Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

59 Strony « < 57 58 59 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Donald Trump, 45 prezydent USA

Pan Jarosław

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 99.675

post 22/03/2017, 18:53 Quote Post

Masz coraz wieksze poparcie swojego narodu!

znajduje tutaj ku mojemu zaskoczeniu elementy komizmu!

Nie tylko ty, mój drogi, nie tylko ty...

http://edition.cnn.com/2017/02/03/politics...pproval-rating/

sondaż z lutego. Ostatnio to było bodajże 37%, ale linka nie podam, bo wyleciało mi z głowy, gdzie o tym czytałem...

User is offline  PMMini Profile Post #871

Phouty

VI ranga
Nr użytkownika: 81.932

post 22/03/2017, 19:59 Quote Post

Panie Jaroslawie przypominam, ze wedlug sondazy tego samego CNN (czyli Clintonian Naughty Network), to niejaki Trump nie mial prawa dotrwac do drugiego miesiaca kampanii w pra-wyborach, juz nie wspominajac o ich "sondazach" w noc samych wyborow!

Nie dziwota, ze ich prezydent kompletnie ignoruje...a jezeli juz jestes tego ciekawy to zobacz, jak wygladaja ich wyniki finansowe za ostatnie pol roku lub cos w tym stylu. Ameryka glosuje portfelem, a nie w "sondazach", szczegolnie tych z CNN.

Rozumiem, ze wam nie pozostaje nic innego jak "studiowanie" sondazy...ja tego nie potrzebuje, bo mam na codzien stycznosc z amerykanskim Joe and Jane Doe...i jakimkolwiek "glosem z ulicy", wiec po co mi sondaze?

Nawet amerykanscy millenials zaczynaja zmieniac zdanie, a to tylko dlatego, ze po raz pierwszy od 2007 roku sa najlepsze perspektywy zatrudnienia dla ludzi konczacych szkoly, poniewaz gospodarka od zaledwie kilku tygodniach autentycznie zaczyna sie rozkrecac. I to jeszcze jak! Tego w sondazach nie uwidzisz, a na statystyki, to trzeba poczekac kilka tygodni.

To portfel rzadzi a nie ideologia (Szczegolnie ta z ekstremow lewactwa reprezentowanego przez CNN).

User is offline  PMMini Profile Post #872

Arkan997

IV ranga
Nr użytkownika: 93.492

Szymon Nowak
Zawód: uczen

post 22/03/2017, 20:45 Quote Post

Trump już zapowiedział odebranie dotacji mediom publicznym.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-...licznym/lvs2pej

Swoją drogą, Phouty mógłbyś nam przedstawić chodź fragment wspomnianego przez ciebie e-maila?

User is online!  PMMini Profile Post #873

Phouty

VI ranga

post 22/03/2017, 22:42 Quote Post

Prosze bardzo!
Nazwali ten codzienny biuletyn "1600 Daily".

Oto kopia z dzisiejszego porannego wydania.

The White House
WHITE HOUSE MEMO
The President is focused on repealing and replacing Obamacare with a better system that will drive down costs and increase choices for all Americans.

MORNING:
11:00AM: President Trump drops by the Women in Healthcare panel hosted by Seema Verma, Administrator of the Centers for Medicare and Medicaid Services
11:30AM: President Trump hosts a Legislative Affairs group meeting
AFTERNOON:
3:00PM: President Trump meets with the Congressional Black Caucus Executive Committee
6:30PM: President Trump has dinner with Secretary of State Rex Tillerson

GET INVOLVED
We are entering Day 3 of Supreme Court confirmation hearings. Judge Gorsuch needs our support.
Make Your Voice Heard: Demand the Senate Confirm Gorsuch. Sign the Petition.

FROM PRESIDENT TRUMP

Retweet

Retweet

OVAL OFFICE HIGHLIGHTS
President Trump signs S. 442: the NASA Transition Authorization Act of 2017.
Read More

President Trump proclaims March 21, 2017, as National Agriculture Day.
Read More

WHITE HOUSE UPDATES
Photo of the Day:

President Donald J. Trump receives a NASA flight jacket, after signing the NASA Transition Authorization Act of 2017. (Official White House Photo by Paul Williams)
View Photo
Follow White House on Instagram

Senate Hearings to Confirm Judge Neil Gorsuch to the Supreme Court Begin This Week
Read More

Overwhelming, Bipartisan Support for Supreme Court Nominee Judge Gorsuch
Read More

HIGHLIGHTS OF THE DAY
Be sure to follow @GorsuchFacts on Twitter and use #ConfirmGorsuch to keep up real-time with the hearing.

Retweet

PRESS ROOM
Watch yesterday's press briefing with Sean Spicer:

Read Transcript

Today's press briefing will take place at 1:30PM ET in the White House Briefing Room with Press Secretary Sean Spicer. Watch it LIVE here.

NEWS REPORTS
McClatchy DC Bureau: "Gorsuch sailing through Supreme Court confirmation hearing, helped by Sen. Tillis "
Read More
The Washington Free Beacon: "MSNBC’s Andrea Mitchell: Gorsuch Hearing Was a ‘Slam Dunk’"
Read More
Reuters: "U.S. Chamber of Commerce backs Republican healthcare bill"
Read More
Washington Examiner: "McConnell: 'We are not slowing down' on repealing Obamacare"
Read More

Jestem na Chromebook i nie daje mi zrobic "snapshot" e-maila, albo po prostu nie wiem jak to zrobic w Googlu.
Oczywiscie w oryginale "hot links" prowadza do dalszych informacji i pokazuja sie fotografie oraz filmiki.

Nie wiem, czy to jest tylko ograniczone do USA, ale chyba (???) kazdy moze sprobowac zapisac sie na subskrypcje?

Maile pochodza z tego adresu:
info@mail.whitehouse.gov

Autentycznie zapraszam, jezeli jest mozliwe otrzymywanie tego w Europie i/lub w Polsce.

Ten post był edytowany przez Phouty: 22/03/2017, 22:47

User is offline  PMMini Profile Post #874

Aldrin

IV ranga
Nr użytkownika: 14.667

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: n. akad.

post 23/03/2017, 10:43 Quote Post

Jak to co z tego? Sa konsekwencje!

Oczywiście, tylko ja sądzę, że sądy widzą różnice pomiędzy nazwaniem kogoś "ruskim cwelem", a napisaniem, że wygląda jak pajac. Choć zgadzam się z:

Bynajmniej w takich wypowiedziach, ktore znacznie wiecej mowia o osobie piszacego tego typu "opinie" niz o osobie, pod ktorej adresem te "opinie" sa skierowane, wyraznie widac poziom frustracji, oraz najzwyklejszego wulgaryzmu, ukrytego pod bardzo cienka warstwa pozornej kulturowej oglady.

nie uważam, aby zapis, o którym rozmawiamy mógł sprowadzić realne konsekwencje prawne jego autorowi.

Jeśli już o kulturze mowa:

Ze jest arogancki? Co w tym dziwnego? Przeciez jest najpotezniejszym czlowiekiem swiata!

To, że jest się od kogoś bogatszym/młodszym/starszym/ładniejszym/mądrzejszym itd. nie upoważnia do arogancji!!! Czy każdemu, komu wydaje się lub ma rzeczywistą przewagę (w jakimkolwiek aspekcie) musi przeradzać się w buca? Otoczenie wskazuje na szczęście, że nie. I prezydent USA też może pozbyć się małostkowości. To trochę żenująca cecha i w dodatku wcale nie dodaje splendoru i poważania.

Przykładem na to, że nie trzeba być chamskim jest Twoja wypowiedź:

Przeciez, gdybym mial negatywna opinie o twojej osobie Mr. Trump, to przeciez moge ja wyrazic w jakikolwiek inny, cywilizowany sposob!!!

I tak trzymać.
Pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #875

szczypiorek

VII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 23/03/2017, 11:17 Quote Post

Jakoś kolega Phouty nie miał oporów przed używaniem średnio miłych określeń wobec poprzedniego amerykańskiego prezydenta. To tak dla przypomnienia wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #876

OGUREK

VI ranga
Nr użytkownika: 94.475

post 23/03/2017, 13:35 Quote Post

Phouty
Kodeks Karny, Rozdzial XVII, Artykul 136.
https://www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s195/

Tak dla przypomnienia, ze w Rzeczypospolitej Polskiej nie istnieje rownowaznik Pierwszej Poprawki do Konstytucji USA.

W Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje język polski i tutaj pajac oznacza:
pajac
1. «lalka ubrana w kolorowy strój arlekina, z twarzą pomalowaną na biało; też: zabawka z nogami i rękami poruszanymi za pomocą sznurka»
2. pot. «osoba zachowująca się niepoważnie lub ubrana pstrokato, dziwacznie»

http://sjp.pwn.pl/sjp/pajac;2497445.html

Także do obraźliwego określenia daleko, ale rozumiem, że bronisz dobrego imienia SWOJEGO prezydenta. No ale co tam na Twoim amerykańskim podwórku? Wystarczy przesledzić media, żadne nie chwalą jego wizerunku i postępowania w tej materii.
PR sobie słaby robi i nie to nie zabawnym uczesaniem, kryjącym jego kompleks łysiny, czy młodą imigrantką przy boku ale jego "aktywnością" na Twitterze i obsesji na punkcie "handshake'ów".
https://www.theguardian.com/commentisfree/2...-merkel-awkward
http://www.spidersweb.pl/2017/01/donald-tr...ng-twitter.html
Ot jakby za dużo naczytał się książek o komunikacji pozawerbalnej i być może to działało w jakimś tam sposób w reality-show i jego korporacjach, ale chyba nie do końca bo kilka razy bankrutował z hukiem... Tutaj precyzuje swoją wypowiedź o jego zachowaniu się jak «osoba zachowująca się niepoważnie lub ubrana pstrokato, dziwacznie». No chyba, że źle rozumiem amerykańską kulturą i u was, te wykręcanie rąk na powitaniu, to coś bardzo ważnego i dziwnie wyglądającego dla europejczyków...

Co do samego Kodeks Karny, Rozdzial XVII, Artykul 136.
https://www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s195/

Jak pokazuje codzienność i praktyka, to można spokojnie nazywać głowy państw per pajac.
http://www.newsweek.pl/polska/komorowski-p...,73563,1,1.html
https://www.wprost.pl/288944/Komorowskiego-...orzyla-sledztwo

W każdym razie, skoro określenie "zachowuje się jak pajac" bardzo Ciebie dotknęło, to możemy zakończyć to na dwa różne amerykańskie sposoby, ze wschodu lub zachodu od Wodospadu Niagara wink.gif Osobiście wole ten ze strony pachnącej syropem klonowym, a potem "just carry on".

Ten post był edytowany przez OGUREK: 23/03/2017, 13:39

User is offline  PMMini Profile Post #877

kathy

VII ranga
Nr użytkownika: 7.763

post 23/03/2017, 18:03 Quote Post

To, że jest się od kogoś bogatszym/młodszym/starszym/ładniejszym/mądrzejszym itd. nie upoważnia do arogancji!!! Czy każdemu, komu wydaje się lub ma rzeczywistą przewagę (w jakimkolwiek aspekcie) musi przeradzać się w buca? Otoczenie wskazuje na szczęście, że nie. I prezydent USA też może pozbyć się małostkowości. To trochę żenująca cecha i w dodatku wcale nie dodaje splendoru i poważania.

Dlaczego nie upoważnia? I nie, nie każdy kto ma przewagę musi się upodabniać ale kluczowym słowem jest "nie musi" ale "może" Arogancko zachowują się Chińczycy w Afryce, mają przewagę więc dyktują swoje prawa. Argancko zachowuje się władca Arabii Saudyjskiej kiedy przyjeżdża do Europy, chce wybetonować plażę......Francuzi betonują. To że komuś takie zachowanie się nie podoba, to trudno. Mnie na przykład zachowanie Trumpa czasem niezbyt się podoba ale gdybym mieszkała w USA to nie patrzyłabym się na zachowanie i nie na to co mówi ale na to co robi. A facet robi. A to że inni go nie lubią, co z tego.

User is offline  PMMini Profile Post #878

Aldrin

IV ranga
Nr użytkownika: 14.667

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: n. akad.

post 23/03/2017, 19:50 Quote Post

W zasadzie nic nie uprawnia (nie w sensie kodeksowym oczywiście) do arogancji. Znaczy to tyle, że jeśli ktoś jest arogancki, o sobie wystawia świadectwo. To, czy ktoś ulega tej arogancji, czy też nie, nie ma tu znaczenia. To, że jestem silniejszy od kogoś, nie upoważnia mnie do tego, żeby dać mu w nos. Wtedy wystawiam świadectwo o sobie (mam nadzieję, że uznasz że niezbyt dobre). To dotyczy każdego, w tym Trumpa.

Przypominam znaczenie słowa za słownikiem PWN: zuchwała pewność siebie połączona z lekceważeniem innych.

Arogancja ma po prostu negatywne nacechowanie i można zaklinać rzeczywistość, a fakt pozostanie nienaruszony.
Myślę, że nie ma co drążyć tego OT.

Pozdrawiam

Myślę, że nie ma co drążyć tego OT.
To bardzo dobra obserwacja.
Moderator N_S

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/03/2017, 20:04

User is offline  PMMini Profile Post #879

Phouty

VI ranga

post 23/03/2017, 20:31 Quote Post

OGURKU
Swiadomie wlozylem przyslowiowy kij w mrowisko i jezeli kogokolwiek pobudzilem tym samym do refleksji, lub nawet nieprzychylnych komentarzy, to uwazam swoj cel za spelniony.

Ja niczego nie bronie, ale po prostu nasmiewam sie, czyli szydze z polskiej hipokryzji, ktora jest w waszym przypadku sankcjonowana takze prawem karnym!
Osobiscie nie przeszkadza mi, jak kto nazywa prezydenta USA, Polski, czy tez premiera wysp Hula Gula.

Nie przeszkadza mi tez, czy ktos kogos obrzuca obelgami, czy chociazby swiezymi...jajkami, chociazby jak "polskiego papieza", a czego calkowicie przypadkowym, aczkolwiek naocznym swiadkiem bylem az dwa razy w zyciu: Raz w Holandii w 1985 roku, a drugi raz w Los Angeles, bodajze w 1987. (Sam jajkami nigdy w nikogo nie rzucalem, ani nie mam zamiaru rzucac...jednakze bardzo mi bylo trudno opierac sie pokusie, szczegolnie w latach 2008 do 2016...z powodow chyba kazdemu wiadomych). wink.gif

Ale czasy sie zmienily i druga strona ma wreszcie okazje, azeby "obrzucac" mojego...hmmm..."idola"? confused1.gif
(Moimi idolami to zawsze byli i beda Ronald Reagan jak prezydent USA, oraz John Mayall jako bluesman).

Jestem jednak przyzwyczajony do zycia w otwartym spoleczenstwie, gdzie mimo wszystko slowo "pluralizm" ma jak najbardziej praktyczne znaczenie, a nieskrepowane, jednakze utrzymywane na odpowienim poziomie cywilizacyjnym wyrazanie swoich opinii (sa oczywiscie zrozumiale ograniczenia wolnosci slowa...chociazby na terenie prywatnym), jest chronionym podstawowym prawem obywatelskim.

Jednakze najwazniejszym jest, ze to nie ja popieram Trumpa, ale to Trump popiera mnie i kilkaset milionow innych Amerykanow. To nie "oni" sa u wladzy, ale "we the People"...moze sie tego kiedys w PL nauczycie? Wiem! Nie od razu Rzym spoleczenstwo obywatelskie zbudowano.

Wrocmy do tematu:

Dzisiejszy biuletyn z Bialego Domu.

The White House
WHITE HOUSE MEMO
On the 7th anniversary of former President Obama signing the disaster known as Obamacare, President Donald J. Trump is working hard to secure the votes to repeal and replace this failed law with a better system that will drive down costs and increase choice for all Americans.

MORNING:
11:30AM: President Trump meets with House Freedom Caucus members
AFTERNOON:
3:25PM: President Trump leads a listening session with truckers and CEOs regarding healthcare

GET INVOLVED
Obamacare has hurt millions. Now is the time to repeal and replace it. Call your Representative and let them know you are behind #AHCA!
Find Your Representative Here

FROM PRESIDENT TRUMP

Retweet

OVAL OFFICE HIGHLIGHTS
President Trump makes remarks at the Women in Healthcare panel hosted by Seema Verma, Administrator of the Centers for Medicare and Medicaid Services
Read More

President Trump makes remarks at a meeting with members of the Congressional Black Caucus
Read More

WHITE HOUSE UPDATES
Vice President Mike Pence meets with EU High Representative and Vice President Federica Mogherini
Read More

Cabinet Blog Series: Secretary Carson: Every American Deserves a Safe and Healthy Home
Read More

PRESS ROOM
Watch yesterday's press briefing with Sean Spicer:

Read Transcript

Today's press briefing will take place at 1:30PM ET in the White House Briefing Room with Press Secretary Sean Spicer. Watch it LIVE here.

NEWS REPORTS
The Detroit News: "Editorial: Gorsuch turns back Democratic attacks"
Read More
The Washington Post: "Democrats continue to press Gorsuch for answers, but Republicans’ confidence of confirmation grows"
Read More
The Hill: "White House: Steve King now a yes on ObamaCare bill"
Read More
Reuters: "Black lawmakers meet with Trump about infrastructure, reducing crime"
Read More
The Hill: "Freedom Caucus, Trump reach 'agreement in principle' on healthcare"
Read More

Tak z ciekawosci, poniewaz zaciekawila mnie sprawa zasiegu tych biuletynow: Czy probowal ktos na forum zapisac sie na liste mailowa Bialego Domu? (Nie przejmujcie sie, bo w kazdej chwili mozna sie z tego "wypisac"). Jezeli tak: Jak to poszlo? Czy jest to dostepne poza granicami USA?

Phouty:
byloby mile widziane podac step-by-step procedure zapisania sie.
Moderator N_S

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/03/2017, 20:56

User is offline  PMMini Profile Post #880

Phouty

VI ranga

post Dzisiaj, 08:37 Quote Post

Phouty:
byloby mile widziane podac step-by-step procedure zapisania sie.
Moderator N_S

*

Oops!
Najmocniej przepraszam, jednakze w moim przypadku bylo to calkowicie "naturalne". (Podswiadomie, co przyznaje bez bicia, bezposrednia komunikacja z "moim" kandydatem i/lub prezydentem, senatorem, czy tez innym reprezentantem do "wladz" jest wrecz oczywista).

Po prostu w czasie kampanii wyborczej, wypisalem kilka czekow z kontrybucjami finansowymi dla "mojego" kandydata (odpisywane od podatkow...jak najbardziej legalne wedlug kodu podatkowwego) i dzieki temu "trafilem" na liste mailowa bylego kandydata, ktory "niechcacy" zostal wybrany prezydentem USA.

Ale juz koryguje moj blad!
Wystarczy wpisac w wyszukiwarke haslo KLIKNIJ TUTAJ i ukaze sie stronka Bialego Domu.
Tuz pod zdjeciem prezydenta z innymi "moznowladcami i wasalami" jest ramka z tekstem:
"Sign Up to Receive Updates".
Wystarczy wpisac w ramki swoj adres mailowy, jednakze jest maly problem, poniewaz druga "ramka" wyraznie wskazuje na wpisanie kodu pocztowego, oczywiscie w "amerykanskim" stylu. Dlatego powstaly moje pytania (ktore zadalem wczesniej), czy to dziala poza granicami tych starych i dobrych USofA?

Jezeli wpisanie kodu pocztowego w "polskim stylu" nie spowoduje zapisania sie na liste, to osobiscie wysle zapytanie do Bialego Domu, dlaczego to nie dziala!

Po prostu uwazam, ze w takim przypadku pewni amerykanscy obywatele sa dyskryminowani, gdy zyja poza granicami USA. (Dajmy na to w Polsce).

Poza tym, to D. Trump traci mozliwosci "propagandowego oddzialywania" na obywateli innych panstw/spoleczenstw, ktorzy nie sa Amerykanami, jednakze chcieli by miec bezposredni kontakt i dostep do informacji plynacych bezposrednio z Bialego Domu, a nie (dajmy na to) z jakiegos artykulu w Super Expressie, czy tez innym onecie-dot-pl.

Byc moze sa inne metody zapisania sie na liste mailowa, jednakze w tym momencie nie mam fizycznych mozliwosci, azeby to sprawdzic, czy tez ewentualnie "odkryc" jak to nalezy zrobic.

W jakimkolwiek przypadku, to zawsze mozna w ramke wyszukiwarki wpisac KLIKNIJ TUTAJ i powinny sie ukazac jakiekolwiek ramki prowadzace (oczywiscie w jezyku angielskim) do zapisania sie na liste "subscriberow" wiadomosci.

(Przyznaje, ze osobiscie nigdy nie wykorzystywalem tej mozliwosci, wiec nie wiem jak to dziala).

Thank you, your submission has been received.
A wiec dziala takze dla polskich zip code.
Moderator N_S

Ten post był edytowany przez Net_Skater: Dzisiaj, 09:46

User is offline  PMMini Profile Post #881

59 Strony « < 57 58 59 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2016 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej