Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mikołaj II złym carem?
     
sloOoneczkoOo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 35.900

Zawód: uczen
 
 
post 21/12/2007, 10:57 Quote Post

co sadzicie na temat cara? czy slusznie osądzano go za nieszczescia w Rosji? prosze wypowiedzcie sie na ten temat.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 21/12/2007, 11:00 Quote Post

Czy cos Ci mowi "krwawa niedziela"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
sloOoneczkoOo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 35.900

Zawód: uczen
 
 
post 21/12/2007, 11:16 Quote Post

"Krwawa Niedziela, potoczne określenie wydarzeń, jakie rozegrały się 22 I 1905 w Petersburgu. Tego dnia, liczącą ok. 2,5 tys. osób pokojową demonstrację ostrzelały na placu przed Pałacem Zimowym oddziały wojska. Zginęło i ciężko rannych zostało ponad 40 osób.

Uczestnicy manifestacji zamierzali przedstawić carowi petycję, w której domagano się m.in.: ośmiogodzinnego dnia pracy dla robotników, ziemi dla bezrolnych chłopów, zakończenia wojny z Japonią. Petersburska masakra robotników stała się bezpośrednią przyczyną wybuchu rewolucji 1905-1907." ---> nie zupelnie o to mi chodzilo. heh. bardziej o to ze skazano go na smierc
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 21/12/2007, 12:35 Quote Post

Mikołaj II nie był złym carem. On był poprostu beznadziejny. Miał podstępną żonę której się słuchał itd. Według mnie Mikołaj II to najgorszy władca Rosji do 1917 r. Bardzo dobrze, że został obalony. Jednym słowem był nadzwyczaj nieudolnym głupcem który w dodatku całkowicie nie miał charakteru. Długo by o tym jak żałośnie sprawował rządy pisać. W skali od 1 do 6 jego władzy wystawiam ocenę 1+. Natomiast dokonany na nim i jego rodzinie przez bolszewików bestialski mord, paradoksalnie zaszkodził władzy sowieckiej. Ale to już inny temat; w dodatku był wałkowany na forum.


Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 8/04/2008, 17:17 Quote Post

Nie zapominajmy,że za swoje beznadziejne rządy został niedawno ogłoszonym swietym kościoła prawosławnego.A z nim cała jego burżuazyjna rodzinka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 8/04/2008, 17:28 Quote Post

QUOTE(tompo79 @ 8/04/2008, 17:17)
Nie zapominajmy,że za swoje beznadziejne rządy został niedawno ogłoszonym swietym kościoła prawosławnego.
*



Świętym został nie za swoje rządy tylko za śmierć z ręki antychrysta.
QUOTE(tompo79 @ 8/04/2008, 17:17)
A z nim cała jego burżuazyjna rodzinka.
*


Kułakami ich od razu nazwij...
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
gorliwy litwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.108
Nr użytkownika: 36.829

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 8/04/2008, 19:57 Quote Post

On się na cara nie nadawal, co dla nas wyszlo na dobre
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Eldorado
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 38.990

Zawód: Maturzysta
 
 
post 8/04/2008, 20:55 Quote Post

QUOTE
Według mnie Mikołaj II to najgorszy władca Rosji do 1917 r.


A Piotr III? Wg mnie był dużo gorszy. Całkowicie niezrozumiałe zawarcie pokoju podczas wojny siedmioletniej, zniweczenie całego wysiłku wojennego Rosji no i ten dziecinny podziw co do pana Friedricha der grossssse.biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Bartek6
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 44.026

Zawód: student
 
 
post 8/04/2008, 21:51 Quote Post


QUOTE
A Piotr III? Wg mnie był dużo gorszy.

W pełni się z tobą zgadzam! Mikołaj II był co prawda nieudolnym władcą, ale nie działał przeciwko rosyjskiej kuturze i tradycji, tymczasem Piotr III Romanow kochał Prusy, a nienawidził Rosję. Mimo obniżonej przez niego cenie soli i wprowadzonym zakazie budowy drewnianych domów w Petersburgu, dobrze się stało, że został obalony już po półrocznych rządach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 9/04/2008, 14:19 Quote Post

QUOTE(gorliwy litwin @ 8/04/2008, 20:57)
On się na cara nie nadawal, co dla nas wyszlo na dobre
*




Czy ja wiem. Patrząc na problem z perspektywy roku 1917 jak najbardziej tak, niestety najbliższe lata pokazały, że jednak nie. Źle się stało, że w 1917 r. upadła w Rosji monarchia, ale dobrze, że obalono Mikołaja II.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 9/04/2008, 14:39 Quote Post

QUOTE(Alex Clockwork @ 8/04/2008, 17:28)
QUOTE(tompo79 @ 8/04/2008, 17:17)
Nie zapominajmy,że za swoje beznadziejne rządy został niedawno ogłoszonym swietym kościoła prawosławnego.
*



Świętym został nie za swoje rządy tylko za śmierć z ręki antychrysta.
QUOTE(tompo79 @ 8/04/2008, 17:17)
A z nim cała jego burżuazyjna rodzinka.
*


Kułakami ich od razu nazwij...
*



Hehe wink.gif Dla mnie Mikołaj II to postać tragiczna i z powodu śmierci i z powodu totalnego ulegania pomysłom innych. Nie wiem nic o jego żonie, lecz historia Rasputina jest aż nadto znana. Pokarało go jeszcze za życia - następca tronu chory na hemofilie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 9/04/2008, 14:59 Quote Post

Ciekawe jest porównanie upadku Romanowych z upadkiem komunizmu (wiem, wiem - prawdziwego komunizmu nie było - chodzi mi o system ZSRR). Jednym z podobieństw było coś, co można nazwać degeneracją elit.

Tutaj Mikołaj II w sumie sympatyczny ale ale bez wizji rządzenia, reform, modernizacji państwa. W chwili kryzysu nie było przy nim działaczy państwowych mogących opanować chaos. Witte umarł, Stoyłpin zginął w zamachu, Kokowcew nie spodobał się Rasputinowi. W czasie I W premierem był Goremykin - człowiek "kompletnie zramolały" - (cytat wg Utopii u władzy Niekricza i Hellera)

Epokę Breżniewa-Andropowa-Czernienki wielu z nas pamięta - te kłapiące szczęki łykające z trudem powietrze, te ruchy jak na zwolnionym filmie...

A odpowiadając na pytanie załozyciela wątku - odpowiedzialność cara i wymagania w stosunku do niego są większe niż od szarego "kriepastnego kriestianina". O wszystkie nieszcześcia na pewno nie możba go obwiniać, ale o politykę "jakoś to bedzie" na pewno tak. Jakie były skutki takiej polityki - wszyscy wiemy. Ciekawe, jaki jest wpływ nauczycieli koronowanych głów na losy monarchii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 9/04/2008, 17:27 Quote Post

Mówicie co chcecie,ale dla mnie wyniesienie na ołtarze całej zamordowanej rodziny carskiej było zagranie typowo politycznym.Rosja [a przede wszystkim kościół prawosławny]chciała w jakiś sposób zmyć z siebie znamię twórcy komunizmu-okrutnego systemu politycznego.I co z tego ,że zostali zabici przez antychrysta?Przyjmując takie myślenie to wszyscy powstańcy od p.kościuszkowskiego do warsawskiego powinni być wyniesieni na ołtarze.Dla mnie Mikołaj II to nieudolny polityk i morderca niewinnych.A czy rodzina to kułacy?Nie!Gęby za mało inteligentne na kułaków.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Bartek6
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Nr użytkownika: 44.026

Zawód: student
 
 
post 9/04/2008, 19:29 Quote Post


Nieudolny polityk to prawda, ale prywatnie wspaniały, dobry i opiekuńczy człowiek. Poprostu nie był stworzony do rządzenia tak ogromnym państwem jak ówczesna Rosja, nie umiał racjonalnie oceniać sytuacji, nikt go tego nie nauczył. Można go porównać do Ludwika XVI, jakoś dziwnie się dzieje, że rewolucje wybuchają za rządów takich właśnie ludzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Lu Tzy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 349
Nr użytkownika: 35.496

BJSZ
 
 
post 9/04/2008, 19:49 Quote Post

QUOTE(tompo79 @ 9/04/2008, 16:27)
Mówicie co chcecie,ale dla mnie wyniesienie na ołtarze całej zamordowanej rodziny carskiej było zagranie typowo politycznym.Rosja [a przede wszystkim kościół prawosławny]chciała w jakiś sposób zmyć z siebie znamię twórcy komunizmu-okrutnego systemu politycznego.I co z tego ,że zostali zabici przez antychrysta?Przyjmując takie myślenie to wszyscy powstańcy od p.kościuszkowskiego do warsawskiego powinni być wyniesieni na ołtarze.Dla mnie Mikołaj II to nieudolny polityk i morderca niewinnych.A czy rodzina to kułacy?Nie!Gęby za mało inteligentne na kułaków.
*


Poczytaj cosik o teologii Prawoslawia. Albo lepiej jeszcze - Dostojewskiego.
Iwan Grozny tez jest na oltarzach. Nie za czyny, za smierc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

13 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej