Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> STANISLAW PIETA, "Malowniczy" posel PiS
     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 30/05/2018, 15:56 Quote Post

QUOTE(Rafadan @ 30/05/2018, 15:48)
Czytać hadko, że o publikowaniu takich rzeczy nie wspomnę. Jednak dziennikarstwo powinno mieć jeszcze jakieś hamulce. Nie zazdroszczę najbliższym zaangażowanych osób. W tej sprawie zgadzam się, jak nigdy, z Galopującym Majorem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...ty-ucierpi.html

Jaki pan poseł był, to można było widzieć wcześniej. Czy naprawdę trzeba miażdżyć też innych?
*


Pan poseł powinien był pomyśleć wcześniej o dwóch rzeczach:
1 - ma rodzinę, a przysięga małżeńska to podobne rzecz święta
2 - jest osobą publiczną, a więc informacje o jego życiu prywatnym są i będą publikowane
tylko skoro krew odpłynęła mu nie tam, gdzie potrzeba to nie ma, co winić mediów.

I tak bardzo szczerze na koniec.
Pojawiają się głosy, że "Fakt" jest zły, be, bez sumienna itd., ale którekolwiek medium, kiedykolwiek postanowiło napisać artykuł krytyczny o innym medium, które odważyło się napisać, że znana osoba (celebryta) zdradzał najbliższą osobę? Rodzina posła na tle innych zdradzonych to jakiś wyjątek? Święci? Nietykalni? Mają immunitet? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 30/05/2018, 17:12 Quote Post

Jak dobrze pomyśleć to politycy wyrażający poparcie dla idei konserwatywncyh i afirmują rodziny:

- biją żony http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstw...y,409080,1.html
- zarażają kiłą partnerki https://www.wprost.pl/kraj/10127049/seksska...biety-kila.html
- posiadają kochanki https://oko.press/bil-pil-rozbijal-zdradzal...el-zbonikowski/
- nie płacą prostytutkom: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prost...tytutki/hkl7pw0

Pięta jest po prostu kolejnym który głosi konserwatywne poglądy, w życiu będąc lubieżnikiem.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.106
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 30/05/2018, 17:15 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 30/05/2018, 15:32)
Co w pośle Pięcie jest "konserwatywnego"? Oficjalny obyczajowy obskurantyzm a'la polski KK, nijak nie wadzący rozbuhanym chuciom dopalanym władzą i pieniędzmi...? (także wedle wzorców polskiego KK)
*


Bo w Polsce nie ma konserwatyzmu tylko jest "konserwatyzm". Ot starsze Janusze co w niedzielę siedzą na mszy w pierwszej ławce, a w robocie macają sekretarki i młodsze Seby co po paradach normalności idą na tirówki. Wszystkie Pięty, Korwiny, Ziemkiewicze, Warzechy, Zbonikowskie etc. to właśnie ten typ konserw.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 30/05/2018, 18:52 Quote Post

QUOTE(Delwin @ 30/05/2018, 15:03)
Ciekawe czy jak gnojono Rysia Petru też wszyscy byli tacy wyluzowani i myśleli z troską o jego rodzinie.
*


Tu akurat nie ma co porównywać do Rysia:

- po pierwsze, Rysio jest oficjalnie w trakcie rozwodu (którego nie może dokończyć podobno na tle podziału majątku - no ale w tym sensie sytuacja jest, przynajmniej porównując do posła Pięty, czysta)

- po drugie, nie miał zamiaru "płacić" swojej wybrance stanowiskami opłacanymi z naszych pieniędzy.

- po trzecie, to partia posła Pięty zwykle wyciera sobie gębę wartościami chrześcijańskimi i deklaruje przywiązanie do katolicyzmu (czyli np. nierozerwalności małżeństwa - w przypadku większości posłów często co najmniej drugiego ;-) )

- na koniec - nic nie wiadomo aby Rysiu oszukiwał kogokolwiek obiecując ślub, dzieci, itd. Jeśli chciał sobie zaszaleć... to jest pełnoletni i w sumie jego sprawa tu się powinna kończyć
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 30/05/2018, 19:13 Quote Post

Halo, przebrzydłe lewaki! Poseł Pięta miał Wam swego czasu coś do powiedzenia:

QUOTE
Albo powstrzymamy lewackich totalitarystów i zdołamy zapobiec degeneracji rodziny,małżeństwa i wychow.dzieci,albo Europy nie będzie


https://twitter.com/stpieta/status/373370953587523584?

tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 30/05/2018, 19:49 Quote Post

NO cóż, kolejny Don Juan po Marcinkiewiczu, zachciało się amorów, to trzeba płacić, zwłaszcza, jeśli podobnie jak Marcinkiewicz, ma się usta pełne frazesów o rodzinie i wierności.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Alexander Malinowski 3
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.569
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk
 
 
post 30/05/2018, 19:55 Quote Post

Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego interesujecie się prywatnym życiem Pana Pięty?

Jedyne publiczne elementy tej historii to:
1. Obietnica pracy w państwowej spółce = korupcja
2. Wykorzystanie seksualne osoby będącej w stosunku podległości = gwałt lżejszego kalibru
3. Łga = poświadczenie nieprawdy, jeśli udowodnione powinno skutkować terminacją obecności w polityce i zatrudnienia przez państwo i podmioty państwowe

Fakt, że zdradza swoją żonę jest jego prywatną sprawą.

Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski 3: 30/05/2018, 19:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 30/05/2018, 19:59 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 30/05/2018, 20:13)
Halo, przebrzydłe lewaki! Poseł Pięta miał Wam swego czasu coś do powiedzenia:

QUOTE
Albo powstrzymamy lewackich totalitarystów i zdołamy zapobiec degeneracji rodziny,małżeństwa i wychow.dzieci,albo Europy nie będzie


https://twitter.com/stpieta/status/373370953587523584?

tongue.gif
*


Dał nam przykład poseł Pięta wink.gif

Chciałbym przekazać dziecku te wartości, które rodzice mnie wpoili. Żeby dziecko było wychowane w duchu tradycji i szacunku do kultury. Żeby było przywiązane do świętej wiary rzymskokatolickiej, by starało się pomagać innym ludziom. Chciałbym, żeby moja córka doceniała za jakiś czas znaczenie jakie niesie ze sobą wspólnota w każdym jej wymiarze. Kulturowa, narodowa, rodzina. To chcę żeby jakoś w niej zostało – stwierdził poseł.
http://telewizjarepublika.pl/prawdziwa-twa...ieka,60803.html

"Degeneraci, dewianci, zboczeńcy i pedofile chcą zniszczyć religię, rodzinę i podważyć prawo naturalne. Nie uda się!" - napisał.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,1...a.html#TRrelSST

Swego czasu przylgnęło do niego określenie osoby ,która nie lubi oraz boi się sexu. Ciekaw jestem, czy z nową partnerką stosowali metodę kalendarzyka, czy też może inną. dry.gif wink.gif

Ale na bok śmiechy, żarty. Jest jakaś reakcja ze strony partii? Dziennikarze dorwali i wydusili od kogoś komentarz? Bo nie mogę niczego znaleźć, a jestem ciekaw.

@AM3

Post 13 punkt 2.

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 30/05/2018, 20:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 30/05/2018, 20:18 Quote Post

Swoją drogą, na odsiecz Partii Matce ruszył między innymi Pereira z TVP Info. A tak przy okazji, czy w telewizji "publicznej" temat się pojawił? Bo na przykład sprawa "agencji towarzyskiej u Gawłowskich" nie schodziła u nich z anteny całymi dniami.

A tu o odsieczy ze strony wzmiankowanego "dziennikarza" (cudzysłów nieprzypadkowy):

http://natemat.pl/239615,romans-stanislawa...broni-posla-pis

Alexander Malinowski 3
QUOTE
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego interesujecie się prywatnym życiem Pana Pięty?


Zapewne pies z kulawą nogą, no chyba, że pudelek by się tym nie zainteresował gdyby nie... Podpowiem - prześledź denuncjacje tego pana odnośnie tzw. "tradycyjnych wartości". Użyteczne będzie następnie słowo "HIPOKRYZJA".

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 30/05/2018, 20:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 30/05/2018, 20:20 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 30/05/2018, 19:55)
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego interesujecie się prywatnym życiem Pana Pięty?
(...)
Fakt, że zdradza swoją żonę jest jego prywatną sprawą.


Sam sobie odpowiedziałeś - najpierw mówisz o prywatnym życiu, a potem wymieniasz po kolei kilka punktów (korupcja, wykorzystywanie stanowiska) na które są paragrafy (już jak najbardziej "państwowe", a nie prywatne ;-) )

To że posłowi Pięcie zdarzyło się być z nimi na bakier akurat przy "prywatnym" zdradzaniu żony jest tu drugorzędnie i nic nie ma do sprawy. Poza dodatkowym (i marginalnym) smaczkiem że dopuszcza się tego poseł partii która deklaruje na co dzień całkiem inny system wartości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.106
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 31/05/2018, 0:54 Quote Post

chassepot
CODE
A ten cały system wartości - chrześcijaństwo, patriotyzm, ofiarność to fasada dla mniej lub bardziej oficjalnych klubów Sebixów i Januszy oraz pożywka dla karmienia się poczuciem wyższości nad upadającą Europą, która może kiedyś i upadnie, ale dopiero wtedy gdy tu pozostaną zgliszcza i to dość brzydko pachnące.

A go wiadomo. W Polsce nie ma żadnego realnego konserwatyzmu tylko jakiś machoizm w białych skarpetkach i mokasynach. Siłę realnego konserwatyzmu dosyć łatwo określić na podstawie poparcia sondażowego partii Marka Jurka..

Alexander Malinowski 3
CODE
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego interesujecie się prywatnym życiem Pana Pięty?

Jedyne publiczne elementy tej historii to:
1. Obietnica pracy w państwowej spółce = korupcja
2. Wykorzystanie seksualne osoby będącej w stosunku podległości = gwałt lżejszego kalibru
3. Łga = poświadczenie nieprawdy, jeśli udowodnione powinno skutkować terminacją obecności w polityce i zatrudnienia przez państwo i podmioty państwowe

Fakt, że zdradza swoją żonę jest jego prywatną sprawą.

Albowiem gdyż poniewóż:
1. Obietnica pracy w państwowej spółce = korupcja
2. Wykorzystanie seksualne osoby będącej w stosunku podległości = gwałt lżejszego kalibru
3. Łga = poświadczenie nieprawdy, jeśli udowodnione powinno skutkować terminacją obecności w polityce i zatrudnienia przez państwo i podmioty państwowe

ChochlikTW
CODE
Dał nam przykład poseł Pięta wink.gif

Jak posuwać mamy rolleyes.gif
CODE
Ale na bok śmiechy, żarty. Jest jakaś reakcja ze strony partii? Dziennikarze dorwali i wydusili od kogoś komentarz? Bo nie mogę niczego znaleźć, a jestem ciekaw.

Coś tam było. Generalnie wstrzemięźliwe, ale w tonie że nawywijał.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 31/05/2018, 7:48 Quote Post

QUOTE(kmat @ 31/05/2018, 1:54)
CODE
Ale na bok śmiechy, żarty. Jest jakaś reakcja ze strony partii? Dziennikarze dorwali i wydusili od kogoś komentarz? Bo nie mogę niczego znaleźć, a jestem ciekaw.

Coś tam było. Generalnie wstrzemięźliwe, ale w tonie że nawywijał.
*


Czyli prezes nie zabrał głosu, więc reszta milczy, a poseł ma zapewne zbyt silne pozycję, aby narażać się zbytnio na szwank.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.106
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 31/05/2018, 17:51 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 31/05/2018, 7:48)
QUOTE(kmat @ 31/05/2018, 1:54)
CODE
Ale na bok śmiechy, żarty. Jest jakaś reakcja ze strony partii? Dziennikarze dorwali i wydusili od kogoś komentarz? Bo nie mogę niczego znaleźć, a jestem ciekaw.

Coś tam było. Generalnie wstrzemięźliwe, ale w tonie że nawywijał.
*


Czyli prezes nie zabrał głosu, więc reszta milczy, a poseł ma zapewne zbyt silne pozycję, aby narażać się zbytnio na szwank.
*


Prezes w szpitalu siedzi, więc wszystkiego nie ma prawa ogarniać. Ale jeśli wydobrzeje i wróci to myślę, że się po Pięcie przejedzie. Czyli do końca kadencji nic mu wiele nie zrobi (kazus Zbonikowskiego), ale na miejsce na liście bym na miejscu posła nie liczył.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 1/06/2018, 9:54 Quote Post

Politycy PiS komentują skandal wokół Stanisława Pięty

Nie milkną echa publikacji o romansie, jaki miał mieć poseł PiS. "Uwiódł samotną, poszukującą miłości i pragnącą dziecka kobietę. Mamił wpływami w spółkach Skarbu Państw" - pisał "Fakt" 29 maja.
- Przykre to i smutne - mówi "Super Expressowi" Tadeusz Cymański, wiceszef klubu PiS. - Tracimy na tym wizerunkowo. Każde gołe kąpanie się (poseł nawiązuje tu do zdjęć Jana Marii Jackowskiego na plaży niedaleko Białogóry - opublikowane zostały przez "SE" 30 kwietnia - red.) jakieś kochanki, szkodzą wizerunkowi partii - komentuje. - Musi być spowiedź, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy i zadośćuczynienie! - apeluje.
- Gdyby te zarzuty z romansem się potwierdziły, to byłoby to naganne zachowanie – dodaje rzecznik dyscypliny partyjnej PiS Karol Karski. Natomiast rzeczniczka PiS Beata Mazurek mówi krótko: "to prywatna sprawa posła".

(Onet)

Wszystkie trzy wypowiedzi swiadcza, ze PiS zyje w innym swiecie.


N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 1/06/2018, 10:12 Quote Post

CODE
Wszystkie trzy wypowiedzi swiadcza, ze PiS zyje w innym swiecie.

A niby dlaczego?
PiS nie za bardzo wie jak się w takiej sytuacji zachować - po prostu nie przewidziano, że własna hipokryzja tak jaskrawo wyjdzie na jaw. Brak jest więc jednoznacznego "przekazu dnia" i pojawiają się różne głosy.
Bo tak naprawdę tu tylko o hipokryzje chodzi. Sprawa romansu, zdrady itd. jest w gruncie rzeczy prywatna sprawą pana Pięty. Nie jest prywatnym natomiast to, że wcześniej totalnie krytykował on osoby zachowujące się tak jak on teraz.

Natomiast nie za bardzo wiem o co chodzi Cymańskiemu w sprawie senatora Jackowskiego? Kąpanie się czy opalanie na golasa jest już bowiem ewidentnie sprawą prywatną. I nie przypominam sobie by PiS tu cokolwiek potępiał. A i sam senator wyglądał podobno nie najgorzej, więc i od strony estetycznej trudno mu było coś zarzucić.
Ze względu na skrajną hipokryzje rozumiem krytykę Pięty ale nie rozumiem krytyki Jackowskiego.



A niby dlaczego?
PiS nie za bardzo wie jak się w takiej sytuacji zachować - po prostu nie przewidziano, że własna hipokryzja tak jaskrawo wyjdzie na jaw. Brak jest więc jednoznacznego "przekazu dnia" i pojawiają się różne głosy.
Bo tak naprawdę tu tylko o hipokryzje chodzi. Sprawa romansu, zdrady itd. jest w gruncie rzeczy prywatna sprawą pana Pięty. Nie jest prywatnym natomiast to, że wcześniej totalnie krytykował on osoby zachowujące się tak jak on teraz.

"A niby dlaczego" ? Bo to, co napisalem w moim zdaniu mojego postu bazuje na pamieci wydarzen identycznego typu w innym kraju. W kraju tym tego typu zachowanie automatycznie dyskwalifikuje sprawce w oczach jego elektoratu ktory reaguje wedlug prostej zasady: mysmy ciebie wybrali, od momentu wybrania przestajesz byc osoba prywatna a zamieniasz sie w osobe publiczna, za nasze pieniadze masz robic to co jest twoim obowiazkiem jako naszego reprezentanta - i nic innego. Jezeli w glowie masz flirty i seksy to jestes czasem przeszlym i masz odejsc. Najwidoczniej w PL panuje inna koncepcja. Ani mi w glowie jest ja zmieniac bo to nie moja sprawa - natomiast nie widze przeszkod aby wyrazic moja osobista opinie tak jak to uczynilem.
N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 1/06/2018, 12:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej