Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Przyszłośc monarchii brytyjskiej
     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 12/10/2010, 9:58 Quote Post

No, jeśli ktoś zrównuje chrześcijaństwo albo judaizm czy islam z latającym potorem spaghetti... sad.gif
Ale chodzi mi o to, że w te bzdury nikt już nie wierzy, a kilkunastu przebierańców traktuje się z pełną powagą jako depozytariuszy starożytnej wiedzy, czy ki czort? Napisałem: gdyby religie animistyczne miały autentycznych wyznawców, jak w Afryce czy Oceanii,a tutaj jakieś pajace...
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Dragon Koronny
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 554
Nr użytkownika: 11.667

 
 
post 12/10/2010, 10:49 Quote Post

Zasadniczo, jeśli rzeczywiście Ci ludzie wierzą w dęby i pioruny jako uosobienie bogów, to ja nie widzę różnicy między nimi a chrześcijanami. Poza tym, że symbolika pogańska jest prawie zawsze ciekawsza i bardziej atrakcyjna od tej przeciwnej - i pewnie w 99,99% wypadków właśnie na tym opiera się "przynależność" do takich "religii"... to są zasadniczo agnostycy/ateiści, którzy się bawią w coś dużo ciekawszego niż kościelne padnij-powstań.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 9/12/2010, 16:14 Quote Post

Monarchia żyje i ma się dobrze i pewnie będzie dalej trwała, wbrew wszelkiej maści malkontentom rolleyes.gif .Na razie wszyscy żyją oficjalną zapowiedzią ślubu księcia Williama z Kate Middleton w przyszłym roku.Szykuje się niezła feta i pewnie zastrzyk finansowy dla brytyjskiej gospodarki.

Wbrew pozorom, UK to naprawdę konserwatywny kraj z dużym podziałem klasowym.Tutaj, jeżeli nie urodziłeś się w rodzinie pochodzącej z klasy średniej, która zapewniła ci odpowiednie wykształcenie, masz małe szanse na karierę.Ale da się, co pokazuje przykład imigrantów, w tym Polaków smile.gif .W tym kraju nadal najlepszą drogą życiową i marzeniem dla większości dziewcząt, jest wyjść dobrze za mąż.Dziewczęta z klasy robotniczej marzą o poślubieniu znanego piłkarza, dziewczęta ze średniej prezesa korporacji, dziewczęta z wyższej następcy tronu rolleyes.gif (chociaż zdarza się sytuacja jak z Williamem i Kate).Mechanizm ten sam , aspiracje trochę inne.

Moim zdaniem monarchia tak szybko nie upadnie.Jest jakimś symbolem, w końcu łączy 4 narody Królestwa no i nie słyszę ostatnio jakichś poważnych głosów popierających zmianę ustroju.Co będzie, czas pokaże.Nie widzę żadnego problemu w uczestnictwie w koronacji kapłanów innych wyznań.W końcu nie sami wyznawcy Kościoła Anglii żyją na Wyspach.Korona z głowy Arcybiskupowi Canterbury ani księciu Karolowi nie spadnie rolleyes.gif .

QUOTE
No, jeśli ktoś zrównuje chrześcijaństwo albo judaizm czy islam z latającym potorem spaghetti...

Dla mnie nie ma żadnej różnicy między tymi wyznaniami.

[...]

Ten post był edytowany przez Necrotrup: 9/12/2010, 20:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 9/12/2010, 20:22 Quote Post

Moi mili parafianie.
Jeśli czujecie tak nieprzepartą potrzebę porównywania sensowności poszczególnych religii, sugeruję utworzenie stosownego wątku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 9/12/2010, 20:35 Quote Post

Nie przypominam sobie, bym spotkał w Irlandii, a siedzę tu już ładnych parę lat, jakiegoś Anglika, który byłby zwolennikiem monarchii...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 9/12/2010, 22:08 Quote Post

W Anglii spotkałem się z takimi proporcjami:

10% za zniesieniem monarchii
10% przeciw
80% ma to... gdzieś rolleyes.gif

Mówię o ludziach , których spotkałem.Niekoniecznie samą klasę robotniczą...

Ten post był edytowany przez Thomuss: 9/12/2010, 22:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 10/12/2010, 11:13 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 9/12/2010, 21:35)
Nie przypominam sobie, bym spotkał w Irlandii, a siedzę tu już ładnych parę lat, jakiegoś Anglika, który byłby zwolennikiem monarchii...
*


Nic dziwnego. Monarchia kosztuje całkiem sporo, a jedynym zyskiem jest splendor wynikający z tradycji rodu królewskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 10/12/2010, 13:38 Quote Post

Po wczorajszych demonstracjach studenckich muszę posypać głowę popiołem... smile.gif
Podniesienie czesnego może spowodować spadek liczby studentów, a co najgorsze doprowadzić do upadku kierunków humanistycznych na uniwersytetach.Młodzież kandydująca na studia będzie wybierała kierunki ścisłe, które dadzą im większą szansę na dobrą pracę i umożliwią szybszą spłatę kredytu studenckiego.Wczorajsza akcja z obrzuceniem jajkami samochodu księcia Karola i Camilli jednoznacznie pokazuje chyba stosunek młodego pokolenia do monarchii.Wśród znajomych studentów słowo ,,rodzina królewska'' powoduje wysypkę smile.gif.Może to być kolejny argument za zniesieniem monarchii.

Ten post był edytowany przez Thomuss: 10/12/2010, 13:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
mati3000
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 82
Nr użytkownika: 63.346

Zawód: uczeñ
 
 
post 12/12/2010, 16:01 Quote Post

Monarchia jest tańsza np.od prezydenta.Patrząc na co wy tu piszecie to aż mi cukier skacze.Brytyjczykom to można pozazdrościć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 12/12/2010, 20:41 Quote Post

QUOTE(mati3000 @ 12/12/2010, 16:01)
Monarchia jest tańsza np.od prezydenta.Patrząc na co wy tu piszecie to aż mi cukier skacze.Brytyjczykom to można pozazdrościć.
*


Niekoniecznie tańsza. Również i monarchia może mieć rozpasaną biurokrację. A tak już bywało nieraz. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 12/12/2010, 20:52 Quote Post

QUOTE(mati3000 @ 12/12/2010, 17:01)
Monarchia jest tańsza np.od prezydenta.Patrząc na co wy tu piszecie to aż mi cukier skacze.Brytyjczykom to można pozazdrościć.
*


No nie wiem, czy dzieci prezydenta robią sobie wesela za państwowe pieniądze, opiewające na kwoty rzędu 7-8 mln euro. A to, czy jest teraz republika, czy monarchia parlamentarna, dla administracji nie ma aż tak dużego znaczenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 13/12/2010, 20:20 Quote Post

Brytyjczycy domagają się by ślub Karola był możliwie tani, a więc i skromny. O ile dobrze pamiętam, jeśli monarchowie chcą z pompą, to muszą za nią sami zapłacić (np. coś sprzedać).

A monarchia przetrwa, dopóki będzie to opłacalne, co w świetle powyższego wcale nie jest już takie pewne.

Ten post był edytowany przez Galvatron: 13/12/2010, 20:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 16/12/2010, 10:25 Quote Post

Jeśli wziąć pod uwagę koszta kampanij prezydenckich, nie wiem czy monarchia jest jednak aż tak kosztowna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 16/12/2010, 13:41 Quote Post

QUOTE
Brytyjczycy domagają się by ślub Karola był możliwie tani, a więc i skromny. O ile dobrze pamiętam, jeśli monarchowie chcą z pompą, to muszą za nią sami zapłacić (np. coś sprzedać).

Jak to możliwe, że taka atrakcja dla turystów, jak wesele w brytyjskiej rodzinie królewskiej, nie przyniósł gospodarce zysków?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 15/03/2011, 16:43 Quote Post

QUOTE
Mam pytanie , gdzie mozna znalezc pelna liste aktualnych sukcesorow tronu? Ciekawi mnie po prostu, kto jest ostatni w kolejce.

http://en.wikipedia.org/wiki/Line_of_succe..._British_throne
Wynika z tego, że 2015 w kolejce jest arystokratka Christa Aront.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej