Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska wypowiada wojnę Rosji, Jak to będzie wyglądało?

Ramond

Úlvur av Føroyar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier

post 12/07/2008, 22:26 Quote Post

Czarny Orzeł - to raczej miał pokazać, że rosyjska technologia jest w stanie dorównać zachodniej.

A nie pokazał niczego, bo to co istotne zasłonięto brezentem smile.gif
Nigdy rówież T - 95 nie był traktowany jako maszyna do produkcji seryjnej.

Co nie przeszkadzało w propagandzie.
A o nowym czołgu dla Rosji to nie słyszałem.

Ostatnio znów zaczęli się chwalić. Skończy się pewnie jak z T-95 i Czarnym Orłem.

User is offline  PMMini Profile Post #31

destroyer

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 45.553

Zawód: uczen

post 12/07/2008, 22:31 Quote Post

rolleyes.gif
QUOTE(Ramond @ 12/07/2008, 22:26)
Czarny Orzeł - to raczej miał pokazać, że rosyjska technologia jest w stanie dorównać zachodniej.

Ostatnio znów zaczęli się chwalić. Skończy się pewnie jak z T-95 i Czarnym Orłem.
*

Wiesz, Ramond, ze wszystkim się zgodzę, ale nie z tymi przechwałkami. Ostatnie nowe czołgi (nie modernizacje, jak T-90 czy prototyp Orła) weszły na uzbrojenie jeszcze RKKA, nie armii rosyjskiej. Chyba jednak tym razem coś szykują. I nie będzie to raczej jakiś złom. Może nawet jakiś pożądny silnik wreszcie wstawią... smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #32

oskar(zet)

VI ranga
Nr użytkownika: 40.749

post 12/07/2008, 22:41 Quote Post

QUOTE(destroyer @ 12/07/2008, 23:31)
rolleyes.gif
QUOTE(Ramond @ 12/07/2008, 22:26)

*

Wiesz, Ramond, ze wszystkim się zgodzę, ale nie z tymi przechwałkami. Ostatnie nowe czołgi (nie modernizacje, jak T-90 czy prototyp Orła) weszły na uzbrojenie jeszcze RKKA, nie armii rosyjskiej. Chyba jednak tym razem coś szykują. I nie będzie to raczej jakiś złom. Może nawet jakiś porządny silnik wreszcie wstawią... smile.gif
*

Na silnikach to się zbytnie nie znam, ale nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że obecne nie są "porządne" ?

A Jak to w Rosji...zbudować zbudują, ale do seryjnej produkcji to nie wejdzie, podzieli los T - 95 i Su - 47.

User is offline  PMMini Profile Post #33

destroyer

III ranga

post 12/07/2008, 22:51 Quote Post

oskar(zet) chodzi mi o to, że Rosjanie od dawna mieli problemy z napędem. Mają wybór: albo klony W-2 (ten z "Rudego"), albo napęd turbinowy. A z tym ostatnim miewają spore kłopoty (m. in. są nieekonomiczne). Ale może wreszcie udało się Rosjanom dopracować turbinówki. KaDwi może podobno dostarczyś dość niezawodne silniki 920-1500kW. A co do Bierkuta to od początku był maszyną testową (dla ujemnego skosu skrzydeł i innych "ciekawostek").

User is offline  PMMini Profile Post #34

oskar(zet)

VI ranga

post 12/07/2008, 23:08 Quote Post

Jak już pisałem na silnikach się nie znam. A Su - 47 w cale nie miał być maszyną testową. Gdy pierwsza maszyna stanęła na płycie lotniska Rosyjscy generałowie marzyli o pułku dla Moskiewskiego OW. Plany te porzucono i teraz mażą o Su - 35. Jak to będzie...? No chyba nie trudno się domyślić.

User is offline  PMMini Profile Post #35

Cichor

IV ranga
Nr użytkownika: 44.329

Zawód: student

post 13/07/2008, 1:42 Quote Post

Szczególnie 30-letnich czołgów nigdy nie remontowanych...

Tego nie wiesz nigdy do końca, chyba że pracujesz w wywiadzie Ramond. Jak się przechadza po Muzeum WOjska Polskiego w Warszawie (chodzi mi o ten oddział na terenie starych koszar, czy gdzie to tam jest) to widzimy egzeplarze sprzętu, który był w teorii eksploatowany przez 40 lat! Nasz obecny sprzęt to taki co ma 20 lat obecnie w służbie.

Szacuję. Dlaczego uważasz, ze polskie czołgi są utrzymywane w jeszcze gorszym stanie niż rosyjskie?

Możemy założyć, że u Ruskich 1/3 sprzętu jest w gotowości bojowej 2/3 w rezerwie lub naprawie. Jeśli my dojdziemy do 90% stanu wyjściowego to bedzie ładnie (bo nigdy nie jest idealnie), a teraz niech ktoś to przyłoży do danych jakich dysponujemy i poda wyniki na tace w zaokrągleniach. Choć wątpie byśmy zamaskowali swoje działania przed nimi.

Panie i Panowie. A co z Chinami? Jak zareagują na konflikt? Pomijamy je, ale czy mogą coś zadziałać. W końcu kto by nie patrzył łakomie na Syberie? Szczególnie jeśli spojrzymy na te surowce i przestrzenie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

destroyer

III ranga

post 13/07/2008, 8:38 Quote Post

QUOTE(Cichor @ 13/07/2008, 1:42)
A co z Chinami? Jak zareagują na konflikt?
*

Dobre pytanie. Ale mogą nie tylko nie zaatakować Rosji (z którą pozostają w dobrych stosunkach), ale, w razie interwencji NATO, wręcz mogą wystąpić po jej stronie. Choć rownie dobrze mogłoby się skończyć na działaniach dyplomatycznych.

User is offline  PMMini Profile Post #37

destroyer

III ranga

post 13/07/2008, 8:44 Quote Post

QUOTE(Cichor @ 13/07/2008, 1:42)
A co z Chinami? Jak zareagują na konflikt?
*

Dobre pytanie. Ale mogą nie tylko nie zaatakować Rosji (z którą pozostają w dobrych stosunkach), ale, w razie interwencji NATO, wręcz mogą wystąpić po jej stronie. Choć rownie dobrze mogłoby się skończyć na działaniach dyplomatycznych.

User is offline  PMMini Profile Post #38

Mintho

Wielka Ryba
Nr użytkownika: 2.033

post 13/07/2008, 8:46 Quote Post

QUOTE(destroyer)
Równie dobrze mogą wzruszyć ramionami i poczekać, aż Rosja się wyludni.

User is offline  PMMini Profile Post #39

destroyer

III ranga

post 13/07/2008, 8:50 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 13/07/2008, 8:46)
Równie dobrze mogą wzruszyć ramionami i poczekać, aż Rosja się wyludni.
*

No, na to jednak chyba jeszcze trochę sobie poczekamy... Ale poza tym Chińczycy nie zaatakowaliby Rosji wiedząc, że nie napadnie na nich ktoś inny (Indie?). Ich reakcja jest nie dop przewidzenia.

User is offline  PMMini Profile Post #40

Ramond

Úlvur av Føroyar

post 13/07/2008, 13:49 Quote Post

Wiesz, Ramond, ze wszystkim się zgodzę, ale nie z tymi przechwałkami. Ostatnie nowe czołgi (nie modernizacje, jak T-90 czy prototyp Orła) weszły na uzbrojenie jeszcze RKKA, nie armii rosyjskiej. Chyba jednak tym razem coś szykują. I nie będzie to raczej jakiś złom.

Masz podstawy twierdzić, że tym razem jest inaczej?
Tego nie wiesz nigdy do końca, chyba że pracujesz w wywiadzie Ramond. Jak się przechadza po Muzeum WOjska Polskiego w Warszawie (chodzi mi o ten oddział na terenie starych koszar, czy gdzie to tam jest) to widzimy egzeplarze sprzętu, który był w teorii eksploatowany przez 40 lat! Nasz obecny sprzęt to taki co ma 20 lat obecnie w służbie.

Może i nie wiem, w jakim stanie są ich czołgi, ale biorąc pod uwagę ichniejszą kulturę techniczną, braki finansowe i kadrowe oraz stan innych ich środków bojowych, np. okrętów (które w przeciwieństwie do czołgów można czasami oglądać z bliska) to rysująca się perspektywa nie jest zbyt optymistyczna dla Rosjan. A cały trzon rosyjskich sił pancernych to czołgi liczące ponad 20 lat.
Możemy założyć, że u Ruskich 1/3 sprzętu jest w gotowości bojowej 2/3 w rezerwie lub naprawie. Jeśli my dojdziemy do 90% stanu wyjściowego to bedzie ładnie (bo nigdy nie jest idealnie), a teraz niech ktoś to przyłoży do danych jakich dysponujemy i poda wyniki na tace w zaokrągleniach. Choć wątpie byśmy zamaskowali swoje działania przed nimi.

Ależ ja nigdzie nie mówię, że mamy szanse w takiej wojnie. Ja tylko przewiduję totalną kompromitację strony rosyjskiej.
A co z Chinami? Jak zareagują na konflikt? Pomijamy je, ale czy mogą coś zadziałać. W końcu kto by nie patrzył łakomie na Syberie? Szczególnie jeśli spojrzymy na te surowce i przestrzenie.

Rosjanie mają więcej głowic atomowych.

User is offline  PMMini Profile Post #41

oskar(zet)

VI ranga

post 13/07/2008, 15:14 Quote Post

Witam!
[Ramond]Masz podstawy twierdzić, że tym razem jest inaczej?

Podstaw nie ma, są tylko spekulacje...a jak będzie to chyba wiemy...

[Ramond]A cały trzon rosyjskich sił pancernych to czołgi liczące ponad 20 lat.

I owszem, T - 80 do najmłodszych nie należy, ale wartość bojowa mają większą od naszych PT - 91. A porównywanie wieku, gdy nasze T - 72 są już nawet bardziej przestarzałe nie jest dobrym argumentem. Mi -2 i Mi - 8 maja już więcej. Nasze op maja 44(Kobeny), BWP - 1 już ponad 30, 2S1, ZSU - 23 - 4, Newy SC, Strzały - 2M...

[Ramond]Ależ ja nigdzie nie mówię, że mamy szanse w takiej wojnie. Ja tylko przewiduję totalną kompromitację strony rosyjskiej.

I co z tego, że się skompromitują? gdy Polski już nie będzie...A co do przewidywania, podaj jakieś konkretne argumenty na dlaczego dojdzie do: "totalną kompromitację strony rosyjskiej."

[Ramond]Rosjanie mają więcej głowic atomowych.

Skąd pewność, że Rosjanie użyją broni masowego rażenia?

[Ramond](które w przeciwieństwie do czołgów można czasami oglądać z bliska)

I potrafisz ocenić stan okrętu...

pozdro
Oskar

User is offline  PMMini Profile Post #42

Ramond

Úlvur av Føroyar

post 13/07/2008, 15:27 Quote Post

I owszem, T - 80 do najmłodszych nie należy, ale wartość bojowa mają większą od naszych PT - 91. A porównywanie wieku, gdy nasze T - 72 są już nawet bardziej przestarzałe nie jest dobrym argumentem. Mi -2 i Mi - 8 maja już więcej. Nasze op maja 44(Kobeny), BWP - 1 już ponad 30, 2S1, ZSU - 23 - 4, Newy SC, Strzały - 2M...

Ale ja nie porównuję wartości bojowej, ani wieku. W ogóle nie ruszam polskich wojsk bo i tak nie mają szans.
A przy okazji - Kobbeny są może stare, ale oryginalny właściciel przynajmniej o nie dbał smile.gif
I co z tego, że się skompromitują? gdy Polski już nie będzie...A co do przewidywania, podaj jakieś konkretne argumenty na dlaczego dojdzie do: "totalną kompromitację strony rosyjskiej."

Konkretne argumenty? Kiedy zwycięska armia jest unieruchomiona przez awarie techniczne, to moim zdaniem jest to kompromitacja.
Skąd pewność, że Rosjanie użyją broni masowego rażenia?

Jakoś się muszą bronić, prawda?
I potrafisz ocenić stan okrętu...

W sytuacji, gdy reling trzyma się tylko na farbie - tak smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #43

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 13/07/2008, 15:47 Quote Post

A co to za temat? Drugie mocarstwo świata kontra mały, słaby i zacofany kraj. Wynik jest oczywisty. Polsce nikt by nie przyszedł z pomocą ( no może poza Gruzją rolleyes.gif). Po dwóch tygodniach byłoby po ptokach. A jakby Ruskie się zawzięli to nawet szybciej by nas zgnietli. Oczywiście opór naszego wojska byłby bardzo zajadły i bohaterski, ale to nie wystarczy. Na pocieszenie dodam, że trochę krwi byśmy im napsuli. smile.gif

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #44

Quadrifoglio

III ranga
Nr użytkownika: 15.647

Zbyszek

post 13/07/2008, 16:10 Quote Post

No więc nasz plany wyglądał by tak:

1. Polska wypowiada wojnę Rosji
2. Cała elita polityczna i wojskowa Rosji umiera ze śmiechu a połowa ludności Rosji z tej okazji upija się na śmierć.

Tym sposobem wygrywamy wojnę z Rosją bez jednego wystrzału. Może to i dobry sposób - trzeba by przygotować podobne noty w stosunku do Niemiec, Francji i Chin. W czwartym dniu jeszcze tylko tak załatwimy USA i po wiek wieków zapewnimy panowanie Orła Białego na świecie.

Tylko co będzie jak nam z kolei wojnę wypowie Trynidat i Tobago ?

User is offline  PMMini Profile Post #45

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej