Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Armia rzymska na wojnie 100 p.n.e. - 200 n.e., Adrian Keith Goldsworthy
     
mariusz15344
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 225
Nr użytkownika: 76.916

 
 
post 6/03/2013, 22:24 Quote Post

Zapraszam Szanownych Forumowiczów do dyskusji o książce: Adriana Keith Goldsworthy "Armia rzymska na wojnie 100 p.n.e.- 200 n.e."

link

Działający link: https://napoleonv.pl/armia-rzymska-na-wojni...qAKUfDlhBtoKAGc

Ten post był edytowany przez wysoki: 25/08/2023, 8:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 6/03/2013, 22:25 Quote Post

Jak zacząłeś, jakie masz wrażenia po lekturze tej książki?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
mariusz15344
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 225
Nr użytkownika: 76.916

 
 
post 6/03/2013, 22:39 Quote Post

Jeszcze nie kupiłem tej książki, chcę zebrać większe zamówienie. Czekam na opinie pierwszych czytelników, choć pozycja pewnie jest dobra, na forum czytałem pochlebne opinie o autorze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
vercyngetoryx
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 81.129

Robert
Zawód: akademik
 
 
post 8/03/2013, 12:16 Quote Post

Jak można pisać o książce, która (zgodnie z tym, co widnieje na stronie Napoleona V) będzie [EDIT: jest] wysyłana dopiero od 6 marca?
W każdym razie Darth Stalin bardzo chwalił angielskie wydanie, więc ja kupuję na dniach.

Ten post był edytowany przez vercyngetoryx: 8/03/2013, 12:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Tegetthoff
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 835
Nr użytkownika: 59.003

Zawód: adwokat
 
 
post 10/03/2013, 14:22 Quote Post

Autor nie jest postacią anonimową w Polsce. Wydawnictwo Amber wydało jego biografię Cezara oraz W imię Rzymu Wodzowie, których zwycięstwa stworzyły rzymskie imperium. Szczególnie ta ostatnia pozycja jest godna polecenia i bardzo dobrze się sprzedała, skoro doczekała się II wydania, a i tak jest już praktycznie nie dokupienia, poza Allegro.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 13/03/2013, 14:18 Quote Post

Zamówione. Już czeka na odbiór, jeszcze przed weekendem będę obmacywał biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 15/03/2013, 20:56 Quote Post

Odbierając dziś książkę poczyniłem pewne uwagi natury ogólnej. Po pierwsze, w porównaniu do tego co było ostatnio, kiedy to książki Napoleona były byle jak poupychane w wolnych miejscach, wiele się zmieniło. Obecnie stanowią jakby główną atrakcję działu historycznego. Pięknie zaprezentowane.

Starałem się trochę podpytać sprzedawcę. Między innymi o liczbę książek, które sprowadzają i tego, ile się sprzedaje. Goldsworthy'ego wziąłem przedostatniego, mimo, że przyszły dwa dni temu. Pan wyraził zdziwienie, że wydawnictwo się tak dobrze sprzedaje, "pomimo tych cen" i "że zdecydowanie najlepiej antyk". Wyraził również wielkie uznanie dla ilości wydawanych przez Napoleona książek. smile.gif

PS: Napoleonie nie mogę znaleźć w książce informacji co do obrazu wykorzystanego na okładkę. Mogę wiedzieć co to za dzieło?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
napoleonv
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.354
Nr użytkownika: 36.538

 
 
post 15/03/2013, 23:03 Quote Post

Lubię Akademicką, w czasach studenckich chętnie do niej zaglądałem. Sprzedawca Pan Zbyszek Rzepka zna się na rzeczy, a zdziwienie pewnie stąd, że Akademicka sama prowadzi działalność wydawniczą i zna ten ciężki chleb wink.gif
Obraz z okładki to Destruction of Jerusalem David Roberts 1850.
Miłej lektury, czekam na opinie wink.gif, również na te negatywne.

Ten post był edytowany przez napoleonv: 15/03/2013, 23:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 15/03/2013, 23:20 Quote Post

QUOTE(napoleonv @ 15/03/2013, 23:03)
Lubię Akademicką, w czasach studenckich chętnie do niej zaglądałem. Sprzedawca Pan Zbyszek Rzepka zna się na rzeczy, a zdziwienie pewnie stąd, że Akademicka sama prowadzi działalność wydawniczą i zna ten ciężki chleb wink.gif
Obraz z okładki to Destruction of Jerusalem David Roberts 1850.
Miłej lektury, czekam na opinie wink.gif, również na te negatywne.
*



Sprzedawców jest chyba więcej niż jeden, ale mniejsza z tym. Bardzo mi się podoba sposób w jaki prezentują wydawnictwo w swojej księgarni. Co w takiej sytuacji, gdy po dwóch dniach został jeden Goldsworthy? Będziesz dosyłał? biggrin.gif Swoją drogą dobrze, że sobie zaklepałem w pierwszych godzinach dostępności, w znakomitej cenie.

I jeszcze jedno. Trochę offtop w tym miejscu, ale skoro już dyskutujemy... Nie wiem czy dobrze węszyłem, ale nie znalazłem Oblicz Rewolucji. Historyton też nie ma. Obie księgarnie mają pozostałe tytuły, które wtedy wydałeś. Nikt nie chce, czy co? Szkoda by było, bo rzutowałoby pewnie na wydawanie podobnych tytułów w przyszłości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
napoleonv
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.354
Nr użytkownika: 36.538

 
 
post 16/03/2013, 7:15 Quote Post

Oblicza rewolucji będą od 8 kwietnia wink.gif
To co jest w księgarniach zależy od tego co zamówią wink.gif
Jeśli Akademicka domówi Goldsworthy'ego to oczywiście doślę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
mariusz15344
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 225
Nr użytkownika: 76.916

 
 
post 18/04/2013, 17:13 Quote Post

Armia rzymska na wojnie przeczytana. Nie będę jej oceniał pod kątem braku czy nie błędów merytorycznych ponieważ nie mam odpowiedniej wiedzy. Książka ogólnie bardzo ciekawa, dobrze się czyta. Dowiedziałem się z niej wielu ciekawych rzeczy. Najbardziej do gustu przypadły mi rozdziały bitwa oddziału, legionisty, również cześć gdzie autor opisał skrótowo taktykę rzymskim nieprzyjaciół (Celtowie, Germanie (Germanowie?), Partowie).
Przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie teza autora, że armia rzymska dobrze spisywała się w walce partyzanckiej. Do tej pory myślałem, że wojska rzymskie preferowały starcia w otwartym terenie, z uwagi na możliwość optymalnego wykorzystania walki w ścisłej formacji.

Jeśli chodzi o wady Armii rzymskiej na wojnie to poza literówkami nie znalazłem żadnych.

Czekam z niecierpliwością na uwagi kolegów forumowiczów, mających wiedzę w tym temacie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Gajusz Juliusz Cezar
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.404
Nr użytkownika: 43.904

Piotr Koziol
Stopień akademicki: pontifex maximus
Zawód: Dyktator
 
 
post 18/04/2013, 18:54 Quote Post

Ja jestem w trakcie czytania. Też rzuciły mi się w oczy literówki. Z błędów merytorycznych do tej pory zapamiętałem na str. 63 zdanie: "Cezar był kilkukrotnie bliski porażki, zwłaszcza z Helwetami w 52 roku." Z toku dalszej narracji wynika, że autor miał na myśli chyba Arwernów.
W jednym z przypisów Pat Southern (kobieta) zmieniła płeć. wink.gif
Jest jeszcze możliwość, że w ferworze tłumaczenia/redakcji wdarły się pomyłki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
napoleonv
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.354
Nr użytkownika: 36.538

 
 
post 18/04/2013, 18:57 Quote Post

Raczej to drugie wink.gif, mam nadzieje, że Pat nam wybaczy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
rozan
 

V ranga
*****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 636
Nr użytkownika: 3.261

Lukasz Rozycki
Stopień akademicki: doktor
 
 
post 18/04/2013, 22:41 Quote Post

P. Southern ja pomyliłem i mi głupio. Na swoje wytłumaczenie mogę tylko podać, że w rozmowie z A. Cameron pomyliłem jej pracę z książką jej ex męża więc takie błędy nie są mi obce (na szczęście pani profesor nie miała mi tego za złe) wink.gif

Goldsworthy to pierwsze moje poważne tłumaczenie z języka nowożytnego i muszę przyznać, że było to ciekawe wyzwanie. Cieszę się, że przekład dobrze się czyta, w przypadku wszelkich usterek mogę tylko przeprosić i obiecać poprawę następnym razem. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 18/04/2013, 22:49 Quote Post

Niestety w przypadku inicjałów A. można pomylić Alan z Averil, jakkolwiek to były mąż pani profesor z tego, co pamiętam. Co do "Pat", to rzeczywiście jest ten problem, że akurat również zawsze myślałem - przed publikacją książek tej autorki w Polsce - że to skrót od imienia męskiego "Patrick", nieszczęśnie - Pat Riley - taki trener koszykówki...

Ten post był edytowany przez szapur II: 18/04/2013, 22:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej