Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Osobliwe historie, Fanpage, blog historyczny
     
Petro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 7.861

Stopień akademicki: magister
 
 
post 19/11/2015, 21:45 Quote Post

OSOBLIWE HISTORIE


O serwisie:
Hej, przybywam do Was ponownie, znów po pewnej przerwie, by zachęcić do lektury bloga, którego prowadzę już od dłuższego czasu.
Różnica jest taka, że na stronie (http://osobliwehistorie.blogspot.com/) zamieszczam dłuższe artykuły, łączące wiele wątków, natomiast na facebooku (Osobliwe Historie) pojawiają się bardziej regularne, krótsze ciekawostki :-)

Blog jest, nie ukrywam, przede wszystkim gratką dla miłośników historii powszechnej. Najwięcej ciekawostek dotyczy średniowiecza i epoki nowożytnej, chociaż zdarza mi się wychodzić poza te epoki smile.gif

Obecnie, właśnie na facebooku, jestem w trakcie publikacji 4-częściowej historii chińskiego chrześcijaństwa - od misji Alopena w 635 roku po zamieszki w Hongkongu w roku 2015. Dwie części, pierwsza poświęcona Nestorianom, druga natomiast Franciszkanom są już opublikowane. Jutro wrzucę część poświęconą okresowi od portugalsko-jezuickiej eksploracji Chin do XVIII wieku. Czwarta i ostatnia poświęcona będzie okresowi od XIX do XXI wieku wraz z ciekawostkami lingwistycznymi.

Zachęcam miłośników historii do polubienia fanpage'a, prowadzę go "po godzinach", z własnej pasji i zainteresowań, nie oczekując niczego w zamian :-) .
Natomiast bardziej cierpliwi znajdą na blogu dłuższe formy - ostatni artykuł dotyczy XVIII-wiecznego planu greckiego carycy Katarzyny II i księcia Taurydy Potiomkina.

Zapraszam!



P.S przepraszam - zapomniałem o ankiecie!


Ten post był edytowany przez Petro: 19/11/2015, 21:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej