Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
91 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kara śmierci w Polsce, Czy jesteś za jej wprowadzeniem?
 
Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?
TAK [ 319 ]  [59.51%]
NIE [ 201 ]  [37.50%]
JESTEM OBOJĘTNY [ 16 ]  [2.99%]
Suma głosów: 536
Goście nie mogą głosować 
     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 2/10/2003, 16:57 Quote Post

Jak w tytule. Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce? Czemu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 3/10/2003, 5:10 Quote Post

Życie ludzkie to nie jest coś co może zabierać człowiek. W naszym kraju panuje niemal 100% chrześcijaństwo - a przecież to Bóg daje życie - ma więc też prawo, żeby je zabrać. A to by dawać komukolwiek możliwość decydowania o ludzkim życiu jest sprzeczne z naturą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Money_PL
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 105

 
 
post 6/10/2003, 10:20 Quote Post

QUOTE
Życie ludzkie to nie jest coś co może zabierać człowiek.


To niech go nie zabierają mordercy ktorzy siedzą za kratkami w oczekiwaniu na egzekucje.

Jestem za wprowadzeniem kary śmierci:
1)zwolnilo by sie dużo miejsc w więzieniach
2)byłoby to sygnałem ostrzegawczym dla tych którzy malwersują pieniądze, lub korumpują, no i oczywiscie dla mordercow

A za co powinna być oprócz malwersacji i korupcji oraz morderstwa wprowadzona kara śmierci? I czy to jest na polskie warunki mozliwe?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 6/10/2003, 14:34 Quote Post

Zamiast kary śmierci byłbym skłonny przerzucić się na Przymusowe Roboty - tak jak kiedyś wysyłano skazańców na galery - dzisiaj też można byłoby o czymś \w tym stylu pomyśleć. Z pewnością jest to rozwiązanie, które daje odczuć karę za winy, jednocześnie nie powoduje, że skazaniec staje się pasożytem na ciele społeczeństwa!
Wiem niestety, że w polskich realiach jest to trudne, a pracy potrzebuje wielu uczciwych ludzi. Jednak jest wiele inwestycji na które nikt nie ma pieniędzy, a tacy skazańcy mogliby robić.
Cały ten projekt odnosi się nie tylko do skazanych na dożywocie, lecz na mniejsze wymiary kar.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Money_PL
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 105

 
 
post 7/10/2003, 14:51 Quote Post

Ale notoryczny morderca dalej może zabijać w więzieniu czy na takich robotach publicznych. Ktos kiedys powiedzial, że przestepcy powinno odcinać sie to czym popełnił przestepstwo. Czy to także dobra metoda? Z powodzeniem stosuja ją w Arabi Saudyjskiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 7/10/2003, 20:24 Quote Post

QUOTE(Money_PL @ Oct 7 2003, 03:51 PM)
Ktos kiedys powiedzial, że przestepcy powinno odcinać sie to czym popełnił przestepstwo.

W stosunku do gwałcicieli to z pewnością dobry pomysł (dodatkowa kara nie musi być już wysoka) happy.gif , ale gdybyśmy tak mieli jak w państwie Hammurabiego odcinać złodziejom łapki blink.gif, to mielibyśmy w Polsce krainę inwalidów biggrin.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 10/11/2003, 9:16 Quote Post

Śmierć za śmierć może wtedy by paru debili zamiast kogoś zabić zastanowiliby się!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Starzec z Gór
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 261

 
 
post 14/11/2003, 14:47 Quote Post

Jestem całym sercem za wprowadzeniem kary śmierci .I w ogóle za wprowadzeeniem bardziej rystrykcyjnego prawa . Prawoma odstraszacod popełnienia zbrodni a nie do niej zachecać,a tak niestety w chwili obecnej jest w polsce. Za kradzież przedmiotów do 300zł dostaje siemała szkodliwośćspołeczna czynu i nic sie takiemu człowiekowi nie robi . Chora jest też sytuacja w której , za zabujstwo (ale nie w samoobronie ) dostaje sie góra 40 lat więzienia ai takwychodzi sie po 15-20 latach, za dobre sprawowanie. Jest teżjeszcze jeden powód ,jęśli by teraz wybuchła wojna w której polska czynnie brała by udział to za dezercje żołnierz zostałby zabity .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
bisia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 298

 
 
post 14/11/2003, 15:12 Quote Post

Ja osobiście jestem również za tym, by w Polsce wprowadzono karę śmierci. Jeśli w Polsce jest tyle chrześcijan, to nie powinno być żadnych przestępstw, zabójstw i gwałtów. A jednak są. Niektórych ludzi da się uratować - wiadomo, każdy popełnia drobne błędy ale człowieka który robi to z zimną krwią i wielokrotnie z pewnością już nie.

Przestępcy są coraz brutalniejsi, coraz bardziej bezwzględni. Życie ludzkie nie ma dla nich żadnego znaczenia, liczy się tylko zysk. Obecne kary nie działają odstraszająco dla bandytów. Powinno się wprowadzić publiczne egzekucje. Może widok śmierci przestępców będzie odpowiednim bodźcem do zmiany zachowania przez ludzi. Polskie więzienia są pełne ludzi, dla których jest to tylko pobyt w pensjonacie, drobna przerwa przez powrotem do zawodu po wyjściu. Nie ukrywajmy większość z nich nigdy nie zostanie zresocjalizowana przez obecny system. Jest on pełen wad i powinien zostać zmieniony.

Ten post był edytowany przez bisia: 14/11/2003, 15:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Przemysł
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 331

 
 
post 21/11/2003, 9:25 Quote Post

Ja jestem przeciwnikiem kary śmierci. ph34r.gif Najlepiej byłoby przestępcom zamknąć w areszcie dożywocie, zależy jaką zbrodnię dokonał.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
bisia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 298

 
 
post 22/11/2003, 16:14 Quote Post

Jeśłi ktoś jest przeciwny karze śmierci, to sam powinien wyłożyć pięniądze na te wszystkie niepotrzebne chwasty, tak by odciążyć budżet państwa. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 16/12/2003, 18:01 Quote Post

Moim zdaniem dobre byłoby wprowadzenie kary śmierci, lecz wykonywanie jej w troche innej formie /nie kula czy sznur/. Można takich ludzi wykorzystać jako np. saperów !!!!! Dać im prosty sprzęt i posłać na pola śmierci. W zamian za pracę oferować przywileje /np. za dzień rozminowania godzina "używania życia" w luksusowo wyposażonym burdeliku z barem, gdzie przez ten czas (po miesiącu dostawałby 30 godz "premii") mógłby żreć, pić i ćpać do woli.
Ten system jest sprawdzony smile.gif
Polecam naszym "karnistom";)
P.S: NAPRAWDĘ WIEM CO MÓWIE ph34r.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
mastersiara
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 351

 
 
post 20/12/2003, 14:53 Quote Post

jestem przeciwko karą smierci .... bo tylko miszcze dźedaj moga zabierac zycie (czytaj "ktoś wyższy") albo agent 007 ktory ma licencje na zabijanie ;p
ale moim zdaniem tak na powaznie nie mamy prawa zabierac zycia....jest to mordowanie nawet jak koles jest wielkim morderca..... moim zdaniem wiekszą kara jest dozywocie niz smierc... wczujmy sie w schwytanego morderce ... co wolicie smierc czy pieprzenie sie w wiezieniu do konca swojego zycia ? bo ja wolalbym smierc... czyli jak on wolalby smierc to bedzie siedzial do konca zycia w kicu biggrin.gif i ma lipe ..wtedy dopiero bedzie zalowal co zrobil ....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 20/12/2003, 15:04 Quote Post

QUOTE(mastersiara @ Dec 20 2003, 03:53 PM)
moim zdaniem wiekszą kara jest dozywocie niz smierc... wczujmy sie w schwytanego morderce ... co wolicie smierc czy pieprzenie sie w wiezieniu  do konca swojego zycia ? bo ja wolalbym smierc...

Dobrze zauważyłeś. Kara śmierci to nie jest wystarczająca. Przede wszystkim dlatego, że ludzie którzy nie mają szacunku dla cudzego życia, nie mają szacunku dla swojego życia. A psychopaci? Dla nich kara śmierci to też nie jest wystarczająca groźba aby ich powstrzymać przed zbrodnią.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Patrycja
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 190

 
 
post 10/01/2004, 13:53 Quote Post

Ja jestem przeciwko karze śmierci, ponieważ sędziowie są przekupni w Polsce i można przez przypadek skazac na smierć kogoś kto zasługuje na mniejszą karę.Także można kogoś nieźle wrobić, a po zabójstwie może okazać się że ten ktoś był niewinny i że powinien zginąć ktoś inny. Myślę że najlepszym rozwiązanie m byłoby zaostrzenie prawa i bynajmniej za każde udowodnione zabójstwo z premedytacją dawać dożywocie. Strasznie zbulwersowała mnie sprawa kiedy matka zabiła swoje dziecko i dostała tylko 25 lat!! No i oczywiście policja powinna lepiej pracować, bo to co się dzieje teraz to naprawde porażka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

91 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej