Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

195 Strony « < 193 194 195 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Europa w dobie emigracji muzułmańskiej, Zagrożenie?

Alexander Malinowski 3

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 20/01/2018, 12:12 Quote Post

[quote=ChochlikTW,20/01/2018, 11:35]

CODE
Nadużyciem jest Twoja interpretacja, a bardziej jej brak.

Słowa o wolności wyboru nie mają sensu użyte w stosunku do kobiet w Islamie. Wolność wyboru to cecha cywilizacji zachodniej.

CODE
[b]Die Teilnehmerinnen und Teilnehmer werden bei diesem Kurs in die Lage versetzt, sich kritisch mit den religiösen und kulturellen Hintergründen der Kleiderzusammenstellungen im islamischen Kulturraum auseinander zu setzen.[/b]

To zdanie przetłumaczyłem, ale nawet po polsku jego sens jest dla Ciebie niezrozumiały. Może po niemiecku dotrze choć wątpię.

Moje pytanie pozostaje ważne.
Imigranci przybywają i jest oczekiwanie, że przyjmą oni zwyczaje kraju osiedlenia. Zamiast tego Niemcy są szkoleni, żeby akceptować zwyczaje muzułmanów, i to tych betonowych. Normalni muzułmanie nie zmuszają swoich kobiet do noszenia burek.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2911

kathy

VII ranga
Nr użytkownika: 7.763

post 20/01/2018, 21:37 Quote Post

Hej, Chochliku,

Tak wyliczyles i co widzimy?
różnica między 722.370 i 673.217 jest 49.153 prawda?
Różnica między Syryjczykami ubiegającymi się o azyl 266250 (str. 19, 20 itd) i syryjczykami którzy przybyli do niemiec w 2016 119.782 str 80 ta wynosi 146468
O ile mi wiadomo liczba 146.468 jest większa od liczby 49,153.
Proszę mi wytłumaczyć tą dysproporcję.
I zaznaczam sam napisales że "azylanci lub ci ktorzy ubiegają sie o azyl są migrantami"

A potem podyskutujemy o tym jak "malo" migrantów muzułmańskich przybywa do Europy i jakie z tego Europa ma korzyści, o ile ma je wogóle.

Ten post był edytowany przez kathy: 20/01/2018, 21:43

User is offline  PMMini Profile Post #2912

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post Wczoraj, 18:43 Quote Post

QUOTE(kathy @ 20/01/2018, 21:37)
Tak wyliczyles i co widzimy?
*

To, że potworzyłaś cuda, aby udowodnić swoją tezę.

różnica między 722.370 i 673.217 jest 49.153 prawda?
Różnica między Syryjczykami ubiegającymi się o azyl 266250 (str. 19, 20 itd) i syryjczykami którzy przybyli do niemiec w 2016  119.782 str 80 ta wynosi 146468
O ile mi wiadomo liczba 146.468 jest większa od liczby 49,153. 
Proszę mi wytłumaczyć tą dysproporcję.
*

A raczyłaś się w ogóle zaznajomić z tekstem? Czy uważasz, że same dane w tabelce Ci wystarczą? rolleyes.gif Najwyraźniej nie, a szkoda, bo wówczas zaoszczędziłbym sobie czasu i nie musiał Ci tłumaczyć, co oznacza liczba 722,370, a nawet dokładniej 745,545.

Str. 10 - pierwsze zdanie druga kolumna - Die Gesamtzahl des Jahres 2016 setzt sich zusammen aus 722.370 Asylerstanträgen und 23.175 Asylfolgeanträgen. - Jest to ogólna liczba wniosków o azyl.

Po drugie - raczyłem Ci przetłumaczyć pewno zdanie również ze str. 10, którego tłumaczenie znajdziesz na poprzedniej stronie.

Die Zahl der im Jahr 2016 tatsächlich nach Deutschland eingereisten Asylsuchenden beläuft sich nach Berechnung des Bundesamtes für Migration und Flüchtlinge auf ca. 280.000 Personen.

I nie rozumiem, co chcesz udowodnić porównując kolejne liczby ze sobą skoro nawet nie znasz i nie rozumiesz najwidoczniej ich znaczenia.
Zawsze możesz udowodnić, że do Niemiec w 2016r. dotarło nie 119,782, jak podają w tabelce w rozdziale o Migracji, ale 266,250. biggrin.gif

Tylko, że lepiej jest się upierać, i sumować, odejmować azylantów i migrantów i wyliczać liczby, które nie maja odzwierciedlenia w dokumencie, a głównie w liczbie 1,307,253 osób, które przybyły do Niemiec w 2016r.

I zaznaczam sam napisales że "azylanci lub ci ktorzy ubiegają sie o azyl są migrantami"
*

Dokładnie to napisałem tak - Nie każdy migrant jest azylantem, ale każdy azylant jest migrantem. - i nie wiem, co chcesz tym udowodnić.

A potem podyskutujemy  o tym jak "malo" migrantów muzułmańskich przybywa do Europy i jakie z tego Europa ma korzyści, o ile ma je wogóle.
*

Najpierw to racz udowodnić, że większość migrantów, która przybyła do Niemiec wyznaje islam, bo tego do tej pory nie zrobiłaś. Chyba, że masz zamiar się wycofać z tego. wink.gif

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 20/01/2018, 12:12)
CODE
Nadużyciem jest Twoja interpretacja, a bardziej jej brak.

Słowa o wolności wyboru nie mają sensu użyte w stosunku do kobiet w Islamie. Wolność wyboru to cecha cywilizacji zachodniej.
*

I nigdzie nie padają w tekście, ale najwidoczniej dostrzegasz niedostrzegalne. rolleyes.gif

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 20/01/2018, 12:12)
Moje pytanie pozostaje ważne.
Imigranci przybywają i jest oczekiwanie, że przyjmą oni zwyczaje kraju osiedlenia. Zamiast tego Niemcy są szkoleni, żeby akceptować zwyczaje muzułmanów, i to tych betonowych. Normalni muzułmanie nie zmuszają swoich kobiet do noszenia burek.
*

Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu i ją kończę. Widzisz coś czego nie ma, a przetłumaczony nawet tekst dla Ciebie nie ma żadnego znaczenie, bo wiesz swoje i basta. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: Wczoraj, 18:45

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2913

Morgotheron

II ranga
**
Nr użytkownika: 90.018

post Wczoraj, 20:32 Quote Post

Są może, gdzieś statystyki jaki jest % muzułmanów poszczególnych europejskich krajach? Im nowsze, tym lepsze.

User is offline  PMMini Profile Post #2914

Alexander Malinowski 3

VI ranga

Alexander Malinowski

post Wczoraj, 21:06 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 22/01/2018, 18:43)

I nigdzie nie padają w tekście, ale najwidoczniej dostrzegasz niedostrzegalne.  rolleyes.gif

Więc Aysche nosi hidżab, który obejmuje jej włosy i szyję, Marinda faworyzuje Chimar, który zakrywa jej głowę i ramiona jak pelerynę. Inne kobiety noszą Nikab, Chador lub Al-Almira.

Widzisz teraz te słowa, o wesołej muzułmance, która sobie wybiera się dokryć szczelnie peleryną, a inne sobie burki zakładają z siataeczką na usta i tak sobie chodzą, że nie widać świata wokoło i trudno się zorientować, gdzie się jest?

Dostrzegasz teraz dostrzegalne?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2915

kathy

VII ranga

post Dzisiaj, 03:22 Quote Post

QUOTE(Morgotheron @ 22/01/2018, 20:32)
Są może, gdzieś statystyki jaki jest % muzułmanów poszczególnych europejskich krajach? Im nowsze, tym lepsze.
*

żartujesz chyba. Stastystyki są, ale nie wszędzie, na przykład we Francji statystyk nie ma. Natomiast tam gdzie są, statystyki nie biorą pod uwagę migrantów którzy są w kraju nielegalnie, i np. nie biorą pod uwagę muzułmanów którzy przybyli z innych krajów europejskich.
Statystyki są tez często zaniżone.
Na przyklad PEW podaje że w Szwecji jest już około 8.1% muzułmanów, statystyki w Szwecji podają o wiele mniejszy procent.
Na przyklad wg. artykulu z początków 2016 rw Niemczech przebywa 4.7 do 4.9 mln muzułmanów ale bazą pod te obliczenia było "życie muzułmanów we Niemczech z 2008 roku (ankieta 6000 osób ) i cenzus z 2011 do czego dodano liczbę z Centralnego Rejestru Cudzoziemców i statystyki azylantów. (1)
W Austrii statystyki zgadzają się z tym co pisze PEW ale niedługo mogą się nie zgadzać. Zresztą niektórzy mówią o tym że tam też statystyki są zaniżone. Piszę że mogą się nie zgadzać bo obecnie przechodzi przez granice Austrii dziennie od 1000 do 3000 migrantów, czyli miesięcznie przechodzi okolo 60,000 migrantów i licząc nawet że muzułmanie są połową można extrapolować że do Austrii przyjedzie przez pół roku od 90.000 do 270.000 muzułmanów. (2)
(1).https://www.focus.de/politik/deutschland/neue-hochrechnung-vorgestellt-deutsche-verschaetzen-sich-massiv-so-viele-muslime-leben-wirklich-in-deutschland_id_6356282.html
(2)https://www.welt.de/politik/ausland/article150985332/Oesterreich-weist-3000-Migranten-wegen-Falschangaben-ab.html
(3) PEW statystyki http://www.pewresearch.org/fact-tank/2017/...tion-in-europe/
Migawki z Europy
Niemcy
Na lotnisku w Hanowerze bojka między Kurdami i Turkami. Turcy demonstrują przeciw Erdoganowi i ataku na Afrin. Na tarmaku stoi samolot Turecki. Turcy przygotowujący się do odlotu atakują demonstrujących Kurdów. 20 osób aktywnie bierze udział w bójce. Policja używa gazu łzawiącego.
http://www.haz.de/Hannover/Aus-der-Stadt/U...rken-und-Kurden

Hanower.
Czerwiec. 2017. Policja usiłuje zatrzymać 23 letniego Turka. Zbiega się rodzina i usiłuje go uwolnić. Sytuacja pogarsza się aż tak że POlicja jest zmuszona dzwonić po wszystkie dostępne w mieście radiowozy.
W tej chwili idzie proces tej rodziny.
http://www.haz.de/Hannover/Aus-der-Stadt/U...uf-Polizsiwache

Austria
Przez ostatnie trzy tygodnie Austria odmówila wstępu 3000 uchodźcom którzy podali fałszywe dane. Przez granicę ze Slowenią idzie do Austrii co dziennie okolo 3000 migrantów. https://www.welt.de/politik/ausland/article...angaben-ab.html

Szwajcaria
Umiarkowany imam Arian Elezi daje rady muzułmanom mieszkającym w Szwajcarii: nie wychodzić z domu w czasie lata, zbyt dużo pół nagich kobiet na basenach, zbyt dużo diabelskich pokus. Umiarkowany imam uważa też Chrześcijanie nie powinni nic życzyć na Boże Narodzenie , bo Jezus nie jest bogiem, no a demokracja nie da się pogodzić z Islamem, dlatego muszą powstać Rady Naukowców/czyli imamów-teologów/ Muzułmańskich
http://www.20min.ch/schweiz/basel/story/Mu...leiben-23437569

Francja
Więzień w Châteauroux zaatakował strażnika używając własnoręcznie zrobioną broń, wrzeszczał Allahu Akbar. Udało go się zamknąć z powrotem do celi.
https://twitter.com/SNPFO_PS/status/955081060399935491

Dwóch strażników w więzieniu Borgo (Haute Corse) zostało zaatakowanych przez jeden został poważnie ranny, w ciężkim stanie. Gazety napisały "agresja" strażnicy twierdzą " to jest atak radykalnego (muzułmanina)"

https://www.francebleu.fr/infos/faits-diver...nche-1516355966
https://www.francetvinfo.fr/societe/prisons...re_2571595.html

i dla francusko języcznych lub tych którzy znają dobrze angielski (tłumaczenie googla z Francuskiego na Angielski jest o wiele lepsze niż na polski wink.gif ) artykuł z Paris Match o francuskich więzieniach pod kontrolą islamistów.

http://www.parismatch.com/Actu/Societe/Les...amistes-1441511

A potem podyskutujemy  o tym jak "malo" migrantów muzułmańskich przybywa do Europy i jakie z tego Europa ma korzyści, o ile ma je wogóle.
Najpierw to racz udowodnić, że większość migrantów, która przybyła do Niemiec wyznaje islam, bo tego do tej pory nie zrobiłaś. Chyba, że masz zamiar się wycofać z tego.  wink.gif

A to z jakiej racji? Twierdzisz ze w 2015 w Niemczech nie było migrantów? i nie było ich w 2017 roku? Bo jakoś nie pamiętasz nazwy tematu o tym że w tym temacie rozmawiamy o migracji muzułmańskiej. O migracji muzułmańskiej spoza europy, a nie migracji wewnątrz EU, no chzba [e o migracji nielegalnych migrantow lub migrantow wr do muzulmanow. Tak w tym temacie traktowana jest migracja, tak w tym temacie traktowani są migranci.
Dlatego dalej twierdzę i będą twierdzić że najwięcej migrantów, tak jak traktowani są migranci w tym temacie, to muzułmanie. A jak się z takim ustawieniem sprawy nie zgadzasz to ............... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez kathy: Dzisiaj, 03:58

User is offline  PMMini Profile Post #2916

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post Dzisiaj, 09:52 Quote Post

@kathy
A to z jakiej racji?  Twierdzisz ze w 2015 w Niemczech nie było migrantów? i nie było ich w 2017 roku? Bo jakoś nie pamiętasz nazwy tematu  o tym że w tym temacie rozmawiamy o migracji muzułmańskiej.  O migracji muzułmańskiej spoza europy, a nie migracji wewnątrz EU, no chzba [e o migracji nielegalnych migrantow lub migrantow wr do muzulmanow. Tak w tym temacie traktowana jest migracja, tak w tym temacie traktowani są migranci. 
Dlatego dalej twierdzę i będą twierdzić że najwięcej migrantów, tak jak traktowani są migranci w tym temacie, to muzułmanie.  A jak się z takim ustawieniem sprawy nie zgadzasz to ...............  rolleyes.gif

Bądź łaskawa udowodnić mi wytłuszczone zdanie.
Przypominałem Ci, co napisałaś już dwukrotnie, podałem Ci nawet definicję kim jest migrant. Jako przykład wybrałaś Niemcy, a za argument swoje wyliczenia z oficjalnego dokumentu na temat migracji.
Ba, skoro się powołujesz na Europę to czemu w ramach wyliczeń nie podałaś migracji do Europy, tylko wybrałaś jeden z jej krajów? rolleyes.gif I porównałaś do liczby migrantów wewnętrznych Unii. Wtedy pasowało, bo wyliczenia pokazywały, co chciałaś? A teraz nagle nie?

Dlatego bo korzystam z liczb które dają mi opis wszystkich migrantów,także i tych dla których BMF zrobil oddzielną kategorię, kategorie azylantów którą nie jest wliczona do wszystkich migrantów ** Oraz takie które nie podają mi informacji jedynie o 10 najważniejszych krajach ale o wszystkich krajach.

ps. pisanie dużymi literami z pogrubianiem nie zmieni faktu że najwięcej migrantów to muzułmanie przybyli głównie z krajów o większości muzułmańskiej. rolleyes.gif
pps. There are lies, damn lies and statistics. wink.gif

Udowodniłem Ci, że nie raczyłaś zaznajomić się z tekstem w dokumencie i bazowałaś jedynie na tabelkach przez, co matematyka na poziomie podstawówki okazała się być zbyt trudna, a teraz odwołujesz się do tematu wątku. rolleyes.gif Jak na osobę, która wrzuciła info, a propo sylwestra i ataków na karetkę, a później udowadniała tożsamość sprawców na przykładzie czegoś innego jest to szczyt HIPOKRYZJI. Jak mniemam też sprawdzasz każdą informację, że sprawca jest takiego wyznania, czy wystarczy, że w tekście pada stwierdzenie migarant? rolleyes.gif

Twoja rzetelność jest mniejsza niż zero, o ile coś takiego jest możliwe, bo nie raz dokonywałaś manipulacji, aby się coś zgadzało z Twoją tezą. Ale przecież to ja jestem trollem? rolleyes.gif

@ Aleksander Malinowski 3

CODE
Widzisz teraz te słowa, o wesołej muzułmance, która sobie wybiera się dokryć szczelnie peleryną, a inne sobie burki zakładają z siataeczką na usta i tak sobie chodzą, że nie widać świata wokoło i trudno się zorientować, gdzie się jest?

Dostrzegasz teraz dostrzegalne?

Nie, nawet nie znam stanu w jakim jest Marinda w przeciwieństwie do Ciebie. rolleyes.gif
Sprawdź sobie czym jest Dress code jeżeli nie wiesz.
I nadal widzisz niedostrzegalne. rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: Dzisiaj, 14:14

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2917

Alexander Malinowski 3

VI ranga

Alexander Malinowski

post Dzisiaj, 14:04 Quote Post

=ChochlikTW,23/01/2018

Nie, nawet nie znam stanu w jakim jest Marinda w przeciwieństwie do Ciebie. rolleyes.gif
I nadal widzisz niedostrzegalne.  rolleyes.gif
*

Co to znaczy, że nie wiesz w jakim stanie jest Marinda?

Marinda jest w Niemczech i ma gwarantowane po raz pierwszy w życiu równe prawa i prawo do wyboru.
Nie ma żadnego DressCodu bo nie pracuje w banku.

Zadaniem Niemiec jest poinformować muzułmanki o ich nowych prawach i pozycji rownej do mężczyzn, że może powiedzieć nie.

Zamiast tego Niemcy maja się uczyć szanować zasady zacofanych plemiennych społeczności z bliskiego wschodu.

Twoja wypowiedź jest dla mnie kompletnie niezrozumiała.

Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski 3: Dzisiaj, 14:17

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2918

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post Dzisiaj, 14:44 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 23/01/2018, 14:04)
=ChochlikTW,23/01/2018

I nadal widzisz niedostrzegalne.  rolleyes.gif
*

Co to znaczy, że nie wiesz w jakim stanie jest Marinda?

Marinda jest w Niemczech i ma gwarantowane po raz pierwszy w życiu równe prawa i prawo do wyboru.
Nie ma żadnego DressCodu bo nie pracuje w banku.

Zadaniem Niemiec jest poinformować muzułmanki o ich nowych prawach i pozycji rownej do mężczyzn, że może powiedzieć nie.

Zamiast tego Niemcy maja się uczyć szanować zasady zacofanych plemiennych społeczności z bliskiego wschodu.

Twoja wypowiedź jest dla mnie kompletnie niezrozumiała.
*

Nie wiem, czy jest szczęśliwa, czy nieszczęśliwa, jak Ty. rolleyes.gif Słowo faworyzować oznacza obdarzać względami, wyróżniać.
Wszystko byłoby dla Ciebie jasne i zrozumiałe, gdybyś raczył przeczytać ze zrozumieniem wyjaśnienia uniwersytetu oraz znał ogólne wyjaśnienie, czym jest Dress code. A tak muszę marnować czas, aby wyjaśniać Ci coś do czego sam przy dobrych chęciach byś doszedł. Tylko, że wolisz dostrzegać w tekstach to czego nie ma i na tym się opierać.
Dalszą dyskusję odpuszczam.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2919

kathy

VII ranga

post Dzisiaj, 20:09 Quote Post

Chochliku
To nie mnie nie pasuje 2016 rok, tylko tobie. Przypomnij sobie co chciales zebym udowodnila, liczbe muzulmanskich azylantow przybylych do NIemiec w 2016. Potem, stwierdziles ze sie pomyliles, cos o Freudzie napisales. rolleyes.gif Natępnie, zaczales pisac ze ze wszyscy azylanci sa migrantami. I dalej mimo tytulu dyskusji w ktorej sie rozwaza migrancje muzulmanska i migrantow spoza europy, a nie mieszkancow UE przenoszacych sie z jednego kraju do drugiego wewatrz UE dales definicje migrantow taką o jakiej myślałeś że będzie wygodniej dla twojej tezy. . Ale nie wyszlo, prawda? A na koncu, kiedy byl dowod ze w 2016 wiekszosc wszystkich migrantow i azylantow to muzulmanie, przypomniales sobie ze przeciez "ja mowie tylko o migrantach przybyłych w 2016 a nie o azylantach którzy złożyli papiery w 2016 roku w Niemczech". Bo tak tobie wygodniej. Bo migranci w 2016 to nie mogą być azylanci ktorzy złożyli papiery w 2016. Bo ci nie pasuje. Teraz.
I tak jeżeli jeszcze doliczymy nielegalnych migrantow ktorzy rozplynęli się 2016 w migranckim spoleczeństwie oraz tych którzy sobie przybyli do Niemiec z innych krajów Europejskich, to migrantów muzułmańskich będzie jeszcze więcej.
Tak wiec dyskusja z tobą nic nie wnosi do tematu.
Pah
Ale przecież to ja jestem trollem?  rolleyes.gif

Jesteś

Ten post był edytowany przez kathy: Dzisiaj, 20:13

User is offline  PMMini Profile Post #2920

195 Strony « < 193 194 195 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej