Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LESZEK MILLER, Ocena, opinie
     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 26/03/2004, 19:27 Quote Post

Jest nawet nie wiecie jak sie ciesze !!!

Hurra !!

Najbardziej nieudolny politki III RP odszedł podał się do dymisji nie ma koniec hehehe super !!! ale musiały mu akcje do 5% spasc a jak 20% miał Buzek to juz Miller mowil zeby odszedł zero honoru lecz teraz sie uratowal papa panie Miller nie bede za panem tesknil. Tylko szkoda ze 2 Maja po wyborach do UE jeszcze 2 miesiace zebys tylko nie zrobil zadnej nowej afery albo nie zmienil zdania.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Hever
 

II ranga
**
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 77
Nr użytkownika: 428

 
 
post 26/03/2004, 21:09 Quote Post

Do dymisji udaje się 2 maja, bo chce przejść do histori jako premier, który wprowadził nas do Uni Europejskiej. (,a nie do europy, do której należymy od czasów przybycia słowian nad wisłe).

Mam nadzieję, że PO jak przejmie włądzę (po wyborach) to nie skończy tak jak SLD, bo potem będzie kolej na Samoobrone, a wtedy padnie Polska. Wszyscy opróc Leppera!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 26/03/2004, 22:17 Quote Post

Może nie jestem wilbicielem Millera i SLD, ale nie sądzę, żeby był on jakimś złem wcielonym, strasznie nieudolnym politykiem. Politykiem jest takim sobie. Nie wspaniały, nie fatalny. A że elektorat od niego odejdzie było pewne na samym początku. Nikt by nie utrzymał zwolenników rządząc w tym naszym państwie. A Polacy nadal jak stado bezmyślnych owiec co każde wybory przechodzi z jednej strony polanki zwanej Lewicą na drugą nazywaną Centroprawicą. Cóż... może za jakieś kilkanście lat to się zmieni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/03/2004, 14:53 Quote Post

"mężczyznę poznaje sie po tym jak zaczyna tylko jak kończy"..... no cóż LM dał ciała po całości. PO grozi może i mniejsza kompromitacja; a recepta na to jest banalna - nie sprzedawać takich textów jak zamieszczony przeze mnie na początku posta wink.gif gdyż zapewne i b.członkowie Kongresu Aferałów Darmozjadliwych odejdą w podobnej niesławie; albo.... pobujają się na gałazkach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 27/03/2004, 15:49 Quote Post

QUOTE(Rothar @ Mar 26 2004, 11:17 PM)
Może nie jestem wilbicielem Millera i SLD, ale nie sądzę, żeby był on jakimś złem wcielonym, strasznie nieudolnym politykiem. Politykiem jest takim sobie. Nie wspaniały, nie fatalny. A że elektorat od niego odejdzie było pewne na samym początku. Nikt by nie utrzymał zwolenników rządząc w tym naszym państwie. A Polacy nadal jak stado bezmyślnych owiec co każde wybory przechodzi z jednej strony polanki zwanej Lewicą na drugą nazywaną Centroprawicą. Cóż... może za jakieś kilkanście lat to się zmieni.

Był nieduolny i to jak dobrał sobie super ministrów zwłaszcza zdrowia i NFZ ponadto jest umaczany w aferze Rywina i jego rzad ma 5% a jak Buzka mial 15% to cfaniaK mowil ze Buzek powinien ustapic a sam jak mial 15% nie myslal o wycofaniu sie zero honoru.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 27/03/2004, 16:29 Quote Post

Jak odchodzi to niech idzie w cholere..........

Nie powiem żeby było ciekawie pod jego rządami...... Chwalą się że wprowadzają nas do Unii i to historyczna chwila, ale wprowadzają nas do Unii na klęczkach i nierównych warunkach. Jego rządy obfitowały w mnóstwo różnych afer i przekrętów. To on wybierał nieudolnych ministrów POL MUSI ODEJŚĆ!! dry.gif
którzy nadal pracują. To on był zamieszany w sprawę Rywina która nie została wyjaśniona. Myślę iż przy takim poparciu dla rządu nie miał innego wyjścia jak opuścić to stanowisko. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 27/03/2004, 16:48 Quote Post

A teraz najwiecej chyba kosztuje nas NASZ KOCHANY PAN PREZYDENT>>>>>>>
Który remontuje swój pałacyk za pieniądze NAS podatników!!!!!!! ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/03/2004, 17:02 Quote Post

Co do DARMOZJADÓW to są moje typy
1-SENAT - 100 senatorów + ....... ludzi ich obslugujących. Praktyka ponad 10 letnia wskazuje że Senat nie pelni praktycznie żadnej roli ... poza dawaniem pracy zatrudnionym w nim
2- PREZYDENT - też praktycznie urząd o znaczeniu tytularnym; nie stać nas na niego /moim zdaniem/.
3- SEJM - 460 posłów - tylko po co aż tylu? Czy 100 by nie wystarczyło?
4-agencje rzadowe - przejmują role ministerstw w ktorych istnieją; czy ministerstwa nie moglyby zająć się swymi obowiązkami a nie spychać ich na Agencje?
5-powiaty; województwa; cała porąbana struktura samorządowa.
Moim zdaniem powinno być z 5-6 województw i 49 powiatów (ktore mogly powstać w oparciu o dawne województwa). A teraz mamy zdublowane władze wojewodztwa (sejmiki i wojewodowie); strasznie wielką liczbę powiatów itp, - a to wszystko też KOSZTUJE !!!!!!!!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 27/03/2004, 17:17 Quote Post

QUOTE(Celt @ Mar 27 2004, 06:02 PM)
Co do DARMOZJADÓW to są moje typy
1-SENAT - 100 senatorów + ....... ludzi ich obslugujących. Praktyka ponad 10 letnia wskazuje że Senat nie pelni praktycznie żadnej roli ... poza dawaniem pracy zatrudnionym w nim
2- PREZYDENT - też praktycznie urząd o znaczeniu tytularnym; nie stać nas na niego /moim zdaniem/.
3- SEJM - 460 posłów - tylko po co aż tylu? Czy 100 by nie wystarczyło?
4-agencje rzadowe - przejmują role ministerstw w ktorych istnieją; czy ministerstwa nie moglyby zająć się swymi obowiązkami a nie spychać ich na Agencje?
5-powiaty; województwa; cała porąbana struktura samorządowa.
Moim zdaniem powinno być z 5-6 województw i 49 powiatów (ktore mogly powstać w oparciu o dawne województwa). A teraz mamy zdublowane władze wojewodztwa (sejmiki i wojewodowie); strasznie wielką liczbę powiatów itp, - a to wszystko też KOSZTUJE !!!!!!!!!!

Całkowicie sie zgadzam........


Utrzymujemy armie urzędników........ A nasi posłowie zamiast siedzieć w sejmie na obradach to robią nie wiadomo co.......... Frekwencja w sejmie utrzymuje się na poziomie do 10 % . Banda różnorakich urzędników , samochodów (pamiętamy jakie to samochody resortowi zdrowia zafundował Mariusz Łapiński z kasy państwowej i to w sytuacji krytycznej dla służby zdrowia) utrzymujemy kierowców....... pytam w imię czego??? przecież ministrowie chyba mają prawo jazdy.......NIECH SAMI PROWADZĄ!! Za nasze pieniądze na "Wiejskiej" utrzymywana jest "Banda Nierobów". Nie mówię że wszyscy posłowie są tacy ale większość z nich zajmuje się swoimi sprawami, a nie dobrem państwa Polskiego. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/03/2004, 17:23 Quote Post

Co do ministerstw.......nie zgodze sie; ich rozzutność utrzymuje się w granicach przyzwoitości; bardziej drażni mnie rozrzutnośc na poziomie samorządów.
Czy wojt każdej gminy na zadxxxxxx musi miec limuzynę (lub lepszy sam. slużbowy) z kierowca? Czy nie mogą jeździć prywatnymi i rozliczać się z km ktore przejechali służbowo ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 27/03/2004, 18:27 Quote Post

Vitam

Przepraszam, że się wtrącę, to nie ma być z mojej strony złośliwość, ale... czy ktoś z P.T. Psioczących-W-Tym-Wątku ma jakis pomysł, jak polepszyć sytuację, którą mamy? Bo od samego mówienia że jest źle i co jest żle jeszcze nigdy nigdzie nikomu nie zrobiło się lepiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/03/2004, 18:37 Quote Post

Szanowny Coobcku, trudno odmówić Ci racji; tyle że proszę zauważ że moje posty wyglądają następująco :
1-SENAT - 100 senatorów + ....... ludzi ich obslugujących. Praktyka ponad 10 letnia wskazuje że Senat nie pelni praktycznie żadnej roli ... poza dawaniem pracy zatrudnionym w nim - może nie wprost ale mowię - rozwiązać Senat
2- PREZYDENT - też praktycznie urząd o znaczeniu tytularnym; nie stać nas na niego /moim zdaniem/. - postulat - znieść ten urząd
3- SEJM - 460 posłów - tylko po co aż tylu? Czy 100 by nie wystarczyło?
4-agencje rzadowe - przejmują role ministerstw w ktorych istnieją; czy ministerstwa nie moglyby zająć się swymi obowiązkami a nie spychać ich na Agencje?w domyśle rozwiązać
5-powiaty; województwa; cała porąbana struktura samorządowa.
Moim zdaniem powinno być z 5-6 województw i 49 powiatów (ktore mogly powstać w oparciu o dawne województwa). A teraz mamy zdublowane władze wojewodztwa (sejmiki i wojewodowie); strasznie wielką liczbę powiatów itp, - a to wszystko też KOSZTUJE !!!!!!!!!!
nastepny zaś :
Psioczenie :Czy wojt każdej gminy na zadxxxxxx musi miec limuzynę (lub lepszy sam. slużbowy) z kierowca?
Pomysł: Czy nie mogą jeździć prywatnymi i rozliczać się z km ktore przejechali służbowo ?
Szczerze Ci powiem że też nie trawie krytykanctwa /które Ty nazywasz psioczeniem/ ; wolę stosować konstruktywną krytykę której próbkę jak myślę dostałeś powyżej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 27/03/2004, 18:41 Quote Post

QUOTE(Celt @ Mar 27 2004, 06:02 PM)
Co do DARMOZJADÓW to są moje typy
1-SENAT - 100 senatorów + ....... ludzi ich obslugujących. Praktyka ponad 10 letnia wskazuje że Senat nie pelni praktycznie żadnej roli ... poza dawaniem pracy zatrudnionym w nim
2- PREZYDENT - też praktycznie urząd o znaczeniu tytularnym; nie stać nas na niego /moim zdaniem/.
3- SEJM - 460 posłów - tylko po co aż tylu? Czy 100 by nie wystarczyło?
4-agencje rzadowe - przejmują role ministerstw w ktorych istnieją; czy ministerstwa nie moglyby zająć się swymi obowiązkami a nie spychać ich na Agencje?
5-powiaty; województwa; cała porąbana struktura samorządowa.
Moim zdaniem powinno być z 5-6 województw i 49 powiatów (ktore mogly powstać w oparciu o dawne województwa). A teraz mamy zdublowane władze wojewodztwa (sejmiki i wojewodowie); strasznie wielką liczbę powiatów itp, - a to wszystko też KOSZTUJE !!!!!!!!!!

1 senat nie potrzebny zgadzam się

2 powinen byc ktos kto reprezentuje polske niech zarabia te 20tys. miesiecznie ale niech palacykow nie remontuje ma wkoncu palac w Warszawie

3 sejm i tylu poslow potrzebnych jest w takim kraju jak polska

4 wtedy w ministerstwach musialoby byc wiecej ludzi powinna byc wieksza kontrola wydatkow w tych agencjach

5 5 wojdzeodztw?? chyba by sie miatsa pozabijaly o wladze w wojewodztwach jest dobrze tyle ile jest wystarcZy wczesniej bylo 49 wink.gif a teraz chyba 16:P a powaity tez dobrze ze sa podzial jest okej tak powinien miec samochod ale moznaby wyznaczyc granice np: 100tys i np. 3 na powiat takie samochody

6 patrz wyzej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/03/2004, 19:06 Quote Post

Odnosząc się do wypowiedzi przedmówcy:
2 powinen byc ktos kto reprezentuje polske niech zarabia te 20tys. miesiecznie ale niech palacykow nie remontuje ma wkoncu palac w Warszawie - a Premier nie może????

3 sejm i tylu poslow potrzebnych jest w takim kraju jak polska - do czego????? możesz powiedzieć ilu jest w Bundestagu? czy 920? (Niemcy mając około 80 mln ludności -mają 656 posłów i 69 senatorów !!!!!!) a i tak myślą o redukcji liczby parlamentarzystów !!!!!

4 wtedy w ministerstwach musialoby byc wiecej ludzi powinna byc wieksza kontrola wydatkow w tych agencjach - ale teraz już AGENCJE DUBLUJĄ ZADANIA MINISTERSTW; TO TAK JAKBY KOLEGA MI PODZLECIL MODEROWANIE SWEGO FORUM !!!!!!!!
5 wojdzeodztw?? chyba by sie miatsa pozabijaly o wladze w wojewodztwach jest dobrze tyle ile jest wystarcZy wczesniej bylo 49 a teraz chyba 16:P a powaity tez dobrze ze sa podzial jest okej tak powinien miec samochod ale moznaby wyznaczyc granice np: 100tys i np. 3 na powiat takie samochody
- może 4 ; stolice historyczne : W-wa; Poznań, Wrocław, Kraków; a powiedz mi po co 360 powiatów? 49-50 - to byłoby ok; tu możemy snuć analogię do Francji; co do sam.slużbowych - może wyznaczyć nie tylko LIMIT KM ALE CHODZI MI O LIMIT KLASY WOZÓW !!!!!!!!! Czy w Bziance Górnej wójt musi wozić tyłek limuzyną; czy powiedzmy samochód klasy fiata seicento albo punto nie wystarczyłby? Dla ministra lancia; wojewodzie passata, szefowi powiatu- punto/golfa; wójtowi gminy -malucha;) i to wymiana sam. co 5 lat , a nie co nowy model!!!! smile.gif

Ten post był edytowany przez Celt: 28/03/2004, 13:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 27/03/2004, 19:07 Quote Post

Drogi Celcie, wybacz, widać niejasno się wyraziłem. Miałem na myśli to, że od dawna wiadomo, że Senat jest potrzeby tylko Senatorom, żeby mieli ciepłe posadki. Wiadomo, że Sejm jest jakby zbyt liczny na nasz niewielki bądź co bądź kraj. Wiadomo, że urzędy wojewódzkie i powiatowe są często-gęsto miejscem lukratywnych beneficjów dla "krewnych i znajomych królika". Wiadomo, że wilu tych, co dochrapią się władzy, kupują od razu jak najlepszy samochód służbowy i super-meble do gabinetu. Wiadomo...
No wiadomo o wielu sprawach.
Wiadomo też nie od dzisiaj, co należałoby zrobić, żeby tę sytuację naprawić.
Ale wiadomo też, że do naprawy chorej sytuacji potrzebna jest wola polityczna tych, co na górze. Sprawienie, żeby sami na siebie ukręcili bat, dobrowolnie zrzekli się posad i stołów, zaczęli się ograniczać w przywilejach.
I właśnie o to ostatnie pytałem. Czy ktoś z Was ma pomysł, jak przymusić bandę bu#@%, żeby faktycznie stali się reprezentantami Społeczeństwa i funkcjonariuszami Państwa?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej