Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

359 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze w serii Historyczne Bitwy

Wanax

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 18.697

post 12/06/2006, 16:20 Quote Post

QUOTE(ConradP @ 11/06/2006, 18:06)
Poza tym np:
Philip Matyszak - "Wrogowie Rzymu. Od Hannibala do Attyli"

Zapowiada się całkiem nieźle rolleyes.gif Tu więcej szczegółów i recenzje The Enemies of Rome: From Hannibal to Attila the Hun

Oczywiście pod warunkiem, że Bellona nie poskąpi na dobrego tłumacza i przedrukuje na przyzwoitym poziomie wszystkie ilustracje i mapki.

Pozdr.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

sandokan

Nowicjusz
Nr użytkownika: 18.905

janusz skarbek
Stopień akademicki: magister
Zawód: nauczyciel

post 20/06/2006, 11:31 Quote Post

CECORA- a może lepiej wznowic pozycję Majewskiego z 1970 (MON) ?Wątpię czy autor może cos ciekawego dodac do tego co zostało tam napisane.
PSKÓW 1581-82- chyba nic nie będzie o kampanii WIELKIE ŁUKI bo to rok 1580 ale może tytuł jest mylący.Zresztą po co ten 1582 skoro w tym roku jedynie negocjowano i 15 stycznia podpisano rozejm.
ALEZJA -może być, zobaczymy jak się spisze debiutant
CIVITA CASTELLANA - Ci których pasjonują te czasy pewnie sa rozczarowani bo liczyli na JENĘ ,AUERSTADT ,HOCHENLINDEN albo FRYDLAND
KRYM-też myślałem że bedzie BAŁAKŁAWA albo SYNOPA.Taka wojna zasługuje na conajmniej 350 stron a mocno watpię czy się tego doczekam
WOJNA STULETNIA -to mnie rajcuje, obym się nie rozczarował objetoscią i zawartością.

User is offline  PMMini Profile Post #32

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 20/06/2006, 11:56 Quote Post

QUOTE(sandokan @ 20/06/2006, 12:31)
CIVITA CASTELLANA - Ci których pasjonują te czasy pewnie sa rozczarowani bo liczyli na JENĘ ,AUERSTADT ,HOCHENLINDEN albo FRYDLAND
*

Będzie Frydland w Historycznych Bitwach. smile.gif

QUOTE(sandokan @ 20/06/2006, 12:31)
WOJNA STULETNIA -to mnie rajcuje, obym się nie rozczarował objetoscią i zawartością.
*

Mnie też, ale wątpię czy pani Monika Wyrwas-Wiśniewska napisała tak dobrą książkę, jak stary, świetny jeszcze MONowski HBek Edwarda Potkowskiego. confused1.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 21/06/2006, 13:10 Quote Post

Jutro (tzn. 22 czerwca) na rynku wydawniczym pojawi się kolejna książka z serii Historyczne Bitwy --> Przemyśl 1656-1657, autorstwa Andrzeja Borcza. rolleyes.gif

Oto krótki opis zaczerpnięty ze strony wydawnictwa:

Książka opisuje zmagania Polaków ze Szwedami i Siedmiogrodzianami w latach "potopu". Przemyśl był najdalszym punktem na terenie Rzeczypospolitej, do którego doszły wojska szwedzkie. Odwrót Szwedów spod murów Przemyśla i walki nad Sanem uważa się za punkt zwrotny w tej wojnie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

sandokan

Nowicjusz
Nr użytkownika: 18.905

janusz skarbek
Stopień akademicki: magister
Zawód: nauczyciel

post 21/06/2006, 13:57 Quote Post

No tak,juz gdzies na forum czytałem ze bedzie Frydland.Nie ma co sie niecierpliwić niech autor pisze powoli ale solidnie i wyczerpująco
to będzie warto zaczekać.
HBek Potkowskiego świetny jako monografia całej wojny bo o samych bitwach tej wojny raczej niewiele.Dobrze że jest CRECY z serii
Bitwy Kampanie Wojny.W tej serii zapowiadano tez AZINCOURT lecz Bellona przestała wydawać ta serię.Jej autorzy teraz wydają dla innego wydawnictwa serię WIELKIE BITWY HISTORII, ukazały się BZURA i ARNHEM, zapowiedziane sa STALINGRAD i POWSTANIE BOKSERÓW (wszystkie te tytuły miały być w serii BKW Bellony ).Mam więc nadzieję ze i AZINCOURT siędoczekam

User is offline  PMMini Profile Post #35

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 22/06/2006, 9:00 Quote Post

QUOTE(sandokan @ 21/06/2006, 14:57)
No tak,juz gdzies na forum czytałem ze bedzie Frydland.Nie ma co sie niecierpliwić niech autor pisze powoli ale solidnie i wyczerpująco
*

W zasadzie tytuł będzie brzmiał Małajarosławiec (wybaczcie, jeśli coś przekręciłem w nazwie, ponieważ w kwestii znajomości epoki napoleońskiej jestem trochę ignorantem wink.gif ). Napoleoniści i tak załapią, o co chodzi. smile.gif Autor złożył już cały tekst książki w wydawnictwie.

HBek Potkowskiego świetny jako monografia całej wojny bo o samych bitwach tej wojny raczej niewiele.Dobrze że jest CRECY  z serii
Bitwy Kampanie Wojny.W tej serii zapowiadano tez AZINCOURT lecz Bellona przestała wydawać ta serię.Jej autorzy teraz wydają dla innego wydawnictwa serię WIELKIE BITWY HISTORII, ukazały się BZURA i ARNHEM, zapowiedziane sa STALINGRAD i POWSTANIE BOKSERÓW (wszystkie te tytuły miały być w serii BKW Bellony ).Mam więc nadzieję ze i AZINCOURT siędoczekam
*

Masz rację, wielkość zagadnienia (cała Wojna Stuletnia) wpłynęła na dość pobieżne potraktowanie opisu najważniejszych bitew przez Edwarda Potkowskiego. Mimo wszystko książka jest bardzo dobra, choć oczywiście napisana bardziej z perpspektywy historii politycznej niż wojskowej. Ta uwaga może się jednak odnosić jeszcze do kilku innych późniejszych publikacji w tej serii.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

rafalm

duc d'Albufera da Valencia
Nr użytkownika: 1.612

Rafal Malowiecki

post 24/06/2006, 12:39 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 22/06/2006, 10:00)
*

W zasadzie tytuł będzie brzmiał Małajarosławiec (wybaczcie, jeśli coś przekręciłem w nazwie, ponieważ w kwestii znajomości epoki napoleońskiej jestem trochę ignorantem wink.gif ). Napoleoniści i tak załapią, o co chodzi. smile.gif Autor złożył już cały tekst książki w wydawnictwie.

*

Cały problem, że bitwy pod Frydlandem i Małojarosławcem dzieliło 5 lat

User is offline  PMMini Profile Post #37

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 24/06/2006, 13:40 Quote Post

QUOTE(rafalm @ 24/06/2006, 13:39)
Cały problem, że bitwy pod Frydlandem i Małojarosławcem dzieliło 5 lat
*

Oczywiście mój błąd, a w zasadzie niewiedza. Nawet nazwę miejscowości trochę przekręciłem wallbash.gif, aczkolwiek kolega o Frydlandzie też coś wspominał. wink.gif Spróbuję się ostatecznie dowiedzieć, jaki tekst trafił kilka miesięcy temu do redakcji Bellony. Jakoś moi kumple napoleoniści nie potrafili zarazić mnie swoją miłością do Cesarza... rolleyes.gif

P. S. Przypomniałem sobie. Na bank chodzi o kampanię 1812 roku, czyli Małojarosławiec. O Frydland zaś zapytam. Trochę namieszałem... wacko.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

Marchi

VI ranga
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 24/06/2006, 14:04 Quote Post

Ksiażka ma chyba jakis obsuw...bo w żadnej księgarni w Krakowie nie ma, a na Merlinie ma date 28.06. Więc kupilem sobie Adrianopol Szelaga biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

Hagi

II ranga
**
Nr użytkownika: 8.003

Stopień akademicki: Magister

post 24/06/2006, 15:32 Quote Post

W księgarni internetowej Bellony pozycja ta jest dostępna od wczoraj, więc sądzę, że w poniedziałek powinna być w tradycyjnych księgarniach. Na zachętę rzucili cytacik z książki: "Na początku z lasu wypadły 4 chorągwie tatarskie wchodzące w skład pułku Stefana Czarnieckiego, na co dowódca szwedzki zareagował natychmiastowym atakiem, oddalając się nieopatrznie od miejsca przeprawy. Lekkie chorągwie po pozorowanej ucieczce zawróciły. Wkrótce okazało się, że nacierający z impetem szwedzcy jeźdźcy oddawszy salwę pistoletową zostali wciągnięci w zasadzkę i zasypani chmurą strzał, a polski oddział nieoczekiwanie wzmocniony dwoma kolejnymi pułkami jazdy rozpoczął kontratak. Zagrożeni oskrzydleniem rajtarzy poszli w rozsypkę i ścigani przez Polaków zaczęli uciekać w kierunku most na Sanie. Od przeprawy dzieliła ich znaczna odległość, dlatego straty wśród uciekających były duże. Tymczasem opóźniony tabor szwedzki zbliżył się już do przeprawy. Tabor również został zaatakowany przez wypadające z lasu dalsze polskie chorągwie."
Powiadasz Marchi, że Adrianopol już w sprzedaży?
Dobrze to i źle zarazem (dobrze, bo zapowiada się smakowita lektura, a źle, bo czas powoli żegnać się z 3 dychami...).

User is offline  PMMini Profile Post #40

Marchi

VI ranga

post 26/06/2006, 11:44 Quote Post

Zadałem Bellonie pytanie drogą poczty elektronicznej smile.gif co ze wznowieniami Raszyna i Warszawa, które były "obiecane" na pierwsze półrocze.

Otrzymałem odpowiedź, że zarówno M.Nagielski jak i R.Romański w tej chwili poprawiają swoje prace, a obie pozycje mają szanse ukazać się jeszcze w tym roku...
Pewnie w tym roku się już nie ukażą, ale informacja ta daje pewność że w końcu się ukażą, więc strach przed , że je skasowano minął. Cieszy, że oba wydania będa poprawione.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

Hagi

II ranga
**
Nr użytkownika: 8.003

Stopień akademicki: Magister

post 28/06/2006, 6:32 Quote Post

Na stronie Bellony w zapowiedziach pojawiły się już: Warszawa 1944-45 ( Monografia poświecona rozwojowi sytuacji strategicznej w rejonie Warszawy od lipca 1944 r. do stycznia 1945 r. Znaczna jej cześć zajmuje Powstanie Warszawskie i jego wpływ na zmianę sytuacji wojennej nad Wisła. Jest to pierwsze tak syntetyczne opracowanie ujmujące realia sytuacji wojskowej w środkowej Polsce w czasie Powstania Warszawskiego i po jego upadku; 27.VII) i Krym 1853-56 (Wojna krymska, zachwiała potęgą Rosji carskiej.
Po wkroczeniu wojsk rosyjskich na terytorium Mołdawii i Wołoszczyzny
wojska koalicji Anglii, Francji i Turcji wylądowały na Krymie. Rozpoczęły się przewlekłe działania wojenne. Rosja wyszła z wojny osłabiona; 8.VIII.). To, co mnie przeraża, to zakładana objętość obu pozycji - po 200 stron...Niech mi ktoś wyjaśni, jak można opisać przyczyny, przebieg i skutki wojny krymskiej na 200 stronach? Podobnie rzecz się ma z druga pozycją... Oj, źle się dzieje. Oby te 200 stron okazało się pomyłką.

User is offline  PMMini Profile Post #42

Marchi

VI ranga

post 28/06/2006, 7:28 Quote Post

Nie ma się co spinac...
Książki na pewno będą miały więcej, to pewnie orientacyjna liczba stron. Ale jako że podane jest 200 to pewnie obie pozycje nie przekroczą 250... A zgadzam się, że obie powinny mieć ok.350.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

Filip II

VI ranga
Nr użytkownika: 3.493

post 28/06/2006, 9:00 Quote Post

Minimum 350. Mam nadzieje, że to tylko pomyłka... Ze wzrostem popularności Historyczne Bitwy tracą jakość, idą na ilość i ładne okładki. Może pora przerzucić się na inną serie... ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

Hieronim Lubomirski

Hetman Wielki Koronny
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski

post 28/06/2006, 10:12 Quote Post

Bitwy tracą jakość, idą na ilość i ładne okładki.

Te okładki nie są znowu takie ładne

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

359 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej