Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czterdziestolatek - kultowy serial, Opinie, fimowe gagi, wspomnienia etc.

petroCPN SA

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca

post 19/06/2019, 17:19 Quote Post

QUOTE(Krzysztow @ 19/06/2019, 16:22)
Ale dlaczego Łazuka już nie podaje.
*

Możemy się domyślić:
1 Dla tego samego powodu, dla którego aktor Mikulski zarazem kochał jak i przeklinał rolę Klossa. Bo ona mu przyniosła ogromną popularność, ale zarazem dośmiertnie zaszufladkowała.
2 Dla tego samego powodu, dla którego Janusz Gajos (à propos: w tym roku skończy 80 lat!) nienawidził Janka Kosa i uciekł do Kabareciku Olgi Lipińskiej. Zaś po pewnym czasie uciekał i od roli Tureckiego w Kabareciku.
3 Albo z czasów bardziej współczesnych - dlaczego aktor Piotr Cyrwus pozwolił się scenarzystom uśmiercić? Bo już nie cierpiał być dla wszystkich postronnych wyłącznie Ryśkiem z "Klanu".
4 Dlaczego Bartosz Żukowski na kilka lat uciekł od głupkowatej roli Waldusia Kiepskiego (ale wrócił; chyba brak kasy go przycisnął)?

Roman Kłosowski grał w wielu filmach. Jego rola w "Kramarzu" to naprawdę cymes dla osób zainteresowanych najnowszą historią zwykłych ludzi. Ale iluż jeszcze prócz mnie widzów oglądało tego "Kramarza"? Natomiast ilu widzów oglądało serial o 40-latku? Tu chyba nie ma żadnej porównywalności.

Ten post był edytowany przez petroCPN SA: 19/06/2019, 17:20

User is offline  PMMini Profile Post #76

pejotlbis

III ranga
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski

post 26/06/2019, 12:40 Quote Post

"Czterdziestolatek" zyskał już dawno status filmu "kultowego", chyba nie będzie przesady stawiając go obok "Alternatywy 4" - choć to dwa zupełnie różne seriale.
Kultowość "C" to zasługa tego moim zdaniem , że ten serial to "Summa Gierekae"- małe kompedium wiedzy o czasach Gierka podanych łatwo, lekko i ... , ale nie bezmyślnie.
Pojawia się dużo zabawnych, ale ważnych elementów:
Gierkowska propaganda sukcesu odc."Otwarcie trasy czyli czas wolny";"Judym czyli czyn społeczny"
Polski kapitalizm tamtych lat:"Cwana bestia czyli kryształ";"Rodzina czyli obcy w domu"
Karierowiczostwo i partyjniactwo:"Kozioł ofiarny czyli rotacja";"Sprawa Małkiewicza czyli Kamikaze";"Kosztowny drobiazg czyli rewizyta";"Polowanie czyli w obronie własnej"
Sprawy "ponadczasowe":"Kondycja czyli walka z metryką","Włosy Flory czyli labirynt";"Gdzie byłaś czyli Szekspir";"Cudze nieszczęście czyli świadek obrony"
Wystepują tez akcenty zastanawiające:"Gra wojenna czyli na kwaterze" :
Madzia :Mąż na ćwiczenia pojechał
Walendziak: Rano zaraz starą wyślę po mąkę i cukier do delikatesów
Madzia : Po co?
Walendziak :Nie wiem , nie znam się , lubię mieć te rzeczy w domu.
/niedokładnie/
Występuje dwuznaczna nieco, mimo swej komiczności postać teścia /granego przez W.Hańczę/z wypowiedzi wynika że to dawny ziemianin.
W ekstra odcinku "Motylem jestem czyli romans czterdziestolatka" pokazany zostaje świat mediów : autentyczny show telewizyjny czasów Szczepańskiego
"Klątwa Czterdziestolatka " dotknęła nie tylko Maliniaka- Romana Kłosowskiego , rola przygłupiej Madzi Karwowskiej jest szczerze nielubiana przez Annę Seniuk.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #77

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 26/06/2019, 14:35 Quote Post

Mnie niestety z czasem ten serial bardziej irytuje, niż śmieszy. Nawet (czy raczej zwłaszcza) głupota Madzi Karwowskiej. (Nawet wdzięk pani Seniuk mi tej irytacji nie rekompensuje) To samo z kobietę pracującą.

PS. Najpierw napisałem, a potem sprawdziłem, bo mi się coś ta moja wypowiedź wydała znajoma. rolleyes.gif No i faktycznie- nie zmieniło się od tamtej pory (post nr 4).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

Fuser

VII ranga
Nr użytkownika: 15.418

post 26/06/2019, 17:31 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 26/06/2019, 15:35)
To samo z kobietę pracującą.
*

Jej rola to był taki "felieton" w środku odcinka. Mniej lub bardziej udany.
Mnie bardziej irytowały sceny w laboratorium. Postać Walendziaka, czy tego skwaszonego wiecznie sąsiada Karwowskich też nierówna.
Ciekawe jest w późniejszych odcinkach przemycanie w dialogach, że sytuacja bieżąca, na odcinku zaopatrzenia, nie jest za ciekawa.

Ten post był edytowany przez Fuser: 26/06/2019, 17:34

User is offline  PMMini Profile Post #79

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 26/06/2019, 17:56 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 26/06/2019, 17:31)
Mnie bardziej irytowały sceny w laboratorium.

Tak apropos- lata całe później się dowiedziałęm, że ta "sex-maszyna" z Madzi pracy ( Grażyna Lisiewska https://gwiazdy.wp.pl/byla-znana-aktorka-wy...56443129963649g ) z laboratorium to była żona Gruzy, reżysera. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/06/2019, 17:58

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #80

Fuser

VII ranga
Nr użytkownika: 15.418

post 26/06/2019, 18:03 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 26/06/2019, 18:56)
QUOTE(Fuser @ 26/06/2019, 17:31)
Mnie bardziej irytowały sceny w laboratorium.

Tak apropos- lata całe później się dowiedziałęm, że ta "sex-maszyna" z Madzi pracy ( Grażyna Lisiewska https://gwiazdy.wp.pl/byla-znana-aktorka-wy...56443129963649g ) z laboratorium to była żona Gruzy, reżysera. rolleyes.gif
*

To wiedziałem wcześniej. Teraz, jak oglądam, to opuszczam te sceny z laboratorium, oczywiście poza tymi z Gajnym. To kreacja wybitna.
Tak to jest, że jak chce się stworzyć galerię postaci, by maksymalnie oddać prawdę o czasach, to efekty są różne.

User is offline  PMMini Profile Post #81

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej