Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dlaczego protestanci lubią żydów ?
     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 8:57 Quote Post

QUOTE(alexmich @ 28/09/2018, 9:49)
Widzę, że tu się prawdziwa krucjata szykuje. Już po kruszeniu kopii i do brudnej walki w zwarciu dochodzi. A głównych zawodników jeszcze nie ma.

Jako osoba która z górką przeczytała połowę ST + kilka apokryfów to musze strwierdzić, że czytanie tych ksiag musi u protestantów odbywać bardzo płytko i wybiórczo, Skoro dopatrują się podobieńst z wiarą chrześcijańską. Już piereszy pięcoksiąg pokazuje dużo bliższe podobienstwo Jahwe i jego narodu wybranego do Allacha i jego wyznawców. Natomiast z milosiernym Ojcem, o którym nauczał Chrystus, kompletnie bustwu Żydów nie podrodze.

A wracając do tematu, to spostakalem sie z tezą, ze całość tej jednostronnej miłość, wywodzi się z niechęci protestantów do KK. Na zasadzie: KK uznaje Żydów za morderców Jezusa którzy potem w niego nie uwierzyli, to my (protestanci) będziemy ich lubić. Czyli coś w stylu na złość mamusi odmrożę sobie uszy. Nie mam natomiast bezposredniej stycznisci z protestantami aby to zweryfikować.
*


Czy ja wiem, eee... chyba nie co prawda rzymski katolicyzm, jest części protestantów( dla mnie przykładowo) nad wyraz obrzydliwym, ale by się nim w jakikolwiek sposób powodować, to przesada.

Ten post był edytowany przez force: 28/09/2018, 9:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 28/09/2018, 8:59 Quote Post

Powiedziałbym, że to raczej skutek typowej dla heretyków ignorancji, połączonej z komicznym wprost zadufaniem. Nie ma takiego człowieka na świecie, który w pojedynkę zdołałby przyswoić cały, nagromadzony przez prawie 20 wieków, dorobek choćby tylko samej biblistyki - o całej teologii nie wspominając nawet. Tymczasem ci heretycy wciąż, tak samo jak ich małorozumny prekursor sprzed 500 lat twierdzą, że tam, gdzie całe instytuty i wydziały wylewają siódme poty - lekko, łatwo i przyjemnie poradzi sobie każdy sklepikarz, opierając się na kiepskim tłumaczeniu na język, który w czasach biblijnych nawet jeszcze nie istniał...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 9:04 Quote Post

QUOTE(jkobus @ 28/09/2018, 9:59)
Powiedziałbym, że to raczej skutek typowej dla heretyków ignorancji, połączonej z komicznym wprost zadufaniem. Nie ma takiego człowieka na świecie, który w pojedynkę zdołałby przyswoić cały, nagromadzony przez prawie 20 wieków, dorobek choćby tylko samej biblistyki - o całej teologii nie wspominając nawet. Tymczasem ci heretycy wciąż, tak samo jak ich małorozumny prekursor sprzed 500 lat twierdzą, że tam, gdzie całe instytuty i wydziały wylewają siódme poty - lekko, łatwo i przyjemnie poradzi sobie każdy sklepikarz, opierając się na kiepskim tłumaczeniu na język, który w czasach biblijnych nawet jeszcze nie istniał...
*


Dokładnie tak smile.gif, heretycy mają obowiazek własnego poznawania Słowa Pańskiego, i próby jego własnej interpretacji, są tu ludźmi wolnymi, nie ograniczają ich "dorobki" tak rozumnej religii, która wprowadza deizacje swych najwyższych szamanów, kult świętych obrazków, czy coś na miarę spaczonej nekrofilii, jak zbieranie resztek ciał zmarłych ludzi, kult relikwii.

Ten post był edytowany przez force: 28/09/2018, 9:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
jkobus
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.397
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 28/09/2018, 9:29 Quote Post

Tiaaa... Brak znajomości języków, historii, krytyki źródeł - też ich w niczym nie ogranicza. Efekt..? No cóż... Można się pośmiać - o ile zapomnimy na chwilę, że ci ignoranci przez swoją zadziwiającą nonszalancję, sami skazują się na piekło...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 11:30 Quote Post

QUOTE(jkobus @ 28/09/2018, 10:29)
Tiaaa... Brak znajomości języków, historii, krytyki źródeł - też ich w niczym nie ogranicza. Efekt..? No cóż... Można się pośmiać - o ile zapomnimy na chwilę, że ci ignoranci przez swoją zadziwiającą nonszalancję, sami skazują się na piekło...
*


I ok, takie mamy zasady, nawet przytoczony przez ciebie sklepikarz, winien Pismo Święte czytać,starać się interpretować, szukać w nim odpowiedzi, i nauk. Taka panie religia smile.gif
Nie ma to jak u katolików, księży, prałatów, kanoników, sufraganów, ect., którzy to mają nieść Słowo Pańskie miedzy owieczki, trza panie samemu.... sad.gif
BTW- jak to "piekło" confused1.gif
Jakubusie bluźnisz dry.gif , przeciw rzymskiej religii, toć sam nieomylny pan papież Franciszek, ogłosił ze nie ma piekła, się wam teologia szybko zmienia:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr...T3XQGXntFgCylsv
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr...aqB-hmM6O0S6k6F
Piekła nie ma? Szokujące słowa papieża Franciszka
"....Kontrowersyjny pogląd papież miał przedstawić w rozmowie z włoskim dziennikarzem. "Dusze osób, które odrzuciły miłość Jezusa, nie wpuściły go do swych serc, po prostu znikną. Nie ma krainy wiecznego cierpienia, czyli piekła". Watykan wydał oświadczenie w sprawie."...
jak pisałem:
QUOTE
Nic tylko kupić popcorn, smile.gif  i wygodnie usiąść na fotelu


Ten post był edytowany przez force: 28/09/2018, 11:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
BLyy
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.004
Nr użytkownika: 18.604

Bartek
Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/09/2018, 11:47 Quote Post

Protestanci zapewne cieplej widzą Żydów przez posługiwanie się tym samym kanonem Starego Testamentu oraz czytanie Starego Testamentu na równi z Nowym, aczkolwiek Żydzi w tym odłamie chrześcijaństwa i tak widzą Trójcę, w której nie ma nic z judaizmu, a która jest myślą wytworzoną na łożu pogańskim (zresztą podobnie to widzą muzułmanie),np. w starożytnym Egipcie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 5/10/2018, 12:07
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 28/09/2018, 19:56 Quote Post

[quote=force,27/09/2018, 13:36]

"Protestantom( mowie jedynie, w imieniu konfesji augsburskiej)zdarza się czytać [i]Stary Testament, na równi z Nowym Testamentem, wiec żydzi dla "protestantów" ,to Naród Wybrany, a Israel to dar Pana , dla Narodu Wybranego.
BTW - całe chrześcijaństwo, to nic innego jak jedna z gałęzi,na drzewie religii mojżeszowej. Bóg chrześcijan, to ten sam plemienny Bóg Israela, Jezus Chrystus był żydem, wychowanym w religii żydowskiej, w żydowskiej rodzinie, w żydowskim Israelu, wśród żydów[/I]."


Oj coś nie bardzo z tym czytaniem i z zasadą solo scriptura. Jak poczytamy Ewangelię wg św. Jana to znajdziemy tam słowa:kto Mnie nienawidzi, nienawidzi też mego Ojca" tak wiec ostrożnie z tym, że Bóg chrześcijan a Bóg żydów to jedno.

Jak poczytamy Listy świętego Pawła to zobaczymy, że teraz kto inny jest tym Narodem Wybranym:
"Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami."



Chyba dla prawdziwego chrześcijanina, jakim jest ewangelik augsburski, Jezus Chrystus to Druga Osoba Trójcy Świętej?

A dla wierzącego żyda to oszust, diabeł, bękart rzymskiego legionisty i prostytutki.







 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 20:10 Quote Post

No tak Ida Wielkie Gniazdo, każdy temat dotyczacy protestantów, przyciąga Cie niczym ładny ministrant biskupa smile.gif to urocze.
QUOTE
Oj coś nie bardzo z tym czytaniem i z zasadą solo scriptura. Jak poczytamy Ewangelię wg św. Jana to znajdziemy tam słowa:kto Mnie nienawidzi, nienawidzi też mego Ojca" tak wiec ostrożnie z tym, że Bóg chrześcijan a Bóg żydów to jedno.

&
QUOTE
Jak poczytamy Listy świętego Pawła to zobaczymy, że teraz kto inny jest tym Narodem Wybranym:
"Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami."

&
QUOTE
Chyba dla prawdziwego chrześcijanina, jakim jest ewangelik augsburski, Jezus Chrystus to Druga Osoba Trójcy Świętej?

A dla wierzącego żyda to oszust, diabeł, bękart rzymskiego legionisty i prostytutki.



No i?
Luteranom to nie przeszkadza mi tez:
"1995 Synod Montany Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego, w Stanach Zjednoczonych zawarł porozumienie ze Stowarzyszeniem Gmin Żydowskich w USA o wzajemnym zrozumieniu i drodze zjednoczenia... luteran i żydów" smile.gif


Ten post był edytowany przez force: 28/09/2018, 20:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.493
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/09/2018, 20:31 Quote Post

Wiem, że fronda (wink.gif), ale zainteresowało mnie określenie Lutra ojcem antysemityzmu. Powołują się na słowa niemieckiego historyka Dietz Beringa.
http://www.fronda.pl/a/protestanci-wstydza...yzmu,60174.html
Ktoś potrafiłby rozwinąć temat i obalić lub potwierdzić stwierdzanie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 20:39 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 28/09/2018, 21:31)
Wiem, że fronda (wink.gif), ale zainteresowało mnie określenie Lutra ojcem antysemityzmu. Powołują się na słowa niemieckiego historyka Dietz Beringa.
http://www.fronda.pl/a/protestanci-wstydza...yzmu,60174.html
Ktoś potrafiłby rozwinąć temat i obalić lub potwierdzić stwierdzanie?
*


Niewątpliwie Marin Luter, był antysemitą, jest cały szereg jego wypowiedzi, które to poświadczają, ale kim był Marcin Luter? Z całym szacunkiem dla Ojca Reformacji, był człowiekiem, człowiekiem omylnym, i grzesznym, sam tego nie ukrywał. To nie pan papież, z doktryny nieomylny, czyli równy Bogu, Luter nie miał takich aspiracji.
Czy był Ojcem Antysemityzmu sleep.gif ? Nie... antysemityzm jest starszy, niż luteranizm, niż chrześcijaństwo.....

Ten post był edytowany przez force: 28/09/2018, 20:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 28/09/2018, 20:56 Quote Post

QUOTE(force @ 28/09/2018, 20:10)


No i?

*




No i po co pleść androny o prawdziwym chrześcijaństwie, solo scriptura, i czytaniu Pisma Świętego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 28/09/2018, 21:33 Quote Post

QUOTE(Ida Wielkie Gniazdo @ 28/09/2018, 21:56)
QUOTE(force @ 28/09/2018, 20:10)


No i?

*




No i po co pleść androny o prawdziwym chrześcijaństwie, solo scriptura, i czytaniu Pisma Świętego?
*


smile.gif to jak ty rozumiesz sobie " ... prawdziwym chrześcijaństwie, solo scriptura, i czytaniu Pisma Świętego...", kompletnie mnie nie interesuje smile.gif , jest mi to zupelnie, całkowicie, totalnie, obojętnym smile.gif
I tyle smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 29/09/2018, 3:46 Quote Post

QUOTE(force @ 28/09/2018, 6:33)
To lubię, i tak być powinno  smile.gif, zdrowa międzywyznaniowa niechęć. Poważnie, taka sytuacja dużo bardziej mi odpowiada, niż zgniły,zboczony, i chory ekumenizm.
*


W jednym się zgadzamy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 29/09/2018, 18:46 Quote Post

QUOTE(force @ 28/09/2018, 21:33)

jest mi to zupelnie, całkowicie, totalnie, obojętnym  smile.gif
I tyle  smile.gif
*



Wątpię. Gdyby tak było nie pisałbyś o tym w co drugim poście na forum historycy.
A może coś bardziej merytorycznego? Napisz w jaki sposób protestanci i żydzi wierzą w tego samego Boga zgodnie z protestancką zasadą solo scriptura.
Chyba to nie jest zbyt trudne dla Ciebie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 29/09/2018, 20:04 Quote Post

QUOTE(Ida Wielkie Gniazdo @ 29/09/2018, 19:46)
QUOTE(force @ 28/09/2018, 21:33)

jest mi to zupelnie, całkowicie, totalnie, obojętnym  smile.gif
I tyle  smile.gif
*



Wątpię. Gdyby tak było nie pisałbyś o tym w co drugim poście na forum historycy.
A może coś bardziej merytorycznego? Napisz w jaki sposób protestanci i żydzi wierzą w tego samego Boga zgodnie z protestancką zasadą solo scriptura.
Chyba to nie jest zbyt trudne dla Ciebie?
*


Ida, Ida, Ida .... ty liczysz na merytoryczną dyskusje teologiczną, z mojej strony, na to ze będę ci odpowiadał, jak ja, czy tez "protestanci" widza Pana, czy jego Słowo. rolleyes.gif
Nic z tego, z prostej przyczyny, choćby to samo pytanie, zadawali mi najwięksi, najbardziej utytułowani teologowie rzymskiej prominencji. Niestety nie mogę wdawać się, z nimi, czy z tobą, w poważny dyskurs biblijny, z prostej przyczyny. Wasi teologowie, o ktorych to Jakubus pisze z wielką atencją, są niczym wobec wspomnianego pogardliwie, przez Jakubusa "sklepikarza z biblią" smile.gif
Ci wasi "teologowie"przez 2000 lat wymyślili jedynie, deizacje papieża, który jest równy Bogu, bo nieomylny. Pochwalę bałwochwalstwa przez oddawanie czci malunkom, i figurką, jak ten "święty" obrazek na Jasnej Górze, totalnie sprzeczne, z Pismem kulty "świętych",i "relikwii". Resztę rzymskiej specyfiki, jak to pedofilia, czy ukrywanie, i bezkarność ww zbrodni, skandale finansowe, ect, pominę milczeniem.
IMHO, i to szczerze bez obrazy, bo nie mam najmniejszej ochoty , kogokolwiek poniżyć , rzymski -katolicyzm, nie jest wyznaniem chrześcijańskim, i niczym się nie rożni, od kultu ciemnych murzynów, co sobie siedzą, w dżungli, gdzie radośnie się oddają sakralnej koprofilii, marząc swymi wydzielinami, swoich najwyższych szamanów, uznając ich za bogów.
Tak wiec Ido sorry, ni ww murzynami, ni z tobą osobiście, o tym jak znajduje Słowo Pańskie, nie będę rozmawiać, po prostu, nie mogę, to byłby brak szacunku wobec Pisma.
Jeśli zaś cierpisz pilną potrzebę, rozmowy na tematy biblijne poszukaj, w okolicy najbliższego gniazda Światków Jehowy smile.gif , oni się parają takimi zajęciami. wink.gif

Edit,
post 6 "....Protestantom( mowie jedynie, w imieniu konfesji augsburskiej)zdarza się czytać Stary Testament, na równi z Nowym Testamentem, wiec żydzi dla "protestantów" ,to Naród Wybrany, a Israel to dar Pana , dla Narodu Wybranego.
BTW - całe chrześcijaństwo, to nic innego jak jedna z gałęzi,na drzewie religii mojżeszowej. Bóg chrześcijan, to ten sam plemienny Bóg Israela, Jezus Chrystus był żydem, wychowanym w religii żydowskiej, w żydowskiej rodzinie, w żydowskim Israelu, wśród żydów. Apostołowie, uczniowie Jezusa byli żydami, religijnymi żydami, Maria Matka Jezusa była żydówką, Józef był żydem, osiołek na którym uciekali do Egiptu, był żydowskim osiołkiem...."


Ten post był edytowany przez force: 29/09/2018, 20:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej