Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Egipt i Sfinks: kolejna tajemnica,
     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/05/2005, 14:56 Quote Post

Sfinks; człowiek - lew ?? Odpowiedź na nasze pytania odnosnie cywilizacji?? Dlaczego archeologowie zaprzestali ( a napewno spowolnili) prac. Moze nie wszystko jest ujawnione?? CZy w komnatach pod sfinksem znajdziemy odpowiedzi na męczące nas pytania.


Co sądzicie na ten temat.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 8:09 Quote Post

Nikt nie zacznie ok to sama sobie odpowiem smile.gif Może ktoś coś dorzuci ciekawego.


Pochodzenie sfinksa jest tajemnicą, jeżeli dawać by wiarę opisom herodota, powstał przed piramidą Cheopsa. Istnieje przypuszczenie że na polecenie faraona Chefrena. Jednak każda teza i przypuszczenia wykluczaja sie nawzajem. Bowiem sfinks ma na sobie ślady długotrwałych opadów, a takie miały miejsce na długo przed panowaniem znanych nam faraonów.


Jezeli wziąść pod uwagę teorie azteków i majów to ziemia miała już 4 cywilizacje a niszczone przez różne żywioły, sfinks jest pozostałością po jednej z nich. Tak jako ciekawostkę nasza cywilizacja jest u schyłku istnienia bowiem trwać ona my (chyba) 5012 lat.


Nie wspomnę juz o tezie Danikena biggrin.gif Szkoda słów


Faktem jest że w ostatnich latach prowadzone badania wykazały że pod sfinksem znajduja ise ukryte korytarze. A nawet komnaty!!!
Istnieja różne spekulacje co moze sie w nich znajdować. Wolę nie wymyślać ponieważ mozemy sie rozczarować. Wg mnie informacje znajduja sie w usytułowaniu piramid sfinksa i w sposobie budowania są to zakodowane (tylko jeszcze nie wiem jak biggrin.gif ) przkazy. Ale tak poważnie


Sfinks jest usytułowany takl że w konstelacji niebieskiej ułożony jest względem Lwa ciekawe jak tak prymitywna cywilizacja mogła tworzyć takie cudeńka smile.gif


W dalszym ciagu niewiem dlaczego archeologowie zaprzestali wykopalisk !!!

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 14:10 Quote Post

QUOTE
W dalszym ciagu niewiem dlaczego archeologowie zaprzestali wykopalisk !!!



a kto powiedział, że zaprzestali? Poza tym badania to nie tylko wykopaliska, nie znam dobrze tematu choć generalnie na kilometr zalatuje mi wspomnianym Daenikenem, pierwsza sprawa to badania geofizyczne jeśli zostały przeprowadzone i faktycznie jest tam coś ciekawego to predzej czy póżniej napewno będą przeprowadzone badania sondażowe. Druga sprawa co tam moze być Choćby naturalne groty lub wcześniejsze pochówki,

QUOTE
Pochodzenie sfinksa jest tajemnicą, jeżeli dawać by wiarę opisom herodota, powstał przed piramidą Cheopsa. Istnieje przypuszczenie że na polecenie faraona Chefrena


Dość poważnie przypisuje się Chefrenowi, który był po Cheopsi ea nie wcześniej.

Poza tym naprawdę polecam rzetelna literaturę a nie tego Pana o którym juz wspomniano. Prosty przykład może pamiętacie wielkie otwarcie "tajemnych" komnat w piramidzie Cheopsa emitowane w National Geografic. Miało być wielkie odkrycie a tu nic... Może dlatego, że archeolodzy dotarli tam juz w latach 70-tych, ale o tym juz nikt nie wspomniał wink.gif
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Łukasz Rudy
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 4.418

Zawód: student
 
 
post 9/05/2005, 14:25 Quote Post

Tak jako ciekawostkę nasza cywilizacja jest u schyłku istnienia bowiem trwać ona my (chyba) 5012 lat. (Mnemosyne)

A to niby dlaczego!? Przecież jeszcze nic nie wiadomo, wszystko zależy od tego czy wszechświat będzie dalej się rozszerzał, czy kurczył. Jeśli będzie się kurczył to Ziemi nie będzie za pare miliardów lat. Słońce zgaśnie chyba za 6 miliardów lat... (ale nie jestem pewny, bo z pamięci piszę).

W dalszym ciagu niewiem dlaczego archeologowie zaprzestali wykopalisk !!! (Mnemosyne)

Rząd egipski zabronił wykopalisk z obawy przed zawaleniem się Sfinksa. Przypominam, że jest on zbudowany z kruchego materiału (gdzieś to czytałem).

Faktem jest że w ostatnich latach prowadzone badania wykazały że pod sfinksem znajduja ise ukryte korytarze. A nawet komnaty!!! (Mnemosyne)

Zgadzam się. Dodam tylko, że wykazały to badania sonarowe wykonywane przez Japończyków albo Chińczyków.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 14:48 Quote Post

Do Buszmen

Przeznaczenie piramid nie jest wcale takie jasne, istnieje hipoteza, że wcale nie słuzyły jako grobowce, wręcz przeciwnie jako przechowanie dokumentów; ściany (teraz jest to juz nieco uszkodzone)są pokryte zapisami o kulturze ludów których nie znamy ponieważ wyginęły w skutek powodzi. Głowa sfinksa została wyrzeźbiona później (po wielkiej powodzi) istnieje kolejna hipoteza ze to wcale nie miał być lew tylko szakal a głowa teraźniejszego stinksa wyrzeźbiona na podobiznę jednego z faraonów jest przóbkką szyji szakala ( wcześniejsza postać zostąła zniszczona w skutek trzęsienia ziemi)



QUOTE
A to niby dlaczego!? Przecież jeszcze nic nie wiadomo, wszystko zależy od tego czy wszechświat będzie dalej się rozszerzał, czy kurczył. Jeśli będzie się kurczył to Ziemi nie będzie za pare miliardów lat. Słońce zgaśnie chyba za 6 miliardów lat... (ale nie jestem pewny, bo z pamięci piszę).



Ja mówię o koncu naszej cywilizacji nikt nie powiedział że koiec musi oznaczać definitywny koniec wg przekazów majów i azteków my jesteśmy juz 5 cywilizacją na ziemi ( jako ciekawostka sfinks jest pozostałością po tej którą zniszczyła wielka powódź)

Nie chcę zblizac sie do teori Daenikena bo od pogladów o kosmitach raczej staram sie odseparówać , ale całkiem realna wytaje mi sie być teza o kilku cywilizacjach.


Starożytni też pisali o cywilizacji przed naszą smile.gif


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 14:57 Quote Post

No cóż w średniowieczu piramidy uznawano za spichlerze Salomona. Bardzo mi przykro ale oprócz tych trzech w Gizie istnieje odrobinke wiecej piramid a mam wrażenie, że tu tylko o tych mowa. I jest pewne, że były to grobowce!!!
Na hipotezy trzeba mieć argumenty i jeśli podajesz te hipotezy to prosze napisz z jakich publikacji je masz. Co do ścian uwież nie ma tam żadnych zapisów o dziwnej kulturze. Widziałem na własne oczy w kilku piramidach (sorry za przechwałki) i wiem co piszę
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 16:01 Quote Post

QUOTE
No cóż w średniowieczu piramidy uznawano za spichlerze Salomona


Niewiedziałąm ... ciekawe smile.gif




QUOTE
Bardzo mi przykro ale oprócz tych trzech w Gizie istnieje odrobinke wiecej piramid a mam wrażenie, że tu tylko o tych mowa. I jest pewne, że były to grobowce!!!


A skąd ta pewność ??
Wyobraźmy sobie sytuację ze faraon jako osoba dostojna początkowo móg chcieć zostać pochowany w tak wspaniałym dziele jak piramida dlatego przerobił ją po swojemu dodał malowidła ścienne itp.
Nie mozemy tego wykluczyć...

Prawdę mówiąć faraonowie mogli wzorując sie na trzech wielkich piramidach wznosić te mniejsze tylko jako grobowce ale to nie wyjaśnia zagadki w jakim celu powstały te trzy największe



QUOTE
Co do ścian uwież nie ma tam żadnych zapisów o dziwnej kulturze. Widziałem na własne oczy w kilku piramidach (sorry za przechwałki) i wiem co piszę 


W tym momencie mogę ci tylko pozazdrościć bo ja nigdy w Egipcie nie byłam aczkolwiek bardzo chciałąbym... poniewaz mnei to fascynuje. Narazie nie mam środków ani mozłiwości, ale kiedyś kto wie...
Nie możesz wykluczyć że na ścianach niczego nie ma to są tysiace lat i działanie sił natury która niejednokrotnie teraz może być to niezauważalne ale kiedys na potwierdzenie moich słów

Al-Makrisi - Powodem wybudowania obydwu piramid było to, że na trzysta lat przed potopem Saurid miał następujący sen: Ziemia wraz ze swoimi mieszkańcami odwróciła się do góry nogami, ludzie uciekali w ślepym pośpiechu, i gwiazdy spadały na Ziemię. [...] Na piramidach i na ich sufitach, ścianach i kolumnach zapisano arkana wszelkich nauk tajemnych wykorzystywanych przez Egipcjan i wizerunki wszystkich gwiazd, a także nazwy środków leczniczych jak też przynoszonych przez nie pożytków i szkód, do tego wiedzę o talizmanach, wiedzę arytmetyczną i geometryczną i w ogóle wszystkie ich nauki, w sposób zrozumiały dla tych, którzy znają ich pismo i język.



Moze to głupo zabrzmi ale ostatnio jak dowiedziałam sie w jaki sposób sfinks stracił nos to mnei z nóg zwaliło sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 17:21 Quote Post

Otóż przypomnę choćby działalność budowlana w zakresie piramid Neczericheta (Dżesera w Sakkara) oraz co w tym wypadku wydaje sie ważniejsze działalność Snofru w Meidum i Dahshur ( tu też nie ma żadnych malowideł etc.) Po drugie wybudowanie tych "mniejszych piramidek" wymagało dużo większej zdolności i są one niejako awansem cywilizacyjnym. Po pierwsze ze wazględu an malowidła, a właściwie na reliefy. Po drugie ze względu na materiał (granit) który trzeba było sprowadzać z okolic Asuanu. Kolejna sprawa to trzeba znać pewien szerszy kontekst dotyczacy ewolucji pochówków królewskich. Poczawszy od nekropoli Umm el Qaab w Abydos. Mozna w ten sposób zauważyć, że te piramidy spokojnie bez zbytniego wysiłku mogli wybudować faraonowie a nie niestworzone cywilizację. Pozatym która by to miała by byc cywilizacja czy zwiazana z kulturą Badari a może natufienem. Wtedy napewno nie było środków do takiego przedsięwzięcia smile.gif Źródło które przytoczyłaś mogę porównać w tym momencie jedynie z Wincenty Kadłubkiem. Wg. nieko Polacy powinni szykować sie do obrony przed ... Aleksandrem Macedońskim.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 17:56 Quote Post

Muszę przyznać, że masz większą wiedzę o Egipcie niz ja w sumie nic dziwnego biorąc pod uwagę, że ja dopiero tydzień;/ nie mogę podważać twojego zdania chociaż jak przeczytam więcej źródeł będziemy mogli podyskutować smile.gif
Ogólnie jestem zwolenniczką niekonwencjonalnych teorii ponieważ najbardziej nieprawdobopobne okazuje sie możliwe. Wystarczy spojrzeć na Troję i Szlimana (niewiem jak piszę się jego nazwisko iwęc przepraszam)

Chętnie poczytam co ty sądzisz na temat piramid i sfinksa biggrin.gif moze będe mogła isę do czegos przyczepić smile.gif


Jedynie nie zgadzam ise z tobą pod względem autentycznosci xródeł ja zacytowałam tylko jedno a jest ich iwęcej i to kilku róznych autorów i wszystkie (oczywiście biorąc pod uwagę i eliminując fantazje autorów) sprowadzaja się do jednego czyli do tego co pisałam wyzej smile.gif
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 18:09 Quote Post

Wielkie dzięki rolleyes.gif
No cóż ja jestem sceptykiem do szpiku kości wink.gif Więc moje zdanie na temat piramid i sfinksa ciekawe zbytnio nie jest poprostu są to kompleksy grobowe z czasów IV dynastii i tyle rolleyes.gif Oczywiście sa to bardzo interesujące budowle choc ja osobiście wolę czasy nieco wczesniejsze. Jeśli chodzi o Schlimanna to sie nie gniewam.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 18:15 Quote Post

Niewydaje Ci się dziwne z jaka szybkością wzniesiono piramidy?? Z kąd brano materiał?? Dlaczego są one tak zawiłe i trwałe. W obecnych czasach na stworzenie tak wspaniałego kompleksu trzeba wydać mililony dolarów ( powinnam powiedzieć Euro ;/ ahh ta Europa.). A wtedy jak budżet państwa to wytrzymał. Albo lepsze pytanie kto wpadł na pomysł by budować takie cuda i żey miały taki a nie inny wygląd. I jeszcze usytułowanie. Względem konstelacji ?? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 18:31 Quote Post

No bez przesady zbyt szybko to ich nie budowano. Materiał początkowo brano z najbliższych okolic. Chodzi tu m.in. o te trzy w Gizie, następnie granit przywożono z Asuanu. Zbytnio zawiłe też nie są, choc kompleks Neczericheta w Sakkara do prostych nie należy. Kto wpadł na pomysł? Hm... być może Imhotep wezyr, uczony i nadworny architekt wyżej wspomnianego. Ale 100% pewności chyba nigdy mieć nie bedziemy. Co do materiału część z nich została zbudowana przy użyciu cegły mułowej ztąd zachowały się one jako kupa piachu (w skrócie) albo wogóle.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/05/2005, 18:43 Quote Post

Herodot pisze że na wybudowanie jednej z piramid przeznaczono ok 20 lat. Z wyliczen naukowców wynika jasno że nawet jeśłi pracowano by dzień i noc to zwyczajnie nie zdąrzyli by, chociaż by ze względu na to że ile taki cżłowiek może mieć siły żeby pracować, wg mnie grobowcami można je nazwać tylko dla tego że pochłonęły tysiace pracujących przy ich budowie istnień.

Potrafiłabym być skłonna do zaakceptowania twojej wersji ale pzecież budowanie ich tylko jako grobowców jest wręcz bezsensowne jest to strata czasu pieniędzy sił i życia.....


Zauważyłam że skrzętnie ominąłeś temat ułozenia piramid względem szerokosci geograficznych i sfer niebieskich biggrin.gif biggrin.gif Jak odeprzesz ten argument ?? Przypadek?? ZAchcianka??


CZytałam ostatnio artykuł bardzo mnie zainteresował chociaż nie brakowało w nim fantastyki ale zaintrygowało mnei jedno zdanie ze starożytni chcieli nam coś przekazać a my sami odrzucajac to wszystko dązymy do swojej zagłady.

Nie szukając zagrożeń by je eliminować, tylko po to by mieć tanią sensacje....

Było tam również jeszcze jedno zdanie że cieszymy się z odkrycia wody na Marsie a nie zauważamy ze z pragnienia w Afryce umierają bezbrone dzieci

Coś w tym jest do mnie dociera ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 9/05/2005, 21:03 Quote Post

Co do piramid to chyba jednak zbudowali je Egipcjanie, pozostaje tylko kwestia jak. Nie zawsze przekonują mnie opinie archeologów - pewnie chłopaki mieli jakąś swoją bardzo praktyczną technologię, na którą my nie wpadliśmy.

A Świnx to już zagadka. Różni dziwni ludzie dopatrują się w nim dziwnych rzeczy: że nie zdążyłby przeerodować w tak krótkim czasie i tak suchych warunkach. Inni z kolei twierdzą, że jego łeb był przerabiany, a żeby coś przerobić, to najpierw musi istnieć. Krótko mówiąc, że starszy jest.

jak wygrzebię, kto i czemu oficjalne wyniki kwestionuje, to coś skrobnę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 12/05/2005, 14:21 Quote Post

Po pierwsze wyliczenia jak twierdzisz mówia raczej, ze spokojnie byli w stanie wybudować te piramidy, co mielibyśmy powiedzieć o Snofru, który dokończył budowę piramidy Huniego w Meidum i wybudowal dwie własne w Dahszur (sa niewiele mniejsze od tych w Gizie i mamy pewność co do autora:)
Jeśli chodzi o ułożenie względem gwiazd to są dwie sprawy. Po pierwsze Egipcjanie także mieli swoich astrologów i mogło by byc to zamierzone przez koleinych władców. Z drugiej jednak strony znów mówimy tylko o tych trzech a było ich dużo więcej, także w najbliższej okolicy, nie wspominając już tzw. piramidek satelitarnych, które stanowiły integralna część kompleksu grobowego. co do straty pienędzy i czasu. No cóż patrzysz z perspektywy Europejczyka w XXI wieku. Jak władca kazał to tak miało być i już smile.gif A każdy władca nie tylko w Egipcie chcial mieć wspaniały grobowiec.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej