Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepszy polski przedsiębiorca po 1989
     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 20/04/2012, 17:55 Quote Post

Temat analogiczny do sąsiedniego z tym, że zajmiemy się Polska po 1989. Kto według Was zasługuje na to miano? Kto zasługuje na podziw, że dorobił się uczciwie pokaźnego majątku? Zapraszam do dyskusji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 20/04/2012, 21:19 Quote Post

Znam wielu, ale dla mnie, to Stanisław Jedliński, twórca firmy Olimp-Labs, największej i najnowocześniejszej firmy w Europie Srodkowej, produkującej suplementy diety, a także dla sportowców, oraz farmaceutyki. Olimp-Labs, którą znam od 20 lat, jest to nowoczesna i innowacyjna firma rodzinna, która powstała właściwie z niczego. Siedzibą jest Nagawczyna, obok Dębicy. Więcej pod www.olimp-labs.com.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 26/02/2013, 16:53 Quote Post

Interesującą postacią jest Roman Kluska. Zaczynał od składania komputerów w garażu, a dorobił się ogromnego majątku.

Uchodzi za symbol uczciwego przedsiębiorcy atakowanego przez polityków, urzędy i banki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
monx
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.038
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik
 
 
post 27/02/2013, 18:37 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 20/04/2012, 17:55)
Temat analogiczny do sąsiedniego z tym, że zajmiemy się Polska po 1989. Kto według Was zasługuje na to miano? Kto zasługuje na podziw, że dorobił się uczciwie pokaźnego majątku? Zapraszam do dyskusji.
*




A jak kolega rozumie słowo uczciwie? Bo to wyraz niejednoznaczny i np pan Kulczyk z panem Solorzem niewatpliwie uwazaja siebie za uczciwych przedsiębiorców a tez karani sadownie za prowadzenie tej działalnosci nie byli jak do tej pory.

Ten post był edytowany przez monx: 27/02/2013, 18:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 27/02/2013, 21:23 Quote Post

CODE
Interesującą postacią jest Roman Kluska. Zaczynał od składania komputerów w garażu, a dorobił się ogromnego majątku.
Uchodzi za symbol uczciwego przedsiębiorcy atakowanego przez polityków, urzędy i banki.

Uczciwy to mało powiedziane, na skutek takiego a nie innego prawa podatkowego w Polsce w jednym z lat jego działalności mógł zapłacić szczątkowy podatek bodajże dochodowy. Jednak z poczucia obowiązku chciał ten podatek zapłacić dlatego powiedział księgowym aby się o to postarali, w rezultacie zapłacony przez niego podatek dochodowy wyniósł dość znaczny procent przychodów Państwa z tytułu tego podatku właśnie. Tak przynajmniej relacjonował sytuację na jednym z wykładów dostępnych na Youtube.

Ten post był edytowany przez misza88: 27/02/2013, 21:24
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
AdamDec34
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 83.517

Adam Dec
Stopień akademicki: Licencjat
Zawód: Marketer
 
 
post 28/08/2013, 7:56 Quote Post

Jest kilku takich. Na pewno wspomniany już kluska od optimusa, którego starano się za wszelką cenę zniszczyć bo był spoza układów wszelkiej maści lewactwa oraz ten co stworzył Trec Nutrition - firmę, która produkuje odżywki i suplementy dla sportowców i akcesoria do sportów walki. Trec jest obecnie firmą o zasięgu międzynarodowym bardzo mocno trzymająca się na rynku amerykańskim także. Rynek amerykański jak wiadomo nie jest łatwy dla nowych firm suplementacyjnych, szczególnie z takiego zaścianka jak Polska smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
komentator01
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 83.045

 
 
post 28/08/2013, 14:50 Quote Post

Jeśli chodzi o polski przemysł budowany raczej uczciwie i taki, który faktycznie tworzy produkty od poczatku do końca to mam dwa typy:

- Solaris
- Pesa

To co trzeba docenic, to sposób w jaki właściele doszli do swojej pozycji oraz to, że firmy nie zatrudniają tylko pracowników w montowaniach, ale prowadzą badania i zatrudniają dużą liczbę inżynierów, którzy nie musza wyjeżdżać do pracy w Bawarii, żeby robić coś ciekawego.

Inna kategoria to tacy, którzy korzystajac ze swoich układów w dawnych 'elitach' i służbach specjalnych zbudowali swoje imperia, jak choćby pan Solorz. Moralnie postawa godna potępienia, ale pytanie czy lepiej, żeby polski biznes był w rękach polskich s...ów, czy lepiej żeby zarządzali nim zagraniaczni właściele, których przeszłości już nikt teraz nie pamięta, a których stać teraz na dobry PR...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
magiczny
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 84.853

Rafal Zajac
 
 
post 11/01/2014, 23:21 Quote Post

Świetna sprawa z tym Solarisem, tylko że oni w dużej mierze z składają te autobusy z części przywiezionych z Niemiec. Pewnie z MANa i Mercedesa.

Co do tramwajów to wiem, że aparatura jest polska (firma MEDCOM).
Przekładnie i silniki trakcyjne - importowane.
Pudła chyba robią sami, a wózki zdaje się, że robiło dla nich MPK łódź.
Chyba, że się mylę, to mnie popraw.

Ten post był edytowany przez magiczny: 11/01/2014, 23:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
komentator01
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 83.045

 
 
post 12/01/2014, 8:32 Quote Post

QUOTE(magiczny @ 11/01/2014, 23:21)
Świetna sprawa z tym Solarisem, tylko że oni w dużej mierze z składają te autobusy z części przywiezionych z Niemiec. Pewnie z MANa i Mercedesa.

Co do tramwajów to wiem, że aparatura jest polska (firma MEDCOM).
Przekładnie i silniki trakcyjne - importowane. 
Pudła chyba robią sami, a wózki zdaje się, że robiło dla nich MPK łódź.
Chyba, że się mylę, to mnie popraw.
*


Nie wiem w jakim stopniu elementy są własne, a w jakim z importu. Zapewne sporo jest importowanych, ale skoro mają własne biura konstrukcyjne, to zakładam (mam nadzieję) że z czasem coraz więcej know how będzie polskiego. Są też takie firmy jak Manta, ktore wcześniej tylko importowało sprzęt, a teraz powoli zaczyna coś robić w Polsce, jak choćby produkcja pod Łodzią. Ważna jest dendencja - kiedyś Chiny eksportowały półprodukty, teraz stały się największym eksporterem świata. Z tym że specjalizują się już w elektronice i maszynach...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
magiczny
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 84.853

Rafal Zajac
 
 
post 12/01/2014, 22:49 Quote Post

Wiem, całkiem niedawno wypatrzyłem tą firmę MANTA.
Zdziwiłem się bardzo bo nie sądziłem, że mamy takiego producenta.
Myślę, że kupie ich smartfona i TV:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 21/03/2014, 9:59 Quote Post

QUOTE(magiczny @ 12/01/2014, 22:49)
Wiem, całkiem niedawno wypatrzyłem tą firmę MANTA.
Zdziwiłem się bardzo bo nie sądziłem, że mamy takiego producenta.
Myślę, że kupie ich smartfona i TV:)
*



To śmigaj do Biedronki, tam są często produkty Manty wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
nowakowski123
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 89.852

Piotr Nowakowski
 
 
post 21/03/2014, 10:10 Quote Post

manta..kojarzę i nie polecam, cena rzeczywiście dobra ale adekwatna do jakości
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
rsk1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 104
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)
 
 
post 21/03/2014, 10:51 Quote Post

Pomału rozkręca nam się dobra firma ze sprzętem komputerowym.
SilentiumPC, choć co prawda zaczyna jak Manta jeśli chodzi o Chińską produkcje to jednak w przeciwieństwie do Tracer, Take ME i innych firm podobnego segmentu ta stawia na jakość. Obudowy i zasilacze są u Nas rekordzistami jeśli chodzi o cena/jakość.
Jeśli ktoś interesuję się sprzętem PC to zna ich produkty jak zasilacz DEUS czy obudowy M40 Gladius, które stały się hitem.

Ten post był edytowany przez rsk1990: 21/03/2014, 10:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 21/03/2014, 10:53 Quote Post

QUOTE(rsk1990 @ 21/03/2014, 10:51)
Pomału rozkręca nam się dobra firma ze sprzętem komputerowym.
SilentiumPC, choć co prawda zaczyna jak Manta jeśli chodzi o Chińską produkcje to jednak w przeciwieństwie do Tracer, Take ME i innych firm podobnego segmentu ta stawia na jakość. Obudowy i zasilacze są u Nas rekordzistami jeśli chodzi o cena/jakość.
Jeśli ktoś interesuję się sprzętem PC to zna ich produkty jak zasilacz DEUS czy obudowy M40 Gladius, które stały się hitem.
*



A zajmują się osprzętem bebechów? (płyta główna, karta graficzna, sieciówka, ram, etc.)
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
rsk1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 104
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)
 
 
post 21/03/2014, 10:58 Quote Post

Niestety ale tu raczej już tort został pokrojony z takimi gigantami jak MSI, ASUS czy Gigabyte nie da raczej się wygrać a obudowy i zasilacze to jednak rynek zawalony szmelcem więc zawszę coś z wyższą jakością zostanie zauważone.

Dodam jeszcze link z JoeMonstera świetnie współgrający z tematem: http://joemonster.org/art/26161

Ten post był edytowany przez rsk1990: 21/03/2014, 11:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej