Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Multinickowanie a Regulamin Forum
     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 31/03/2010, 14:04 Quote Post

W związku z podejrzeniami, a nawet pewnością wielu forumowiczów o założeniu przez jednego z użytkowników w sumie kilkunastu różnych kont w celu swobodniejszego trollowania i przedstawiania pseudohistorii dotyczącej XX wieku (mam nadzieję, że wiadomo, o kogo chodzi), mam pytanie, dlaczego w regulaminie nie ma zapisu o zakazie używania więcej niż jednego konta, oraz czy moderatorzy znają adresy IP poszczególnych użytkowników, by w razie czego wykryć u kogoś praktykę multinickowania. I apeluję o wprowadzenie kary stałych banów dla osób zakładających sobie na forum dodatkowe konta tylko w celu bezkarnego lub prawie bezkarnego pisania bzdur połączonych z trollingiem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 31/03/2010, 15:57 Quote Post

Podobna sytuacja miała i najprawdopodobniej ma aktualnie miejsce w działach dotyczących historii późnego antyku i wczesnego średniowiecza.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 31/03/2010, 16:00 Quote Post

Cały problem polega na tym w jaki sposób udowodnić że dana osoba używa kilku nicków w celu np trollowania? Chyba że administracja rzeczywiście zna adresy IP.
Zresztą tak jak napisałeś w Regulamin o tym chyba nie wspomina więc wymagałoby to jego zmiany w tym punkcie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 31/03/2010, 16:04 Quote Post

Prawdę powiedziawszy, to zawsze mi się wydawało, że nasi moderatorzy mają wgląd na nr IP forumowiczów. Sam moderuje dwa fora i taką funkcję mam dostępną.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 31/03/2010, 16:13 Quote Post

QUOTE
Prawdę powiedziawszy, to zawsze mi się wydawało, że nasi moderatorzy mają wgląd na nr IP forumowiczów. Sam moderuje dwa fora i taką funkcję mam dostępną.


Podobnie jest na forum.historia.org - w swoim dziale mam wgląd w IP userów.
 
Post #5

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 31/03/2010, 17:01 Quote Post

QUOTE
W związku z podejrzeniami, a nawet pewnością wielu forumowiczów o założeniu przez jednego z użytkowników w sumie kilkunastu różnych kont w celu swobodniejszego trollowania i przedstawiania pseudohistorii dotyczącej XX wieku (mam nadzieję, że wiadomo, o kogo chodzi), mam pytanie, dlaczego w regulaminie nie ma zapisu o zakazie używania więcej niż jednego konta,

Nie ma w Regulaminie Forum, ale w Regulaminie Sankcji na forum można przeczytać:
Ostrzeżenie w szczególności przyznawane jest za -
(...)
- używanie drugiego konta w celu uniknięcia nadzoru

Generalnie posiadanie wielu kont jest w ogóle niemile widziane przez Administrację i grono moderatorskie, choć prawdą jest, że całkowity zakaz nigdy nie został sformalizowany. Co nie oznacza, że trollowanie pod wieloma nickami jest bezkarne. Jeśli wiesz kimś takim lub masz podejrzenia - zgłoś, być może moderatorowi to umknęło.
QUOTE
oraz czy moderatorzy znają adresy IP poszczególnych użytkowników, by w razie czego wykryć u kogoś praktykę multinickowania.

Moderatorzy mają wgląd w adresy IP, z których napisano posty w ich działach. Co oczywiście niczego nie rozwiązuje, bo mamy dzieci Neostrady z dynamicznym IP.
QUOTE
I apeluję o wprowadzenie kary stałych banów dla osób zakładających sobie na forum dodatkowe konta tylko w celu bezkarnego lub prawie bezkarnego pisania bzdur połączonych z trollingiem.

Kara istnieje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 31/03/2010, 17:16 Quote Post

CODE
Jeśli wiesz kimś takim lub masz podejrzenia - zgłoś

Podejrzewam, że Limonow, piotr222, taran11, olo1, septimanus79, marcin71 i marcin29 to jedna osoba pod wieloma nickami. Możliwe - choć już mniej prawdopodobne - że ta osoba kryje się też pod nickami Freedomkostka, Janek Krasicki i czerwonykat - choć możliwe, że te nicki są drugiej osoby. Ale szczerze wątpię, by te wszystkie nicki były innych osób. Bo stosowane przez nich (niego) słowa-klucze są takie same, pasują do siebie jak ulał. Do najczęstszych należy "rusofobia", którą nazywa zarówno krytykowanie obecnej polityki władz rosyjskich, którą to politykę przeciwstawia polityce innych państw, jak i pisanie o zbrodniach Armii Czerwonej. Innym takim słowem jest "oszołomstwo" i "prawicowe oszołomstwo", przypisywane "rusofobom" i antykomunistom. Poza tym, ci użytkownicy (ten użytkownik) rozpisuje się i zakłada mnóstwo podobnych tematów o lewicy antykomunistycznej i sprzeciwia się nazywaniu bohaterami "żołnierzy wyklętych".
Wystarczy porównać język i treść postów użytkownika(ów) o tych nickach. Podobieństwo wręcz rzuca się w oczy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 31/03/2010, 17:21 Quote Post

Mnie denerwuje u tego osobnika to,ze po prostu traktuje wszystkich jak imbecyli.Zwracajac mu uwage spotkalem sie jeszcze z idiotycznymi zarzutami.Ze swojej strony bede mu po prostu wytykal stosowane praktyki,az do skutku ,jezeli beda one stosowane bezposrednio do mojej osoby.Uczciwie o tym powiadamiam i mam nadzieje,ze nie bedzie to uznane za wchodzenie w kompetencje moderatorow.
Z powodu powszechnie uznanych zasad donosic nie bede.

Ups...juz chyba za sprawa kolegi Ambioryksa wyszlo przyslowiowe szydlo z worka. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 31/03/2010, 17:31 Quote Post

Popieram Mariusza.
Sądząc po postach kol. Limonowa, które notabene nie wnoszą absolutnie nic do tematów, poza wstrętną atmosferą, widać, że kilka innych userów, to jedna i ta sama osoba. Zwróciłem na to uwagę w temacie o defiladzie 9 Maja.
Na przykład na innych forach(w tym jednym, na którym moderuję), jest zakaz posiadania więcej niż jedno konto. Gdy zdarzy się tak, wówczas następuje blokada konta bądź jego całkowite usunięcie, a użytkownik dostaje bana.
A, zdaje się, na historykach jest możliwość wglądu do IP przez moderatorów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 31/03/2010, 17:32 Quote Post

QUOTE(Ambioryks @ 31/03/2010, 18:16)
septimanus79

confused1.gif Coś podobnego! Spotkałem się z tym userem wielokrotnie, np. w nowościach książkowych. Nigdy bym nie podejrzewał...

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 31/03/2010, 17:47 Quote Post

Vapnatak - mogę się mylić. Napisałem, co tylko podejrzewam - a podejrzenie wynika z chwalenia przez Septimanusa książki komunistycznego autora Andrzeja Witkowicza "Wokół terroru białego i czerwonego", skrajnie wybielającą bolszewików.
Ale już marcin29 i marcin71 - wręcz zdziwiłbym się, gdyby to nie była ta sama osoba (liczby 29 i 71, zsumowane, dają 100, czyli okrągłą liczbę, więc by pasowało - no i imię "marcin"). Do czerwonego kata, tarana11, olo1 i Limonowa też te "antyrusofobiczne" i "antyoszołomskie" poglądy pasują, podobnie jak łącząca ich obsesja na punkcie antykomunizmu lewicy, a w każdym razie wielu ugrupowań lewicowych.
Z kolei szkalowanie przez marcina71 polskiego podziemia niepodległościowego pasuje do postów Freedomkostki, który, jak w temacie o "polskiej wojnie domowej" napisał Anakin, dostał już cztery ostrzeżenia (Anakin zagroził mu piątym - i od tego czasu Kostka przestał się udzielać, przynajmniej pod tym nickiem). Spod obu nicków wypływały bardzo podobne posty. Od jakiegoś czasu siedzą oni cicho, za to często uaktywniają się tematy o "rusofobii" i "oszołomstwie" cechującym jakoby antykomunistów i prawicowców, którzy przypominają o zbrodniach Armii Czerwonej i porównują totalitaryzm sowiecki do nazistowskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 31/03/2010, 17:48 Quote Post

Przypominam, że dyskusje o innych Użytkownikach również są zakazane.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 31/03/2010, 17:51 Quote Post

Zgadza się. O nieobecnych nie dyskutuje się na forum. Ja tylko mogę dodać, że na pewne kwestie mogą być identyczne wypowiedzi, spotykane u kilku ludzi. wink.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 31/03/2010, 17:54 Quote Post

CODE
dyskusje o innych Użytkownikach również są zakazane.

Wiem, ale ja nie dyskutuję, tylko podaję argumenty na to, że faktycznie doszło na tym forum do co najmniej kilku przypadków multinicku.
CODE
na pewne kwestie mogą być identyczne wypowiedzi, spotykane u kilku ludzi. wink.gif

Wiem o tym, ale akurat tutaj zbieżność jest aż zbytnia. Nie wierzę, że jest aż tylu komunistów, którzy za cel postawili sobie psucie atmosfery i porządku na forum historycy.org.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 31/03/2010, 18:01 Quote Post

W tej kwestii jest mi się już trudno wypowiedzieć. smile.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej