Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ciekawy film o I WŚ, Polecam !
     
Giovanni
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 249
Nr użytkownika: 9.443

Stopień akademicki: magister
Zawód: operator maszyn
 
 
post 10/10/2006, 9:32 Quote Post

Polecam Państwu bardzo ciekawy film- dramat wojenny o I WŚ. To...ostatni odcinek serii komediowej "Czarna Żmija- Jak roSpętałem I WŚ". O ile pozostałe odcinki to głupkowata, nuda komedyjak to ostatni jest zupełnie inny, wcale nie do śmiechu...nie będe pisał nic więcej co by nie popsuć, naprawdę warto go zobaczyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 11/10/2006, 12:29 Quote Post

Podobała mi się zwłaszcza scena w której marszałek Haig ustawia żołnierzyki na makiecie , przewraca je a następnie zbiera na szufelkę i wyrzuca do kosza. No i finał ostatniego odcinka jest naprawdę wzruszający.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
P.A.Hadrianus
 

Princeps Senatus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 572
Nr użytkownika: 1.385

Imperator Caesar Traianus Hadrianus Aug.
Stopień akademicki: Consul Triplex
Zawód: Pontifex Maximus
 
 
post 11/01/2007, 15:29 Quote Post

Polecam Państwu bardzo ciekawy film. Całą czwartą serię Czarnej Żmiji (6 odcinków). Całość to bardzo zabawna i pouczająca historia kilku Brytyjczyków służących na froncie zachodnim. Ostatni odcinek to bardziej komedio-dramat kończący się 1 lipca 1916 roku. Każdy kto zna tę datę domyśli się dlaczego komedia zmienia się w tragedię. Aby zachęcić do CAŁEJ czwartej serii, dwie z wielu "lepszych" scenek.

I.
generał Melchett: "Marszałek Haig zastanawia się jak podnieść morale naszych żołnierzy"
riposta kapitana Czarna Żmija: "Myślę, że jego natychmiastowa dymisja i samobójstwo rozwiązało by sprawę".

II.
Generał podchodzi do stołu na którym widać coś jakby makietę z ziemią, trawą itp.
kapitan: "To jest teren który zdobyliśmy w dzisiejszym natarciu."
generał: "W jakiej skali ta makieta?"
kapitan: "hmm... Jeden do jednego"

Takich scen i świetnych tekstów jest tam dużo więcej, świetny przykład angielskiego humoru, świetna gra Rowana Atkinsona (to po tej roli został sławnym aktorem w GB, nie po głupkowatym Jasiu Fasoli) ale także Tony Robinsona jak Baldricka i Hugh Laurie jako Georga.

Pozostałe epoki serii to:
1.Średniowiecze (nie polecam, dopiero się rozkręcają chłopaki:)
2.Odrodzenie (lepiej, lepiej)
3.Oświecenie (super, super, super)
4.I Wojna Światowa (lepiej niż super:)


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Wolfram
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 88
Nr użytkownika: 18.892

P. Wihajster
Stopień akademicki: Majster
Zawód: Proletariusz
 
 
post 23/01/2007, 21:01 Quote Post


Oprócz tych 4 serii "Czarnej Żmiji" były jeszcze dwa oddzielne odcinki:
1. "Opowieść Wigilijna wg. Czarnej Żmiji" gdzie Rowan Atkonson grał Scrooge'a i był odwiedzany przez 3 duchy.

2. Oraz odcinek kończący serial, gdzie w ręce Czarnej Żmiji dostaje się wehikuł czasu. Oj namieszał facet w histori, zmienia nawet przebieg wojen napoleońskich!

Jeśli chodzi o serię Black Addera o I wojnie kapitalny jest odcinek ze zestrzelonym brytyjskim asem myśliwskim!

Nawiązując do I wojny i hekatomby żołnierzy brytyjskich we Flandrii - utwór "1916" brytyjskiej grupy Motorhead - ma on świetny tekst, który będzie mi się zawsze kojarzył z I wojną. Polecam posłuchać, nawet jeśli ktoś nie lubi tego gatunku muzyki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 23/01/2007, 23:25 Quote Post

QUOTE(Wolfram @ 23/01/2007, 21:01)
Nawiązując do I wojny i hekatomby żołnierzy brytyjskich we Flandrii - utwór "1916" brytyjskiej grupy Motorhead - ma on świetny tekst, który będzie mi się zawsze kojarzył z I wojną. Polecam posłuchać, nawet jeśli ktoś nie lubi tego gatunku muzyki.

Podobnie jak "Paschendale" Iron Maiden z "Dance of Death". Miażdży.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
romeo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 41.093

 
 
post 5/02/2008, 22:50 Quote Post

Witam. Ostatnio dokopałem sie do informacji na temat fimu o bitwie pod Passchendaele. Z tego co zrozumiałem światowa premiera obędzie się 11 listopada 2008 w Remembrance Day a tu mały trailer http://www.passchendaelethemovie.com/home.php
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 6/02/2008, 14:30 Quote Post

QUOTE(romeo @ 5/02/2008, 23:50)
Witam. Ostatnio dokopałem sie do informacji na temat filmu o bitwie pod Passchendaele. Z tego co zrozumiałem światowa premiera obędzie się 11 listopada 2008 w Remembrance Day a tu mały trailer http://www.passchendaelethemovie.com/home.php
*



Trailer jakoś nie przypadł mi do gustu, ale lepiej poczekajmy do momentu premiery. Temat jest bardzo ciekawy i mam nadzieję, że nie będzie to kolejne romansidło, wszak tytuł jest historyczny.

Swoją drogą fajnie, że robi się obecnie moda na filmy poświęcone lotnictwu Wielkiej Wojny ( kręcony jest już film o Czerwonym Baronie, Amerykanie też coś w tym stylu nie dawono stworzyli). Tylko szkoda, że jak zwykle Front Zachodni przyćmiewa w kinematografii wojennej inne, równie ciekawe TDW.

Pozdrawiam!

 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 6/02/2008, 16:10 Quote Post

Trudno oczekiwać aby Brytyjczycy albo Amerykanie kręcili filmy o froncie wschodnim. Jeżeli zaś chodzi o fronty śródziemnomorskie to jest przecież słynny film Petera Weira "Gallipoli". Poza tym filmów o I wsw i tak jest o wiele mniej niż filmów dot. II wojny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 6/02/2008, 17:51 Quote Post

Raczej nie mniej, tylko mniej znanych w Polsce.
Tu taka mala lista:
http://history.sandiego.edu/gen/ww1/filmssw1.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 7/02/2008, 7:42 Quote Post

QUOTE(korten @ 6/02/2008, 17:51)
Raczej nie mniej, tylko mniej znanych w Polsce.
Tu taka mala lista:
http://history.sandiego.edu/gen/ww1/filmssw1.html
*




strona się nie otwiera sad.gif Poza tym z pewnością filmów o II wśw jest więcej, choćby z tego tytułu że największymi ich producentami byli i są Amerykanie, a ci załapali się tylko na końcówkę wielkiej wojny i siłą rzeczy raczej nie było o czym tych filmów kręcić. Poza tym swoje dorzuciła kinematografia radziecka, która raczej omijała I wojnę światową szerokim łukiem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 7/02/2008, 20:33 Quote Post

Jeżeli chodzi o liczne powody niewielkiej liczby filmów poruszających tematykę Wielkiej Wojny to myślę, że pewną rolę odegrała również swoista nie "atrakcyjność" sposobów wojowania w tamtym okresie. Dla przeciętnego 20-letniego cwaniaczka który chodzi na siłownię i te całe Disco-teki, który o Historii wie tyle co nic, "fajniejsze" wydaje się starcie "wspaniałych" SS-manów z bohaterskimi Amerykanami, gdzie obie strony wyposażone są w szybkostrzelne PM-y. II Wojna Światowa jest dla tego typu ludzi ( stanowiących większość społeczeństwa) konfliktem w którym wszystko jest prostsze. Lepiej patrzeć na dzielne "Tygrysy" niż na wolno sunące przez błota Flandrii A7V.


Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
maciur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 37.832

Ioannes Casimirus
Zawód: student
 
 
post 23/07/2008, 22:20 Quote Post

Ja polecam film "Na zachodzie bez zmian".
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Cartaphilus
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 913
Nr użytkownika: 40.789

M. R.
Stopień akademicki: mgr prawa
 
 
post 24/07/2008, 8:44 Quote Post

QUOTE(maciur @ 23/07/2008, 22:20)
Ja polecam film "Na zachodzie bez zmian".
*



Znalazłem na youtube kilka fragmentów filmu na zachodzie bez zmian, niestety w niemieckiej wersji językowej. Tytuł oryginalny " Im westen nicht neues" - mam nadzieje, że nie pomyliłem się.

P.S. Jestem osobą, która ma wiele różnych hobby i zajęć, ale TV oglądam sporadycznie. Jeśli miałby być w TV jakiś film o I wś. to bardzo bym prosił forumowiczów o wysłanie mi wiadomości, albo umieszczeniu jej na forum. Oczywiście prosiłbym o tytuł filmu i kiedy oraz na jakim kanale.
Z góry dziękuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 24/07/2008, 9:19 Quote Post

QUOTE(maciur @ 23/07/2008, 23:20)
Ja polecam film "Na zachodzie bez zmian".
*


Są dwie wersje, obie świetne. Pierwsza przedwojenna, druga z lat 1970. Ten starszy film TVP puściła chyba z rok temu... o 2: 00. w nocy! sleep.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
maciur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 37.832

Ioannes Casimirus
Zawód: student
 
 
post 18/12/2008, 16:50 Quote Post

Ostatnio słyszałem o filmie "Wesołych świąt". Opowiada on o żołnierzach armii francuskiej, brytyjskiej i niemieckiej, którzy walczą na froncie zachodnim. Rzecz się dzieje w okresie świąt 1914 roku. Jest to moment kiedy żołnierze zaprzestają walk i wzajemnie śpiewają kolędy i składają sobie życznia. Z tego co słyszałem to film ciekawy, ale niestety nigdzie go nie znalazłem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej