Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> W Kwestii Formalnej, mala sugestia
     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 6/01/2005, 15:38 Quote Post

Nie ja pierwszy zauwazylem ze do forum zglaszaja sie nowi czlonkowie z prosba o pomoc .Dostana ja lub nie i nikt o nich wiecej nie slyszal.Moze stworzylibysmy cos w rodzaju elektronicznej biblioteki z datami,miejscami i krotkimi opisami waznych wydzrzen,bibliografia i nazwami dostepnych stron w internecie.Wiem ze istnieja podobne strony encyklopedyczne, ale foru ciagle pelne jest prosb o pomoc
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 6/01/2005, 16:42 Quote Post

Vitam

do forum zglaszaja sie nowi czlonkowie z prosba o pomoc (Korten)

Tylko że są dwa "małe ale" (nie mówię o piwie biggrin.gif )
1. Istnieje dział Pomoc, przeznaczony do takich spraw.
2. Wiele z tych próśb sprowadza się do zdania "napiszcie mi, kiedy była bitwa pod Grunwaldem, bo mi się nie chce szukać". Przecież tzw. "najważniejszych wydarzeń" wcale nie trzeba szukać w necie, wystarczy zwykły podręcznik lub literatura podawana przez nauczyciela w szkole / wykładowcę na studiach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 6/01/2005, 16:43 Quote Post

czesto proszacy nie wysila sie zeby przegladnac tematy na tym forum, gdzie czesto maja prawie gotowe odpowiedzi
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 6/01/2005, 16:47 Quote Post

wszystko sie zgadza,tylko ze forum jest pelne tych
"prosb o pomoc",dla naszych dykusji byloby lepiej posiadac serie sprawdzonych linkow i jesli moge uzyc "database".
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 6/01/2005, 17:40 Quote Post

No i przedewszystkim to tez kupe roboty i czasu, a ktos musialby sie tego podjac. Dzial z linkami i wydarzeniami zabieralby takze zapewne sporo miejsca.
Ale sam pomysl jest nieglupi. smile.gif
Moze tez poporstu pytania typu "kiedy Grunwald" mozna by wykasowywac, albo solidarnie "oprotestowac" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 6/01/2005, 18:39 Quote Post

QUOTE
Moze tez poporstu pytania typu "kiedy Grunwald" mozna by wykasowywac


Wymagaloby to wiekszej "agresywnosci" ze strony Moderatorow tematow. Posluze sie przykladem: Axis History Forum, swiatowe forum historyczne jest prowadzone bardzo rygorystycznie. Od uzytkownika wymaga sie scislego przestrzegania instrukcji uzywania tego forum - a instrukcja jest bardzo szczegolowa i nie pozwalajaca na zadne luki interpretacyjne. Jesli uzytkownik "rozbryka sie", to dostaje ostrzezenie, jego wypowiedzi sa usuwane a w przypadku "recydywy" - zostaje usuniety z Forum. Watki nie pasujace do tematu sa blyskawicznie przesuwane tam gdzie powinno byc ich miejsce. Moja opinia: Axis History Forum dziala doskonale.
N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 6/01/2005, 20:01 Quote Post

Można wprowadzić kryterium aktywności - jeśli np. ktoś z 5 postami (albo i mniej) nie korzystałby przez miesiąc, do widzenia. Jeśli ktoś miałby więcej postów, okres mógłby być dłuższy + ew. zapytanie na e-mail, czy jeszcze korzysta.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
saimee van jeckyllhyde
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 72
Nr użytkownika: 3.091

 
 
post 24/01/2005, 9:20 Quote Post

brakuje mi jakiejs widocznej informacji, gdzie nalezy kierowac prosby- opisy forow i subforow sa przydlugie i nie chce sie ich czytac (sorry, ale taka jest prawda)
jakis banerek typu: "pytania/prosby umieszczamy tu i tu" na gorze strony by sie przydal

co do eksmisji z brak aktywnosci-rzecz mocno naciagana, ktos moze byc aktywny przez caly rok, wyjedzie na wakacje i przez 2-3 miesiace ani posta i co wywalisz go?

aczkolwiek fakt, ze sa liczne smiecie, ewidentnie wskazujace na to, iz pytajacy nawet nie poszukal na forum

wg mnie to forum to plaszczyzna wymiany pogladow i informacji miedzy zainteresowanymi historia i okolica

sorry , ale pierdoly nie mogace nic znalezc w necie powinny spadac na drzewo
jest chyba roznica miedzy
jak wygladalo menu husytow?- prosze podajcie literature
a
kto to byl Jan Hus? pliz potrzebuje na jutro
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 24/01/2005, 9:37 Quote Post

Vitam

Wymagaloby to wiekszej "agresywnosci" ze strony Moderatorow tematow. (Net_Skater)

To prawda. Sęk w tym, że działamy tu hobbistycznie, na zasadzie wolontariatu. W związku z powyższym Forum często-gęsto przegrywa z pracą zawodową / nauką / innymi obowiązkami o charakterze "podstawowym". No niestety, ten moel tak ma, i choć bardzo chcemy, to nie zawsze jesteśmy w stanie pokonać tzw "ograniczenia sztywne". A "agresywne moderowanie" wymaga bądź co bądź poświęcenia sporej ilości czasu na analizę wszystkich wpisów.

Można wprowadzić kryterium aktywności - jeśli np. ktoś z 5 postami (albo i mniej) nie korzystałby przez miesiąc, do widzenia. Jeśli ktoś miałby więcej postów, okres mógłby być dłuższy + ew. zapytanie na e-mail, czy jeszcze korzysta. (Domino)

Cóż, dyskusja na ten temat toczyła sie i "między nami Modami" i w części publicznej. Sprawa wygląda tak: skasowane Userów = spadek (zapewne drastyczny) tekstu reklamowego, widocznego na dole głównej strony "Nasi użytkownicy napisali łącznie 27943 posty(ów) Mamy 3265 zarejestrowanych użytkowników" Co z tego? Ano to, że Fora internetowe są postrzegane przez pryzmat ogólnej ilości Userów; im więcej tym lepsze forum. Co prawda podejście jest imho mało sensowne, bo ilość wcale nie świadczy o jakości, a w dodatku wszędzie 90% liczby Userów to martew dusze, które zarejestrowały się i niczego nie napisały, no ale cóż...

aczkolwiek fakt, ze sa liczne smiecie, ewidentnie wskazujace na to, iz pytajacy nawet nie poszukal na forum (Saimee van jeckyllhyde)

Jak coś takiego trafia do mojego działu Pomoc, to jestem bezlitosny tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 25/01/2005, 14:50 Quote Post

wiele wątków; wiele pomysłów; garść szybkich przemyśleń i praktycznych sugestii.
1- pomysł utworzenia bazy danych; linków itp - jest to bez sensu bo 80% postów "pomocowych" jest pisanych w sposób który wskazuje że autor nie szukał DOSŁOWNIE NIGDZIE informacji; zalogował sie; klepnął posta i finito.
Ostatnio zrobiłem mały test : wziąłem pytanie z jednego posta. Ze stoperem uruchomiłem google; wklepałem zapytanie - odpowiedź uzyskalem w niecała sekunde. Wstępna selekcja linków - po 37 sek miałem TEMAT OPRACOWANY !!!! i to suuuuper . Kolejny test - wejście na historyków /strona ładuje się dłużej niż google/ logowanie się /bez rejestracji/; napisanie posta - 2 min !!!!; dodajmy do tego jeszcze ze 2 na rejestracje - 4 min. ... + xxx czasu czekania na odpowiedź !!!!!
możemy stworzyć piekną baze; "zmarnotrawić" na to miesiąc /licząc same roboczogodziny/ i na bieżąco ją aktualizować; pytanie tylko PO CO JEŚLI 90% TYCH KRETYNÓW Z TEGO BY I TAK NIE SKORZYSTAŁO.
2.Temat "czystki" -niestety .... ograniczenia o kt. mówili inni userzy /ukłony dla Qbka/
3.Rygorystyczne modowanie - wiąże się autoamtycznie z "czystką"; dochodzi do tego jeszcze właśnie kwestia czasu sad.gif modów raczej nie stać na spędzanie 40-60 godz. tygodniowo na Forum.
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Donia
 

Berengaria
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy
 
 
post 26/01/2005, 12:52 Quote Post

Uważam, że faktycznie wiele osób nie wysila się i nawet nie stara się wysilić. Chodzi tu głównie o "rozpaczliwe wołania o pomoc". Tak jak niektórzy moi przedmówcy już stweirdzili wiele osób prosi o odpowiedź na pytania banalne, a inni wręcz posuwaja sie do tego, by prosić wręcz o napisanie referatu, czy zrobienie za nią zadania domowego z historii. Spore grono osób loguje się na tej stronie tylko w celu nieodpłatnego otrzymywania sprawdzonych informacji z działu historia. Nie próbuja oni w ogóle samemu poszukać, sprawdzić, czy słuchać nauczyciela na lekcji. Jezeli ktoś ma jakiś problem, to przecież po to właśnie stworzono dział Pomoc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
sarna23
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 1.981

 
 
post 27/01/2005, 16:34 Quote Post

ja trafiłem na to forum właśnie dlatego, że potrzebowałem treściwej pomocy ludzi, któzy na tym się znają wink.gif
i jakoś tu zostałem pomimo, że moja wiedza historyczna to raczej "domysły" i sfera zainteresowań w większości wypadkó niż konkretna wiedza czy znacząco odstaję od wielu tu działających osób, którym chylę pokornie czoła biggrin.gif
klepnąłem o pomoc i takową uzyskałem za co jestem wdzięczny i poraz kolejny dziękuję.

co do innych szukających pomocy to faktycznie w wikszości przypadków to typowe [sory ale to prawda] jełopy, które chcą by ktoś za nich odwalił całą robotę, nawet tą polegającą na wyszukiwaniu w google... straszne, ale tak już teraz jest że wielu młodych ludzi chce by im "pomóc" [czytaj zrobić to za nich] bo im się nie chce...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej