Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Babilon
     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 23/11/2005, 18:07 Quote Post

Witam wszystkich!
Właśnie udało mi się zwiedzić Babilon! Nie było łatwo się tam dostać ale wreszcie do tego doszło. Niestety brakło czasu na zwiedzenie wszystkiego co chciałbym zobaczyć ale i tak zobaczyłem więcej niż standardowe wycieczki dziś zwiedzające to miasto. Wielu arabów sądzi że Pałac Nabuchodonozora, brama Ishtar i świątynia Ninmah leżąca po przeciwnej stronie drogi procesyjnej to już cały Babilon... gdy prosiłem ich o zawiezienie do miejsca gdzie stał ziggurat stwierdzili że to już sporo poza Babilonem smile.gif Niestety faktycznie w końcu brakło czasu aby tam podjechać. Mam jednak sporo zdjęć lotniczych w tym przypadku znacznie lepiej oddających to miejsce bowiem po e-temenaki pozostał tylko kwadratowy otwór w ziemi. Mimo wszystko na pewno jeszcze postaram się tam dostać. Oprócz jednak wymienionych miejsc obejrzałem też ruiny zamku głównego, teatr zbudowany przez Aleksandra i zrekonstruowany przez Saddama, oraz fragmenty murów zarówno obu wewnętrznych jak i zewnętrznego. Niestety po zamku północnym i bastionie nie pozostał nawet ślad. Także po koszarach po wschodniej stronie bramy niewiele pozostało. Rekonstrukcja pałacu południowego wygląda imponująco ale niestety starożytne ruiny przygniecione ciężarem współczesnych "Saddamowskich" cegieł po prostu się rozpadają. W niektórych miejscach widać jak cegły są zgniatane, kruszą się i całość zaczyna się zapadać... szkoda. Cóż takie rekonstrukcje chyba nie mają zbyt wielkiego sensu. Widziałem też pałac letni. To jest coś niesamowitego. Na zdjęciach lotniczych wydaje się on po prostu wydmą piasku i gliny ale wewnątrz widać spore fragmenty murów, korytarzy i innych struktur. Przyjazd archeologów w to miejsce będzie na pewno bardzo owocny.
Zdjęcia ze zwiedzenia zamieszczę po powrocie do kraju. Mam nadzieję wkrótce zobaczyć Ur, a jest także szansa na Kisz i być może choć niewielka na Nippur. Napiszę wówczas kolejne relacje.

Maciek

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
menes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 314
Nr użytkownika: 2.388

 
 
post 23/11/2005, 18:27 Quote Post

A my czekamy na nie z niecierpliwością. Zwłaszcza na zdjęcia!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Ignacy Blicharz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 40.373

I.B.
Zawód: ^.^
 
 
post 3/04/2008, 17:03 Quote Post

huh, szczesciaz wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
matika100
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 33.865

Mateusz
Zawód: student prawa
 
 
post 20/04/2008, 14:39 Quote Post

przeżycie na pewno nie do opisania co innego zobaczyć coś na żywo a nie tylko zdjęcia w książkach
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 26/10/2013, 8:11 Quote Post

Rekonstrukcja wygladu Babilonu w czasach Nabuchodonozora II. Milego podziwiania smile.gif
http://www.kadingirra.com/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej