Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> CZARNE GRZBIETY: wszystko zwiazane z tematyka
     
michalek
 

Unregistered

 
 
post 20/01/2006, 23:23 Quote Post

Witam
Zastanawiałem się które z podanych książek są naprawdę dobre. Opiszcie co sądzicie na ich temat.

1. Czarne grzbiety
Podobno sporo błędów
2. Historia powszechna PWN
Podręcznik akademickie, nie wiem czy dobre ale z pewnością wyczerpujące
3. Nowa era Śniegockiego
Wydaje mi się, że starożytność i dzieje współczesne są opracowane skąpo


Jakieś propozycje ?
 
Post #1

     
CZECZOS
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 198
Nr użytkownika: 12.027

zastrzezone
Zawód: Student UWr
 
 
post 27/01/2006, 23:37 Quote Post

QUOTE
3. Nowa era Śniegockiego
Wydaje mi się, że starożytność i dzieje współczesne są opracowane skąpo


Ja miałem z wydawnictwa WSiP średniowiecze(Tymowski) i starożytność(Ziółkowski) i te książki podobały mi się, bo były fajnie napisane i było podzielone na wprowadzenie do epoki cywilizację gospodarkę, religię, władzę, wojny! Książki naprawdę fajne, ale inni którzy nie uczyli się historii(chociaż mam klasę z rozszerzoną histrą) narzekali na te książki i nauczycielka nam zmieniła na inne! Teraz mamy właśnie z Nowej ery i nie jestem za bardzo nią zachwycony, a inni jak się nie uczyli tak dalej się nie uczą i narzekają! polecam z WSiP, bo jest wszystko ładnie uporządkowane! pozdros
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 29/01/2006, 13:06 Quote Post

WSiP uporządkowany??? O Matko! Od kiedy?
 
Post #3

     
kumush
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 214
Nr użytkownika: 3.584

ida
 
 
post 29/01/2006, 13:50 Quote Post

Co do czarnych grzbietów, to są świetne do powtórki (bo faktycznie jest troche błedów)! Absolutnie nie sięgajcie po Operon, bo to totalna porażka, korekta jest zrobiona tak, że są powycinane połowy akapitów i nie wiadomo oco chodzi, a poza tym roi się od błędów! Jeśli chodzi o histori po 1789 to zdecydowanie Roszkowski, Radziwiłł! Co do wcześniejszych to nieźle zrobione są podręczniki PPWiK/Książnica (takie bordowe) - Wypustek, Wójcik, Knuchalska, Jaworski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Joannaa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum
 
 
post 29/01/2006, 14:29 Quote Post

WSiP jest owszem ciekawy i wyczerpujacy, ale uczyć się z tego nie jest najłatwiej (zwłaszcza gdy komuś brakuje pewnych podstawowych wiadomości).

Historia Powszechna PWN - moim zdaniem jest całkiem dobra. Posiada tylko jedną podstawową wadę dla ucznia LO - jest "przeładowana" faktami, ale moim zdaniem (obecie korzystam ze średnowiecza) bardzo ciekawa, jeśli ktoś chce wgłębić się w jakieś zagadnienie i ma ochotę nauczyć się czegoś "ponad".

Serdecznie pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Joannaa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum
 
 
post 29/01/2006, 14:32 Quote Post

Jeszcze co do Nowej Ery - moim zdaniem dla przeciętnego ucznia te podręczniki są jednymi z najlepszych dostępnych na polskim rynku (biorąc pod uwagę program LO).

"Czarne grzbiety" - nie korzystałam, dlatego też się nie wypowiadam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Linaa
 

Unregistered

 
 
post 1/02/2006, 16:45 Quote Post

Witam,
Bede wdzieczna jesli ktos poda mi autorów...Ja uczeszczam do liceum,w tym roku zdjae mature z historii,na lekcjach korzystam z podrecznikow pwn,ale doszlam do wniosku ze nie zaszkodzi mi jesli przejrze tez inne podreczniki...
 
Post #7

     
August I Okrutny
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.866

 
 
post 4/02/2006, 21:38 Quote Post

Ja osobiście uczę się tych takich czarnych książek, które wyprodukowano z 10 lat temu. To chyba pewuenowskie są... ;o
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 5/02/2006, 1:15 Quote Post

Ja także odradzam uczenie się do matury z podręczników OPERONA. Zasób rzeczowy tych podręczników nie jest najlepszy, sporo błędów, po za tym poszczególne wydania różnią się od siebie pewnymi szczegółami (to chyba ta wspomniana wyżej korekta).
Do Augusta Okrutnego-> podręczniki z tzw. "czarnymi grzbietami" są wydawnictwa WSiP. Seria PWN-owska to podręczniki akademickie (5 części każda w innym kolorze).
Jeśli chodzi o historię XX w. to najlepsze są chyba Radziwiłł i Roszkowski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
August I Okrutny
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 13.866

 
 
post 5/02/2006, 12:41 Quote Post

Faktycznie, WSiP. Wcześniej nie zwracałem uwagi na wydawnictwo...
Co zaś się tyczy OPERONU. Muszę z przykrością stwierdzić, że WSiP ma więcej błędów, które muszę cały czas korygować na podstawie rzeczonego OPERONU. Co więcej, w podręczniku OPERONU o średniowieczu, jest znacznie więcej informacji, aniżeli we WSiP-ie. Obecnie przerabiam czasy nowożytne i korzystam zarówno z O. jak i W, a to dlatego, że w O. jest momentami więcej niż w W, a czasami odwrotnie... ;o
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 7/02/2006, 20:27 Quote Post

Podręcznik do drugiej klasy, bo o nim mówisz Auguście jest beznadziejny. Jak można mówić, że jest w nich więcej informacji niż w czarnym grzbiecie. Jedynym tematem obszerniej opracowanym w Operonie są wojny włoskie. Co do podręcznika od pierwszej klasy z Operonu, to się nie wypowiem, bo nie używałem. Mam w związku z podręcznikami pytanie, co sądzicie o Historii dla maturzysty PWN?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 10/02/2006, 20:42 Quote Post

Dzięki za wszystkie opinie. Zakupiłem już podręczniki , atlas historyczny no i testy (wszystko z Nowej Ery). Co do testów muszę powiedzieć, że są dobrze skonstruowane ale mają jeden kardynalny mankament mianowicie nie mają zbioru odpowiedzi.

Czy może mi ktoś pomóc i doradzić jeszcze jakie tablice historyczne są dobre i wolne od błędów oraz które książki z testami wybrać ?
 
Post #12

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 10/02/2006, 21:26 Quote Post

Jeśli chcesz zdawać maturą na poziomie rozszerzonym, to muszę ci powiedzieć, że jeden podręcznik ci nie wystarczy. Kup jeszcze teksty źródłowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
histbelfer
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 103
Nr użytkownika: 8.367

Janek Kloss
Stopień akademicki: mgr
Zawód: belfer
 
 
post 12/02/2006, 10:43 Quote Post

Witam

Co do testów Nowej Ery (historia) to posiadaja klucz odpowiedzi-fakt ze wydawany oddzielnie. Sam jako nauczyciel taki posiadam, otrzymałem na jednym ze spotkan z przedstawicielem Nowej Ery. Myślę że otrzymac mogą je również uczniowie (wejdź na stronę www NEry i zamów) , jesli byłoby to niemozliwe-poproś nauczyciela niech zamówi na siebie a później... smile.gif , w końcu chwała i tak spłynie na niego (za dobry wynik maturalny)

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
hemoglobina
 

Unregistered

 
 
post 26/01/2007, 23:08 Quote Post

Tak jak w temacie, chcę skompletowac całą serię tych podreczników a narazie mam tylko Historia 1 Starozytność i Historia 1 Sredniowiecze, co z resztą, nie wiem jakich części mi brakuje smile.gif moglabym otrzymac takie informacje od kogoś kto uczył się z ich pomocą? czy te książki pomoga mi w maturze rozszerzonej, oczywiście z dodatkiem jakiegos repetytorium? smile.gif Pozdrawiam
 
Post #15

10 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej