Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PPS dziś.
     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 8/06/2010, 6:41 Quote Post

Generale ja sie w nie stawiam w pozycji rzecznika,bron mnie Boze,ale oderwani od realiow ideolodzy PPS-u.Skutki zreszta widac jak na dloni.Robotnicy wola sie skupiac wokol zajmujacych sie praktycznymi problemami zwiazkow niz propagujacej idee partyjki.Pana Ikonowicza moje pokolenie w latach 80-tych szanowalo,ma on tez piekna karte w opozycyjnym zyciorysie,ale co mozna powiedziec o jego dzialalnosci dzisiaj...Swoim radykalizmem skazal sie na towarzystwo garstki dziwacznych idealistow i egzaltowanych mlodziencow,ktorzy co tu ukrywac z robotnikami nic wspolnego nie maja.Nic tez poza politycznymi wydawnictwami i pochodami nie maja im do zaoferowania.
Jak rozumiem idee PPS sa Ci bliskie i ja to w pelni szanuje.Ale jezeli sie w imieniu robotnikow wystepje to wlasnie oni powinni byc nimi zainteresowani,a nie garstka kanapowych politykierow.A tak prosze, mamy wypowiedzi mlodych "rewolucjonistow",ktorzy dziela ciezko pracujacych ludzi na :"szefunciow i roboli",bo nie racza ich wlasnych pogladow doceniac.Pozniej juz mamy:fizoli,lopaciarzy,rolasow,urzedasow,zoldakow,szambo-nurkow i babcie klozetowe.Moze po prostu trzeba spojrzec na ludzi z mniejsza pogarda bo nie wszyscy chca zaraz byc "aktywistami" i "towarzyszami".
Pod socjalistycznymi rzadami pana Milera tez przyszlo nam troszke pocierpiec,tak wiec reminiscencje jakies sa nie tylko z PRL-u.
I wreszcie "rzecznik" robotnikow z pensja roczna idaca w szesc zer,spiewajacy "...powstancie ktorych dreczy glod" wydaje Ci sie osoba godna zaufania?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 8/06/2010, 7:17 Quote Post

Zgadzam się z tobą na gruncie oceny dzisiejszego PPS-u, do którego jest mi z resztą daleko (stąd też pytanie zawarte w temacie postu).
W innej jednak odsłonie, socjalizm jest potrzebny bo dba, czy powinien dbać o prawa klasa robotniczej (w każdym jednak ustroju czy systemie dochodzi do wypaczeń, przed którymi ustrzec się nie można).

PS
Rządy Millera były socjalistyczne tylko z nazwy.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 8/06/2010, 7:31 Quote Post

Sa inne formy swietowania.Pochod ktos organizuje w okreslonym celu,najczesciej politycznym.Zobacz zdjecie w temacie o takiej imprezie.Jaki robotnik dzisiaj bedzie maszerowal za podobizna Lenina,Marksa czy Trockiego? Toz to hanba,glupota i kompletna aberacja umyslowa.Jakiego typu ludzie moga miec takie chore pomysly. confused1.gif
Dzisiaj w Hiszpani robotnicy wyjda na ulice w innym celu:protest w formie strajku generalnego sektora panstwowego,powod:rzady parti robotniczej i socjalistycznej.
Tak sie wlasnie koncza ideowe eksperymenty,efekty tez widac w GB.Robotnik nie potrzebuje laski w postaci zapomogi czy zasilku.Potrzebuje dobrze platnej pracy,a "dzialacz" potrzebuje niezadowolnego robotnika,ktory swoim glosem doprowadzi go do pelnego korytka.

P.S.Cos sie w edycji postow Generale zamieszalismy.Odpowiadalem na Twoja uwage na temat pochodu,ktora znikla stad troszke to dziwnie wyglada.
A co do rzadow Milera to tylko chwalic Boga,ze nie byl to pelny socjalizm smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 8/06/2010, 11:39 Quote Post

QUOTE
Sa inne formy swietowania.Pochod ktos organizuje w okreslonym celu,najczesciej politycznym.Zobacz zdjecie w temacie o takiej imprezie.Jaki robotnik dzisiaj bedzie maszerowal za podobizna Lenina,Marksa czy Trockiego? Toz to hanba,glupota i kompletna aberacja umyslowa.Jakiego typu ludzie moga miec takie chore pomysly.

Nigdy nie byłem zwolennikiem pochodu. Sympatyzuje jedynie z ideą święta pracy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 8/06/2010, 20:25 Quote Post

QUOTE(mariusz 70 @ 8/06/2010, 7:41)
Pod socjalistycznymi rzadami pana Milera tez przyszlo nam troszke pocierpiec,tak wiec reminiscencje jakies sa nie tylko z PRL-u.
*


A jakie to wielkie różnice były między rządami Pana Millera i jego bezpośrednich poprzedników i następców, ograniczając się choćby do spraw gospodarczych? Przed jego rządami i po nie mieliśmy "niepełnego socjalizmu"? Przedsiębiorcy cierpieli, że rząd Millera obniżył im wysokość podatku CIT? A może miały za jego rządów miejsce masowe wystąpienia społeczne jak dziś w Grecji, Hiszpanii, itd.?
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 8/06/2010, 20:43 Quote Post

QUOTE
Przed jego rządami i po nie mieliśmy "niepełnego socjalizmu"?
Tak jak napisałem, nie był to socjalizm.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 8/06/2010, 20:46 Quote Post

QUOTE(gen. Rozwadowski @ 8/06/2010, 21:43)
QUOTE
Przed jego rządami i po nie mieliśmy "niepełnego socjalizmu"?
Tak jak napisałem, nie był to socjalizm.
*


Nie zrozumiałeś tego, co napisałem. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 8/06/2010, 22:40 Quote Post

Mea culpa smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 9/06/2010, 6:23 Quote Post

Nowy przyklad w temacie manipulacji niezadowolonymi pracownikami.Wg.danych hiszpanskiego socjalistycznego rzadu we wczorajszym strajku wzielo udzial zaledwie 11% zatrudnionych w sektorze panstwowym.A wiec kleska i fiasko.Wg.organizatorow czyli rozmaitych zwiazkow frekwencja wynosila ok.75%,a wiec sukces i pokaz sily.Roznica ok.65% wyraznie wskazuje,ze ktos klamie i to bezczelnie,a moze i obie strony.I tak to wlasnie u zwiazkow i partyjek dziala.
Poczytalem sobie troche o PPS na ich stronie glownej.Zenada.Mimo stanowczego braku socjalistycznych sentymentow tudno odmowic dawnemu PPS wielkiego wklad w rozwoj polskiej mysli politycznej.Prosze te osiagniecia porownac z owymi wypocinami.Nawet zdjecia z dzialalnosci zdradzaja kompletny upadek,kilku facetow z transparentem podlaczonych do manifestacji "Solidarnosci" ma ilustrowac masowe poparcie dla parti sad.gif
Milera i jego "rzady" oceniono przy okazji wyborow,a sadzac po obecnej popularnosci to ta ocena do dzisiaj wiele sie nie zmienila.I nie chodzi o to na ile socjalistyczne zasady w zycie wprowadzano,ale ze rzadzili ludzie jako socjalistyczny rzad sie deklarujacy,a jak rzadzili tak ich oceniono.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 9/06/2010, 8:18 Quote Post

QUOTE
Poczytalem sobie troche o PPS na ich stronie glownej.
Genialny jest ten filmik z głównej strony, w którym robią wywiady z ludźmi na temat stacjonowania wojsk amerykańskich. Nic tak nie cieszy prostego człowieka, jak dostrzeżenie marnych prób manipulacji biggrin.gif
Chodzi o to: http://www.youtube.com/watch?v=QMQc2x3pYVI...player_embedded
Najpierw teza - ludzie są zastraszeni i boją się mówić (pewno Hamerykany za narzekanie poślą kulkę w łeb, ani chybi tongue.gif ). A przecież to oczywiste, że kiedy idzie jakakolwiek sonda uliczna z kamerą i mikrofonem, to wielu ludzi ucieka, wiem to z doświadczenia. Jak byłem w liceum i telewizja robiła u nas wywiad na temat upadku komunizmu w 20. rocznicę Okrągłego Stołu, to ludzie chowali się po kątach - jedni bo brzydko ubrani, inni, bo boją się palnąć głupotę. Dawno, dawno temu jakieś lokalne medium ucapiło moją mamę pod marketem - mówiła, że im też nikt nie chciał wywiadów udzielać, ona akurat się zgodziła smile.gif
Co dalej? Tendencyjne pytania. Po odpowiedziach (w każdej prawie słowo "zagrożeni") można się domyślić, jak brzmiało pytanie - "Czy czujesz się zagrożony?". W tym momencie większość osób, która mało wie w temacie, zaczyna kombinować "W sumie tak...". Pani, która nie może się wysłowić, uczynny dziennikarz podsuwa gotowe zwroty, chociaż nie wiadomo właściwie, co ona chciała powiedzieć.
Ach, gdzie jest tradycja wielkiej propagandy PPS-u, która stworzyła legendę Marszałka, gdzie tradycje wniesione przez część jej sukcesorów do PZPR, który tak potrafił mamić ludzkie umysły? To, co widziałem to marność nad marnościami wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 9/06/2010, 9:10 Quote Post

Mi sie szczegolnie podoba symbol parti.Krzepkie dlonie trzymajace nieskomplikowane narzedzie.W sam raz dla ideologow o prostej umyslowsci. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 9/06/2010, 9:35 Quote Post

QUOTE
Milera i jego "rzady" oceniono przy okazji wyborow,a sadzac po obecnej popularnosci to ta ocena do dzisiaj wiele sie nie zmienila.I nie chodzi o to na ile socjalistyczne zasady w zycie wprowadzano,ale ze rzadzili ludzie jako socjalistyczny rzad sie deklarujacy,a jak rzadzili tak ich oceniono.
To ma być podstawa do oceny socjalizmu?
Czy jeśli Twoim zdaniem, Tusk określiłby PO i cały rząd jako prawicowy, to jego nieudolne rządy miałyby być podstawą do oceny prawicy?
QUOTE
Mi sie szczegolnie podoba symbol parti.Krzepkie dlonie trzymajace nieskomplikowane narzedzie.W sam raz dla ideologow o prostej umyslowsci.

Dzisiejsze PPS przejęło symbol polskich socjalistów jeszcze z przed wojny.
Ale, jeśli tradycja jest w Twoich ustach obiektem drwin to cóż...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 9/06/2010, 10:40 Quote Post

Nie jest ocena socjalizmu,ale ocena przez spoleczenstwo rzadow parti socjalistyczna zwana.
A jak ja mam nie drwic z intelektualistow wybierajacych sobie mlotek za symbol confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 9/06/2010, 11:21 Quote Post

Dziś de facto rolę PPS a zwłaszcza jej dominującego przed czasami haseł "jednego frontu" nurtu socjaldemokratycznego przejęło PiS, przypominając także momentami Narodową Partię Robotniczą bo w żadnym razie nie endecje.

To że ma za sobą elektorat narodowo-katolicki to inna sprawa, która wynika z wielu czynników. Poza tym wbrew temu co konsekwentnie głosi "Wyborcza" moherowcy tak naprawdę mają mało wspólnego z endecją, bardziej przypominają jakieś ugrupowanie mistyczne w stylu Towiańskiego.

 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
gen. Rozwadowski
 

lewus
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 61.548

Stopień akademicki: student
Zawód: rozbieracz-wykrawacz
 
 
post 9/06/2010, 11:53 Quote Post

QUOTE
A jak ja mam nie drwic z intelektualistow wybierajacych sobie mlotek za symbol

Nie oni wybrali ten symbol, a jedynie kontynuowali tradycję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej