Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Pochowek Kazimierza Jagiellonczyka, POLSKA
     
g0gus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 49.580

 
 
post 17/02/2009, 20:22 Quote Post

Witam
Proszę o pomoc
Muszę się dowiedzieć dlaczego Kazimierz Jagiellończyk został pochowany nago oraz dlaczego zwłoki obłożono warstwą niegaszonego wapna. Co do wapna domyślam się, że była to jakaś rodzaju konserwacja ciała lecz nie jestem pewien, lecz w ogóle nie przychodzą mi do głowy pomysły na temat nagich zwłok.

Za pomoc z góry dziękuje
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 18/02/2009, 18:05 Quote Post

QUOTE(g0gus @ 17/02/2009, 20:22)
Witam
Proszę o pomoc
Muszę się dowiedzieć dlaczego Kazimierz Jagiellończyk został pochowany nago oraz dlaczego zwłoki obłożono warstwą niegaszonego wapna. Co do wapna domyślam się, że była to jakaś rodzaju konserwacja ciała lecz nie jestem pewien, lecz w ogóle nie przychodzą mi do głowy pomysły na temat nagich zwłok.

Za pomoc z góry dziękuje
*


... cóż sam sobie odpowiedziałeś - zasadniczo
chodziło o konserwację ciała; zmarł 7 czerwca 1492 roku w Grodnie, a lato było upalne pomyślano więc o jakimś sposobie zabezpieczenia ciała. Można dodać, że ciało było przykryte bardzo drogim materiałem - karmazynowym altembasem, zaś cała sosnowa trumna (dłubanka) była spięta metalowymi obręczami, zaś całość owinięto kilkakrotnie grubą tkaniną nasyconą żywicą, co miało gwarantować szczelność. Wapno miało funkcję konserwującą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej