Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

54 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybor uczelni i kierunku: wszystko na ten temat, Temat kontynuowany od 2005 r.

Belfer historyk

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 10/02/2007, 0:36 Quote Post

Napisz może co i gdzie zamierzasz studiować w tym Rzeszowie to może ktoś odpowie. Miasto spore i uczelni jest kilka no chyba, że chodzi ci o historię, a nie np. chemię na Politechnice.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

bombelix

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 21.578

przemek wojnar
Zawód: uczen

post 12/02/2007, 14:55 Quote Post

Może Belfer masz racje, ale przeciez na forum histrorycznym nie pisalbym o fizyce. Chcialbym studiować historie i z tego co wiem to chyba tylko na Uniwersytecie jest taka możliwość.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

Belfer historyk

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick

post 12/02/2007, 16:40 Quote Post

Masz rację, ale nikt nie jest aż tak domyślny aby wiedzieć, że faktycznie chodzi ci o historię. Na URz można też obecnie studiować archeologię i politologię więc kierunki bardzo zbliżone do tematyki tego forum.
Napisz może dlaczego chcesz studiwać właśnie tam? Bliskość miejsca zamieszkania, rodzina, sentymenty, czy inne powody. Obecnie na historii na URz jest kilka specjalności do wyboru i nie trzeba kończyc już specjalności nauczycielskiej jak dawniej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

alice

Secrètement l'épouse de Louis XIV.
Nr użytkownika: 22.057

Franciszka d'Augbiné
Zawód: reine

post 12/02/2007, 23:00 Quote Post

Mój kolega studiuje tam historię i jest baaaaaaaardzo zadowolny ze swojej uczelni biggrin.gif
Jeśli bardzo chcesz mogę cię z nim skontaktować, dac gadu, czy maila to się dopytasz jak tam teraz jest xD
Pozderko biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

bombelix

Nowicjusz
Nr użytkownika: 21.578

przemek wojnar
Zawód: uczen

post 13/02/2007, 12:23 Quote Post

Właśnie o to mi chodziło ALICE. Masz tu moje gg 3638584 jakby mial czas zeby napisal. Dzieki

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

alice

Secrètement l'épouse de Louis XIV.
Nr użytkownika: 22.057

Franciszka d'Augbiné
Zawód: reine

post 15/02/2007, 5:41 Quote Post

Oki biggrin.gif
Juz mu podesłałam twoje gygy....zapewne się odezwie biggrin.gif
Tylko ostrzegam-może zacząć przynudzać, bo nalezy do grupy tych bardziej "kujonowatych" tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

książę Jonk

Nowicjusz
Nr użytkownika: 22.231

Mateusz Jonkowski
Zawód: maturzysta

post 30/03/2007, 23:49 Quote Post

Witam.Mam prośbę do wszystkich użytkowników forum.Jestem maturzystą i szukam dobrej uczelni z Historią.Co mi możecie polecić.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

deu

III ranga
Nr użytkownika: 12.843

Stopień akademicki: dr

post 24/05/2007, 22:42 Quote Post

QUOTE(książę Jonk @ 30/03/2007, 23:49)
Witam.Mam prośbę do wszystkich użytkowników forum.Jestem maturzystą i szukam dobrej uczelni z Historią.Co mi możecie polecić.
*

Jak na Śląsku i z histororią, to przede wszystkim: Uniwersytet Śląski -> Wydział Nauk Społecznych -> kierunek HISTORIA

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

Rommel 100

Antynazista
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk

post 16/09/2007, 12:25 Quote Post

Orientuję się ktoś jak ciężko dostać się na Uniwersytety za granicą, (w Wielkiej Brytani)? Co wymagają żeby się dostać (szczegółnie interesują mnie uniwersytety w Londynie) od Polaka? Chyba nie wymagają historii Polski?

User is offline  PMMini Profile Post #39

Maciaz

III ranga
Nr użytkownika: 21.486

post 16/09/2007, 12:41 Quote Post

H istoria
U niwersytet
J agielloński
To ja też zareklamowałem swoją uczelnię wink.gif
- Samemu wybierasz wykłady jakie cię interesują.
- Sam tworzysz swój plan zajęć.
- Wspaniała i chętna do pomocy kadra na czele z moim idolem prof. Salamonem.
- Biblioteka Jagiellońska.
- Prestiż i poziom studiów najwyższych lotów.

User is offline  PMMini Profile Post #40

Jedrek_22

Nowicjusz
Nr użytkownika: 35.137

Zawód: student

post 27/09/2007, 23:31 Quote Post

Witam serdecznie..Jestem studentem III roku historii w Filii Akademii Świetokrzyskiej w Piotrkowie Tryb.(swoja drogą słyszał ktos moze o poziomie kształcenia tej uczelnii- chodzi mi o filie nie sama as??)

W tym roku stoje prze wyborem specjalnosci..Do wyboru sa 3( strasznie duzo:)- archiwistyka, hist.ogolna i hist.wojskowosci..

Teraz pojawia sie dylemat, ktora z nich wybrac..Zadna nie interesuje mnie na tyle aby zdobyc przewage nad druga..Chcialbym zasiegnac opinii ktora z tych specjalnosci jest najbardziej przyszlosciowa, najlepiej poplatna, ktora otwiera droge do rozwoju no i rzecz jasna do jakiegos przyzwoitego wynagrodzenia..

Poczatkowo sklanialem sie do hist.ogolnej, pozniej do archiwistyki..Ale skoro mozna po ukonczeniu studiow odbyc kurs podyplomowy ktory przygotowuje do zawodu archiwisty (wyczytalem to na naszym forum) to po co marnowac czas na studiach na archiwistyke??moze lepiej zrobic ogolna i pozniej takowy kurs i bedzie sie miec 2 specjalnosci??
z gory dziekuje za odp.

User is offline  PMMini Profile Post #41

Jedrek_22

Nowicjusz
Nr użytkownika: 35.137

Zawód: student

post 28/09/2007, 10:30 Quote Post

nikt niczego nie podpowie?? Przezytalem tematy poruszane na forum odnosnie archiwistyki i co tu duzo mowic..Zdania sa podzielone..Moze jednak ktos udzieli jakichs merytorycznych wskazowek..

User is offline  PMMini Profile Post #42

Shephard

II ranga
**
Nr użytkownika: 655

post 28/09/2007, 12:13 Quote Post

Po archiwistyce można zrobić kurs pedagogiczny, a po nauczycielskiej - archiwistyczny. Archiwistyka to przede wszystkim grzebanie w archiwach/bibliotekach, często samotnie, wymagana bardzo dobra znajomość - w przypadku Polski - niemieckiego lub rosyjskiego i łaciny. Praca dla samotników, trudno o zatrudnienie (posada archiwisty w prywatnej firmie w dzisiejszych czasach jest skutecznie zastąpiona przez informatyków (dokumentacja na dysku twardym komputera), a w papierach - przez sekretarki. Robota dla lubiących ciszę, spokój i z talentem do języków. Inaczej - zmywak w Anglii.
Po pedagogice posada nauczyciela - kiepskie perspektywy, ale wakacje, ferie itd. wolne, więc można dorabiać np. za granicą na... zmywaku. Praca dla lubiących kontakt z ludźmi, gorzej płatna niż posada archiwisty, wbrew pozoru mało czasu wolnego i duża odpowiedzialność (wychowawstwo, opiekun wycieczek - oczywiście dla chętnych dorobienia się). Dość spora konkurencja na rynku pracy, na początek 800 zł. Jeśli druga połówka nie ma pensji 2000+, to na dużo bym nie liczył.
Historia wojskowości... . Niby interesujące, ale komu potrzebne? W wojsku nie bardzo, woleliby informatyków. Na uczelniach duża konkurencja. Pisanie do czasopism itd. - kiepsko płatne i trudne. Dla fanu - można studiować, dla przyszłości - strata czasu.

Nie chciałem dużo zarabiać. Marzyłem, by pracować w zawodzie, który lubię, nawet za śmieszne pieniądze. Na archeologię się nie dostałem, wylądowałem na historii. Jeszcze będę tego żałował... .
Za rok poprawię maturę. Uda się - archeologia bądź prawo. Niby prawo to jedne z najtrudniejszych studiów, ale perspektywy na przyszłość - olbrzymie, rynek wciąż jest nienasycony. Ewentualnie - zostaje zmywak.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

Kaśka18

IV ranga
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka

post 9/11/2007, 19:57 Quote Post

Shephard czemu masz takie czarne wizje przyszłości historyka? Cały czas tylko ten zmywak w Anglii. Historia daje wiele możliwości, można po niej pracować w wielu zawodach. Co prawda zarobki nie są wysokie, ale najważniejsze to wykonywać zawód który się lubi.
Ja póki co jeszcze nie studiuję ale chcę próbować dostać się na historię w przyszłym roku. Myślałam o specjalizacji archiwistycznej. Obawiam się tylko języków obcych dry.gif , bo z angielskiego jestem średnia, niemieckiego uczyłam się przez 2 lata, ale miałam taką nauczycielkę, że szkoda gadać no i w ubiegłym roku trochę liznęłam łaciny. Mam nadzieję że w najbliższe wakacje uda mi się znaleźć czas na rozpoczęcie nauki rosyjskiego.
Jeśli chodzi o temat postu, to dużo czytałam o specjalizacjach na historii również w analizach ekonomicznych. Cóż... największe perspektywy na pracę daje archiwistyka. Archiwizacji potrzebują teraz nawet średnie firmy. Poza tym jak nikt cię nie zatrudni, to możesz założyć własne przedsiębiorstwo świadczące usługi z zakresu archiwizacji. Kontaktowałam się na innych forach z ludźmi, którzy to zrobili. Niektórzy zamieszczali nawet na nich oferty pracy

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

Kaśka18

IV ranga
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka

post 15/12/2007, 23:57 Quote Post

Witam!
Zamierzam zdawać na historię na UMK. Już przy składaniu podania muszę określić w czym chcę sie specjalizować. Mam do wyboru: historia i kultura krajów Europy Wschodniej, niemcoznawstwo, historia Skandynawii, historia Niemiec, historia krajów romańskich, militaria, nauczycielska i wiedza o kulturze. Ci, którzy się orientują niech napiszą swoje opinie o tych specjalizacjach i perspektywy pracy po tych specjalizacjach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

54 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej