Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Kto ja jestem? Podróż w przeszłość,
     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 14/10/2011, 18:52 Quote Post

QUOTE(marlon @ 14/10/2011, 18:41)
QUOTE
W porównaniu do profilu genetycznego tych nacji nie, ale z tego wiem badania Polaków nie wykazały jakiegoś rozwarstwienia genetycznego.

Gdybyśmy byli jednolitą mieszanką pochodną RON, to także Białorusini i Litwini, siłą rzeczy musieliby być tożsamą albo zbliżoną mieszanką. Co więcej "rozwarstwienie" genetyczne byłoby silne
*


\
Dlatego piszę w uproszczeniu. Przecież w grę wchodzą jeszcze geny sprzed początków państwa polskiego.

A i pisząc "rozwarstwienie" mam na myśli różnicę genetyczne pomiędzy mieszkańcami Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 14/10/2011, 19:04 Quote Post

QUOTE
A i pisząc "rozwarstwienie" mam na myśli różnicę genetyczne pomiędzy mieszkańcami Polski.


Ja też ! Ale mieszanie się populacji sprzyja właśnie rozwarstwieniu genetycznemu a nie ujednoliceniu genetycznemu. Geny to nie farby. Nie tworzą jednolitej mieszanki. To populacja staje się mieszanką. Geny u osobników wykazują natomiast zróżnicowanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 14/10/2011, 21:38 Quote Post

Zgadza się, że na razie usiłuje się wyciągnąć wnioski z niezmiernie małych próbek populacji. Z początku wyniki były trudne to interpretacji, wyciągano kontrowersyjne hipotezy, ale szybko pojawiały się nowe - myślę, że teraz trudno zanegować wszystkie wnioski.
To co na razie się ujawniło to:
R1a1a1g1 - grupa polska
R1a1a1g2 - grupa środkowoeuropejska
R1a1a1i - grupa pomorska
Inne wnioski, to że Łużyczanie oraz Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy oraz Węgrzy są bardzo podobni do Polaków, ale Czesi jakoś nie.
Co ciekawe, "polskie" grupy pojawiają się licznie na Wschodniej Ukrainie oraz w Zachodniej Rosji.
Haplogrupy jak temat dyskusji są bardzo popularne w Rosji i wielu Rosjanom wychodzą "polskie" grupy. Jest to chyba nawet intuicyjne: Polacy są raczej atrakcyjni dla Rosjanek i chyba zawsze byli.
Ciekawostka: Na jednej z list dyskusyjnych posiadacze R1a1a1g1 doszukiwali się "polskich" korzeni, ale jakaś aktywistka sprowadzała ich do pionu, tłumacząc, że rozdzielenie grup nastąpiło znacznie wcześniej. (Moim zdaniem, rozdzielenie jest sztucznie postarzane i najpewniej nastąpiło jednak w czasach historycznych).

Najciekawsze wnioski z tematu haplogrup wynikają dla tematu genezy Słowian. Haplogrupy migrowały z Zachodu na Wschód, a Słowianie najpewniej pochodzą znad Dunaju. Tak to zresztą opisuje Nestor. I tam gdzie Nestor lokuje "Lachów" jest dużo R1a1a1g1.

QUOTE(marlon @ 14/10/2011, 20:04)
QUOTE
A i pisząc "rozwarstwienie" mam na myśli różnicę genetyczne pomiędzy mieszkańcami Polski.


Ja też ! Ale mieszanie się populacji sprzyja właśnie rozwarstwieniu genetycznemu a nie ujednoliceniu genetycznemu. Geny to nie farby. Nie tworzą jednolitej mieszanki. To populacja staje się mieszanką. Geny u osobników wykazują natomiast zróżnicowanie.
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 14/10/2011, 22:26 Quote Post

Pochodzenie Słowian znad Dunaju jest całkowicie i bezapelacyjnie wykluczone. Gdyby to była prawda, to Słowianie byliby podbici przez Trajana a nie Dakowie. To Słowianie wkroczyliby do Mezji pod naporem Hunów a nie Goci. To co pisała PVL o pochodzeniu Słowian to gabinetowa bajka wink.gif Słowianie to grupa językowa, grupa językowa stanowiąca odłam pierwotnej grupy językowej czyli Bałto-Słowian. to zupełnie wyklucza Dunaj i okolice. Słowianie to nie rasa biologiczna a więc geny nie mają tu żadnego znaczenia.

Ten post był edytowany przez marlon: 14/10/2011, 22:37
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 15/10/2011, 8:07 Quote Post

Internetowym "genetykom ludowym" dziękujemy już za propagandę swoich prywatnych prawd objawionych.
welesxxi


Ten post był edytowany przez welesxxi: 15/10/2011, 10:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej