Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Progi punktowe na stosunki miedzynarodowe UW (, Temat kontynuowany od 2009

czarna12

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 82.860

Ada
Zawód: uczeñ

post 14/07/2013, 11:42 Quote Post

chciałąm się doradzić tych którzy studiują na UW już na tym kierunku aczkolwiek , chodzi mi o próg punktowy? ile punktów trzeba zdobyć z matury aby dostać się na stosunki międzynarodowe. czy rozszerzona historia, matematyka i możliwe że wos wystarcza?
bardzo proszę o rade smile.gif do amtury mam ejszcze chwile czasu aczkolwiek bardzo mi zalezy na dostaniu sie tam smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #1

Ryszard Lwie Serce

الشيطان
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa

post 14/07/2013, 11:49 Quote Post

Odradzam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 12:48 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 14/07/2013, 12:49)
Odradzam
*

dlaczego?

User is offline  PMMini Profile Post #3

dexterro

III ranga
Nr użytkownika: 79.061

dexter

post 14/07/2013, 13:02 Quote Post

Powodzenia z szukaniem roboty po tym. Jeśli po prawie jest ciężko, to tam dopiero jest hardcore. biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

nwr

Nowicjusz
Nr użytkownika: 83.133

post 14/07/2013, 13:08 Quote Post

Jesteś z rocznika 95? smile.gif Stosunki międzynarodowe + filologia było moim marzeniem od początku liceum. Ale niestety po przeczytaniu sterty opinii i wysłuchania osób, które "w tym siedzą" stwierdziłam, że powinnam o tym zapomnieć. Myślisz o dyplomacji? Aplikacji dyplomatyczno-konsularnej?

Co do progów to wiem tylko, że na UJ setna osoba z listy po pierwszej turze ma 66,80. A bazując na progach sprzed roku można powiedzieć, że na UW mogło być tylko mniej.

User is offline  PMMini Profile Post #5

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 13:15 Quote Post

QUOTE(nwr @ 14/07/2013, 14:08)
Jesteś z rocznika 95?  smile.gif Stosunki międzynarodowe + filologia było moim marzeniem od początku liceum. Ale niestety po przeczytaniu sterty opinii i wysłuchania osób, które "w tym siedzą" stwierdziłam, że powinnam o tym zapomnieć. Myślisz o dyplomacji? Aplikacji dyplomatyczno-konsularnej?

Co do progów to wiem tylko, że na UJ setna osoba z listy po pierwszej turze ma 66,80. A bazując na progach sprzed roku można powiedzieć, że na UW mogło być tylko mniej.
*

tak 95 smile.gif a jezeli chodzi o dyplomacje lub aplikacje dyplomatyczno-konsularnej nie mysalam o tym a czemu pytasz ? smile.gif

na UW z 2012/1013 bylo gdzies kołło 57 smile.gif to duzo czy malo? jak trzeba napisac wiec mature zeby sie dostac ?smile.gif

ja terz czytalam wiele komentarzy an temat tego kierunku , ale mimo wszystko chce sie dostac na stosunki miedzynarodowe bo to moje marzenie smile.gif a jezeli sie nie dau to trudn ^^ probowalam.

User is offline  PMMini Profile Post #6

nwr

Nowicjusz
Nr użytkownika: 83.133

post 14/07/2013, 13:25 Quote Post

QUOTE(czarna12 @ 14/07/2013, 14:15)

tak 95 smile.gif a jezeli chodzi o dyplomacje lub aplikacje dyplomatyczno-konsularnej nie mysalam o tym a czemu pytasz ? smile.gif

na UW z 2012/1013 bylo gdzies kołło 57 smile.gif to duzo czy malo? jak trzeba napisac wiec mature zeby sie dostac ?smile.gif

ja terz czytalam wiele komentarzy an temat tego kierunku , ale mimo wszystko chce sie dostac na stosunki miedzynarodowe bo to moje marzenie smile.gif a jezeli sie nie dau to trudn ^^ probowalam.
*

Zastanawiam się czym chciałabyś się zajmować po SM, dlatego pytałam o aplikacje biggrin.gif
Ja myślę, że jak na UW jest to naprawdę mało. Porównując przykładowo z prawem, czy też o zgrozo z sinologią, gdzie nawet 90/100 może nie wystarczyć.

User is offline  PMMini Profile Post #7

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 13:31 Quote Post

Zastanawiam się czym chciałabyś się zajmować po SM, dlatego pytałam o aplikacje biggrin.gif
Ja myślę, że jak na UW jest to naprawdę mało. Porównując przykładowo z prawem, czy też o zgrozo z sinologią, gdzie nawet 90/100 może nie wystarczyć.
*

[/quote]

bo mam jeszcze 2 lata niecale wiec tak gleboko sie nie zastanawialam krok po kroku , teraz wazne jest zebym sie dostala tam a potem bede myslec dalej ^^

User is offline  PMMini Profile Post #8

Raviel

IV ranga
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student

post 14/07/2013, 15:02 Quote Post

bo mam jeszcze 2 lata niecale wiec tak gleboko sie nie zastanawialam krok po kroku , teraz wazne jest zebym sie dostala tam a potem bede myslec dalej ^^

Błąd.
Ważne jest co będziesz po tym robić.
Dlatego właśnie irytuję mnie obecna młodzież, zamiast się zastanawiać co będziecie po tym robić, to chcecie się po prostu gdzieś dostać.
Głupota do potęgi ntej.

Zresztą - powodzenia z szukaniem roboty po tym, przy MSZ i tak ważniejszy jest język.

User is offline  PMMini Profile Post #9

sQuare

II ranga
**
Nr użytkownika: 82.972

post 14/07/2013, 15:13 Quote Post

Najważniejsze jest iść na to, co się lubi. Iść na studia z rozsądku to jest dopiero błąd. Już lepiej studiować z pasji a potem nawet wyjechać za granicę, niż męczyć się na studiach i potem jeszcze przez 40 lat roboty.

User is offline  PMMini Profile Post #10

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 15:19 Quote Post

QUOTE(Raviel @ 14/07/2013, 16:02)

Błąd.
Ważne jest co będziesz po tym robić.
Dlatego właśnie irytuję mnie obecna młodzież, zamiast się zastanawiać co będziecie po tym robić, to chcecie się po prostu gdzieś dostać.
Głupota do potęgi ntej.

Zresztą - powodzenia z szukaniem roboty po tym, przy MSZ i tak ważniejszy jest język.
*

no ok, a jak sie nie dostane to co? nie wybiegam az tak w przyszlosc. dostane sie bede myslec co dalej.

wiem ze wazny jest jezyk ale dla mnie to nie problem akurat, soobiscie ucze sie dwoch jezykow na ta chwile i nie zamierzam poprzestawac na tym

User is offline  PMMini Profile Post #11

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 15:20 Quote Post

QUOTE(sQuare @ 14/07/2013, 16:13)
Najważniejsze jest iść na to, co się lubi. Iść na studia z rozsądku to jest dopiero błąd. Już lepiej studiować z pasji a potem nawet wyjechać za granicę, niż męczyć się na studiach i potem jeszcze przez 40 lat roboty.
*

to prawda. ja chce isc na to co mnie interesuje, studia z rozsadku nie graja dla mnie roli bo to bezsens.

User is offline  PMMini Profile Post #12

Raviel

IV ranga
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student

post 14/07/2013, 15:22 Quote Post

QUOTE(sQuare @ 14/07/2013, 15:13)
*

Powtarzasz najgłupszy możliwy slang, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Nawet nie będę się wdawał w polemikę bo to będzie nudne, postudiujesz trochę, popracujesz trochę, to przejrzysz na oczy.

No, ale żeby nie był ten post taki pusty, to opowiem Ci pewną historie.
Pewien chłopiec miał zaprzyjaźnioną rodzinę sąsiadów, była to 4-osobowa gromadka, chłopak i dziewczyna z wyższego rocznika, oraz z niższego.
2 z nich poszło z wyrachowania na informatykę, byli to jednak ludzie bystrzy - zauważyli, że nauka na studiach mało daje a zaliczenia często są bzdurne, nawet niejeden "informatyk-pasjonata" miał tego dosyć.
Poczęli uczyć się na własną rękę zaciskając zęby, tak samo z praktykami/stażami - aktualnie programują za konkretny hajs, na początku roboty nie lubili, ale odkuwali się w wolnym czasie, mając pieniądze na swoje hobby/zachcianki.
Z czasem przywykli do pracy, a wręcz nieco ją polubili - więc nie jest ona dla nich specjalną udręką.

Z 2 strony było jeszcze 2 młodszych osobników ( i nie, to nie były te 2 dziewczyny tylko pół na pół ) którzy poszli na socjologie i filozofie.
Panią filozof ( czy jak to się pisze ) spotkałem w ten piątek, obsługiwała kogoś w Delikatesach na 2 kasie.
O Panie socjologu nic nie wiem, ale coś słyszałem że też niezbyt ciekawie.

Wyciągnij wnioski. ^

EDIT:

to prawda. ja chce isc na to co mnie interesuje, studia z rozsadku nie graja dla mnie roli bo to bezsens.

w takim razie polecam kurs obsługi kasy fiskalnej.
Ehh ta młodzież, nic tylko przegimbać 5 lat na banalnym kierunku, a potem najniższa krajowa.
Powinni was zacząć edukować w tych szkołach, zamiast cisnąć wam kit, że jak sobie ubzduracie interesującą socjologie i będzie "dobrzy" ( :F :F :F ) to znajdziecie prace ( ciekawe gdzie potrzebują tych "dobrych socjologów" :F ). biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Raviel: 14/07/2013, 15:24

User is offline  PMMini Profile Post #13

Ryszard Lwie Serce

الشيطان
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa

post 14/07/2013, 15:22 Quote Post

dlaczego?

Byłem na Stosunkach na UW i po roku zrezygnowałem. Interesujesz się jakimś konkretnym krajem lub regionem, lepiej iść na studia lingwistyczne. Bardziej Ci przybliżą specyfikę.

Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

czarna12

I ranga
*

Ada

post 14/07/2013, 15:27 Quote Post

QUOTE(Raviel @ 14/07/2013, 16:22)
QUOTE(sQuare @ 14/07/2013, 15:13)
*

Powtarzasz najgłupszy możliwy slang, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Nawet nie będę się wdawał w polemikę bo to będzie nudne, postudiujesz trochę, popracujesz trochę, to przejrzysz na oczy.

No, ale żeby nie był ten post taki pusty, to opowiem Ci pewną historie.
Pewien chłopiec miał zaprzyjaźnioną rodzinę sąsiadów, była to 4-osobowa gromadka, chłopak i dziewczyna z wyższego rocznika, oraz z niższego.
2 z nich poszło z wyrachowania na informatykę, byli to jednak ludzie bystrzy - zauważyli, że nauka na studiach mało daje a zaliczenia często są bzdurne, nawet niejeden "informatyk-pasjonata" miał tego dosyć.
Poczęli uczyć się na własną rękę zaciskając zęby, tak samo z praktykami/stażami - aktualnie programują za konkretny hajs, na początku roboty nie lubili, ale odkuwali się w wolnym czasie, mając pieniądze na swoje hobby/zachcianki.
Z czasem przywykli do pracy, a wręcz nieco ją polubili - więc nie jest ona dla nich specjalną udręką.

Z 2 strony było jeszcze 2 młodszych osobników ( i nie, to nie były te 2 dziewczyny tylko pół na pół ) którzy poszli na socjologie i filozofie.
Panią filozof ( czy jak to się pisze ) spotkałem w ten piątek, obsługiwała kogoś w Delikatesach na 2 kasie.
O Panie socjologu nic nie wiem, ale coś słyszałem że też niezbyt ciekawie.

Wyciągnij wnioski. ^

nie rozumiem Cie. czyli bardziej mi sie oplaca isc na co co mi sie wogole nie podoba , tylko po to zeby potem znalesc prace i zyc szczesliwie? ..

User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej