Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojna secesyjna - gry, RPG, FPS i inne
     
rybek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 30.628

Zawód: student
 
 
post 5/04/2007, 9:01 Quote Post

Nie wiem czy niniejszy temat był już na forum poruszany. Ja nic na ten temat nie znalazłem - choć mogłem przeoczyć smile.gif

Jakie byście polecili gry na temat wojny secesyjnej?

Ja ze swej strony dodam grę Blair Witch vol 2
http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=37

To, co prawda, nie jest gra strategiczna, a jej akcja również nie toczy się w trakcie wojny secesyjnej. Jest to gra typu survival horror której głównym bohaterem jest ranny w głowę żołnierz. Postanawia on odnaleźć dziewczynkę, która zaginęła w lasach Black Hills. Na swej drodze spotka duchy żołnierzy konfederacji i unii. Taki o to jest związek z wojną secesyjna wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 6/04/2007, 22:06 Quote Post

Rybek,

jak tam się takie rzeczy dzieją to musi to być niezła jazda laugh.gif

Mnie już jakoś przestały bawić gry komputerowe z wyjątkiem strategii turowych ze stajni HPS.
Tylko, że do nich potrzebny jest żywy przeciwnik, bo gra z komputerem nie ma sensu.
A walcząc z kolegą można się na prawdę dobrze bawić (via te forum spotkałem 2 kolegów po fachu biggrin.gif )

A tak przy okazji - dzisiaj HPS wypuściła kolejną grę z serii ACW - tym razem jest to Campaign ATLANTA!!!

http://www.hpssims.com/Pages/products/RifM...ta/atlanta.html

Byłem cześcią Team Atlanta i m.in. testowałem tą grę przez dobry rok. Niezła zabawa z tym była, bo ksiażek jak na lekarstwo i O.R. trzeba było często używać np. do rozwiązywania rozszad w armii Unii, gdzie kilkanaście pułków zmieniało przyszeregowanie do danych brygad.
Ciekawą mapę zaprojektowali - przedstawia teren od Dalton do Atlanty - prawie pół miliona hexów! i można sie zgubić, szczególnie na kierunku N-S.

Sherman nadchodzi i coś mi mówi, że słoneczne Południe dostanie lekkiego przeziębienia... laugh.gif

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 7/04/2007, 16:50 Quote Post

Eh, kolejny niegrywalny badziew. Znów jesteśmy generałem armii i...przesuwamy tysiące regimencików. Jakby Sherman dowodził każdym regiment, absurd. Kocham takie gierki, gdzie autorzy mylą poziomy dowodzenia...

Za to za jakiś czas wychodzi kolejna część wspaniałej serii geier planszowych - Great Campaigns of American Civil War www.gcacw.com - tym razem na stół zostały wzięte bitwy pod Chickamaugą i Chatanoogą smile.gif. Skala dywizyjna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 7/04/2007, 19:22 Quote Post

Każdy lubi coś innego.

A w te gry planszowe to grasz z kolegami czy sam ze sobą?
Jedyną grą planszową w którą grałem był Grunwald. Ale sobie grałem sam ze sobą (dawno, dawno temu) do czasu aż jakaś persona non grata nie trąciła stołu laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 7/04/2007, 21:42 Quote Post

Przez to zainteresowanie historią mam spaczone/wymagające podejście do wszystkich gier sad.gif.

Co do gier, to akurat w te o której pisałem da się grać samemu ze sobą (mechanika gry sprawia, że nie wiesz kto będzie się ruszał następny). W inne grywam przez specjalne programy z różnymi amerykańcami smile.gif.

Grunwald to klasyka rolleyes.gif

Zamieściłem obrazek z takiej gry planszowej przez specjalnym program do grania po necie z ludźmi. Gram sobie w kampanię Burnside`a 1862 roku smile.gif. Jestem jankesami tongue.gif i jak widać historia potoczyła się dużo inaczej. Dwie potężne dywizje Jacksona odciałem w Wilderness i Konfederaci są słabsi o blisko 15 tys. ludzi biggrin.gif. Gość z którym gram jest jakoś spokrewniony z Sheridanem (!).

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
bARTKULA
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 78
Nr użytkownika: 29.504

 
 
post 8/04/2007, 23:37 Quote Post

QUOTE
Mnie już jakoś przestały bawić gry komputerowe z wyjątkiem strategii turowych ze stajni HPS.
Tylko, że do nich potrzebny jest żywy przeciwnik, bo gra z komputerem nie ma sensu.
A walcząc z kolegą można się na prawdę dobrze bawić (via te forum spotkałem 2 kolegów po fachu  )

A tak przy okazji - dzisiaj HPS wypuściła kolejną grę z serii ACW - tym razem jest to Campaign ATLANTA!!!

http://www.hpssims.com/Pages/products/RifM...ta/atlanta.html

Byłem cześcią Team Atlanta i m.in. testowałem tą grę przez dobry rok. Niezła zabawa z tym była, bo ksiażek jak na lekarstwo i O.R. trzeba było często używać np. do rozwiązywania rozszad w armii Unii, gdzie kilkanaście pułków zmieniało przyszeregowanie do danych brygad.
Ciekawą mapę zaprojektowali - przedstawia teren od Dalton do Atlanty - prawie pół miliona hexów! i można sie zgubić, szczególnie na kierunku N-S.

Sherman nadchodzi i coś mi mówi, że słoneczne Południe dostanie lekkiego przeziębienia... 


Alku,dam radę nawet wszystkim połączonym hordom Shermana! smile.gif A właśnie,stuknęła mi jedna gwiazdka na pagonach,więc dla wszystkich Południowców stawiam po tyskie.gif , a dla federalnych jeno laugh.gif po oku okocim.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 9/04/2007, 7:50 Quote Post

QUOTE
Alku,dam radę nawet wszystkim połączonym hordom Shermana!

Kiedyś z pewnością zagramy smile.gif Poprowadzę Armię Wolności na te zapomniane ziemie i już nie mogę się doczekać widoku płonącej Atlanty laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
bARTKULA
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 78
Nr użytkownika: 29.504

 
 
post 9/04/2007, 15:50 Quote Post

QUOTE
Kiedyś z pewnością zagramy  Poprowadzę Armię Wolności na te zapomniane ziemie i już nie mogę się doczekać widoku płonącej Atlanty


Juz nie mogę doczekać się tej chwili, kiedy odeślę armię najeźdźczą tam, gdzie diaboł mówi dobranoc! laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Lewis A. Armistead
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 32.099

Karol Slomski
Zawód: student
 
 
post 5/05/2007, 13:55 Quote Post

QUOTE(The General @ 9/04/2007, 8:50)
QUOTE
Alku,dam radę nawet wszystkim połączonym hordom Shermana!

Kiedyś z pewnością zagramy smile.gif Poprowadzę Armię Wolności na te zapomniane ziemie i już nie mogę się doczekać widoku płonącej Atlanty laugh.gif
*



Czesc Alex smile.gif
Pamietasz z kim zagrales pierwszego battlegrounda przez internet ? biggrin.gif
Nasza niedokonczona bitwa pod Mozajskiem... btw. dzieki wielkie jeszcze raz za przyslanego mi w owczas Napoleon in Russia. Kiedys szukajac patcha do Waterloo wpadlem na miedzynarodowy ranking i widzialem, ze byles chyba pierwszy wsrod unijnych dowodcow ^^
Sympatia do niebieskich jak widze pozostala, jak wyjdzie kiedys gra o Chancellorsville albo jakas inna gdzie konfederaci beda mieli jakies szanse to chetnie sie odegram za ten Mozajsk biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 5/05/2007, 15:05 Quote Post

QUOTE
Czesc Alex
Pamietasz z kim zagrales pierwszego battlegrounda przez internet ?
Nasza niedokonczona bitwa pod Mozajskiem... btw. dzieki wielkie jeszcze raz za przyslanego mi w owczas Napoleon in Russia.

Cześć stary żołnierzu smile.gif Stare dobre czasy smile.gif Pamiętam doskonale tą bitwę... najpierw chyba zaczęliśmy South Mountain z Antietam smile.gif

QUOTE
Sympatia do niebieskich jak widze pozostala

A na tym forum zarzucano mi 'chwilową' fascynację Unią sad.gif

QUOTE
jak wyjdzie kiedys gra o Chancellorsville albo jakas inna gdzie konfederaci beda mieli jakies szanse to chetnie sie odegram za ten Mozajsk

Jeżeli kiedykolwiek wyjdzie Chancellorsville to i tak rebelianci nie będą mieć żadnych szans, bo w teorii nie mieli. Lee i Stoney pokazali spryt i charakter, ale to Hooker ją przegrał smile.gif

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na forum, szczególnie iż po twoim nicku wnioskuję, że sprzyjasz rebeliantom wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Lewis A. Armistead
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 32.099

Karol Slomski
Zawód: student
 
 
post 5/05/2007, 16:31 Quote Post

QUOTE
Cześć stary żołnierzu smile.gif Stare dobre czasy smile.gif Pamiętam doskonale tą bitwę... najpierw chyba zaczęliśmy South Mountain z Antietam smile.gif


fakt, zaczelismy od Antietam tam chyba byl remis w jakies malej kampanii mozliwe,z e walsnie South Mountain bodajze na poziomie dywizji smile.gif ile to juz bylo 3-4 lata temu czy tez wiecej ? - a wspomnienia pozostaly rolleyes.gif
do dzis pamietam jak przeciskalem sie od polnocy pod Mozajskiem zeby wyjsc Ci na tyly na drugim brzegu Borodino ale byles szybszy smile.gif

QUOTE
A na tym forum zarzucano mi 'chwilową' fascynację Unią sad.gif


Potwierdzam, Alex to zagorzaly zwolennik Unii od wielu lat (jak mozna lubic Unie ? - zart tongue.gif) smile.gif

QUOTE
Jeżeli kiedykolwiek wyjdzie Chancellorsville to i tak rebelianci nie będą mieć żadnych szans, bo w teorii nie mieli. Lee i Stoney pokazali spryt i charakter, ale to Hooker ją przegrał smile.gif


Pewnie masz racje, bo ciezko bedzie uzyskac element zaskoczenia kiedy wiekszosc z wypowiadajacyh sie tu osob zna dobrze manewr Jacksona, a i watpie aby gra oddala w pelni stan morale panujacy w jedenj jak i drugiej armii. Co by nie mowic o samej bitwie to ja tam osobiscie "Fighting Joe" bardzo lubie i uwazam, ze to byl jeden ze zdolniejszych generalow Armii Potomacu.

P.S. Grywasz jeszcze w battlegroundy czy tez przerzuciles sie na cos nowszego ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 6/05/2007, 8:06 Quote Post

QUOTE
Co by nie mowic o samej bitwie to ja tam osobiscie "Fighting Joe" bardzo lubie i uwazam, ze to byl jeden ze zdolniejszych generalow Armii Potomacu.

Generalnie to był frajer smile.gif Mi sie podobał jako dowódca dywizji i korpusu, ale jako dowódca armii zawiódł. On zawsze miał duże mniemanie o sobie i pokazał to gdy Sherman wybrał na dowódcę Armii Tennessee Howarda. Obraził się i zrezygnował. Sherman szukał profesjonalnego żołnierza i wybrał Howarda (bo Hookera nie lubił), przy czym pominął wszystkich dowódców korpusów z samej Armii Tennessee, bo byli to polityczni generałowie (choć Logan byłby wspaniałym kandydatem). Hookerowi nic do AoT, bo podobnie jak Howard służył w Armii Cumberlandu. Zresztą Sherman i tak wszystko firmował swoim nazwiskiem, robił różne inne rozszady, a dowódcy armii byli de facto dowódcami korpusów.
No i Hooker wierzył, że Marsze Shermana są szaleństwem i nie zakończą się sukcesem.
Tak więc dobrze,że panna Hooker poszła do domu, bo w armii Wujka Billa nie było miejsca dla frajerów smile.gif

Niektórzy próbują rehabilitować poczynania Joe Hookera w Wilderness - np. Stephen Sears. Skoro jesteśmy w dziale książek to wkleję opinię Erica Wittenberga o książkach dot. Chancellorsville:

The best is the Bigelow map study, but without the maps, it’s useless. You have to get the maps, but it will cost you a couple of hundred bucks to get the maps.

If you’re not able to spend that kind of money, I recommend the Ernest “Pat” Furgurson’s Chancellorsville 1863: The Souls of the Brave, which is a fair and balanced study. Sears’ book, like most of his, has an agenda, which is the rehabilitation of Joe Hooker.


PS. W Battlegroundy już nie grywam, John Tiller przeszedł do HPS i przerzciłem się na drugą generację battlegroundów właśnie ze stajni HPS.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 30/08/2007, 0:11 Quote Post

Tak mi się przypomniało, że istnieje gra RPGowa - Deadlands - która dzieje się (przede wszystkim) w USA w drugiej połowie wieku. Gra jest fantastyczna, duchy, upiory, siły zła wink.gif. Jak każdy RPG ma narracje też świata, w tej o to grze opisana jest właśnie Wojna Secesyjna, która trwa już kolejny rok. Konfederaci się trzymają przy pomocy cudownych broni (taki XIX wiek z fantastyczną bronią i duchami biggrin.gif ), a generał Lee jest prezydentem CSA.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Deadlands:_Martwe_Ziemie

Wstęp: "Akcja gry osadzone jest w Ameryce Północnej pod koniec XIX wieku, która różni się jednak od tego, jaki znamy z kart historii. Oto w 1863 roku w czasie bitwy pod Gettysburgiem doszło do przerażającego wydarzenia: żołnierze zabici w czasie walki powstali z martwych, po czym zaczęli zabijać innych, bez względu na kolor noszonego munduru." laugh.gif

To tak jako ciekawostka smile.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 1/09/2007, 22:33 Quote Post

Chociaż tematyka periodyka "Weteran" dotyczy wojennych gier planszowych, a nie historii, to jednak w drugim numerze zamieściliśmy recenzje dwóch gier o tematyce Secesyjnej oraz krótki spis książek polskojęzycznych traktujących o tej wojnie. Dlatego pozwoliłem sobie zamieścić linka do tego czasopisma.

Zapraszam do pobrania czasopisma ze strony Wiarusa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 22/01/2008, 0:48 Quote Post

W najnowszym e-zinie Planszowy Weteran znajduje się recenzja planszowej gry historycznej przedstawiającej bitwę pod Gettysburgiem smile.gif.

Zapraszamy do pobrania czasopisma ze darmowego serwera. Niestety polepszenie jakości szaty graficznej spowodowało zwiększenie objętości numeru i dość znacznie.

[Po kliknięciu na link należy zjechać na dół ekranu, wybrać przycisk FREE, odczekać około trzech minut, wklepać hasło, które się pojawi i nacisnąć DOWNLOAD]

Miłej lektury smile.gif

---

[24-01-08] Kawałek recenzji gry Gettysburg był ucięty, poprawiliśmy, teraz jest już do ściągniecia poprawna wersja.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej