powstanie Chmielnickiego: rozpoczęła się bitwa pod Konstantynowem.
28 lipca – powstanie Chmielnickiego: zwycięstwo wojsk polskich w bitwie pod Konstantynowem.
23-25 września – powstanie Chmielnickiego: wojska polskie wycofały się spod Piławiec, zostawiając Kozakom cały obóz z artylerią.
1 października – na wieść o klęsce pod Piławcami poddaje się Kozakom po 5 miesiącach oblężenia, polska twierdza w Kudaku nad Dnieprem.
20 listopada – Karol Waza dzięki poparciu brata Krzysztofa zostaję Królem Polski, Jan Kazimierz otrzymuję księstwo Opolsko-Raciborskie.
Karol wraz z Jeremim Wiśniowieckim krwawo tłumi powstanie na Ukrainie.


Pytania: za kogo wyjdzie Ludwika Maria Gonzaga? Czy Karol będzie miał dzieci? czy Jan Kazimierz będzie miał dzieci? W najlepszym razie powstaną dwie osobne gałęzie Wazów w najgorszym ród ten wymrze jak OTL.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.243
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 8/08/2016, 21:36 Quote Post

QUOTE
Pytania: za kogo wyjdzie Ludwika Maria Gonzaga? Czy Karol będzie miał dzieci? czy Jan Kazimierz będzie miał dzieci? W najlepszym razie powstaną dwie osobne gałęzie Wazów w najgorszym ród ten wymrze jak OTL. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji smile.gif


Ludwika Maria poślubi króla. Czyli Karola w tym wypadku. Dzieci może mieć z Janem Kazimierzem oczywiście tongue.gif ale wtedy raczej umrą młodo jak OTL. Co do tego, czy jej potomstwo z Karolem by przeżyło? Pytanie, czy Karol wylądowałby w jej łóżku. Sądząc po dacie śmierci mogła go trapić choroba trapiąca jego brata Władysława, a wtedy raczej szans na potomstwo nie ma - przynajmniej takie, które by przeżyło do dorosłości.
Sugeruję się losem dzieci Władysława IV i Jana Kazimierza. Być może wysoka śmiertelność potomstwa Wazów była ich habsburskim dziedzictwem, a może szwedzkim - nie wiem. Ale jest faktem. Dlatego nie daję wielkich szans na potomstwo u Karola i Ludwiki. Jan Kazimierz nie poślubi nikogo, dopóki nie jest królem. Podobnie jak OTL. Krzysztof w przypadku elekcji Karola pozostanie duchownym. Po śmierci Karola królem zostanie Jan Kazimierz, ale wtedy chyba już nikt nie pomyśli o pomyśle jego ożenku z podstarzałą królową - no chyba że on sam, skoro OTL podejrzewano go o romans z nią przed jej ślubem z Władysławem. Ale to znowu wyklucza potomstwo i mamy to samo co OTL, tylko nieco później i bez krwawych wojen z Moskwą i Szwecją. Przynajmniej do wybuchu wojny domowej wink.gif

Ten post był edytowany przez Wilczyca24823: 8/08/2016, 21:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 9/08/2016, 8:06 Quote Post

Mimo wszystko wylosuję czy mają dzieci
Random.org rzecze: 0*
*3+2-5=0
Coś ewidentnie nie chce aby Karol nie miał z Ludwiką dzieci.

Teraz kwestia polityki i czy wybucha wojna z Rosją i kwestia polityki ze Szwecją.
Według mnie może nie dojść jednak do wojny z Rosją. Bo jeśli nie dojdzie do ugody perejasławskiej. To Rosja nie ma bezpośredniej przyczyny do wojny.
Natomiast mam propozycję co do układu ze Szwecją.
-KFW zrzeka się korony szwedzkiej.
-Szwecja oddaje się Inflant na rzecz RON.
-Zostaje zawarty sojusz przeciwko Rosji.

W tym samym czasie KFW zawiera równocześnie sojusz przeciwko Rosji z chanem krymskim Islamem Girejem.

Nie wiem czy, ktoś się zgodzi z moją propozycją historii alternatywnej.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 9/08/2016, 9:00 Quote Post

Wilczyca24823
QUOTE
Sugeruję się losem dzieci Władysława IV i Jana Kazimierza. Być może wysoka śmiertelność potomstwa Wazów była ich habsburskim dziedzictwem, a może szwedzkim - nie wiem. Ale jest faktem. Dlatego nie daję wielkich szans na potomstwo u Karola i Ludwiki.


Moim zdaniem zły los dzieci Jana Kazimierza był nie jego winą, a winą Ludwiki. Zygmunt Kazimierz Waza umarł młodo tylko dlatego, że przejadł się owocami bądź zaraził czerwonką. Nie ślubny syn Władysława IV Władysław Konstanty Waza żył do 1698 roku. Zaś wszystkie dzieci Ludwiki umarły we wczesnym dzieciństwie.

QUOTE
Jan Kazimierz nie poślubi nikogo, dopóki nie jest królem. Podobnie jak OTL.


Dlaczego? Gołodupcem nie jest bo ma księstwo Opolsko-Raciborskie. Moim zdaniem mógłby się ożenić z jakąś Piastówną, szczególnie że Piastówny nie ożeniły się z kimś potężnym. Jedna wyszła za jakiegoś barona druga za wojewodę Pomorskiego a trzecia za księcia Ziębicko-Oleśnickiego.

Wksrob
QUOTE
  Mimo wszystko wylosuję czy mają dzieci
Random.org rzecze: 0*
*3+2-5=0
Coś ewidentnie nie chce aby Karol nie miał z Ludwiką dzieci.


Zgoda

QUOTE
Teraz kwestia polityki i czy wybucha wojna z Rosją i kwestia polityki ze Szwecją.
Według mnie może nie dojść jednak do wojny z Rosją. Bo jeśli nie dojdzie do ugody perejasławskiej. To Rosja nie ma bezpośredniej przyczyny do wojny.
Natomiast mam propozycję co do układu ze Szwecją.
-KFW zrzeka się korony szwedzkiej.
-Szwecja oddaje się Inflant na rzecz RON.
-Zostaje zawarty sojusz przeciwko Rosji.


Nie jestem pewny ale chyba w temacie w którym powstanie Chmielnickiego zostało szybko obalone doszli do wniosku że wojna ze Szwecją musi wybuchnąć.

Ten post był edytowany przez Azaghal: 9/08/2016, 12:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 9/08/2016, 14:12 Quote Post

QUOTE
QUOTE

Jan Kazimierz nie poślubi nikogo, dopóki nie jest królem. Podobnie jak OTL.


Dlaczego? Gołodupcem nie jest bo ma księstwo Opolsko-Raciborskie. Moim zdaniem mógłby się ożenić z jakąś Piastówną, szczególnie że Piastówny nie ożeniły się z kimś potężnym. Jedna wyszła za jakiegoś barona druga za wojewodę Pomorskiego a trzecia za księcia Ziębicko-Oleśnickiego.

W sumie może się ożenić czemu nie. Tylko w miarę rozsądnych.
Moje są następujące
https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_El%C5%..._Piast%C3%B3wna Z córek Piastów nic więcej nie znalazłem dry.gif

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_El%C5%BCbieta_Saska tylko czy to nie za wysokie progi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Luiza_Wirtemberska trochę za młoda

Są jakieś inne propozycję żon ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 9/08/2016, 14:50 Quote Post

QUOTE(Wksrob @ 9/08/2016, 15:12)
W sumie może się ożenić czemu nie. Tylko w miarę rozsądnych.
Moje są następujące
https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_El%C5%..._Piast%C3%B3wna Z córek Piastów nic więcej nie znalazłem dry.gif

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_El%C5%BCbieta_Saska tylko czy to nie za wysokie progi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Luiza_Wirtemberska trochę za młoda

Są jakieś inne propozycję żon ?
*



Najlepsza by była Maria Elżbieta z nią Jan Kazimierz mógł mieć wiele dzieci, jednak jak napisałeś to za wysokie progi. Głównie myślałem o Joannie Elżbiecie Piastównie szczególnie dlatego że Piastowie wymierają w 1675 roku i ewentualny potomek Jana Kazimierza może mieć roszczenia do księstwa Legnicko-Brzeskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 9/08/2016, 15:25 Quote Post

Czyli chyba sprzeciwu nie ma co do Joanny Elżbiety. Trzeba wybrać termin ślubu myślę, że rok 1650 byłby dobry. Roszczenia mogą być problemem ponieważ drugie małżeństwo jej ojca z którego właśnie pochodzi został uznane za morganatyczne. Jak to powiedział pewien znany historyk nie uprzedzajmy faktów jest jednym z Wazów i to mogło by mu pomóc ewentualnie jego potomkom w uzyskaniu tych ziem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 9/08/2016, 16:27 Quote Post

QUOTE(Wksrob @ 9/08/2016, 16:25)
Czyli chyba sprzeciwu nie ma co do Joanny Elżbiety. Trzeba wybrać termin ślubu myślę, że rok 1650 byłby dobry. Roszczenia mogą być problemem ponieważ drugie małżeństwo jej ojca z którego właśnie pochodzi został uznane za morganatyczne. Jak to powiedział pewien znany historyk nie uprzedzajmy faktów jest jednym z Wazów i to mogło by mu pomóc ewentualnie jego potomkom w uzyskaniu tych ziem.
*



Mógłbyś wylosować dzieci Jana Kazimierza i Joanny Elżbiety tak jak to zrobiłeś w temacie "Jagiellonowie nie wygasają na Zygmuncie Auguście"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Wksrob
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 480
Nr użytkownika: 99.966

Robert
 
 
post 9/08/2016, 16:56 Quote Post

QUOTE
Mógłbyś wylosować dzieci Jana Kazimierza i Joanny Elżbiety tak jak to zrobiłeś w temacie "Jagiellonowie nie wygasają na Zygmuncie Auguście"?

Nie ma problemu
Random rzecze 3*
4+5-6=3
1)Chłopiec 6 przeżyje 40 lat
2)Dziewczynka 7 przeżyje 49 lat
3)Chłopiec 5 umiera

Jan II Kazimierz Waza 1609 1672 63 47,61538462 31,49842429
Joanna Elżbieta Piastówna 1636 1673 37 16,11696033 63,73234494
Jan Chrystian brzeski 1591 1639 48
Krzysztof Aleksander Waza 1619 1680 61
Karol Ferdynand Waza 1613 1655 42
Władysław IV Waza 1595 1648 53
Zygmunt Kazimierz Waza 1640 1647 7
Władysław Konstanty Waza 1635 1698 63
August legnicki 1627 1679 52
Zygmunt legnicki 1632 1664 32
Zygmunt III Waza 1566 1632 66
Konstancja Habsburżanka 1588 1631 43
Joachim Fryderyk legnicko-b. 1550 1602 52

Do wyboru pozostawiam imiona.
Edit. czy mam wylosować kiedy się rodzą ?

Ten post był edytowany przez Wksrob: 9/08/2016, 16:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Azaghal
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 99.878

Jakub
 
 
post 9/08/2016, 17:03 Quote Post

QUOTE(Wksrob @ 9/08/2016, 17:56)
QUOTE
Mógłbyś wylosować dzieci Jana Kazimierza i Joanny Elżbiety tak jak to zrobiłeś w temacie "Jagiellonowie nie wygasają na Zygmuncie Auguście"?

Nie ma problemu
Random rzecze 3*
4+5-6=3
1)Chłopiec 6 przeżyje 40 lat
2)Dziewczynka 7 przeżyje 49 lat
3)Chłopiec 5 umiera

Jan II Kazimierz Waza 1609 1672 63 47,61538462 31,49842429
Joanna Elżbieta Piastówna 1636 1673 37 16,11696033 63,73234494
Jan Chrystian brzeski 1591 1639 48
Krzysztof Aleksander Waza 1619 1680 61
Karol Ferdynand Waza 1613 1655 42
Władysław IV Waza 1595 1648 53
Zygmunt Kazimierz Waza 1640 1647 7
Władysław Konstanty Waza 1635 1698 63
August legnicki 1627 1679 52
Zygmunt legnicki 1632 1664 32
Zygmunt III Waza 1566 1632 66
Konstancja Habsburżanka 1588 1631 43
Joachim Fryderyk legnicko-b. 1550 1602 52

Do wyboru pozostawiam imiona.
Edit. czy mam wylosować kiedy się rodzą ?
*



Bardzo bym prosił.
Imiona proponowane przeze mnie:
Chłopiec Władysław Chrystian
Dziewczynka Jadwiga Konstancja
Chłopiec który umiera Zygmunt Karol
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej