Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony « < 9 10 11 12 13 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, Wojciech Sumliński
     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 15/01/2016, 14:49 Quote Post

"Eskalacja" trwa wink.gif :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=960...&type=3&theater
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #151

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/01/2016, 15:27 Quote Post

Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.

Ten post był edytowany przez emigrant: 16/01/2016, 15:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #152

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 16/01/2016, 15:54 Quote Post

Jeżeli Komorowski udowodni, że książka jest stekiem bzdur, który wpłynął między innymi na to, że przegrał wybory, Sumlińskiego czeka branie dosyć poważnego kredytu na spłatę odszkodowania (lucym cessans) oraz zadośćuczynienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #153

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/01/2016, 15:57 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 16/01/2016, 15:54)
Jeżeli Komorowski udowodni, że książka jest stekiem bzdur, który wpłynął między innymi na to, że przegrał wybory, Sumlińskiego czeka branie dosyć poważnego kredytu na spłatę odszkodowania (lucym cessans) oraz zadośćuczynienia.
*


Dokładnie. Więc nic, tylko podawać do sądu o oszczerstwo. Tym bardziej, że to Sumliński będzie musiał udowadniać, że mówi prawdę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #154

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 16/01/2016, 16:01 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 16:27)
Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.
*


Ale jest tam gdzieś o tym szykującym się procesie?
Bo ja nic nie widzę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #155

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/01/2016, 16:06 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 16/01/2016, 16:01)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 16:27)
Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.
*


Ale jest tam gdzieś o tym szykującym się procesie?
Bo ja nic nie widzę.
*


Na razie nie ma (stąd wyrażenie "w takim razie") No, ale skoro jest się oskarżanym publicznie o to, co w książce i twierdzi się oraz odpowiada publicznie, że to stek bzdur, to stawiam na proces.

Ten post był edytowany przez emigrant: 16/01/2016, 16:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #156

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 17/01/2016, 9:57 Quote Post

Tylko po co ten proces? Przeciez jak przegra to zostanie mecznnikiem, a sedzia zostanie oskarzony o to ze jest "z ukladu".
Najlepszym wyjsciem jest ignorowac pana Sumlinskiego.
Jak mawial hrabia Zordz Poniemirski, satysfakcje daje sie ludziom honoru, a chamy honoru nie maja.

QUOTE
Jak dla mnie jest to domena kuców.


A kto to jest kuc?
 
User is offline  PMMini Profile Post #157

     
Zub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 137
Nr użytkownika: 97.557

Axel Rewiś
Zawód: Student
 
 
post 17/01/2016, 11:15 Quote Post

QUOTE
CODE
Jak dla mnie jest to domena kuców.


A kto to jest kuc?


Gimbus, traktujący każdą wypowiedź Korwina jak słowo Boże i uważający się za najmądrzejszego powtarzając formułki Korwina. Wśród tych osób Sumliński jest uważany za bohatera narodowego a osoby negujące to za lewaków oglądających TVN i czytających wyborczą.

Ten post był edytowany przez wysoki: 17/01/2016, 12:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #158

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 17/01/2016, 11:36 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 17/01/2016, 9:57)
Tylko po co ten proces? Przeciez jak przegra to zostanie mecznnikiem, a sedzia zostanie oskarzony o to ze jest "z ukladu".
Najlepszym wyjsciem jest ignorowac pana Sumlinskiego.
Jak mawial hrabia Zordz Poniemirski, satysfakcje daje sie ludziom honoru, a chamy honoru nie maja.
*


To jest właśnie ten problem. Cokolwiek się nie zrobi ze Sumlińskim sąd, będzie, że to część układu. sad.gif
W jakiej my parszywej rzeczywistości kretynów i debili żyjemy. sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #159

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 17/01/2016, 12:17 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 17:06)
QUOTE(wysoki @ 16/01/2016, 16:01)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 16:27)
Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.
*


Ale jest tam gdzieś o tym szykującym się procesie?
Bo ja nic nie widzę.
*


Na razie nie ma (stąd wyrażenie "w takim razie") No, ale skoro jest się oskarżanym publicznie o to, co w książce i twierdzi się oraz odpowiada publicznie, że to stek bzdur, to stawiam na proces.
*


Hmm, nie chcę się czepiać ale pełne zdanie (i wyrażenie) brzmiało:
QUOTE
W takim razie będzie proces

"Będzie" a "stawiam", że będzie to dwie różne kwestie i gdyby nie zaglądać do linku można spokojnie odebrać wypowiedź, że p. Komorowski ogłosił, iż będzie pozywał bądź już pozwał.

A to, że p. Komorowski powiedział, iż wg niego książka
QUOTE
to stek bzdur
to w jaki sposób miało by przekonywać, że będzie pozywał?
To jakieś wyrażenie, którego użycie u nas w kraju oznacza automatycznie skierowanie sprawy do sądu? Takie hasło-klucz?
QUOTE
No, ale skoro jest się oskarżanym publicznie o to, co w książce i twierdzi się oraz odpowiada publicznie, że to stek bzdur, to stawiam na proces.

Przypomnę, że przecież to nie jest pierwsza wypowiedź p. Komorowskiego na ten temat. Teraz powiedział, że książka to stek bzdur, w maju zeszłego roku, że jej autor jest niewiarygodny i w dodatku oskarżony o przestępstwo. A pozwu jakoś nie złożył wink.gif.
Czemu miałby to zrobić akurat teraz?

Może faktycznie zaczekajmy na pojawienie się pozwu wink.gif. Przy czym trzeba tez pamiętać, że nawet jego złożenie nie oznacza przecież, iż sprawa się odbędzie.


Na razie możliwość złożenia pozwu mają wydawnictwa mające prawa do splagiatowanych książek, tylko ciekaw jestem czy któreś zaryzykuje porwanie się z motyką na słońce w imię samej idei prawdy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #160

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/01/2016, 15:37 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 17/01/2016, 12:17)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 17:06)
QUOTE(wysoki @ 16/01/2016, 16:01)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 16:27)
Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.
*


Ale jest tam gdzieś o tym szykującym się procesie?
Bo ja nic nie widzę.
*


Na razie nie ma (stąd wyrażenie "w takim razie") No, ale skoro jest się oskarżanym publicznie o to, co w książce i twierdzi się oraz odpowiada publicznie, że to stek bzdur, to stawiam na proces.
*


Hmm, nie chcę się czepiać ale pełne zdanie (i wyrażenie) brzmiało:
QUOTE
W takim razie będzie proces

"Będzie" a "stawiam", że będzie to dwie różne kwestie i gdyby nie zaglądać do linku można spokojnie odebrać wypowiedź, że p. Komorowski ogłosił, iż będzie pozywał bądź już pozwał.

*


Nie chcesz, ale sie czepiasz. Posłużę się tu przykładem- Jest scena w Ogniem i mieczem kiedy Seweryn-Wiśniowiecki mówi: Wojny z Turkiem nie będzie. Król do śmierci nie oprzestanie myśleć o wojnie, ale panowie senatorowie mu nie pozwolą. No to będzie bunt.

Jest to ewidentne przeiwdywanie sytuacji na podstawie posiadanych wiadomości. I nigdzie nie ma, że ma to oznaczać, że Chmielnicki juz ogłosił powstanie.
Poza tym piszesz: "gdyby nie zaglądać do linku". Po to jest link, żeby do niego zaglądać, po to go podałem. (Nie czytać to tak, jakby dostać list, spytać się posłańca co w nim jest i wyrobić sobie zdanie na kwestię bez czytania listu.Jak ktoś nie czyta zalinkowanych materiałów, na podstawie których pisane są posty, to sam sobie winien, że nie rozumie o co w nich chodzi.) Sam więc przyznajesz, że po zagladnięciu do linku wiadomo, o co chodzi. Poza tym mój post jest tak skonstruowany, że moja wypowiedź jest komentarzem do linku-wypowiedzi Komora, czyli podsumowaniem, jak ja ją rozumiem. A powtarzam- sam przyznajesz, że po przeczytaniu linku- wiadomo o co chodzi.
Podsumowując- ciagnięcie przez Ciebie tej kwestii to według mnie zwykłe czepialstwo w tym wypadku. Juz któryś raz z kolei muszę kończyć wymianę postów z Tobą- "jest informacja, jest materiał, niech każdy przeczyta i sobie wyrobi własne zdanie", żeby nie ciągnąc bezproduktywnej przepychanki.

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/01/2016, 16:02
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #161

     
Reaction
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 575
Nr użytkownika: 74.824

Zawód: Student
 
 
post 17/01/2016, 15:48 Quote Post

http://kompromitacje.blogspot.com/2016/01/...tologiczny.html

Zebrane "nawiązania" Sumlińskiego
 
User is offline  PMMini Profile Post #162

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 17/01/2016, 18:32 Quote Post

Ale się tego zebrało...
 
User is offline  PMMini Profile Post #163

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 17/01/2016, 18:41 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/01/2016, 16:37)
QUOTE(wysoki @ 17/01/2016, 12:17)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 17:06)
QUOTE(wysoki @ 16/01/2016, 16:01)
QUOTE(emigrant @ 16/01/2016, 16:27)
Jest odpowiedź Komorowskiego:
http://www.fronda.pl/a/komorowski-o-sumlin...zdur,64089.html
W takim razie będzie proces. No i dobra- coś się wyjaśni w jedną albo w druga stronę.
*


Ale jest tam gdzieś o tym szykującym się procesie?
Bo ja nic nie widzę.
*


Na razie nie ma (stąd wyrażenie "w takim razie") No, ale skoro jest się oskarżanym publicznie o to, co w książce i twierdzi się oraz odpowiada publicznie, że to stek bzdur, to stawiam na proces.
*


Hmm, nie chcę się czepiać ale pełne zdanie (i wyrażenie) brzmiało:
QUOTE
W takim razie będzie proces

"Będzie" a "stawiam", że będzie to dwie różne kwestie i gdyby nie zaglądać do linku można spokojnie odebrać wypowiedź, że p. Komorowski ogłosił, iż będzie pozywał bądź już pozwał.

*


Nie chcesz, ale sie czepiasz. Posłużę się tu przykładem- Jest scena w Ogniem i mieczem kiedy Seweryn-Wiśniowiecki mówi: Wojny z Turkiem nie będzie. Król do śmierci nie oprzestanie myśleć o wojnie, ale panowie senatorowie mu nie pozwolą. No to będzie bunt.

Jest to ewidentne przeiwdywanie sytuacji na podstawie posiadanych wiadomości. I nigdzie nie ma, że ma to oznaczać, że Chmielnicki juz ogłosił powstanie.
Poza tym piszesz: "gdyby nie zaglądać do linku". Po to jest link, żeby do niego zaglądać, po to go podałem. (Nie czytać to tak, jakby dostać list, spytać się posłańca co w nim jest i wyrobić sobie zdanie na kwestię bez czytania listu.Jak ktoś nie czyta zalinkowanych materiałów, na podstawie których pisane są posty, to sam sobie winien, że nie rozumie o co w nich chodzi.) Sam więc przyznajesz, że po zagladnięciu do linku wiadomo, o co chodzi. Poza tym mój post jest tak skonstruowany, że moja wypowiedź jest komentarzem do linku-wypowiedzi Komora, czyli podsumowaniem, jak ja ją rozumiem. A powtarzam- sam przyznajesz, że po przeczytaniu linku- wiadomo o co chodzi.
Podsumowując- ciagnięcie przez Ciebie tej kwestii to według mnie zwykłe czepialstwo w tym wypadku. Juz któryś raz z kolei muszę kończyć wymianę postów z Tobą- "jest informacja, jest materiał, niech każdy przeczyta i sobie wyrobi własne zdanie", żeby nie ciągnąc bezproduktywnej przepychanki.
*


I to by było wszystko prawda, gdyby nie to, że niestety (a wystarczy na bieżąco czytać forum, np. choćby nieszczęsny temat o p. Merkel aby to zauważyć) część naszych forumowiczów nie czyta (bądź nie czyta ze zrozumieniem) załączanych nawet przez siebie linków. Co mówić o linkach innych...
I oczywiście można powiedzieć - ich wina, bo nie sprawdzili, ale co z drugiej strony jeśli ktoś Ci uwierzy na słowo?
Ot, Kolega emigrant tak napisał, dał link, więc zapewne prawda - nie ma więc sensu sprawdzać, jest jak napisał.

I takich ludzi wprowadzasz w błąd.

Osobną kwestią jest często jakość linków. Spojrzyj sobie na ten swój post sprzed ponad tygodnia: http://www.historycy.org/index.php?showtop...1&#entry1508621 .
Jaki był z nim problem opisałem wink.gif.

Kto zaręczy, że z obecnym linkiem nie było to samo?
Sam widzisz, że ludzie wrzucający na forum linki nie zawsze czytają zawarte tam artykuły, nawet jeśli są dosyć krótkie...


I tu jest pies pogrzebany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #164

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/02/2016, 1:21 Quote Post

Jedźmy dalej:

QUOTE
Spirala "inspiracji" Sumlińskiego jest tak kręta, że nietrudno z niej zboczyć i kompletnie się pogubić. Wyobraźcie sobie państwo sytuacją następującą. Pan Sumliński, jako dobry ojciec, postanowił pomóc swojej siedmioletniej córce w napisaniu pracy pisemnej, która miała być oddana na literacki konkurs dla dzieci organizowany przez Senat RP. Referat wyszedł zgrabnie, opublikowano go na stronie internetowej "Tygodnika Podlaskiego". "Wśród laureatów znalazła się Anna Sumlińska z Białej Podlaskiej, która była jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu" – czytamy w notce z rozstrzygnięcia konkursu.

Tata mógł być jak najbardziej dumny. Tyle, że powinien jednocześnie wstydzić się tego, co sam uczynił... Jeden fragment listu wydał się wyjątkowo podobny do... no właśnie do czego?

    A. Sumlińska
    córka Wojciecha Sumlińskiego

    Wspomnienie drugie. Mam siedem lat. Jestem z Tobą, mamą i rodzeństwem na plaży w Darłówku nad morzem, gdzie jeździmy co roku. Leżę na brzuchu na gorącym piasku, obserwuję przepływające w oddali rybackie kutry, słońce piecze mnie w plecy. Ty nad brzegiem morza bawisz się z moimi siostrami, Kasią i Zosią. Wraz z nimi gonisz uciekające fale i sam uciekasz, gdy wracają. W pewnym momencie odwracasz się i patrzysz na mnie, a Twój uśmiech mówi: „jesteś moją córką i kocham cię”. Tato, tak wiele dobrych rzeczy przemija, i znika na zawsze. Dziękuję Ci za ten pamiętnik, bo dzięki niemu wiem, że nic, co jest dla mnie ważne, już nie zniknie bezpowrotnie.

Później ten sam fragment znalazł się w książce taty, a konkretnie – na 118 stronie "Niebezpiecznych Związków Bronisława Komorowskiego".

    Wojciech Sumliński
    dziennikarz śledczy

    Wspomnienie. Mam siedem lat. Jesteśmy z rodzicami na plaży w Darłówku. Leżę na brzuchu na gorącym piasku, obserwuję przepływające w oddali rybackie kutry, słońce piecze mnie w plecy. Moja dwunastoletnia, dziś już nie żyjąca, siostra Ania nad samym brzegiem morza bawi się z naszym psem, Kamą. Wraz z nią goni uciekające falę i sama ucieka, gdy wracają. Kama głośno szczeka i macha ogonem. W pewnym momencie Ania odwraca się i patrzy na mnie, a jej uśmiech mówi: „jesteś moim bratem i kocham cię”. Tak wiele dobrych rzeczy ginie. Odchodzi bez słowa protestu, najwyżej cichy szept pozostaje tam, gdzie kiedyś istniało coś namacalnego.

Cóż z tego wynika? Póki co chyba tylko zwykłe czepialstwo. Sumliński skopiował fragment tego, co kiedyś sam napisał córce? Paranoja! Rzecz w tym, że ten fragment od początku nie był autorstwa dziennikarza, lecz Michaela O'Briena. Oryginalny "cytat", którym "inspirował" się Sumliński pochodzi z książki "Dziennik zarazy".


http://natemat.pl/168629,w-spirali-inspira...ie-swojej-corki

http://www.tygodnikpodlaski.pl/archiwum/ml...pnews-4167.html

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 15/02/2016, 1:59
 
User is offline  PMMini Profile Post #165

13 Strony « < 9 10 11 12 13 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej