Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Battlefield 1
     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 6/05/2016, 22:29 Quote Post

http://www.purepc.pl/rozrywka/battlefield_...i_woja_swiatowa - lubię serię Battlefield, a historycznie osadzone tematy, już w ogóle, wiec bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość.

No i fajnie, że już nie II wojna światowa, bo ten schemat ( i tu zwykle front wschodni, albo Francja 1944) już mi się przejadł.
A tu widać, front zachodni, bliskowschodni, a nawet jest scena z walk w Afryce czy frontu włoskiego! (tych dwóch, nawet redakcja IGN nie rozpoznała, bo wspomnieli tylko o Arabii i zachodzie)
Szykuje się bardzo ciekawa gra.

Zabawnie też patrzeć na komentarze, bo o ile o II wojnie coś tam ktoś zawsze słyszał, to I wojna dla przeciętnego Kowalskiego to absolutne "SF".

Szczególnie rozbiło mnie pytanie "a te Araby, to źli?" rolleyes.gif

No, może to tez pomóc w sprzedaży książek o "Wielkiej Wojnie" - ktoś tam z grających być może będzie chciał zabłysnąć wiedzą wśród kumpli i coś nie coś poczyta hehe

Ten post był edytowany przez Kizior: 6/05/2016, 22:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 7/05/2016, 11:24 Quote Post

QUOTE(Kizior @ 6/05/2016, 23:29)
No, może to tez pomóc w sprzedaży książek o "Wielkiej Wojnie" - ktoś tam z grających być może będzie chciał zabłysnąć wiedzą wśród kumpli i coś nie coś poczyta hehe


Z własnych doświadczeń związanych z serią Sturmovik, Silent Hunter i Total War śmiem twierdzić tak: Nie może tylko to pewnik. Znam wiele przykładów osób które zadawały mi na początek strasznie podstawowe pytania by po jakimś czasie być na swój sposób znawcą samolotów IIWŚ, Uboota Typ VII czy historii Awarów albo Seleucydów. Owszem, na początek wiedza z internetu, ale sam wiem ile książek pożyczyłem a iloma się chwaliło jako zakupionymi smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 7/05/2016, 13:34 Quote Post

Heh, ale to nieźle daje do myślenia, że z edukacją w Polsce nie jest jednak tak źle, bo międzynarodowe towarzystwo durnotami nawet przebija.
Właśnie czytam komentarze ich "analizy" na "you tube".

Tam ludzie dopatrywali się w koleżce z minigunem, że strzelał do Azjatów, frontu na Pacyfiku (to pewnie ta dżungla), Nazistów, a jeden mistrz nawet napisał, drugiemu, ze Rosjan tu nie ma, bo front wschodni był dopiero w następnej wojnie.

Jak z tego potrafią się zrobić "eksperci" to widać cuda istnieją. smile.gif

Ten post był edytowany przez Kizior: 7/05/2016, 13:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 7/05/2016, 13:43 Quote Post

Z nich ekspertów już zapewne nie będzie. Natomiast tak jak moje pokolenie połykało zainteresowania czytając nawet full propagandowe tygryski, oglądając pancernych gdzie każdy strzał z T-34 rozbijał w pył Ferdynanda, Panterę lub Tygrysa tak dla dzisiejszej młodzieży pierwszy kontakt z Fokkerem Dr I, Migiem 3, StG 44 czy krążownikiem Myoko to gry. Większość się na tym zatrzymuje bo ważniejsze jest co mu da nowy model smartfona czy jaką elektronikę ma nowy model Audi. Ale zapewniam Cię że są i ci drudzy. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 8/05/2016, 19:41 Quote Post

Tylko sprawa jest taka, że komentarze na yt są na bardzo niskim poziomie, o wiele niższym niż na normalnych forach czy stronach z newsami (bo pudelki itp pomijam). A mnie zawsze w takich sytuacjach dziwi skąd się nagle biorą te tłumy znawców i specjalistów. Nagle każdy się zna modele czołgów i parametry samolotów. Gdyby to było poza Internetem to byłbym pod wrażeniem, a tak to nie bardzo.

Jest jeszcze jedna kwestia która odbiła się echem- czarny na okładce. Po prawdziwe nie jest to najbardziej reprezentatywny obraz tej wojny.
Równie dobrze na okładce drugowojennej gry mógłby być Indianin.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 16/05/2016, 9:41 Quote Post

QUOTE(Nortalf @ 8/05/2016, 19:41)
Jest jeszcze jedna kwestia która odbiła się echem- czarny na okładce. Po prawdziwe nie jest to najbardziej reprezentatywny obraz tej wojny.
Równie dobrze na okładce drugowojennej gry mógłby być Indianin.
*


Ogólnie w trailerze są dziwne wątki.
Ten Murzyn ma być chyba po stronie Niemców (a mogliby zrobić strzelca senegalskiego i byłoby po krzyku, jeśli już koniecznie miał być czarny na okładce).
Dalej na scenie z pustyni szarżuje kawaleria arabska, a obok nich na koniu jedzie Niemiec, a na scenie z frontu włoskiego, koleś w zbroi strzela do żołnierzy w hełmach "Adrian" ale mających kolor munduru jaki miała armia włoska (więc to nie Francuzi), tylko, że ci, "Włosi" mają tam sprzęt i broń niemiecką.
No, ale na żołnierzy austro-węgierskich nie wyglądają.

Wiec ogólnie tam jest taki bajzel, ze nie wiadomo o kto jest kim.

Ten post był edytowany przez Kizior: 16/05/2016, 9:42
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Random_lurker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 67.982

 
 
post 16/05/2016, 14:19 Quote Post

Czarnoskóry żołnierz z okładki kolekcjonerskiej wersji gry jest według twórców żołnierzem z amerykańskiego 369 Regimentu Piechoty zwanego "Harlem Hellfighters".

Co do chaosu w zapowiedzi gry - twórcy powiedzieli już w którymś z wywiadów, że kampania dla gracza pojedynczego nie będzie miała jednego bohatera, ale kilku, walczących w różnych miejscach w trakcie I wojny. Na pewno jednym z bohaterów będzie wyżej wspomniany żołnierz, bohaterką będzie też "beduinska wojowniczka" widoczna w filmiku oraz nieokreślona liczba innych postaci.

Tyle się dowiedziałem z dostępnych póki co materiałów (na reddit jest już podforum "battlefield_one" - można tam znaleźć podsumowanie podanych jak dotąd informacji).

Z oceną tych pomysłów poczekam do premiery gry.

 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 16/05/2016, 23:57 Quote Post

QUOTE(Random_lurker @ 16/05/2016, 14:19)
Czarnoskóry żołnierz z okładki kolekcjonerskiej wersji gry jest według twórców żołnierzem z amerykańskiego 369 Regimentu Piechoty zwanego "Harlem Hellfighters".


Aha, czyli wynika z tego, że ma zdobycznego niemieckiego MP18 i pistolet Mauser.
A dlaczego Niemcy w typowych "stalhelm" jadą na koniach razem z Arabami?
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 30/06/2016, 21:00 Quote Post

Po tylu materiałach z gry które są już dostępne chyba każdy już ma swoje spostrzeżenia na temat tego, co się historycznie nie zgadza. I o ile to, że Niemcy biegają z Amerykańską bronią jest normalne w serii Battlefield, to np. mi najbardziej ranią oczy Zeppeliny wiszące tak nisko nad polem bitwy. Cały ten koncept jest dla mnie beznadziejny, ale w grze ma mieć funkcję koła ratunkowego, bo ma się pojawiać po stronie wygrywającej drużyny (francuskie Zeppeliny?) tak żeby przegrywająca drużyna miała szansę go ostrzelać a ta wygrywająca miała dodatkowy problem w bronieniu tego.
To co chyba rzuca się najbardziej w oczy (i zmieniam zdanie, to jest gorsze) to nadużywanie broni maszynowej (chodzi o pistolety nie karabiny). Rozumiem, że współczesny gracz nie byłby usatysfakcjonowany musząc biegać z karabinem powtarzalnym, ale sorry, to zmienia charakter całego pola bitwy. To wygląda bardziej jak druga wojna światowa nie jak pierwsza. I to o czym wiedziałem od pierwszych informacji o tej grze, przekłamania dla zbalansowania gry. Niemcy praktycznie nie mieli czołgów chyba, że liczyć Sturmpanzerwagen w 20 egzemplarz. Ale dla równowagi szans coś trzeba było wrzucić.
Mam nadzieję, że jednak Single Player będzie bardziej historyczny, Co jest całkiem możliwe. I mam nadzieję, że to będzie prawdziwy Single Player a nie 5 godzin na siłę upchnięte do gry.

Materiał analizujący trailer-gameplay z E3, przez ludzi z kanału który zajmuje się tematem pierwszej wojny światowej.
https://www.youtube.com/watch?v=qYDA5usUzmg
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 2/07/2016, 8:39 Quote Post

A tutaj 45-minutowa rozgrywka multiplayer:
https://www.youtube.com/watch?v=AObo251De4k

Fajne, że coś innego niż WW2.

P.S. Wstyd przyznać, ale nigdy nie grałem w żadną odsłonę Battlefielda rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Random_lurker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 67.982

 
 
post 2/07/2016, 10:53 Quote Post

Biorąc pod uwagę, że poszczególne klasy mogą korzystać z pistoletów maszynowych czy karabinów samopowtarzalnych, które, o ile wiem, nie były masowo używane w trakcie 1 Wojny Światowej, to rozgrywka trochę za bardzo przypomina gry w klimatach WW2 - tylko czołgi i samoloty trochę inaczej wyglądają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 2/07/2016, 17:24 Quote Post

QUOTE
mogą korzystać z pistoletów maszynowych czy karabinów samopowtarzalnych, które, o ile wiem, nie były masowo używane w trakcie 1 Wojny Światowej, to rozgrywka trochę za bardzo przypomina gry w klimatach WW2

Przeciętny gracz nie odczuwałby zbyt dużej przyjemności z używania jakiegoś Lee-Enfielda czy Mannlichera wink.gif
Z drugiej strony słyszałem, że powtarzalne mają mieć większą moc obalającą. Jednak dobrze by było żeby PMy czy karabiny samopowtarzalne nie były dostępne od razu i nie dla przeciętnego żołnierza- szturmowca, medyka. Gdyby mój komp miał lepsze statystyki to dla Battlefielda 1 już bym szykował miejsce na dysku cool.gif
Ogólnie bardzo fajnie, że pomyśleli o Wielkiej Wojnie. Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Nortalf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 291
Nr użytkownika: 76.874

Maciej
Zawód: uczen Sokratesa
 
 
post 2/07/2016, 18:57 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 2/07/2016, 17:24)
Jednak dobrze by było żeby PMy czy karabiny samopowtarzalne nie były dostępne od razu i nie dla przeciętnego żołnierza- szturmowca, medyka.
*


Akurat szturmowcy powinni być jedyną klasą posiadającą PM. Tylko wszyscy grali by szturmowcami. Chyba żeby zabrać im możliwość jakiejkolwiek walki przeciw czolgom itd. Coś dałoby się wymyślić.

Dla mnie gra wypacza obraz IWS i po części również drugiej. Bo skoro tak wygląda pierwsza i prawie tak samo druga to kwestionujemy cały postęp jaki między nimi nastąpił.

Ten post był edytowany przez Nortalf: 2/07/2016, 18:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 2/07/2016, 22:04 Quote Post

Nortolf - Niemcy oprócz 20 A7V używali jeszcze zdobycznych czołgów Mark IV. A zabranie niemieckim szturmowcom umiejętności walki z czołgami byłoby ahistoryczne. MP18 były fajne, ale strasznie szybko zużywały amunicję. Może twórcy gry powinni dać mało magazynków, by MP18 nie były nadużywane?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej