Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

99 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rosja: obecna gospodarka, polityka, Obserwacje, analizy, opisy itp.

and00

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 85.651

Rafal Maj
Zawód: bezrobotny

post 28/03/2015, 20:36 Quote Post

Wiesz Net Skaterze, jeżeli brać pod uwagę tytuł, to się mieści. Sam napisałeś, z dodatkiem podtytułu już nie, i tu też masz rację. Tylko ten temat się rozrósł na 185 stron, nie wszystko w nim dotyczy czysto tematu mocarstwowości (lub nie) Rosji, a otwierać nowy watek w którym będzie 5 postów? Ty tu rządzisz 
Watek rajdu, moim zdaniem dotyczy szeroko pojętej polityki putinowskiej Rosji a o tym, w tym temacie jest sporo.

OK, zaproponuj nowy tytul watka, tutaj.
Faktycznie, ten stary jest teraz nieadekwatny, temat w ciagu tych 5 lat sie rozrosl.
Nowy tytul powinien dotyczyc Rosji obecnie - ale bardziej ogolnikowo, aby zmiescic to co przedtem wylatywalo jako off topy.
Moderator N_S

Zgodnie z myślą moderatora otwieram nowy wątek, choć nie wiem czy na mównice się nie nadaje.
Ten " Rosja obecnie, czy zasługuje na miano supermocarstwa?" powinien być bardziej związany z tematem.
A tu możemy sobie popisać o konkretnych (mam nadzieję) sprawach związanych z Rosją jako takich. Mam nadzieje że będzie merytorycznie bo naprawdę to skończy na mównicy. smile.gif

smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

and00

IV ranga

Rafal Maj

post 28/03/2015, 20:43 Quote Post

Jak kolega czarny piotruś napisał, jestem ciekawy co rosyjscy motocykliści zrobili na Rajdzie katyńskim?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

gtsw64

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab

post 9/04/2015, 18:49 Quote Post

QUOTE(and00 @ 28/03/2015, 20:43)
Jak kolega czarny piotruś napisał, jestem ciekawy co rosyjscy motocykliści zrobili na Rajdzie katyńskim?
*

Natomiast motocykliści z pod znaku "Nocnych wilków" pupilków Putina wybierają się do Polski http://niezalezna.pl/65863-rajd-rosyjskich...-dzien-zwyciest
Już zwołują się polscy motocykliści oraz psełdo-kibice aby uniemożliwić przejazd przez Polskę nacjonalistycznej (najłagodniej określonej)grupy (często nazywanej bandą motocyklową) rosyjskich motocyklistów z symbolami komunistycznymi które w Polsce są zabronione.
Co zrobią władze? Zabroniły przejazdu "marsz Bandery" czy odmówią Putinowi? Dopiero będzie się moskiewska propaganda wyżywać nad totalitarnym polskim rządem zabraniającym rosyjskim motorowym turystom wjechać do ponoś wolnego kraju.
Dlatego też myślę że najlepiej będzie jak to społeczeństwo nie dopuści do wjazdu pokazując że są tu tak potrzebni jak kolka w d...

Ten post był edytowany przez gtsw64: 9/04/2015, 18:51

User is offline  PMMini Profile Post #3

gtsw64

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab

post 10/04/2015, 11:29 Quote Post

McDonalds z Rosji won.
Dwaj znani rosyjscy reżyserzy filmowi, bracia Andriej Konczałowski i Nikita Michałkow, zwrócili się do prezydenta Rosji Władimira Putina o dotację dla tworzonej przez nich sieci jadłodajni, która ma być alternatywą dla zachodnich sieci fast foodów.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-konc...donald-s/8ytjbq
Widać że przechodzą na gospodarkę wojenną wink.gif smile.gif

Tak się załatwia konkurencję w cywilizowanym kraju:
http://www.tvp.info/16631587/kolejne-bary-...ienia-sanitarne
Znów ten przeklęty sanepid wink.gif

Ten post był edytowany przez gtsw64: 10/04/2015, 11:29

User is offline  PMMini Profile Post #4

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 3/06/2015, 12:20 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 10/04/2015, 11:29)

Widać że przechodzą na gospodarkę wojenną wink.gif  smile.gif

Na to potrzeba funduszy. I to jakich! A w tej kwestii są takie wiadomości:
http://telewizjarepublika.pl/arabia-saudyj...arke,20423.html
Raz już Saudowie wzięli udział w rozpirzeniu systemu panujacego w Rosji. I to skutecznie. Co Rosja może przeciwstawić takiej polityce?

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Adiko

VII ranga
Nr użytkownika: 81.745

Adam
Zawód: specjalista

post 4/06/2015, 0:00 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/06/2015, 12:20)
QUOTE(gtsw64 @ 10/04/2015, 11:29)

Widać że przechodzą na gospodarkę wojenną wink.gif  smile.gif

Na to potrzeba funduszy. I to jakich! A w tej kwestii są takie wiadomości:
http://telewizjarepublika.pl/arabia-saudyj...arke,20423.html
Raz już Saudowie wzięli udział w rozpirzeniu systemu panujacego w Rosji. I to skutecznie. Co Rosja może przeciwstawić takiej polityce?
*

Błędna analiza? Jak widać Rosja całkiem dobrze radzi sobie z tą sytuacją, nawet zwiększa wydobycie. Jeśli już, to najbardziej uderzy to w amerykański sektor - wydobycie ropy z łupków, ta droga ropa będzie wparta z rynku.

User is offline  PMMini Profile Post #6

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 4/06/2015, 15:07 Quote Post

A wie ktoś czemu ostatnio rubel i RTS tak poleciały w dół? Ropa jest względnie stabilna, crude fluktuuje sobie wokół 60$/bbl. Gaz poleciał, ale jego znaczenie jest dużo mniejsze. O co loto?

User is offline  PMMini Profile Post #7

Barg

IX ranga
Nr użytkownika: 56.976

post 4/06/2015, 16:18 Quote Post

PKB im poleciał w dół rok do roku (za kwiecień), pisze z pamięci ponad minus 4%

Ten post był edytowany przez Barg: 4/06/2015, 16:19

User is offline  PMMini Profile Post #8

and00

IV ranga

Rafal Maj

post 4/06/2015, 18:21 Quote Post

Bo się szykuje nowa ofensywa na Ukrainie, PLN też poleci, dlatego ostatnio zmieniłem fundusze na nominowane w USD

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

monx

VII ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 8/06/2015, 17:03 Quote Post

QUOTE(Barg @ 4/06/2015, 16:18)
*

Moge prosic o zrodło bo spadek az o 4 % w kontekscie innych danych gospodarczych wydaje mi sie osobiscie raczej mało prawdopodobny - spadek za pierwsze 3 miesiace wyniosł 1,9 % a według najnowszego raportu Banku Swiatowego prognozy sa takie
2015 spadek o 2,7 % (jeszcze na poczatku roku prognozowanow Banku Swiatowym spadek o 5 %) przy sredniej cenie baryłki na poziomie 58 dolarow
2016 wzrost o 0,7 % (cena baryłki 63 dolary)
2017 wzrost o 2,5%

Ten post był edytowany przez monx: 8/06/2015, 17:04

User is offline  PMMini Profile Post #10

Barg

IX ranga

post 8/06/2015, 17:57 Quote Post

QUOTE(monx @ 8/06/2015, 17:03)
QUOTE(Barg @ 4/06/2015, 16:18)
*

Moge prosic o zrodło bo spadek az o 4 % w kontekscie innych danych gospodarczych wydaje mi sie osobiscie raczej mało prawdopodobny - spadek za pierwsze 3 miesiace wyniosł 1,9 % a według najnowszego raportu Banku Swiatowego prognozy sa takie

Z tej strony, a ona powołuje się na rosyjski GUS. Dane opublikowane 1 czerwca - oczywiście za kwiecień.

http://pl.investing.com/economic-calendar/russian-gdp-407

User is offline  PMMini Profile Post #11

monx

VII ranga

post 8/06/2015, 21:34 Quote Post

Nie zebym sie chciał kłocic ale szczerze to bardziej mi to wyglada na spadek produkcji przemysłowej w kwietniu w stosunku do marca 2015 ktory był rzeczywiscie na poziomie około minus 4 procent a nie spadek PKB rok do roku. Ciezko to zweryfikowac bo ta strona odsyła nas w przypisie do linka ktory prowadzi donikad

Ze swojej strony moge polecic wpisanie w googla "pmi index hsbc" i poczytanie tego co wyskoczy na temat usług i przemysłu lub samego przemysłu w przypadku mniejszych gospodarek

I jeszcze to jest ciekawe odnosnie korelacji miedzy medialnym przekazem o Rosji np w TVN i Wyborczej a rzeczywistoscia - zwroce uwage kto to napisał bo zaraz ktos mi znow zarzuci propagande-polecam pyszna koncowke tekstu biorac pod uwage ze mowimy o naukowcach ktorych obowiazuje bardzo duza wstrzemiezliwosc w formułowaniu tez
http://biuletynmigracyjny.uw.edu.pl/49-paz...-morzu-polprawd
Cytowana połprawda w wersji TVN na co niesmiało wskazuja nawet polscy badacze w koncowce swojego tekstu
http://www.tvn24.pl/rosjanie-masowo-emigru...a,549331,s.html

Ten post był edytowany przez monx: 8/06/2015, 22:23

User is offline  PMMini Profile Post #12

Barg

IX ranga

post 8/06/2015, 21:46 Quote Post

Trzeba było zadać pytanie 1 czerwca - wtedy jak sądzę (bo inne dane i linki się spawdzają w danym dniu) strona odsyłała bezpośrednio do źródłowego linka (co w przypadku danych z Centralnego Banku Rosji sprawdzałem).

Tu masz filtr z danymi ekonimicznymi Rosji od 01.05.2015 do 07.06.2015 z tej samej strony. Oczywiście też jak chcesz możesz je kwestionować mimo, że powołują się m.in na rosyjski GUS, czy Centrlany Bank Rosji:

http://pl.investing.com/economic-calendar/

Zdaje się jednak filtra zalinkować mi się nie udaje confused1.gif
Trzeba podać zakres daty jaki się chce analizować i wyłączyć inne państwa - zostawić tylko Rosję.

Oczywiście jak masz inne dane dotyczące rosyjskiego PKB za kwiecień, oczywiście ze źródłami - to poproszę.

Ten post był edytowany przez Barg: 8/06/2015, 21:49

User is offline  PMMini Profile Post #13

monx

VII ranga

post 8/06/2015, 22:02 Quote Post

Srednio po prostu chce mi sie wierzyc ze spadek w kwietniu i zaraz sie pewnie okaze w maju moze byc znacznie wiekszy niz w I kwartale biorac pod uwage chociazby to
user posted image

User is offline  PMMini Profile Post #14

Barg

IX ranga

post 8/06/2015, 22:14 Quote Post

Bardzo być może, że PKB Rosji okaże się w maju mniejszy lub większy niż w kwietniu. To się okaże...

Tylko wiesz - nie pamiętam akurat czy konkretnie ty - ale rusofile z uparciem lepszej sprawy twierdzili, że rosnący PKB Rosji w latach 2000- 2013/14 to zasługa - tu dodam od siebie - wybitnego typowego rosyjskiego zbrodniarza, bandyty itp. - Putina. A ty zadajesz kłam ich tezom i twierdzisz, że wzrost PKB Rosji zależy od wzrostu cen ropy... To jest naprawdę dobre w twoim poście. Twoje zdrowie rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #15

99 Strony  1 2 3 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej