Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Japoński program atomowy, Rozmowy, spekulacje, teorie.
     
anomaly
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 66.629

Mateusz
Zawód: Uczen
 
 
post 20/07/2010, 14:56 Quote Post

Tak się od dłuższego czasu zastanawiam jak to było z tym japońskim programem atomowym? Z tego co wiem były prowadzone równolegle 2 projekty, z czego jeden według różnych ludzi i przekazów (nie do końca wiarygodnych) zakończył się sukcesem i japończycy przeprowadzili próbny wybuch w korei. Podobno też krasnoarmiści znaleźli na terenie dzisiejszej korei północnej instalacje atomowe. Co do tych teorii jestem raczej sceptyczny. Podobno japończycy chcieli wykorzystać tą bombe do zniszczenia floty aliantów. Jednak ile w tym wszystkim prawdy to nie wiem, wątpie żeby Japonia była raptem pół roku wstecz względem amerykanów. Mam nadzieje że wywiąże się jakaś ciekawa dyskusja.

ps. W wyszukiwarce nie było podobnego tematu, wręcz mnie to zdziwiło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Elowrzud
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 67.174

Tomek Karnicki
 
 
post 7/02/2011, 23:24 Quote Post

Powiem ciekawostke dzisiaj obejrzałem na PLANETE program "Nauka i Technika: U-Booty. Rekiny Hitlera 3 odcinek Odgłos Werbli" Było w nim że 14 maja 1945r. U-? dostał się do niewoli amerykańskiej posiadał on plany najnowszej broni rozłożony na części samolot odrzutowy i nadtlenek uranu który miał wspomóc japoński program atomowy.

Mysłałem że to bajka że Japończycy chcieli stworzyć własną bombę a tu jednak nie. Bym był wdzięczny jak by ktoś posiadał więcej informacji
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 8/02/2011, 0:34 Quote Post

QUOTE
U-?


U-234, jeden z kilku wysłanych do Japonii.
Na pokładzie znajdował się Me-262 w częściach oraz plany V-2.
Oraz 560 kg tlenku uranu.

QUOTE
Mysłałem że to bajka że Japończycy chcieli stworzyć własną bombę a tu jednak nie.


Planaete to nie jest za dobre źródło informacji historycznych. wink.gif
Każdy chciał. Pytanie brzmi - czy mieli środki, by to zrobić?
Jak dla mnie nie ma wystarczająco mocnych dowodów na to. Żadnych zdjęć, meldunków, rozkazów, dokumentów, raportów. Nic.
Czyli, jak na razie, kolejna bajka, którą można włożyć między Hitlera w Argentynie, a nazistowskie UFO. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Beukot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.470
Nr użytkownika: 16.122

Stopień akademicki: dla przyjaciol: megi
 
 
post 8/02/2011, 9:14 Quote Post

QUOTE(anomaly @ 20/07/2010, 14:56)
(...)wątpie żeby Japonia była raptem pół roku wstecz względem amerykanów. (...)

A któż Ci próbował wcisnąć coś takiego!?

Niemcy byli dobre 4 lata za Amerykanami, to co powiedzieć o państwie z 10 razy słabszym gospodarczo jakim była Japonia?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 10/02/2011, 17:53 Quote Post

Jakiś amerykański dziennikarz spisał relację rzekomego świadka japońskiej próby w Korei i to wszystko czym dysponujemy.

Dla mnie decydujące znaczenie ma fakt, że gdyby Japończycy mieli w Korei kompleks atomowy, o możliwościach porównywalnych z z amerykańskim (nawet tylko sam(e) reaktor(y) do plutonu), to na skutek przejęcia go Sowieci mieliby bombę o wiele wcześniej niż w 1949.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej