Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Proroctwo św. Malachiasza, lista papieży
     
m_vesco
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 7.875

Zawód: elektryk
 
 
post 25/04/2007, 15:31 Quote Post

QUOTE
109. De medietate lunae (Połowa księżyca) - Jan Paweł I
dowód na zgodność: W 22.dniu pontyfikatu nastąpiło zaćmienie księżyca


Przede wszystkim imię i nazwisko papieża. Albino Luciani można przetłumaczyć jako "Mały blask światła".
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
uczeń2000
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 84
Nr użytkownika: 27.912

 
 
post 25/04/2007, 17:40 Quote Post

Neleży również odpowiedzieć na pytanie: czy przepowiednia Malachiasza była naprawdę jego autorstwa? To pismo pojawiło się w 1590 roku, a więc parę wieków po śmierci Malachiasza. Wcześniejsze proroctwa świętego nie są udokumentowane.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
sabinewycisk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 39.764

 
 
post 16/01/2008, 4:20 Quote Post

kochani o czym tu mowa o prawdziwosci przepowiedni????to ma byc naukowa dyskusja??? to co moze jeszcze nostradamus lub krolowa saba???no zycze powodzenia to juz dyskusja o istnieniu boga jest bardziej normalna...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 16/01/2008, 8:02 Quote Post

QUOTE(sabinewycisk @ 16/01/2008, 4:20)
kochani o czym tu mowa o prawdziwosci przepowiedni????to ma byc naukowa dyskusja??? to co moze jeszcze nostradamus lub krolowa saba???no zycze powodzenia to juz dyskusja o istnieniu boga jest bardziej normalna...
*



bądź co bądź romzmawiamy o źródle historycznym i o jego interpretacjach. To chyba mieści się w tematyce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
sabinewycisk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 39.764

 
 
post 16/01/2008, 13:59 Quote Post

interpretacjach???? przecierz tu wszyscy sa zgodni co do interpretacji....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/01/2008, 14:04 Quote Post

Odnosze wrazenie, ze przy odpowiednio skonstruowanej (czyt. odpowiednio ogolnikowej) przepowiedni wszystko mozna dostosowac do wszystkiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
sabinewycisk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 39.764

 
 
post 16/01/2008, 15:01 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 16/01/2008, 14:04)
Odnosze wrazenie, ze przy odpowiednio skonstruowanej (czyt. odpowiednio ogolnikowej) przepowiedni wszystko mozna dostosowac do wszystkiego.
*




to jest wlasnie cecha wszystkich przepowiedni[ogolnikowosc i interpretacje]

swoja droga jakies piec lat temu tak just for fun przeczytalam przepowiednie nostradamusa po polsku niemiecku i angielsku... nie moge powiedziec zeby byly co do siebie zgodne o interpretacjach zalaczonych do nich nawet nie wspomne
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 16/01/2008, 15:59 Quote Post

prosze spojrzeć na post inicjujący. Kwestia tłumaczenia z łaciny. Więc jak najbardziej opracowywujemy tu źródło.

Oczywiśćie każdy może funkcją "zgłoś" przekazać moderatorowi wątpliwości co do tematu lub poszczególnych postów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 5/02/2008, 11:41 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 14/01/2007, 16:10)
111. Ostatni numerowany. Gloria olivae.
*



Czy to prawda że przy Petrus Romanus nie ma numeru jak przy poprzednich. confused1.gif Czyli jest 111 Papieży i mamy jedną niewiadomą X.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 5/02/2008, 19:50 Quote Post

QUOTE
Czy to prawda że przy Petrus Romanus nie ma numeru jak przy poprzednich. confused1.gif Czyli jest 111 Papieży i mamy jedną niewiadomą X.

To prawda. I istnieje prawdopodobieństwo, że ten kawałek został dopisany później.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Magnat Kresowy
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 652
Nr użytkownika: 44.021

 
 
post 26/02/2013, 8:53 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 5/02/2008, 20:50)
QUOTE
Czy to prawda że przy Petrus Romanus nie ma numeru jak przy poprzednich. confused1.gif Czyli jest 111 Papieży i mamy jedną niewiadomą X.

To prawda. I istnieje prawdopodobieństwo, że ten kawałek został dopisany później.
*



Sorry, że dopiero teraz odpisuje, no ale zostałem tu odesłany przez Modów z Mównicy, więc mam nadzieję, że moderatorzy tutaj nie będą mieli ewentualnych pretensji za odgrzewkę tematu do mnie tylko do tamtych z mównicy.

Skąd ta pewność, że kawałek ten został dopisany później ? Dla mnie sprawa jest prosta. Skoro po pierwsze są aż trzy przepowiednie mówiące o Piotrze Rzymianinie (więcej o tym w temacie o abdykacji Benedykta w mównicy) to oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo na prawdziwość tego proroctwa. Dlaczego każdy tutaj zachowuje się jak Żyd nie wierzący w słowa proroków o przyjściu mesjasza i o znakach jakimi się to objawi. Skoro Malachiasz doznał wizji tylko do Gloria Olive i Petrus Romanus to watro się zastanowić dlaczego. Dla mnie to proste, bo na nich lista się kończy i tyle. Gdyby mieliby być jeszcze inni papieże to byli by na tej liście. A wy dalej zachowujcie się jak faryzeusze i żydzi i dalej czekajcie na swojego Piora Rzymianina Bóg wie ile, tak jak tamci czekają na Chrystusa. Dla mnie znaki są oczywiste i dla mnie ten papież będzie ostatnim, a to oznacza, że koniec świata jest bliski. Pozostaje tylko jeszcze kwestia imienia. Jeżeli kardynałowie są przesądni to żaden nowo wybrany papież nie przybierze imienia Piotr II. Jeżeli jednak znajdzie się taki jeden co sobie pomyśli "a wezmę takie imię i zobaczymy co się stanie" no to wtedy zobaczymy co się stanie. No chyba, że przepowiednia mówi, że to kardynał ma mieć na imię Piotr. Pożyjemy zobaczymy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 26/02/2013, 10:17 Quote Post

Co wspólnego z tym "objawieniem" ma nasza wiara lub niewiara ?
Biblia ostrzega także przed fałszywymi prorokami, a ludzie wierzący tak chętnie chwytają się przepowiedni wszelakich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Magnat Kresowy
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 652
Nr użytkownika: 44.021

 
 
post 26/02/2013, 11:35 Quote Post

QUOTE(MGora78 @ 26/02/2013, 11:17)
Co wspólnego z tym "objawieniem" ma nasza wiara lub niewiara ?
Biblia ostrzega także przed fałszywymi prorokami, a ludzie wierzący tak chętnie chwytają się przepowiedni wszelakich.
*



Owszem ostrzega, ale przed takim np. Jezusem z Syberii czy innymi jemu podobnymi. Dlaczego mam zatem nie wierzyć człowiekowi, który został świętym Kościoła ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
bartoszb
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.888
Nr użytkownika: 44.299

 
 
post 26/02/2013, 11:54 Quote Post

QUOTE(Magnat Kresowy @ 26/02/2013, 9:53)
Dla mnie to proste, bo na nich lista się kończy i tyle. Gdyby mieliby być jeszcze inni papieże to byli by na tej liście. A wy dalej zachowujcie się jak faryzeusze i żydzi i dalej czekajcie na swojego Piora Rzymianina Bóg wie ile, tak jak tamci czekają na Chrystusa. Dla mnie znaki są oczywiste i dla mnie ten papież będzie ostatnim, a to oznacza, że koniec świata jest bliski.
*



A czy nie może to oznaczać, że będzie to po prostu ostatni papież W RZYMIE? Albo może i w ogóle rzeczywiście ostatni papież, bo później np. będzie już tylko przewodniczący Rady Kardynałów, czy coś takiego. Innymi słowy czy brak papieża w Rzymie musi równać się OD RAZU końcowi świata?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 26/02/2013, 12:25 Quote Post

QUOTE(Magnat Kresowy @ 26/02/2013, 11:35)
Dlaczego mam zatem nie wierzyć człowiekowi, który został świętym Kościoła ?
*


Popełniasz typowo polski błąd i próbujesz narzucić wizję KK jako jedynie słuszną i zgodną z Pismem Św., co w konsekwencji doprowadza do tego, że innym chrześcijanom próbujesz wmówić brak wiary. Nieładnie.

To jest św. Twojego Kościoła.

Chcesz to i wierzysz w proroctwa i proroków. Nie jesteś zresztą w tym osamotniony. Są współczesne charyzmatyczne nurty, które "produkują" proroków na pęczki. Mają nawet dla nich szkoły.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej