Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Student/uczelnia: wydarzenia, sytuacje, problemy
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 9/06/2014, 12:49 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 9/06/2014, 10:53)
QUOTE(Szklarz @ 9/06/2014, 10:16)



I jeszcze jedna sprawa: równie dobrze 5 lat studów może zabić pociąg do historii. Co innego czytać o niej z pasji a co innego wkuwać na pamięć masę nieinteresujących nas danych.
*




Dlatego też na historii nie wkuwa się niczego na pamięć.
*


E, no bez przesady. Czasem trzeba...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 9/06/2014, 15:10 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 9/06/2014, 11:53)
QUOTE(Szklarz @ 9/06/2014, 10:16)



I jeszcze jedna sprawa: równie dobrze 5 lat studów może zabić pociąg do historii. Co innego czytać o niej z pasji a co innego wkuwać na pamięć masę nieinteresujących nas danych.
*




Dlatego też na historii nie wkuwa się niczego na pamięć.
*


To jest oczywiste, ale nie każdy profesor to rozumie. Pamiętam, gdy nauczycielka historii w liceum wspominała o swoich zajęciach z XIX wieku, musiała na egzamin znać wszystkie szczegóły bitew z wojen z koalicjami antyfrancuskimi, ale nikt nie pytał już o co właściwie się tam bili i co z tego wynikło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 9/06/2014, 15:20 Quote Post

QUOTE
Pamiętam, gdy nauczycielka historii w liceum wspominała o swoich zajęciach z XIX wieku, musiała na egzamin znać wszystkie szczegóły bitew z wojen z koalicjami antyfrancuskimi, ale nikt nie pytał już o co właściwie się tam bili i co z tego wynikło.

Yyy, rozumiem, ze ktoś nie interesuje się historią militarną, ale takie rzeczy to student powinien już wiedzieć choćby z liceum wink.gif.
Nie wiem jak na innych uczelniach ale na UMSC-ie prawie każdy egzamin był prowadzony przez 2-3 osoby, więc jak komuś zależało mógł sobie wybrać tą o bardziej zbliżonych zainteresowaniach wink.gif.

Natomiast oczywiste jest, że jak w każdym uczeniu się jakąś część faktów i dat trzeba (a przynajmniej się powinno wink.gif) wykuć na pamięć. Ile to już zależy od prywatnych predyspozycji i zainteresowań wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 11/10/2014, 0:01 Quote Post

Spotkałem się dzisiaj na studiach z absurdalną sytuacją, dotyczącą mnie...

W czerwcu zmieniałem promotora (pod koniec drugiego roku magisterki, mniejsza o powody). Składałem podanie, wszystko załatwiłem i usłyszałem, że w przyszłym roku akademickim (tym co się zaczął kilka dni temu) zostanie mi tylko seminarium magisterskie (wszystkie inne przedmioty, zaliczenia, egzaminy i praktyki - zdałem/zaliczyłem bez problemu).
Dzisiaj będąc na uczelni, pani w dziekanacie (ta sama, która 3 m-ce wcześniej przyjmowała moje podanie) powiedziała mi, że w roku akademickim 2013/2014 zaszły zmiany w programie (o których nie wspomniała 3 m-ce wcześniej) i na studiach magisterskich pojawił się... język angielski i w związku z tym (oprócz napisania magisterski) muszę jakoby "wyrównać zaległości" z tego przedmiotu - z przedmiotu, którego nie miałem na magisterce (bo go nie było), i który - hokus-pokus - nagle się pojawił.

Spotkaliście się z czymś takim? Absurdalność tej sytuacji mnie powala - to jest tak głupie, że się chyba nawet na film Barei nie nadaje... Naturalnie staram się wyjaśnić ten... i tu mi brakuje określenia wink.gif confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #49

     
Walercia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 145
Nr użytkownika: 82.672

 
 
post 11/10/2014, 7:02 Quote Post

Ale jakiś inny język obcy miałeś w czasie studiów, i zaliczyłeś?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 11/10/2014, 9:31 Quote Post

Język obcy miałem na licencjacie (i go zaliczyłem), a na magisterce takiego języka nie było.
Licencjat i magisterkę robiłem na różnych uczelniach.
W trakcie robienia drugiego roku magisterki (rok akademicki 2013/2014) dla studentów pierwszego roku studiów magisterskich weszły zajęcia z języka obcego, na które ja się wtedy nie łapałem.
Gdy w czerwcu składałem podanie o zmianę promotora i poprawkę semestru słowem nie usłyszałem, że jest jakiś dodatkowy przedmiot, że coś się zmieniło. Pani w dziekanacie sama stwierdziła, że skoro mam wszystko zaliczone i pozdawane, to zostanie mi tylko seminarium.
Wczoraj nagle dowiedziałem się, że zaszły zmiany w programie nauczania i muszę "wyrównać" ten program robiąc te zajęcia z angielskiego, których nie miałem, kończąc poprzedni rok akademicki i o których nie wiedziałem nawet że są.
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
Balcar
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 155
Nr użytkownika: 73.990

Zawód: Archiwista
 
 
post 11/10/2014, 10:20 Quote Post

Najprościej będzie jak pójdziesz do wykładowcy i pogadasz o przepisaniu oceny.
A czy to absurdalne? Siatka przedmiotów zmienia się co roku, więc zdarza się, że osoby powtarzające rok, muszą chodzić na zajęcia, których nie miały lub dogadywać się z wykładowcami. U mnie na uniwersytecie jest taka sprawa, że języki nie podlegają pod uczelnię, więc to od ich pracowników by zależało czy to odpuszczą. Nie wiem jak jest w przypadku Twojej uczelni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 11/10/2014, 10:59 Quote Post

Wiesz, dla mnie to jest absurd, bo skoro seminarium magisterskie jest jedynym, które nie zaliczyłem, to chyba oczywiste jest, że ono mi zostało do zaliczenia... A że coś zmienili? Co mnie to? Złożyłem podanie o powtórkę z seminarium, bo tylko ono mi zostało. Czyli co? Jakby dorzucili do studiów magisterskich 5 czy 10 nowych przedmiotów, to miałbym je robić, bo nie dokończyłem pisać magisterki? Nikt mi nie powie, że to "normalne"...
 
User is offline  PMMini Profile Post #53

     
Balcar
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 155
Nr użytkownika: 73.990

Zawód: Archiwista
 
 
post 11/10/2014, 11:30 Quote Post

QUOTE(master86 @ 11/10/2014, 11:59)
Wiesz, dla mnie to jest absurd, bo skoro seminarium magisterskie jest jedynym, które nie zaliczyłem, to chyba oczywiste jest, że ono mi zostało do zaliczenia... A że coś zmienili? Co mnie to? Złożyłem podanie o powtórkę z seminarium, bo tylko ono mi zostało. Czyli co? Jakby dorzucili do studiów magisterskich 5 czy 10 nowych przedmiotów, to miałbym je robić, bo nie dokończyłem pisać magisterki? Nikt mi nie powie, że to "normalne"...
*



Teoretycznie jeżeli powtarza się rok i pojawia się 5 nowych przedmiotów, to musisz je zaliczyć, ale to oczywiście tylko teoria. Jeżeli w siatce pojawiają się jakieś zmiany, to jest to kosmetyka i na spokojnie można dogadać się z wykładowcą, że masz zaliczony podobny przedmiot i powinien się zgodzić na przepisanie oceny. Z drugiej strony widziałem przypadki, że ludzie nie mogli powtarzać roku, bo przedmioty, które oblewali znikały z siatki na następny rok.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

     
Eliza91
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 95.747

Zawód: Student
 
 
post 23/12/2014, 13:16 Quote Post

Ja znam sytuację, gdzie ludzie w styczniu dowiedzieli się, że w związku z niezaliczeniem przedmiotu poprawiają rok, a co za tym idzie jeszcze dodatkowo 5 innych przedmiotów oprócz tego niezaliczonego. Jakby tego było mało, na ogarnięcie materiału mieli ok 2 tygodnie bez uczęszczania na zajęcia. Wszystko jest więc możliwe wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #55

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej