Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

78 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Szata graficzna książek z serii HB, Okładki, mapki, ryciny, zdjęcia...

Hieronim Lubomirski

Hetman Wielki Koronny
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski

post 2/06/2006, 6:46 Quote Post

Cóż Bellona jest monopolistą, wie że pasjonaci i tak kupią ich książki jakie by one nie były, bo nie mają alternatywny , ale konkurencja rośnie w posytaci Infortu, może jak zaczną im zabierac czytelników to coś się zmieni, kupując ich książki tak chętnie sami ich nakręcamy. rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Megabyzos

IV ranga
Nr użytkownika: 9.029

Stopień akademicki: Oświecony Satrapa

post 2/06/2006, 7:14 Quote Post

Za okładkę Ardenów 1944 powinni kogoś odpowiedzialnego za merytorykę przebić osinowym kołkiem albo wbić na pal. Jasna ciasna letnie mundury? Zero śniegu? Bitwa w lecie?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

Marchi

VI ranga
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 2/06/2006, 11:00 Quote Post

Heh, fakt smile.gif Mimo że się na II WŚ nie znam, to tyle że Ardeny były w zimie nawet ja wiem tongue.gif

Co do Infortu, stoja o niebo lepiej co do wyglądu swoich wydawnictw i mysle że już są konkurencją, ale o Infortach powstanie to wkrótce osobny topic.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 25/07/2006, 11:16 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 25/07/2006, 11:57)
Fajna książka - b. ciekawa i b. ciekawy temat. Mam do niej sentyment. Warta jest wznowienia - ale błagam bez rysunków Głodka na okładce.
*

Czemu nie? Głodek przynajmniej rysował ładnie postacie i próbował odwzorować mundury i sprzęt. Ostarnio te rozmyte okładki doprowadzają mnie do szału. A Las Teutoburski to najgorsza okładka jaką widziałem! Istny ,,Michałek"!

User is offline  PMMini Profile Post #19

Krzysztof M.

poilu
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++

post 25/07/2006, 11:21 Quote Post

wprawdzie to nie czas i miejsce na taki temat ale odpowiem krótko - IMHO okładki Głodka to szczyt kiczu i wszystkie są (były) na jedno kopyto.
A co do Michałka - facet miał (bo zdaje się że już nie żyje) własny styl, a jego rysunki moim zdaniem są piękne...

User is offline  PMMini Profile Post #20

osorkon

III ranga
Nr użytkownika: 19.657

Zawód: epikurejczyk

post 25/08/2006, 20:48 Quote Post

Piotr Derdej, Koronowo 1410

Ale kolorowa okładka ,ładna.

Ten post był edytowany przez Primo!

User is offline  PMMini Profile Post #21

Krzysztof M.

poilu

post 25/08/2006, 21:32 Quote Post

Co ciekawe ta okładka znalazła się w ostatnim dodatku do Rzeczpospolitej "chwały oręża polskiego" - podpisana była jako "pojedynek pod Koronowem" (czy jakos tak) - jutro w dodatku właśnie będzie "Koronowo 1410". Warto skonfrontować z książką Derdeja.

User is offline  PMMini Profile Post #22

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 26/08/2006, 11:02 Quote Post

Tak ta sama, a na dodatek okładka z Grunwaldu jest pokazana w następnym zeszycie jako Świecino smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #23

Krzysztof M.

poilu

post 26/08/2006, 18:32 Quote Post

No tak i pewnie okładka z "Orszy" zostanie pokazana jako Obertyn 1531 wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #24

kubao

IV ranga
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier

post 30/08/2006, 10:34 Quote Post

A może powinniśmy podyskutować o tym, która okładka jest według was najlepsza (najładniejsza)??

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Marchi

VI ranga

post 30/08/2006, 12:38 Quote Post

MOżemy, choć nie ma to wielkiego wpływu na zawartość książek. Mnie bardzo podbają się okladki książek Inforteditions...mają pewien klimat i nie są za bardzo kolorowe.

W HBkach wydanych w tym roku bardzo podobała mi się okładka Cajamarcji, chociaż, ktos na forum zarzucil jej że jest wogóle nie historyczna. Okładki Pawła Głodka - tak kontrowersyjne - mnie się podobają , lubie komiksowy styl smile.gif Świetnie zapowiada się okadka Alezji ...

Nie podbają mi się okładki Hammersteinu i Przemyśla, pomijając, że sa prawie takie same, to nie rozumiem po dlaczego przedstawiać szwedzkiego artylerzyste, a nie jakiegoś szarżującego husarza tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

kubao

IV ranga

Jakub S.

post 30/08/2006, 12:45 Quote Post

Najlepsze są okładki Pawła Głodka oczywiście. Ja słyszałem takie głosy, że są brutalne, ale jednocześnie są przecież realistyczne...

Najlepsze okładki według mnie:
''Malta''
''Meksyk''
''Oliwa''
''Strzegom - Dobromierz''
''Gettysburg'' (wyd 2)
''Raszyn''
''Wiedeń''
''Vicksburg''
''Wagram''
''Budapeszt''
''Nowy Orlean''

Bartłomiej Drejewicz rysuje ładnie, ale do Głodkowi jednak do pięt nie dorasta... wink.gif

Mam pytanie i może ktoś zna na nie odpowiedź: czy Paweł Głodek będzie jeszcze ilustrował okładki ''HB-ków''?? Ostatnia jego okładka to ''Malta 1565'' wydana z tego co pamiętam w grudniu 2004r. Jeżeli już nie będzie ilustrował to dlaczego przestał??? confused1.gif
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!!! (jeżeli ktoś ją zna)

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Marchi

VI ranga

post 30/08/2006, 12:49 Quote Post

Heh...z tą realistycznośćią okładek Głodka, to ja mam akurat zdanie przeciwne smile.gif
Dlaczego przestał ? Nie wiem. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

kubao

IV ranga

Jakub S.

post 30/08/2006, 15:44 Quote Post

Założe się, że masz na myśli uzbrojenie i szczegóły rysunków głodka, ale ja miałem na myśli widok krwi - Głodek rysował odcięte głowy itp. niektórzy czepiają się, że rysunki Pawła Głodka są zbyt brutalne, ale przecież bitwy były brutalne...

Z tymi pieniędzmi to masz prawdopodobnie rację.... A ja już miałem nadzieje, że jednak chodziło o coś innego. No, ale jak to w Polsce zawsze na przeszkodzie stają właśnie pieniądze... dry.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

Krzysztof M.

poilu

post 31/08/2006, 11:48 Quote Post

Okładki Głodka są moim zdaniem koszmarne - szczyt kiczu i wszystkie do siebie podobne - ten sam gąszcz ludzki, ta sama perspektywa, śmiesznie wyglądające twarze, i wszędzie upycha kawalerię widzianą "od przodu". A już wogóle wszystko bije okładka do Dien Bien Phu. Wietnamczykom brakuje tam tylko bagnetów na karabinach, doboszy, powiewającego lasu sztandarów i właśnie kawalerii. Niestety Bellona nie dochrapała się jeszcze naprawdę dobrego "artysty-batalisty", który mógłby zadbać naprawdę o ciekawe "opakowania" tej - powiedzmy to sobie "kultowej" już serii.

PS. najgorszą okładką (IMHO) jest jednak okładka do Galicji Wschodniej - tym razem P. Głodek - nie maczał tam swoich palców

User is offline  PMMini Profile Post #30

78 Strony < 1 2 3 4 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej